Selské balady

Selské balady https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44581/selske-balady-44581.jpg 3 48 7

Kanylka
23.09.2021 4 z 5

Jedním slovem - NÁDHERA.

stanislav0373
18.06.2021 3 z 5

Jelikož jsem v povinné četbě zameškal, snažím se nyní dohnat resty. A jsem rád, že jsem se k tomu dostal až teď, s trošku širším přehledem.

Ač nejsem zrovna zarytý poeta, rozsah a zaměření jednotlivých básní či balad byla příjemnou exkurzí do historie českého národa...

katallinka
09.05.2020 4 z 5

Nádherná ukázka historie vložená do poměrně přístupných balad. Jsem velmi mile překvapená.

Kuža007
02.05.2018 5 z 5

Krásné balady, lepší ne od Erbena. Ve vrchlického baladách je vlastenecký a sociální podtext.

Dixinka
21.05.2017 4 z 5

Jako povinnou četbu mě tato kniha minula. takže teď doháním co jsem ve škole ošidila. Je dobré si některé věci opět osvěžit.

Lenka4
08.01.2014 4 z 5

Verše to nejsou nijak úchvatné, ovšem vynikající obsah zcela přebíjí někdy klopotné rýmy. Balady v sobě mají život - napětí, dramatičnost, sílu sdělení. Přímo z nich čiší revoluční odhodlání sedláků plynoucí ze zoufalství. Autor se nerozpakuje líčit i hodně drastické scény, které mají v celku sbírky svoji nezastupitelnou úlohu. Říci, že básně ke čtenáři promlouvají, je slabé. V tomto případě totiž mluví hodně nahlas.

vitavita
23.02.2013 3 z 5

Zaujaly mě balady: Balady o smrti Jana Koziny, Cep a kosa a Balada vánoční, doporučuju přečíst ...