Sémě zkázy

Sémě zkázy https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7039/hellboy-seme-zkazy-vydani-7039.jpg 5 198 32

Hellboy série

Nové vylepšené vydání první knihy o pekelném chlapci – Hellboyovi nám ukáže jeho příchod na náš svět, staneme se svědkem vraždy jeho adoptivního otce a poznáme jeho největší Nemesis – mnicha Rasputina. Zároveň poznáme i zbytek zásahového týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany – rybího muže Abe Sapiena a pyrokinetičku Liz Shermanovou. Společně se postaví proti žabolidem z rodiny Cavendishů a prastarému bohu Ogdru Džahadovi. ISBN 80-86839-14-1 je chybné... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum

Hellboy #1: Seed of Destruction , 1994

Gordonlord
01.12.2023 2 z 5

Hellboyův origin.

Kdyby se nejednalo o vysvětlení (alespoň částečné) původu hlavního hrdiny, zůstal by pouze velice jednoduchý příběh se zápletkou jako z šestákových dobrodružných sešitů z úsvitu minulého století, křížených s prvními příběhy Conana, avšak bez jeho atmosféry.

O tu se zde stará snad jen kresba. Ta je zásadní, originální a ve své podstatě již legendární. Bez ní by to bylo bezduché "hack and slash" s hororovým nádechem, podle výše popsané šablony.

Placi
18.07.2023 5 z 5

Nádherná kresba, která na vás dokonale přenese všechnu tu ponurost příběhu, ve mně probouzela řadu tíživých pocitů. Hodně stísněně jsem se cítil především u scén, kde se objevily žáby, jako předzvěst přicházející hrůzy. Legendární Hellboy se nám tu představuje v celé parádě. Zcela jednoznačně dávám plný počet.

mpb1913
26.05.2023 3 z 5

Tak sem si řekl, že je čas zkusit taky nějaké universum. V těchto dnech vychází padesátá kniha z tohoto světa, což slibuje spoustu zábavy. Bohužel první díl mě úplně nenavnadil, po skvělém úvodu sem knihou tak nějak nezaujatě proplul. Ke koupi druhého dílu mě nakonec přesvědčily postavy samotné a touha setrvat v nějakém universu delší dobu a třeba ho projít kompletně. Na Comics Centrum výborný článek o tom v jakém pořadí jednotlivé knihy číst.

Hor89
15.02.2023 3 z 5

Úplně první kniha z Hellboy universa - s psaním příběhu M. Mignolovy vypomáhal John Byrne, takže je kniha trochu jinak napsaná než další díly. Kresba komiksu je hodně osobitá a nemusí sednout každému, ale mě se hodně líbí. Příběh moc originální není a je až zbytečně rychlý - ale Hellboyův svět ve kterém Mike Mignola spojuje Lovecrafta, alternativní historii a všechny možné náboženství a mytologie je zajímavý.

MCGinger
19.12.2022 5 z 5

Po Batmanovi, kde jsem MM vyzkoušel jsem se pustil do jeho originálního díla...a první díl se mi moc líbil a navnadil mě na pokračování.

jan14s
29.06.2021 5 z 5

K Hellboyi jsem se dostal celkem oklikou, přes Baltimora, kterého má také na svědomí Mike Mignola. Zatím jsem ho znal pouze z filmů, o komiksech jsem věděl, nicméně až Baltimore mě přesvědčil ke koupi a určitě jsem udělal dobře. Kresba, ač jednoduchá, je skvělá, prostě i přes svoji jednoduchost má své kouzlo.
Příběh příjemně propojuje historické události, okultismus a prvky Lovecrafta. Dohromady to skvěle funguje. Nebudeme si lhát, není to bůhví jak duchaplné, jde prostě o další klasický příběh, zlo chce ovládnout svět, náš hrdina je jediný kdo tomu může zabránit, samozřejmě jen s pomocí svých přátel. Nic hlubokého, ale vadí to?

jirincz
30.12.2020 2 z 5

Hellboye jsem někdy před patnácti lety viděl v TV, ale nijak moc mě neupoutal. Po nějakém čase Comics Centrum vydalo Pekelnou knižnici, zaujalo mě to a tak jsem postupně nakoupil všechyn díly. k tomu všechna ÚPVO a několik let to leželo v knihovně, jak je u mě dobrým zvykem:-)

