Selekcia

Selekcia https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5551 1250

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

Fidibus
09.03.2022 5 z 5

(SPOILER) "Nechte mě tu a já vám pomůžu. Budu váš přítel..." "A smím vám pořád říkat 'má drahá'?" "Ani nápad."
Mladá dívka se na nátlak rodiny a slibu svému Aspenovi přihlásí do soutěže dívek o princovu ruku a je i přes svou podřadnou kastu vybrána. Aspen ji opustí, aby jí nebránil v budoucnosti, aby se následně objevil v paláci ve službě. America je od začátku pobytu v paláci svá a bere to jako zpestření, dokud... A do toho zbylá pence ve sklenici...
Zajímavý námět, dobře napsané. Víc než YA.
"Ano, Maxone, ta možnost existuje... Nejsem si vůbec jistá, co to mezi námi je, ale rozhodně je to víc než přátelství."
"Ne, nedávám přednost ani jednomu. Dávám přednost sobě!"

_Lucie_97
22.02.2022 5 z 5

Já to jednoduše miluju! Ať si každý říká, co chce, já ten příběh prožívala od první do poslední strany. A dostalo mě to do mých detskych let, když jsem tajné doufala, že jednou budu princezna

Nikcasmej
22.02.2022 4 z 5

Od Kiery Cass jsem četla Sirénu, která mě opravdu bavila a nadchla mne. Proto jsem neváhala a pustila se i do její další knihy Selekce.
Musím říct, že zpočátku jsem měla velké očekávání, protože tato série je velmi známá. Upřímně jsem od knihy čekala víc, ale nemůžu říct, že by mě zklamala.
Kniha byla čtivá, vtipná a opravdu se mi líbilo, že romantická linka není uspěchaná a je velmi nenásilná.
Když jsem knihu začala číst, tak mi přišla spíše pro mladší čtenáře. Čím dál jsem byla, tím to bylo lepší a lepší, až jsem se do knihy plně ponořila a začala jsem hltat každou stránku. Více jsem se ztotožňovala s hlavní hrdinkou Americou a vžívala se tak do její nelehké situace.
Milostný trojúhelník mezi Americou, Aspenem a Maxonem jsem si zamilovala a i když vím, jak to celé zhruba dopadne (dle názvů dalších knih), tak se opravdu těším na to, jak se s tím America popere a co ji přivede k volbě, kterou učiní.
Celkově musím uznat, že autorka vymyslela opravdu zajímavý a pestrý svět a hlavně velmi sympatické postavy.
Myslím si, že si autorka opravdu skvěle připravila pole pro druhý díl, na který se opravdu těším. Jelikož jsem začala tuto sérii číst až po několika letech od jejího vydání, tak jsem ráda, že nemusím čekat na další díl a můžu se do něj pustit hned, protože upřímně, to čekání by mě asi zničilo.
Celkově hodnotím knihu čtyřmi hvězdičkami, protože ve finále si mě autorka opět získala.
Knihu bych přesto doporučila spíše mladým čtenářkám, které mají rády romantické zápletky a milostné trojúhelníky.

tinka1974
20.02.2022 4 z 5

Asi takhle, začátek mi moc nenadchl a říkala si, že je to tak pro puberťačky. Ale jak příběh plynul, stále více mi vtahoval do děje a já se přistihla, jak se soustředím na děj. Vlastně je to úžasná oddechovka. A poznám na závěr. Poslouchala jsem audio a bylo moc hezky načtené.

Janadvorackova
16.02.2022 2 z 5

Zcela vážně jsem jako malá chtěla býti princeznou. Docela jistě mě to přešlo dávno před touto knihou.
Proč já to dělám, že podobné věci čtu. Jo aha, protože mám ráda dystopie. Svět až po čtvrté světové vypadá trochu idylicky. Lidé skončili jen se sociálními problémy...
Teďka kvůli Maxíkovi neusnu, tyjo.

