Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5536 1248

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Denčaa
Denčaa
29.04.2016 5 z 5

Už dlouho mě nechytla žádná kniha jako právě tato. Ačkoliv připomíná už spoustu profláklých knih dohromady, mě se příběh líbil a nadchla jsem se pro něj. Člověk v ní najde vše, co se o takové knihy čeká. Hodně jsem si oblíbila Maxona. Za to Aspen, jako věšině čtenářů, mi je protivný. Trošku mi vadilo, že až do půlky knihy čtenář není obeznámený s časem a ni prostorem, kde se děj odehrává, ale naštěstí tato mezera byla vyplněna. První díl je dočtený a s velkým nadšením a očekáváním sahám po Elitě.

Emma8
Emma8
26.04.2016 5 z 5

Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a nemůžu se dočkat dalšího dílu...

SBH
SBH
19.04.2016 3 z 5

Jsem odpůrce současné módy "Hungrige Spiele", pochybné touhy amerických spisovatelek po nekonečné sérii světových válek, kastovním systému společnosti a diktatuře. Po knize jsem sáhla ryze kvůli bohatým volánům sukně na obalu :-). Asi do půlky jsem nadávala jak špaček. Chudinka hrdinka se obětuje pro rodinu, dokonce ani nemusí řešit dilema mezi princem a bývalým přítelem, který celou situaci rozhodne za ni.
A od půlky mě příběh nějak chytil. Maxon byl sympaťák, hrdinka zachovávala charakter, zdravý rozum a problematické situace řešila s vtipem. Dokonce i vztah s bývalým milencem se zdravě zauzlil. Závěrečné prohlášení, že hrdinka bude pro příště sledovat především svoje zájmy, mě nadchlo a proto doporučuji (číst i další díly).

1v8na
1v8na
19.04.2016 4 z 5

Příběh se mi velmi líbil, Byl zajímavý, plný lásky a líbil se mi na něm nápad samotné soutěže - respektive její princip. Byl svým způsobem unikátní.
Jediné, co mě osobně trošku vytáčelo a za co jsem strhla hvězdičku jsou pasáže, kdy mi kniha příliš připomínala Hunger Games - to jsem prostě nedávala.
Nicméně mě to neodradilo a přečtu si i ostatní díly.

Safienka
Safienka
18.04.2016 5 z 5

Skvělé, čtivé, romantické...ach, jak romantické...boj ženských o jednoho prince...a vyhrává ta nejchudší...kdo by to byl řekl :-) Jsem překvapená a to že mile. A ta obálka je boží!

Kakinka1998
Kakinka1998
16.04.2016 4 z 5

Na tuhle knížku jsem narazila náhodou asi před rokem v době, kdy ještě nebyla tolik populární a moc mě zaujala. Postupem času jsem k ní četla pozitivní recenze a těšila jsem se až si ji také přečtu. Ke čtení jsem se dostala asi po půl roce a ta knížka byla skvělá, moc mě bavila, měla poutavý příběh o obyčejné dívce, která se dostane do paláce. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned poté jsem si musela přečíst i další dva díly, které se mi také líbily. :)

Terinka22
Terinka22
12.04.2016 5 z 5

Tahle kniha mě hrozně moc bavila a hodnotím ji jako jednu z nejlepších knih, co jsem dosud četla!
Když jsem se dozvěděla o téhle sérii knih, myslela jsem si, že mě to nebude bavit. Asi bych to ani nečetla, kdyby mi kamarádka nelíčila, jak je ta kniha dobrá. Musím podotknout, že ona jen tak něco nečte, a tak jsem se rozhodla to vyzkoušet. Už první stránky jsem hltala a co teprve ty ke konci..
Před autorkou smekám za tak dobrou práci a doufám, že i další díly budou tak skvělé!

AyleeLeaves
AyleeLeaves
12.04.2016

Jsem člověk kterému opravdu trvá než nějakou knížku přelouská. Selekci jsem ale přímo zhltla během jednoho dne.
Hlavní hrdinka mi sice časem začala poněkud lézt na nervy tím jak se nemohla rozhodnout.
I přesto jsem ale ve čtení neudělala pauzu ani na pití natož jídlo.
A i když mi název druhého dílu hned na začátku vyzradil jak to dopadne.
Byl to dobře strávený čas nad dobrou knížkou.
Přiněmž se ve mě vystřídaly snad všechny emoce.

poly.0@
poly.0@
05.04.2016

Moc působivá kniha,doporučuji!!!Dávám 5 hvězdiček .
pro autorku:
Like you,I would like to write one!

