Selekcia

Selekcia https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5557 1250

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

PajusenkaB
22.09.2015 5 z 5

Nádherná knížka, pěkně se čte, ovšem, řekla bych že pouze pro mladistvé :) Je to taková romantika, která baví né každého. Opravdu kniha spíše po mladší generaci :)
Příběh je poutavý, těším se na druhý díl. Ačkoli mě mrzí, že autor knihy pojmenoval tak, jak je pojmenoval - Prozrazuje dopředu :)

anezkaoup
21.09.2015 5 z 5

nádherná knížka, dobře se čte

Arianne
20.09.2015 5 z 5

Neskutecne zive, uzasna porce nenasilne romantiky s moc sympatickou hlavni hrdinkou

Silencia
20.09.2015 5 z 5

Vtipné, milé, zajímavé. Hrdinka je ve všech ohledech zvláštně vyspělá, ale sympaticky, ne nepřirozeně. Já byla nadšená a ani nevím proč. Hrozně se mi to líbilo, ačkoli vím všechna negativa ohledně naivity a neskutečnosti. Měla jsem z toho dobrý pocit. Hlavně ten kamarádský vztah byl úplně skvělý.

natalie2171
18.09.2015 4 z 5

Z počátku jsem se dívala na Selekci trochu špatně. Koulela jsem očima, když o ní někdo mluvil, protože už jen obsah mi připadal jako pohádka pro princezny. Tak nějak to byla pravda. Příběh jednoduchých vět a tak očividných scén s očividným koncem, 1. díl Selekce, 2. Elita, 3. První (pááni? Z Ameriky asi bude Osmá.....)
Nechce se mi to přiznat, ale jakmile jsem knihu přečetla, i přes to že je to taková pohádka, knihu jsem si zamilovala!!!! Cítím se tak blbě, že jsem podlehla téhle romantice. Ale bylo to moc pěkné!

Dominika73
16.09.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Přečetla jsem ji za dva dny, oba dva dny jsem byla v práci a měla 12 hodinovou směnu. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Napůlanděl
16.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Četla se krásně na jeden zátah. Sice někdy byla America nesnesitelná,ale jinak super knížka ;-)

Svatojánek
13.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha! Honem na další!

lenka608
13.09.2015 4 z 5

Tato kniha se čte sama. Je to takový malý sen každé ženy i dívky. Trochu jsem se ztrácela v tom, jak se která dívka jmenuje. Pro 35 holek by to chtělo nějaký přiložený letáček :D Hned se vrhám na další díl. Nicméně bohužel je to ten typ knihy, u jenž chcete číst stále vpřed. Občas se mi stává, že sotva co knihu dočtu, listuji znovu na první stranu. Avšak u této tomu tak nebylo. Možná je to dobře a možná není.

1casper
08.09.2015 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná knížka. Takový ten pohled z druhé strany "soutěžících". Těším se na druhý díl.

Hanulak01
04.09.2015 5 z 5

Absolutně úžasná, náherně se čte :)

Aaliyan
01.09.2015 3 z 5

Oceňuji nápad, s jakým autorka přišla. Kniha je čtivá, ani jsem se nestihla nadechnout a už jsem byla na jejím konci. Bude to nejspíš nijak složitým vyjadřováním. Možná právě to způsobilo, že mě kniha sice bavila, ale neodnesla jsem si z ní žádné nadšení nebo spokojenost. Za mě průměr, co nic nepokazil, ale ani nic nevyzdvihl.

julythreemosen
01.09.2015 4 z 5

Tři nebo čtyři? Dlouho jsem uvažovala, kolik hvězdiček si ode mě Selekce zaslouží. Málokdy jsem takto nerozhodná. Buď se mi kniha nelíbí, tak ji radši ani nekomentuju, a nebo se mi líbí strašně moc a tak jí dám pět hvězdiček a ponechám také doporučující komentář... Tak co se Selekcí?
Kolem této knihy se strhl takový humbuk, který mě málem odradil. Nakonec jsem ale dala na naléhání své kamarádky a Selekci si přečetla. Takže... Nad některými dialogy jsem se musela strašně smát. Někdy mi přišly trošku hloupé a velmi nereálné. Taky mi vadilo, že jsem měla občas pocit, že autorka skáče od dialogu k situaci, která se odehrává třeba další den, bez uspokojivého přechodu. A taky, jak se teď roztrhl pytel s těmito post-apokalyptickými romantickými romány pro mladé (především dívky), tak mi tento opět nový náhled na nové uspořádání společnosti trošičku příčil. Možná by stačilo, aby to byla jen ta romance a hotovo (i když i k ní bych měla nějaké výtky, ale už to nechám být...).
Na druhou stranu, kniha se mi četla dobře a přála jsem si dozvědět se, jak a kam se postavy posunuly na další stránce. A děvčata, teď se přiznejte, která z vás se někdy chtěla stát princeznou? Obléknout se do krásných šatů a mít taky takového roztomilého prince po svém boku... Vždyť on je to ukázkový sen. A i mě zářily oči, když jsem si v duchu představovala 35 nádherných dívek v ještě nádhernějších róbách, jak se snaží zalíbit pohlednému princi. Dokonce jsem se přistihla při tom, že bych si i přála, aby se tato kniha dočkala i nějakého vkusného filmového zpracování...
Takže pro tento dívčí sen jsem nakonec dala hvězdičky čtyři.
A jsem tým Maxon!

