Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5557 1250

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

InFinito
16.12.2015 5 z 5

Oh, to jsem nečekala.
Knížku jsem si koupila, ikdyž jsem neměla v plánu ji číst. Přeci jen, podle anotace mě neoslovila, říkala jsem si "Aha aha, princ, palác, jedna bude princezna.." ale spletla jsem se.
Po dlouhé době jsem se do knížky tolik začetla a měla jsem ji přečtenou rychle. Je napsaná skvěle. Několik postav jsem si oblíbila, jsou sympatické, Myslím, že stojí za přečtení.
Mimochodem ta obálka je opravdu nádherná.

morava
12.12.2015 4 z 5

Popravde mne ke cteni teto knihy nalakala nadherna obalka. Musim rict, ze i kdyz je kniha urcena pro mladsi generaci, tak mne velice prijemne prekvapila. Takove mile sladke cteni, propletene chvilkami napeti, o ktere se postarali rebelove.Nejdrive jsem si rikala,ze za precteni prvniho dilu nic nedam, ostatne se cte velice rychle a nakonec to dopadlo tak, ze se v nejblizsi dobe chystam na druhy dil.

JanaPol
11.12.2015 5 z 5

Jednoduchý příběh, kde přesně víte, co se stane. Ale mě ta romantika prostě bavila.:-)

Šíla
10.12.2015 5 z 5

Super knížka...ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout :)

ewisek22
09.12.2015 2 z 5

Paní spisovatelka tak trochu vykradla Hunger Games. To rozdělení do kast a milostný trojúhelník...seriously?!:) Jinak je ale rozdíl nebetyčný...Selekce je jako stará ojetá škodovka a Hladovky jako nejnovější nablýskané Audi:) Obrovským problémem pro mě bylo vůbec tuto knihu dočíst. Tohle není vůbec můj šálek kávy...Dávám dvě hvězdičky jen pro tu krásnou obálku knihy a za toho Aspena, který aspoň trochu ten děj oživil!

Danago
06.12.2015 5 z 5

Prostě nádhera!! Úžasný příběh, moc se mi to líbilo, těším se na Elitu, dobře se to čte .

Temný snílek
04.12.2015 2 z 5

Romance pro dospívající dívky, které sní o princích, princeznách a velkolepých róbách s drahokamy kolem sebe. Jenže celá ta soutěž o ruku prince je dosti ubohá. Hlavně by mě zajímalo, koho napadlo zavřít do paláce 35 dívek a nechat je soutěžit o prince. Je s podivem, že se tam ty slečny nepovraždí, což se ovšem dalo čekat. Je to stejné, jako by někdo zavřel do kurníku houf slepic, dal jim jen hrst zrní a sledoval, co se bude dít. Během čtení jsem jen valila oči nad některými slečnami a přirovnat je ke slepicím je dosti trefné.

Prince Maxona je mi upřímně líto, on je takový rozkošný zajíček, který neví, co má s holkou dělat, nebo jak se k ní chovat, a najednou si má vybrat svou budoucí ženu z třiceti pěti dívek. To je vážně šílenost a ten princ je chudák.

America je dost od rány a nebojí se princi Maxonovi říct, co si o něm myslí. To prince pochopitelně zaujalo, ale klidně z toho také mohl mít doživotní trauma. Vždyť ho doposud všichni zbožňovali a najednou potká tuhle fúrii, která ho seřve a klidně i nakopne.

Jednotlivá setkání Maxona s Americou přinášejí hodně vtipné situace, až si připadáte, jako byste sledovali pěknou komedii. No, ony celé ty námluvy jsou jeden velký vtip, což je asi jediné, co drží čtenáře bdělé, jinak by už dávno usnuly nudou, ale takhle se alespoň dost nasmějí.

joslin
03.12.2015 3 z 5

Přečteno za 3 hodky, některé pasáže bych vynechala, popotahování s Aspenem bylo chvilkama "trapné." Naštěstí jsem našla i pasáže, kdy jsem se zasmála. Hlavně co se týče prince. Toto dílko, nebo celá serie je asi výcuc ze všech možných slavnějších starších děl od jiných autorů, budiž. Asi nejvíc palec nahoru za obálku, koukávý výsledek.