Michelle2M
Michelle2M
04.04.2016

Od momentu, kdy jsem se do knihy začetla, nepřestala jsem zápasit s nepravděpodobným uspořádáním společnosti. A bylo několikrát znatelné, že samotné autorce logicky nesedělo do plánu a bylo jí samotné obtížné tento fakt obejít. Ale to se dá samozřejmě pominout a jednoduše na daný úzus přistoupit a nepřemýšlet nad ním. Co už se překonává hůř, že se autorka tolik netrápí s popisy prostředí a dalších detailů, které by čtení malinko rozmělnily, takže se čtenář nakonec prokousává jen přecitlivělou romancí. Hlavní hrdinka si mé sympatie hledala opravdu těžko. Příjemné ale bylo proplouvat představením situace, seznámení se s fungováním daných světů, navázání kontaktu s jeho lidmi, budování přátelství, spiklenectvím. Přes negativní výhrady jsem ráda, že takové knihy vznikají a překládají se do češtiny, rozhodně je nevnímám jako nadbytečné nebo přebytečné na knižním trhu, naopak jako jistý druh obohacení.

rarášek
rarášek
01.04.2016 3 z 5

Rozhoně to nebylo špatný. Moc se mi líbil Maxon. Určitě si přečtu další díly. Jinak překrásná obálka, miluji modrou. :)

Manyna
Manyna
31.03.2016 4 z 5

Velice příjemné odreagování od "náročných" knih. Je to pohádka pro děti, ale proč se občas nevrátit do naivního světa a neoprostit se alespoň na chvíli od běžných lidských starostí.

gabca2003
gabca2003
30.03.2016 5 z 5

Je to úžasná knížka.

pája007
pája007
30.03.2016 3 z 5

selekce je naprosto úžasná kniha napsaná způsobem, že když ji člověk začne číst, prostě si musí přečíst i ostatní díly.
Vřele doporučuji!

simi28
simi28
28.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Je napsána velice čtivě a měla jsem ji přečtenou za chvíli. Určitě si přečtu Elitu.

Katuska88
Katuska88
28.03.2016 5 z 5

Co se týče žánru YA, tak poslední dobou jedna z nejčtivějších knih, ke které jsem se dostala.
Nevím, zda je to kvůli sympatiím vůči hrdince nebo za to může umění autorky, ale rozhodně mohu doporučit.
Líbilo se mi to, asi hlavně protože jsem od toho neočekávala nic, a tím jsem byla naopak mile překvapená.

H-elen
H-elen
28.03.2016 3 z 5

O této sérii už vím déle, akorát se mi do ní vůbec nechtělo. Je to trošku naivní příběh ale tak hrozně mě to chytlo, že jsem všechny tři knihy přečetla za dva dny! Prostě super ke konci jsem si hrozně oblíbila celestu, což mě trošku šokovalo, ale kdo četl ví proč. Určitě to není naposledy co jsem knihy četla!!!!!

Black-stars
Black-stars
26.03.2016 odpad!

Všichni o této sérii pěli ódy, tak jsem si řekla že ji přečtu - ale nesedlo mi to - přišlo mi to jako naivní hárlejýnka pro teenagery!

KnihomolAnn
KnihomolAnn
26.03.2016 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem ji několikrát společně s dalšími díly, ale neskutečně mě tam vytáčí Aspen. Proto dávám pouze 4*.
Jinak je to opravdu dívčí čtení, takže pokud chci vypnout a nechci číst fantasy a sci-fi tak sahám právě po této knize. :)

TaLu
TaLu
25.03.2016 5 z 5

První díl považuji za nejlepší, protože celý ten příběh dýchá novotou a velmi zajímavě se čte. Zápletka s kastami, selekcí, rebely a propletenými vztahy udržuje čtenáře v příjemném napětí. Rozdělení společnosti možná tak trochu okoukané z Hladových her, ale zase natolik jiné, že to nevadí. Navíc toto je opravdu dívčí čtení, stačí spočítat popis šatů a účesů. Velmi se mi líbilo, že autorka dala hlavním postavám dostatek prostoru, aby se mohly rozhodnout a postupovat krůček po krůčku v emocích. Přečetla jsem během několika dnů všechny díly a jsem ráda, že mohu opravdu doporučit všem, kteří v knihách hledají příběh.