Šťastně až navěky

Šťastně až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309718/bmid_stastne-az-naveky-uBC-309718.jpg 4 1612 285

Selekce série

Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog, mapy a ilustrace.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

Happily Ever After , 2015

knihomolkaJani
09.04.2024 5 z 5

"Vaše výsosti, určitě moc dobře víte, že by váš otec neschvaloval, kolik času věnujete dívce, která vám není hodna."
Jedná se o skvělou povídkovou knihu, která nám nechá nakouknout do života královny Amberly, prince Maxona před a na začátku selekce, Aspena a kamarádky Marlee, která se šťastně zamilovala ve špatnou dobu..
Ale tím to nekončí, autorka pro nás uzavřela i příběh Celesty a dalších adeptek z Elity.
Své slovo dostala dokonce i komorná Lucy.
Kniha je zakončená příběhem Maxona s Americou, kde máme náhled do jejich druhého výročí. Miluju jejich lásku a oddanost.
Všechny příběhy jsou krásné, uvědomělé, ale ne vždy ke spokojenosti všech.
I na krále jsem na chviličku změnila názor a Celestu dokonce pochopila a chtěla jí nabídnout svou náruč.
"Opravdová láska je obvykle ta nejproblematičtější."
Tato kniha by Vás neměla minout, pokud máte Selekci rádi. Je to skvělý doplněk a určitě Vám vykouzlí úsměv na tváři.

simca9342
08.04.2024 4 z 5

Hodnocení série:
Dva měsíce s celou sérii, která mi připomínala Divergenci a Hunger games dohromady utekly neuvěřitelně rychle . Jak se mi líbila a co na ní říkám?

35 dívek, jeden vyvolený, životní šance stát se tou vyvolenou. Ovšem pokud po tom toužíte.
Rodina Singerových z tohoto příběhu sice není jediná, kterou v průběhu děje poznáme, ale všechny ostatní žijící v zemi Illea. Krásná, velká, ale plná jíž odedávna zaběhnutých tradic, které jsou po mnoho let součástí dané země . O jednom z nich se píše hned na prvních stránkách. Mladé dívky soupeří o přízeň prince. Každá z nich pochází z jiných kast tedy různých rodinných a sociálních poměrů. Do kast se už člověk jednou narodí a musí dodržovat pravidla snad všeho včetně oblékání a toho, co si může dovolit.
America vstoupí do Selekce s rizikem zničení přátelství a Celesta vstoupí do vyřazovačky jako anděl s ďáblem v těle.
Příběh plný princezen přináší také vyprávění dcery krále a královny- Eadlyn - na situaci v knize z jejího pohledu.
Posledně zařazená kniha - povídky z onoho světa už tak napínavá není.
Způsoby vnímání soutěže a života v Illey z různých úhlů pohledu (princ, America,...) jsou často nedokončené a přijde mi , že autorka s tak tlustou bichlí trochu spěchala, aby kniha vyšla včas.

Za celou sérii dávám 4*

Lovehorses365
28.02.2024 5 z 5

Tohle je fakt bomba!
Dokonalé!

Niicolee
21.01.2024 5 z 5

Toto bylo neskutečně pěkné!
Celou Selekci jsem si zamilovala od prvních stránek prvního dílu, a i všechny následující knihy mě přesvědčily o nevídaném talentu autorky vtáhnout čtenáře do děje. Celou sérii jsem tak přečetla jedním dechem.
Každopádně jsem se moc ráda vrátila zpět do světa Selekce, opět se setkala s milovanými postavami a díky skvělým povídkám si připomněla pár momentů z knížek.
Líbí se mi, že jsem mohla na různé situace, které jsem už důvěrně znala, pohlédnout i z pohledu jiných postav. Některé povídky však obnášely i děj, který v původní trilogii nenajdeme.
Tyto povídky byly hezkým uzavřením celé série. Kniha Šťastně až navěky se nepochybně rovná všem pěti předcházejícím, a tudíž se znovu jedná o pětihvězdičkovou záležitost!

ZNellyZ
28.12.2023 4 z 5

Skvělá tečka pro uzavření série Selekce. Některé příběhy nepřinesly nic nového, ale třeba pohled královny byl pro mě velmi zajímavý.

evismaior
04.12.2023 3 z 5

55% - Nevím, ale tahle tendence autorů převypravovat příběhy, které již jednou napsali, z pohledu ostatních postav mi nějak není jasná. Zrovna u Kiery Cass nemám pocit, že by měla problém vyjádřit se už napoprvé tak, že čtenář mezi řádky pochopí, jak se asi cítil protějšek hlavní hrdinky při té či oné scénce - tak proč znovu brát tytéž dialogy a přepisovat je z pohledu Maxona/Aspena/Marlee? Líbilo se mi to potud, kde hlavní hrdinka America vůbec nebyla a opravdu jsme se dozvěděli něco nového - takže u mě v téhle knížce logicky vede hned první povídka o tom, jak probíhala selekce v případě Maxonovy matky královny Amberly nebo je docela dobrá ta část s Maxonem a jeho francouzskou kamarádkou Daphne, Celesta, pak taky to, jak se Marlee zamilovala a co se s ní dělo po vyloučení apod. Ale čekala jsem tedy daleko větší vhled do vztahu Maxona a jeho otce (z dětství a dospívání) a něco víc z Aspenova života, pokud se zrovna netýkal Americy. Nebo třeba příběhy Američiných sourozenců (zejména ten starší prospěchářský bratr by mě zajímal a také mladší sestra May, no a samozřejmě jejich otec skrytě náležející k rebelům). Tak uvidím, jestli se něco z toho dozvím třeba v pokračování o dceři Americy a Maxona.

