Navěky

Navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257811/bmid_sempre-naveky-m9N-257811.jpg 4 315 80

Sempre série

1. díl

Sedmnáctiletá Haven Antonelli nikdy nepoznala svobodu. Od malička vyrůstala v izolaci uprostřed pouště, kde spolu s matkou tvrdě pracovala a trpěla nelidským zacházením. Obě se staly oběťmi obchodu s lidmi organizovaného mafií. Jednoho dne se ale na farmě objeví doktor Vincent DeMarco a dává Haven šanci na nový život. Ta se musí rozhodnout – buď opustí matku a odejde s DeMarcem, nebo zemře. V doktorově domě v severokarolínském městečku Durante se Haven seznámí s jeho dvěma syny Dominicem a Carminem. Ti nikdy nepoznali nouzi a nic jim v životě nechybí – ovšem kromě matky, která záhadně zemřela. Carmine je výbušný, nezvladatelný mladý muž, kterému není nic svaté a odmítá jakoukoli odpovědnost. Láska k Haven ho ale změní a oba brzy musí přehodnonit všechno, čemu doposud věřili. Čím hlouběji se zaplétají do pavučiny lží a tajemství, tím víc zjišťují, že i přes zdánlivé rozdíly jsou si velmi podobní. Oba chtějí uniknout okolnímu nebezpečnému světu, jemuž vládnou moc a peníze, ale řetězec událostí, které se daly do pohybu už dávno před jejich narozením, ohrožuje jejich životní plány i samotnou existenci. Ve světě mafie jsou zrada a násilí všední součástí života, nic není zadarmo a slovo navěky – sempre dostává trpkou příchuť.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Sempre , 2014

Nika320
15.04.2019 5 z 5

Tahle knížka mě vrátila zpět na střední. Příběh je takový rozkošný? Nevím, jak lépe knihu popsat.

Začátek mi hodně připomínal Papírovou princeznu.

JanickaP
04.03.2019 5 z 5

Ja chci pokracovaniiii. Uplne me to pohltilo a chci vedet, jak se pribeh vyvíjí dal. Chci znovu videt vybusnou a zaroven milujici povahu Carmina, lasku az za hrob od Haven... Co Corrado, prezije? Skoda, ze druhy dil zatim neni prelozen. Treba se dockame.

Misspullinn
12.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Čtivá, zajímavá, a propojení otroctví a romantiky je velice zajímavý nápad. Doporučuji

Damonka12
21.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha, jedna z nejlepších za poslední dobu. Kniha je až do konce nabytá dějem. Není tam žádná nudná scéna. Propojení romantiky a mafie je skvělé. A hlavní hrdinové jsou skvělí. Všechny jsem si je zamilovala.

Abnička
27.12.2018 odpad!

Uhh. Tak tohle bylo opravdu velké knižní zklamání

Veronika33
06.12.2018 3 z 5

Kniha ma zo začiatku pohltila, bola pútavá a nevšedná. Postupne však začala byť zdĺhavá s opakujúcimi hluchými miestami, určite mohla mať o 200 strán menej a nijako by jej to neublížilo. Akčnejší dej ku koncu trochu oživil príbeh, ale bol nahustený na pár stránkach, autorka mohla akčnosť dávkovať postupne a tým podporiť pútavosť knihy ako celku. Mafiánska téma zaujímavá, ale miestami trošku prehnaná. Priemerný príbeh.

maja7095
22.09.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Jsem opravdu ráda, že jsem si ji přečetla. Nenohla jsem se od ni odtrhnout.

teri1003
02.09.2018 4 z 5

K přečtení knihy už jsem se odhodlávala dlouho a nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Příběh se liší i neliší od toho, co čtu normálně. Kniha má opravdu téma, z kterého vás až bolí u srdce. Příběh byl skvělý ale místy opravdu tvrdý. Díky tloušťce knihy se zde událo mnoho událostí, takže čtivost je určitě na místě. Knihu si určitě přečtěte, jestli váháte, tak jděte do toho!.

Knihomolka10942
21.08.2018 4 z 5

Knížka byla moc hezká, jediné co bych tomu vytkla je, že je zbytečně tlustá. Myslím že příběh by se vešel i na 300 - 400 stránek. Ale moc se mi líbila

An52imal
16.08.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která ve mě něco zanechala a budu si ji pamatovat. Uznávám, některé části byly zbytečně zdlouhavé, ale i tak nebyla při čtení nuda. Dávám 5* ale dala bych 4,5* kvůli tomu, že chybělo vysvětlení zápletky odkudže znala Carminova matka Haven.