No ale nic tak strašlivě pitomého jsem snad v životě nečetla... Jistě, nejsem cílovka, ale kdo je? Možná dvanáctileté holky. Škoda, že podobné příběhy, když je v nich rozepsaná nějaká zdánlivě zajímavá linka, neobsahují i více detailů. Přitom si autorka mohla dát práci s rozpracováním i něčeho jiného, než romantické linky, byť o tu jde především.

O den později: tak já tomu hvězdu přidám - za ten sociální systém a sem tam vtip.

DejSemTuKnihu
14.02.2022 4 z 5

Kniha neskutečně rychle ubíhala.. Hodně čtivá s příjemnou dějovou linkou a fajn postavami, se kterými bych si v reálném životě nejspíš rozuměla. Chápu, že někomu nejspíš nemusí sednout, ale já si myslím, že když jí dáte šanci, tak nebudete litovat. :)

Janík511
11.02.2022 2 z 5

Naivní a hloupá kniha, která měla naštěstí málo stran. Něco tak plytkeho jsem dlouho nečetla a do dalších dílů se mi vůbec nechce.

Loire
11.02.2022 5 z 5

Série knih se mi líbila a přehltala jsem všechny 3 knížky během pár dní. Průběh mi zezačátku připomínal Hunger games, ale i tak se mi knížky velmi líbili a krásně se mi četli. Bylo to takové oddechové čtení u kterého si člověk krásně odpočine. Některé pasáže byli trochu více akční, ale i tak mě to čtení bavilo a těším se na přečtení posledních dvou knížek ze série Selekce.

Ella161
07.02.2022 4 z 5

Knihu jsem se snažila číst před třemi lety, ale vůbec mě to nebavilo. Docela mi připomínala Hunger games a přišlo mi to takové neoriginální. Takže jsem knihu odložila a zavrhla jí. Jenže všude na ní slyším chválu, tak jsem si říkala, co je se mnou proboha špatně. Takže jsem se dnes rozhodla, že jí dám šanci. A vážně nechápu, proč se mi kdysi nelíbila. A jsem vážně ráda, že jsem jí dala ještě šanci. Akorát je fakt, že ten milostný trojúhelník mě lehce štval (já je fakt nesnáším).

Co se týče postav, tak jsem si Americu, Aspena a Maxona fakt zamilovala. Na Americe jsem měla ráda, jak se nebála říct svůj názor a vždycky byla upřímná. Byla moc hodná a na ostatních lidech jí vážně záleželo. A když se dostala do paláce, tak vůbec nebyla nějaká namyšlená a nafintěná holka. Byla prostě sama sebou a já jí za to fakt milovala a obdivovala. Přeci bylo hezké, že se tou slávou nenechala nějak strhnout a byla stále stejná. Navíc ta tajná dostaveníčka a tajné přátelství s Maxonem bylo krásné. Bylo pěkné číst o tom, jak si spolu rozumí a vtipkují spolu. Hlavně to, že si navzájem svěřovali tajemství a kdykoliv ten druhý potřeboval, byli tam pro sebe.
No a Maxona si nešlo neoblíbit. Záleželo mu na pocitech ostatních dívek. Snažil se s každou jednat maximálně slušně a pokorně. Jen byl vážně docela upjatý. Ale musím uznat, že většinu času, co byl s Americou, mi připadal uvolněný.

A musím se přiznat, ale děj tady pro mě nebyl nějak moc záživný. Vlastně se tam skoro nic nedělo. Šlo jen o poznávání jednotlivých postav a utváření vztahu mezi nimi. I tak se mi to ale líbilo a chápala jsem, že tohle je série, takže autorka nás nejdřív s ním prostředím musela seznámit. Jsem zvědavá na druhý díl.

rozina351
02.02.2022 5 z 5

Příjemná dystopická oddechovka, některé momenty jsou podobné s Hunger games, ale toto je méně konfliktní, uhlazené čtení.