LyP
03.12.2015

Knžka bylo docela podobná Hunger games.Byla docela ctiva a hezky napsaná.Obálka je naprosto dokonale ilustrovaná

livres
29.11.2015 5 z 5

Přečteno během pár hodin ;) Prostě nádhera!! Úžasný příběh, těším se, až se vrhnu na Elitu :)

Ailee
23.11.2015 4 z 5

Už dlouho se mi nepodařilo začíst natolik, abych knihu přečetla během 48 hodin. Příběh není složitý, ale přijde mi dost realistický a hlavně je vtipný. Jen mě trošku mrzí, že rebelové nedostali více prostoru. Chybělo mi trochu víc akce. Doufám, že dostanou prostor v dalších dílech, protože jinak mi tam přijdou úplně zbyteční.

aTrina
22.11.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla! Příběh mě pohltil natolik, že jsem najednou zhltla přes 200 stránek a zbytek dočetla napodruhé. Vřele všem doporučuji k přečtení! ;-)

Mia1
22.11.2015 5 z 5

Selekce je velmi dobrá knížka. Líbil se mi děj, a hlavně jak se America zachovala.

Beatrice_s
20.11.2015 2 z 5

Tato série se pyšní snad nejkrásnější sérií obálek, jaké jsem kdy viděla. :) Snad zejména proto tyto knihy přitáhnou oko téměř každého. S příběhem to dle mého názoru už tak slavné není. Je ale třeba brát v potaz, že jde o dílo spíše pro teenagery a je to znát na každé stránce. Námět pohádkového a prakticky princeznovského světa je velice lákavý a zajímavý. Naivní a nelogické chování hlavní hrdinky mě ale často přímo iritovalo.

cie
19.11.2015 3 z 5

Prostě pohádka pro náctileté. Místy dost naivní, ale jako oddechovka před spaním ok ;-)

AnnLenn
18.11.2015 5 z 5

Já ty knihy miluju četla jsem je dokola snad stokrát sou boží

Etule
16.11.2015 3 z 5

Nu... Tak nějak nevím, co ke knize napsat. Ze začátku jsem absolutně nebyla schopná si oblíbit jakoukoliv hlavní postavu. Pak zvítězil Maxon (to jméno je mimochodem příšerný... Pořád mi naskakuje Maxoň, což je trochu rušivý element) :D.
Kniha se četla dobře a nakonec se mi podařilo začíst. Přesto mi v té knize něco chybělo. Nevím, co nedokážu ten pocit pořádně uchopit. Možná proto, že jsem měla problém si někoho oblíbit. Nebo možná proto, že je to celkem naivní. Ačkoliv, kdo nebyl v jejich věku naivní. Uvidíme, co přinese druhý díl. ;)
3 a třičtvrtě *

ElissAnn
16.11.2015 4 z 5

Je to další kniha z "budoucnosti". Je fakt, že mám podobné knihy už za sebou (např. Divergence apod.) - takže jsem čekala další knihu, která bude v duši stejná jako ostatní.
To mě mile překvapilo, kniha je odlehčeným čtením, přečtete jí jedním nadechnutím a nebudete chtít přestat.
Líbí se mi nápad autorky - jak by se asi cítila normální holka princeznou? A to mi přijde hlavním tématem knihy. Pocity Americi, v jiném prostředí než je zvyklá o dost luxusnějším prostředí.

Doporučuji, pokud máte rozečtené další knihy, které vás sice šíleně baví, ale nedonutíte se na ně kouknout, protože mají těžší děj. Selekce je příjemná odpočinková kniha na jeden den.

maky11
14.11.2015 5 z 5

Nejlepší kniha ever... :3

Karolína18
09.11.2015 5 z 5

V dnešní době je i svět literatury zahlcený tématem kast a jim podobných rozděleních států, Avšak tato kniha dokáže rozhodně zaujmout a přesvědčí váš, že si své vysoké hodnocení, stejně tak místo mezi tímto druhem knih, rozhodně zaslouží. Ihned se začtete a budete s hlavní hrdinkou prožívat všechna její zklamání i dobrodružství.
Okamžitě jsem si oblíbila i Maxona a rozhodně jsem byla nadšená, když prozradil Americe své city, které k ní chová.
Kniha je výborným odrazovým můstkem pro skvělou trilogii a čas, který se rozhodnete jí rozhodnete věnovat, jistě nebudete považovat za promrhaný. Já si ji jistě brzy znovu vychutnám! :)