Včera jsem si říkal, musím se do toho vrhnout, když to všichni chválí a začetl jsem se. Bohužel nejsem z toho tak odvařený, jako ostatní.... Líbí se mi kresba, přitom není zrovna nejsložitější a pestrobarevná, co mám jindy rád, ale tady mě nějak zaujala (možná je to díky tomu velkému formátu). Jinak mě obecně baví mytologie, náboženství, alternativní historie apod. Prostě něco pro mě, ale... Knížka uběhla rychle a druhý den jsem si pořádně nepamatoval o co šlo. Nic to ve mně nezanechalo. A to že jsou žáby nějvětším nepřitelem je takový až dětinský... Nevím uvidíme dál...

Kopta
30.11.2020 5 z 5

Atmosféra funguje perfektně. Hellboy se představuje v té verzi v jaké je i dedikován a to jako nějaký fantasy a sci-fi moderní Lovecraft příběh, který na papíře vpadá excelentně. A i v rámci příběhu to je něco velmi neotřelého, působivého a příjemného. Možná jenom člověku občas trochu zavadí okem, že Hellboy se jakoby setkává s ultimátním nemesis hned v prvním sboru, takže ani tolik nepocítíte, že mu vskutku teče do bot a jde to tuhého. To je asi jediné, co bych mohl vytknout. Odvyprávění, zpracování a všechno bylo perfektní. Hellboy tak svým prvním sešitem strčil pro mě do kapsy většinu dosud přečtených DC komiksů.

B-artX
18.07.2020 4 z 5

Sémě zkázy nebylo vůbec špatný, ale dost tomu chybělo. Nedokázal jsem se do příběhu tolik dostat jako třeba u filmu, protože se všechno děje tak rychle, že si na to člověk pořádně nepřivykne a nevybuduje si k tomu vztah. Děj jako takový těží jen z toho, že má fakt super námět, protagonistu a lore, jinak to vlastně není nic moc extrémního. Rozhodně nejzajímavější a nejvíc zapamatovatelný je vizuál díla, nebýt jej, rozhodně by nebyl Hellboy tolik známý.
Když v knihovně uvidím dvojku, určo po ní sáhnu, ale že bych byl z Hellboye nadšený jako třeba z Sin City nebo jiných klasik, to rozhodně říct nemohu.

Ma-ra
13.05.2020 5 z 5

K Hellboyovi jsem se dostal dost pozdě (pokud nepočítám filmy a krátké one shoty v magazinu Crew). No a čekal mě jak příběhový, tak i obrazkový/kontrastní nářez. Skvělý příklad kreseb a dokonalého kontrastu barev je např. u některých obyčejných momentek, kdy Hellboy prohodí jednu ze svých hlášek. Ja otočím stránku a uvidím jeho výstřel z bouchačky, vše je vyzobrazeno naprosto dokonale. Autor přesně zachytil co chtěl říct, čeho chtěl dosáhnout a kam chce, aby se čtenář díval hned po otočení stránky. Přečetl jsem poprvé a rozhodně né naposledy.

Mercatino
27.02.2020 4 z 5

Můj první díl, ale cítím, že potřebuji znalost celého Hellboyova světa. Věřím, že se k tomuto dílů vrátím ještě jednou a bude pro mě zajímavější. Na mě v tomto komiksu bylo otevřeno velké množství témat a já je nestihl zpracovávat. Myslím si, že s tímhle pekelníkem budeme jako bratři. Cítím, že to bude má oblíbená komiksová postava.

sgjoli
31.08.2019 5 z 5

K Hellboyovi mne přivedly filmy se skvělým Ronem Perlmanem a jsem za to ráda, protože tenhle komiks mne bavil. Jakože hodně bavil. Fascinuje mne ta kresba - temná, ponurá, atmosferická. Skvělé hlášky, skvělé dialogy, skvělé postavy. Já se u toho bavím. Na další díly se vrhnu při nejbližší příležitosti!