Štěpinambura
30.01.2022 5 z 5

Knihu jsem četla. Je úžasná, ale názvy celé série nepodporují překvapení. První díl se nazývá selekce: Je tedy jasné, že dívka bude bude někam vybrána. Druhá se jmenuje elita, což nasvědčuje tomu, že dívka postoupila. A poslední se jmenuje první - bez debaty. Ale jinak je kniha velice skvělá!

Netti
23.01.2022 5 z 5

Oddechová, romantická a skvěle napsaná. Knihu jsem zhltla za dva dny.

lenka0383
13.01.2022 2 z 5

Není to tak hrozné, když od toho člověk moc nečeká. Je to milé, příjemné, hezky se to čte. Co mi vadilo, tak naprosto nesmyslné politické situace. Království napadají nějací rebelové, ale ono se to vždycky jenom nějak přestojí a nijak se to neřeší, nezkoumá :-D :-D Plus ten její odpor k princi, kterého vůbec nezná, je směšný a je celkem jasné, jak to dopadne. Jako by ho autorka musela co nejvíc shodit, aby pak to jejich sbližování bylo zajímavější.

Ryšava
01.01.2022 4 z 5

Kdybych tuhle knihu četla ve svém dospívání, tak věřím na velkou lásku a na lásku na první pohled atd... ale je to moc pěkná kniha a příběh rychle utíká =)

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Byla jsem asi poslední člověk co to ještě nečetl, takže jsem to musela napravit :D A bylo to úžasný!!! Četla jsem samý kladný recenze, ale i tak jsem nečekala takhle skvělou knihu. Hrozně mě bavila! Jsem ráda, že jsem jí ještě sehnala :) Za mě třetí nejlepší kniha roku 2021!

mfajmanova
31.12.2021 5 z 5

Moc hezký, poutavý příběh, který mne úplně vtáhl do děje, jako bych v paláci sama byla. Vzhledem k tomu, že jsem si knížku půjčila v dětské knihovně, nebudu asi věkově typická cílovka, ale ohromně mě to bavilo.

ŠTĚPÍNO
29.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Selekce
No úplně nevím jak se k tomu vyjádřit, ale vůbec to nebylo špatné. Po romantické stránce je to dobré i když tak trochu klasika. Aspen který Ameriku poslal k vodě, teď bude připraven o ní bojovat, no nedivím ji že má pochyby a hodně váha. No uvidíme v dalším díle. Rozhodně to chci dočíst

Artemis886
27.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Tohle bylo úžasné, neskutečně čtivé a napínavé v jednom. Amerika si opravdu zaslouží celou tu nádheru. Nedalo se od toho odtrhnout. Maxon, Aspen, Marlee, May a dokonce i Celesta jsou úžasně vykreslené osoby ať v dobrém či špatném světle. A navíc ta obálka to je panečku něco... Vím že by se kniha neměla soudit podle obalu ale jestli je ta obálka za 5 hvězdiček tak děj je ještě lepší. Jsem ráda že jsem si ji mohla přečíst.

Vlci.Sestra
27.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Wow! Naprosto dokonalá kniha! Sice moc nemusím, když se hlavní hrdinka rozhoduje mezi dvěma boyfriendy, ale u Selekce mi to vůbec nevadilo. Moje nejoblíbenější scéna byla, když Amerika dostala svůj klaustrofobický záchvat a chtěla se dostat do zahrady. Když si vezmu, že se nemůže bez povolení ani ven na zahradu...
Nakonec jediný, komu stekla slza, kvůli jahodovým koláčkům z listového těsta jsem byla já. Je prosinec a musím na jahody čekat až do léta, abych si je mohla zkusit upéct. Autorku by určitě nezabylo, kdyby dala nakonci knížky recept, když je tak známá tím, že má ráda dorty. (Vážně je to napsané i na přebalu knihy!) Naštěstí jsem jí tehle malý nedostatek odpustila, jelikož se kniha četla uplně sama.

Deniliska
18.12.2021

Knihu jsem četla před pár lety. I když nejsem velký čtenář, tak jsem to přečetla celkem rychle. Teď by mě to asi nebralo, ale pro náctileté doporučuji. Také jsem milovala obálky všech dílů.