Nathally
06.11.2023 5 z 5

Já jsem s těmito povídkami hodně spokojená. Líbilo se mi, že můžu nahlédnout do vyprávění i ostatních hrdinů. Nejlepší podle mě byla Královna a Miláček. Další, co se mi líbilo je to, že jsem se konečně dozvěděla, jak zbylá Elita dopadla. Úžasná kniha.

PepkazDepka
21.10.2023 5 z 5

Opäť príjemné čítanie, niektoré z príbehov sa pekne uzavreli alebo dovysvetlili. Mne chýbalo len pokračovanie vzťahu Eadlyn.

SáraR.
27.08.2023 5 z 5

Tento díl mě moc bavil. Bylo fajn se naposledy ponořit do světa Selekce. Tato kniha pěkně zakončila základní trilogii a snad zodpověděla všechny otázky, které si čtenáři kladli. Povídky mě bavili, nejvíce asi Královna, Princ, Komorná a i Miláček patří mezi moje oblíbence. Strážce mě chvilkami trochu nudil, ale více jsme pochopili Aspenovy city k Americe a proč se choval, no, jako zamilovaný osel (což vlastně i byl). ;) Pro fanoušky Selekce je toto povinnost. Já knihu zhltla za den. ;)

Juici
23.07.2023 3 z 5

.. Dokázala toho víc, než v co v životě vůbec doufala, a nikdy nelitovala toho, že se jí nepodařilo stát se princeznou ..

Vcelku slušně uzavřená série Selekce (první 3 díly). Kniha hezky zpracovaná s moc hezkými ilustracemi. Nejhezčí povídkou pro mě byl Princ. Maxon je prostě miláček. Mile zakončená pohádková etapa.

Mamka_cte
08.07.2023 1 z 5

Série, které jsem neskutečně propadla! Lituji, že jsem se k ní nedostala dříve. Všechny díly jsem četla jako e-knihu, ale přemýšlím, že si je budu muset asi pořídit domu.

Celou sérii jsem stihla přečíst za nějaké čtyři dny. Až tak moc mě bavila! Sice autorka někdy příběhy až moc roztahovala a stačilo by sérii stáhnout cca do tří knih, ale nevadí. Poslední díl Šťastně až navěky byl pro mě úplná zbytečnost. Ta jediná mě nebavila (vše se opakovalo stále dokola a vše už bylo řečeno).

První tři díly byly lepší než ta druhá polovina. Maxon a America mě prostě brali jako pár více a také toho více zažili. Jejich dcera Eadlyn už měla cestičku pěkně připravenou.

Knihy obsahovaly i docela dost dobrých zvratů a nějakou tu akci. O romatické linky také nouze není. V knihách mi asi nic nechybělo a já se čtením byla maximálně spokojená. E-knihy čtu převážně při uspávání syna, ale toto jsem neodložila ani přes den. Kdykoliv se naskytla chvilka, tak už jsem četla dále.

Autorka upoutala moji pozornost a ráda si přečtu i další její knihy. Doporučuji!

Lenka2533
08.03.2023 4 z 5

Selekci jsem četla asi rok a půl zpátky, takže některé detaily už jsem si vůbec nepamatovala. Ale i přesto jsem si to moc užila.
Některé povídky mě neuvěřitelně bavily! Spíše většina. Nejlepší jsou za mě Princ, Miláček a Druhé výročí. Také se mi moc líbila povídka Královna. Ostatní byly také fajn, ale některé ke konci knihy mě už tolik nebavily a občas jsem se i nudila.
Jsem ráda, že jsem se ale mohla do světa vrátit :) Pokud Selekci milujete, tak toto je povinnost :D

LenkaPet
28.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo moc hezké. Úžasné doplnění určitých příběhů. Opravdu moc krásné. Nemám slov.
Kdo miluje tuto sérii, musí si prostě knihu přečíst.

-knihomolka-
08.12.2022 4 z 5

Různé situace z pohledu ostatních postav bylo zajímavé zakončení série. Možná tato kniha nebyla až tak úplně důležitá, ale přesto to bylo hezké.

Griša
06.11.2022 4 z 5

Série Selekce bylo lehké čtení, které umožní čtenáři si odpočinout a odreagovat. Jinak tomu není ani u povídkové knihy. Musím říct, že tato kniha je třešničkou na dortu. Výsledný dojem byl k mému překvapení lepší, než z předchozích knih.

Kniholenka9
27.10.2022 3 z 5

Stejně jako celá série, má i tato kniha povídek krásnou obálku. Líbily se mi i ilustrace uvnitř knihy. Bohužel mi některé povídky přišly naprosto zbytečné a nudné. Zajímavé byly povídky Miláček a Druhé výročí.

kimChristopher
07.10.2022 5 z 5

Moc se mi líbilo toto zpracování knihy z pohledů postav, které se v Selekci o objevily. Určitě bylo fajn nahlédnout do jejich životů a jak se s nimi vypořádali. Doporučuji!!

HadleysHope
04.09.2022 4 z 5

Osm povídek ze světa amewrické Selekce. Nejsou tak výrazné, jako knihy, ale maj tu výhodu, že jsou krátké a tak je dočtete dřív, než vás začnou nudit.

Aquagirl
04.09.2022 4 z 5

Selekce zase tak trochu jinak... A bylo to moc hezké. Zajímavý pohled. Myslím, že by to mohlo sednout i lidem co tyhle knížky ještě nečetli. Většina povídek opravdu výborně napsaná.

Klarimeris
11.08.2022

Dobrý den,
neví někdo, jaké injekce dostávali vojáci v této knize? Jako...k čemu jim byly? Moc jsem to nepochopila :(