Kate18
21.07.2019 5 z 5

Hezké seznámení s hlavními hrdiny, Hellboyem, Liz a Abem. Hellboy se musí utkat s tím, co napadlo jeho otce.

jarynek
17.06.2019 5 z 5

Hellboye jsme znal dosud jen z filmového plátna a tam se mi hodně líbil. A přestože ani Mignola až na pár výjimek nezklamal a třeba v případě Baltimoru přímo nadchnul, tak jsem se knižnímu Hellboyovi a trochu se bál možnému zklamání. A to byla chyba. Nad očekávání dobrá kniha, a to jak kresbou, tak i samotným příběhem, který má dostatek, napětí, akce, tradičních záporných postav (upíři, nacisti, Rasputin), ale i vtipu, plus několik nakousnutých dějových linií, abyste se těšili na další pokračování.

RaggamuffinSVK
28.05.2019 5 z 5

K Hellboyovi mám špeciálny vzťah. Je prvým "dospelým" komiksom, ku ktorému som sa dostal ešte ako tinédžer a viem, že sa mi veľmi páčil, rovnako ako prvý Del Torov film. Pri vydaní špeciálnej edície k 25 rokom som sa k nemu s nadšením vrátil a neľutujem. Aj keď príbeh je ešte len taký rozbeh a cítiť z neho počiatočné smerovanie, atmosféra je výborná a postavy perfektné. O kresbe ani nemusím hovoriť. To je love/hate vzťah a ja si túto lásku veru užívam.

Terva
12.04.2019 5 z 5

Ti skopčáci jsou ve skutečnosti
skupinou specialistů na strašidla.
Jsou tady proto, aby udělali nějaký zlý kouzlo nebo tak něco.
Přivolali obludy. Probudili mrtvý.
Ty bláho!

Musím přiznat, že to je můj úplně první komiks s tímto červeným chlapíkem. Do této doby jsem jen viděl filmové zpracování s Ronem Perlmanem. A to se mi dost líbilo. Byl jsem tedy zvědav na komiks. Ale ke koupi této knihy mě vedla jiná věc. A tou je, že Hellboy slaví v roce 2019 své pětadvacátiny a Comics centrum v Praze pořádalo menší oslavu. A na této oslavě jsem si koupil vydání Sémě zkázy s přebalem v tomuto výročí.

Malá ochutnávka:
Připouštím, že zrovna netrpím nedostatkem chyb.
A kdybych si měl vybrat tu, která mě v minulosti dostala do největších malérů....
….tak by to byla ta, že se sem tam naštvu..
A když se naštvu, dělám někdy pitomosti.....

Je to snad první komiks u kterého mám dojem, že byl nakreslený na černém papíře. Temnota z něho jen vyzařuje a sem tam probleskne červený démon. Sice tam není tolik ironie a černého humoru, jak jsem očekával, ale je to velmi povedený příběh. Kniha ještě obsahuje dvě úplně prvotní povídky, které nakreslil mistr Mike Mignola. A také zde najdeme pár slušných jednostránkových kreseb v části nazvané Galerie.

Citát: Já nejsem tak zlej, jak vypadám.

Vybral jsem sedm citátů a Mike Mignola už je má ve svém profilu v sekci „citáty“. Při čtení tohoto příběhu jsem poslouchal temnou blacmetalovou skupinu Behemoth a mix jejich songů ze všech CD, co kdy vydali.

Vaceda
10.04.2019 5 z 5

Obvykle komiksy nečtu, ale Hellboy, po hereckých výkonech Rona Perlmana mi sedl natolik, že jsem tomu podlehl a nelituji ani na vteřinu.

Mijagi
23.08.2018 5 z 5

„Dávám mu ochutnat svoji pravačku. Tu ruku, kterou poslední půlstoletí zkoumali nejlepší vědci. Nedokázali na nic přijít, ale jedno o ní vím. Necejtí bolest.“ Textem a kresbami zasloužená komiksová kultovka. Postava z pekla, kterou si nelze neoblíbit. O hvězdu lepší než filmové zpracování z roku 2004.

Stellia
07.07.2018 5 z 5

Je ozaj zvláštne končiť sériu o Hellboyovi jeho úplne prvým dobrodružstvom :) Srdce mám smutné, ale stálo to za to! Do pekla jedine s Hellboyom ;)

Covenant
11.01.2018 3 z 5

Bavilo mě to, ale čekal jsem víc. Naštěstí jsou další díly zábavnější...