A teď hurá na Elitu! ;)

LadaMau
30.08.2015 5 z 5

Vážně skvělá kniha a ještě lepší nápad :-) ..knihu jsem měla přečtenou za pouhých 5 hodin, druhý dil jsem přečetla za dnešní den a nemohu vydržet až si budu moci přečíst třetí...příběh se čte jedním dechem a nelze se od něj odtrhnout..doporučuji, vynikající odreagovaní od pracovních dnů, trochu romantické a napínavé zároveň ;-)

Laputika_3
28.08.2015 5 z 5

Je to zajímavé. Úplné vykolejení z kterékoli knižní rutiny. Strašně se mi líbil tento nápad. Už jenom sám výběr princezen je originální ale ty kasty? Aaaa... To je skvěle vymyšlené!

anibeni
26.08.2015 5 z 5

Anotace téhle knihy mě vůbec nezaujala, i když jsem po ní koukala několikrát. Ale kamarádka mi pokaždý, když jsem měla splín řekla, ať se začtu do Selekce, že mi to sedne... Včera jsem už fakt potřebovala něco, co mi zlepší náladu a tak jsem vzala Selekci do ruky - a už jsem ji z ruky nedala, tedy až po přečtení. Kniha není nijak děsně úchvatná, ani děsně dobrodružná a napínavá, není ani vyloženě dechberoucí, ale právě to mi sedlo.. To, že mě příběh vtáhnul do děje už na druhé či třetí stránce, to, že ač je námět docela naivní, tak je dobře zpracován.. A taky to, že jsem aspoň půldne myslela jen na to, co America, Aspen a Maxon "vyvádějí"... Děkuju, Ali, žes mě nakopla..

socho19
25.08.2015

Tato kniha se mi hrozně moc líbila. Úplně mě vtáhla do děje. Už jsem četla i Elitu a rozhodně budu pokračovat. Úplně úžasný příběh.

Teribookoholik
24.08.2015 5 z 5

Strašně dobrá kniha která vám na tváři vykouzlí úsměv! Je pravda, že to není zas takové Boom ale super oddychová kniha. Už čtu Elitu a těším se až za necelý měsíc vyjde První ^^

Alice Crowleyn
22.08.2015 4 z 5

Čekala jsem opravdu všelicos. Ale že budu po dočtení knihy v takovém šoku, to opravdu ne.
Dlouho se mi do Selekce nechtělo, protože v mnoha recenzích se mluví o tom, jak je hlavní hrdinka otravná - a buďme upřímní, jméno America Singer je už samo o sobě příšerné - a co já v knihách opravdu nerada jsou právě nesnesitelné hlavní hrdinky z jejichž pohledu je příběh vyprávěn, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.
Na Americe jsem osobně neviděla nic, co by bylo otravné. Spíš naopak, vážně mi padla do oka a já si ji oblíbila, což se u mě často nevidí. Nejvíc oceňuji absenci insta-love. To je pro mě v dnešní době v YA knihách zázrak a opravdové plus.

I přes to, že jsem si knihu opravdu užila jí ale nemůžu dát plný počet hvězd. Něco mi na celém příběhu chybělo. Nevím co to je, ale i po dočtení nemám takový ten pocit neuvěřitelné spokojenosti, který mívám po 5 hvězdičkových knihách. Ať už ale tápu jakkoli, nedovedu přijít na to, co přesně jsem v příběhu postrádala. Navíc mi malinko vadí, že už předem víme, jak celá trilogie skončí. Je to průhledné a já bych tak nějak ocenila více napětí.
Každopádně do dalšího dílu půjdu s chutí!

veronika.v
21.08.2015 5 z 5

U většiny knížek mi přišel začátek vždy celkem nudný, ale překvapilo mě to, protože už od začátku jsem knihu přímo hltala. Těžko se od ní odtrhává, za což ne jen může originální a zajímavý příběh, ale i sympatické postavy. Nikdy se mi nestává, že bych měla ráda hl. postavu, ale opak se stal pravdou. Na závěr musím říct, že tento díl byl opravdu skvělý a tak se nemohu dočkat až se vrhnu na druhý, Elitu :)