Mark.
07.07.2018 5 z 5

Ne celá kniha si udržela stejný spád a napětí. Místy to bylo až skoro hloupé. Autorka měla moc myšlenek a mnohdy to nedotáhla do konce. Ale pryč od negativ. Napínavá s velmi zajímavým tématem!
V knize vznikají pevné vztahy a neobjevila jsem nic, co by mne po celou dobu čtení štvalo. Tuhle knihu si rozhodně zapamatuji.

vivalamuff
12.06.2018 5 z 5

Za prvé musím pochválit nakladatelství za nádhernou obálku. Ta se jim vskutku povedla :-)
Co se týče příběhu samotného. Docela mě překvapuje, že je tato knížka zařazena do žánru dívčí romány, popřípadě tedy pro děti a mládež, protože děj je svým způsobem syrový a násilný. Každopádně mě tato kniha vzala za srdce. Některé scény sice byly přitažené za vlasy, jindy tam bylo dost hluchých míst, ale stejně jedním slovem úchvatné. Strašně jsem Haven fandila, protože to, co si prožila, bych nepřála žádnému člověku. Mrzí mě, že se asi nedočkáme druhého dílu v překladu. Moje angličtina není zase tak skvělá, abych si příběh plně vychutnala, takže nezbývá než doufat, že si to Yoli rozmyslí a druhý díl nám vydají :-)

katslana
26.05.2018 4 z 5

Krásná knížka. Zajímavé téma. Zpracovaní malinko kostrbaté, chvílemi jsem se ztrácela. Ale kniha si určitě zaslouží 4.5 hvězdy.

jani.ruzicko
30.04.2018 4 z 5

Sempre - myslím, že samotná myšlenka otroctví a mafie dnešní doby je skvělá a rozhodně ve mně zůstane navěky, ale... =)

To zpracování asi mohlo být trochu lepší... Některé části, v průběhu celého příběhu, ale hlavně tak v poslední čtvrtině měly skvělý náboj, akci, napětí a byly fakt strhující, ale bohužel mezi nimi bylo dost těch hluchých míst, které mi přišly zbytečné a chvílemi jsem se skoro až nudila, protože to byly vážně jen nedůležité a rozhodně vyplňující scény.

Jak říkám vždycky, Mafie je pro mě téma, kterému vždy podlehnu, ale ta myšlenka otroctví se mi hodně líbila a rozhodně stojí za povšimnutí.

Za mě zbytečně dlouhé, stačila by tak polovina stránek, kor když má příběh ještě další díl. Na druhou stranu, konec je celkem ukončený a stránky docela i ubíhaly. =)

silvinka12
09.02.2018 5 z 5

Tohle bude patřit do mých srdcovek. Kdyby byl druhý díl v češtině hned kupuji, ale jestli to je v angličtině, tak asi nic. Zatím mi to tak stačí. Na knihu mám jenom kladné a kladné názory. Zůstaneme mi navěky v srdci. Sempre.

evka66
17.01.2018 4 z 5

Zajimavy pribeh.precteno za dva dny.

Dikyld
14.01.2018 5 z 5

Opět jsem narazila na knihu s těžším tématem. Nevím, jak mafie funguje, ale trochu mi přišlo, že autor moc nevěděl, jak taková mafie vypadá. Ale příběh byl hezký a pro mě ukončený. Nějak po dalších dílech v angličtině extra netoužím, pro mě je to uzavřený příběh, tak to prostě je, ale možná, kdyby vyšel i v ČR, tak bych si ho i přečetla.

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Hezká knížka, kterou doporučuju každému. Donutí se zamyslet.

dominishka
17.12.2017 5 z 5

Tak to je Kniha s velkým K. Ne proto, že má 500 stran ale pro ten úžasný příběh! Knížka mě dostala už od prvních stran a to je co říci. Jediné co mi na knížce vadilo, bylo pozdější vysvětlování. Jakoby si autorka po x stranách vzpomněla, že nějakou informaci vynechala a čtenářům to nedává smysl, tak jej dodala - ale až o kus dál. Např. proč se Sal zajímal o Carmina, když byl mladší ze sourozenců? Takhle bych mohla pokračovat dál a dál... I tak, knihu opravdu všem doporučuji, byla skvělá. Snad vyjde i další díl.

Katri
14.12.2017 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto odzbrojila. Předčila mé očekávání a nedokázala jsem ji odložit z ruky, dokud jsem ji nedočetla. Okamžitě jsem začala hledat další díl, a šokovalo mě, že ho nejspíš nepřeloží. Podle mě je to velká chyba, protože ta knížka je naprosto úžasná. Je výjimečná, čtivá, napínavá, není to jen další tuctovka a má skvělý námět. Vřele doporučuji všem kdo ji nečetli a pevně doufám, že se další díl dočká přeložení.