Semper Fi

Volné pokračování románu Carpe diem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26640/semper-fi-F6q-26640.jpg 4.4122

Carpe Diem (2.)

Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno:, Straky na vrbě

witko

Pořád jsem nechápal jak jsou Fabianovi knihy propojené, až když jsem byl na konci této knihy, tak mi to seplo. Super!

MonicaMonique
11.08.2017

Naprostá spokojenost

orson
23.06.2017

Četl jsem už podruhé a opět výborné, oddechové akční čtení!

Saux
28.02.2017

Tohle je první kniha od R. Fabiana, která se mi dostala do rukou, a pokud je v kontextu autorových děl opravdu - jak píše sassy4 - "ozaj slabšia", tak se už těším na ty "lepší", protože Semper Fi jsem přečetl jedním dechem. Méně bojových akcí a více průzkumničení mi v knihách nevadí, spíš naopak, ale to s tím Burkovem, to mě fakt pobavilo :-)

bb69
17.03.2016

V tejto knihe je síce o niečo menej akcie, ako sme boli možno zvyknutí z predchádzajúcich Fabianových kníh, zato je tu o to viac objavovateľského tajomna. Ako tu už bolo napísané, poodhalia sa niektoré tajomstvá z "Carpe Diem" , nebude chýbať akciou nabitý stret s tajomným a smrtiacim nepriateľom, potom nás autor zanesie na vlnách svojej fantázie k "stretnutiu tretieho druhu" a napokon až k samotnej podstate vesmíru. Na záver sa prekvapujúco ocitneme na mieste, kde sme už boli v jednej z autorových skorších kníh. Mne osobne sa kniha nepáčila o nič menej, ako predchádzajúce knihy Roberta Fabiana a hodnotím plným počtom bodov. Bratia Česi, na tohto spisovateľa môžte byť právom hrdí za jeho prínos do sveta sci- fi !

Rawen616
15.02.2016

Spojovací článek mezi Carpe diem a Dies irae. To, co bylo v Carpe diem podivné nebo nevysvětlitelné začíná dostávat smysl. Jednotka mariňáků se rozšíří o partu pirátů a jednoho polopsa a původně čistě military scifi začne nabírat nový osudovější ráz. Robert si nastavil laťku hodně vysoko, snad to zvládne a povede se mu někdy celou sérii důstojně zakončit.

sassy4
21.01.2016

Haha, Burkov je nesmrteľný. Pekné faux pas. Knižka ozaj slabšia. Chýbalo mi Robertove zvyčajné napätie.

cori
24.06.2015

Počáteční military sci-fi se pozvolna mění ve space operu. Taková blízká setkání třetího druhu. Pejsánek byl k pomuchlání. Burkov opravdu umírá v 17. kapitole a v 22. se aktivně účastní další mise.

Tazz1
04.01.2015

Supe :-) . Autor je špička na poli military sifi

Eigis
15.09.2014

Fakt je, že tahle kniha z Fabianovi tvorby celkem vybočuje, ať už dějem či kvalitou. Na druhou stranu je, ale pro dosažení cíle, který ve svých knihách sleduje nezbytná, protože obsahuje důležité spoilery. Aby kniha čtenáři něco dala, musí znát i zbytek autorovi tvorby, bez ní je vcelku o ničem, postrádá totiž obvyklý spád a Fabianovi se zde nepodařilo navodit tu správnou atmosféru napětí a tajemna jako např. v ,,Planetě mezi dvěma slunci". PS. Petr-N-UL má s tím mariňákem podle mě pravdu.

Petr-N-UL
07.07.2014

Na můj vkus (a oproti očekávání) bylo v knize málo akce, zato hodně popisování, zkoumáme a filozofování. Btw. v knize jeden mariňák zemřel a ve 22. kapitole se opět objevil. Stále jsem neporozuměl, co to vlastně bylo za objekt a co to bylo Království. Kdyby měl někdo vysvětlení o co vlastně šlo, můžete mi napsat na nemec_pet@seznam.cz

kuSty
25.09.2013

Další výborná kniha od Fabiana. Ale dávám 4 hvězidičky, jelikož na mě tam bylo moc filozofie a málo akce.

ferda
06.03.2013

Ač nerad, musím přiznat, že mě knížka zklamala. Jsem velkým obdivovatelem pana Fabiana a " Carpe Diem" jsem četl třikrát, ale toto jsem dočítal skoro z povinnosti.

BaSiNi
13.01.2013

po přečtení je jasné že bude další díl a je to tak už v létě 2013 se můžeme těšit na Dies irae

Cybulus
10.12.2012

Dle mého zatím to nejlepší, co jsem od Roberta četl. Netuším, jestli autor chystá nějaké pokračování, ale setsakramentsky by mě zajímalo, co bude dál ;)

Descriptor
14.08.2011

To je celý Fabián, kniha má otevřený konec a na pokračování už čekám dva roky. Sakra chlape piš, nemohu se dočkat.

české sci-fi

Robert Fabian