První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/bmid_prvni-E5l-218383.png 4 4125 741

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

romika
27.01.2021 3 z 5

Taková Lanczová v moderním pojetí pro dnešní mládež, chvílemi mi pár věcí nesedělo, ale nejsem cílová čtenářka, každopádně se to přečíst dalo. Ale do dalších dílů už nejdu, nechám si to pro sebe uzavřené svatbou a radši nechci vědět co se bude dít dál.

Tialexa
24.01.2021 5 z 5

Ráda bych ji doporučila všem které baví číst zajímavé knihy všech žánrů. Je skvělý.

VéjaTarabová
17.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak je to tady, oficiálně jsem dočetla tuto triologii plnou klišoidní romance a předvídatelných událostí. Přesto musím přiznat, že jsem se do toho naprosto zamilovala. Závěrečný díl byl plný vtipných momentů, u kterých jsem se nahlas smála, ale i nečekaných zvratů, jenž mě nutily tajit dech. Kniha měla klasicky rychlý spád a byla nabita spoustou akce. Ovšem mohlo zde být více scén s rebely. Dále mi přišlo, že se America ze smrti blízkého příliš rychle oklepala. Jako většina čtenářů jsem také během tohoto dílu změnila názor na Celestu. Když se vše vyjasnilo, tak mi byla hned sympatičtější. Konec mi však přišel až moc jako pěst na oko. Působí to na mě dojmem, že autorka moc nevěděla, jak se propracovat k závěru, který by chtěla. Proto tam hodila něco takového a zároveň tím Americe zametla cestičku na trůn.

„Nicméně i teď si dobře uvědomuju, že nejde o žádnou pohádku. Vím, že nás čekají i krušné časy, kdy budeme zmatení. Vím, že všechno nebude vždycky tak, jak budeme chtít, a že budeme muset tvrdě pracovat, abychom nezapomněli, proč jsme si tohle vybrali. Nebude to pořád jenom dokonalé. Tohle není šťastný konec. Tohle je mnohem víc.“

Babu002
15.01.2021 3 z 5

Asi lepší než druhý díl.
Hrozně jsem se nasmála, hlavně tomu chování Maxona na konci knihy. To, že se America chovala sobecky skoro celou sérii k Maxonovi bylo taky k popukání.
Rozhodně jsem četla lepší knihy, ale věřím tomu, že pro hodně lidí je tato série super, což je v pořádku.

ElessaRiverbow
12.01.2021 5 z 5

Za mě byl tento díl z celé Selekce ten nejlepší. Přečetla jsem ho za dva dny, a to hlavně kvůli tomu, jak rychle a snadno jsem se do knihy začetla. Bylo zde hodně akce, což mě potěšilo, ale mohlo tam být víc scén s rebely. America mi přišla mnohem sympatičtější než v předešlých dílech a konečně jsem si oblíbila i Aspena. Co se týká Celesty, celkem jsem se před přečtením knihy divila, že mnoho čtenářů jí nakonec mělo rádo. Po přečtení je už naprosto chápu, a i když jsem si jí vyloženě neoblíbila, měla jsem ji ráda. Akce s rebely před koncem byla pro mě rozhodně nečekaná. Chci si přečíst i Dceru a Korunu, ale mám trochu obavy ze špatného hodnocení.

DivaTerka
12.01.2021 5 z 5

Nádherné zakončení série :) Kniha má rychlý spád, přečetla jsem za pár hodin, America je mi mnohem sympatičtější než v předchozím díle. Jsem zvědavá, o čem budou ty další!

kamila6536
10.01.2021 5 z 5

Tahle knížka si to u mě zase vylepšila a líbila se mi i víc než Selekce. Druhý díl bylo pro mě zklamání a přemýšlela jsem, jestli si třetí díl vůbec přečtu. Nakonec jsem ráda, že jsem to nevzdala. Zase to mělo spád, krásně se to četlo, vše se propojilo. Krásný závěr plný romantiky. SPOILER: Jediné, co mi přišlo dost ploché bylo Americy prožívání smrti blízkého člověka, přišlo mi, že se z toho otřepala až neuvěřitelně rychle.

LunaKiss
07.01.2021 5 z 5

Za mě nejlepší díl z celé trilogie. Plno zvratů a dobře zakončená kniha a hlavní trilogie ❤️ jsem zvědavá na autorky další knihy ❤️

DendaRA
04.01.2021 5 z 5

Při čtení některých částí jsem se smála, někdy jsem brečela a při jiných jsem zadržovala dech napětím. Asi takhle bych shrnula celou původní trilogii. Opravdu moc tuto knižní sérii miluji, proto mě mrzí, že autorka více nepropracovala či nerozvedla situaci týkající se rebelů. Myslím si, že První by prospělo, kdyby byla o něco delší, nějaké akce by tak nebyly úplně zbytečné a příliš uspěchané a události pár posledních stran by dostaly více prostoru. Je vidět, že autorka sázela na hlavní dějovou linku tolik, že na další věci v knihách už moc prostoru nezbylo. A musím přiznat že věčné rozepře mezi Americou a Maxonem mi v tomhle dílu připadaly už docela zdlouhavé.
I přesto jsem knihy četla už dvakrát a věřím, že si je za pár let s nadšením přečtu znovu! Selekce jako celek je velmi povedený příběh.

Haňulilinka
03.01.2021 5 z 5

Tento díl se mi líbil asi nejvíc z celé série, přestože jsem byla na spisovatelku naštvaná kvůli tomu, co udělala se spoustou, mně sympatických, postav. Několikrát jsem i brečela. Docela mě překvapili některé zvraty, které jsem nečekala.

Bajuli
31.12.2020 5 z 5

Po přečtení celé série Selekce jsem došla k názoru, že tento díl se mi líbil nejvíc. Všechny byly moc krásné, bavily mě jako dlouho žádné knihy, ale prostě tento díl byl boží! Sice člověk už od začátku věděl, jak to nejspíše dopadne, ale na kouzlu celé knihy to neubralo.

Audrey122
29.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Můj oblíbený díl, četla jsem ho snad stokrát. Kouzelná, oddechová, jednoduchá a i konec moc hezký.
Ikdyž mi bylo líto Celesty, přece jen neměla špatný charakter.

Caradyn
29.12.2020 4 z 5

Ubírám jednu hvězdičku za průzračnost děje(už od začátku jsem věděla, jak kniha dopadne). + mě v posledním díle America lezla víc a víc krkem než u předchozích, takže jsem se většinou ke čtení nutila...nevím, nejspíš se k celé trilogii vrátím až za hodně dlouho..

Sixtinka144
27.12.2020 5 z 5

Už jsem zase na konci skvělé trilogie. I když jsem tento příběh četla již několikrát, nikdy mě nepřestal bavit a přečtu si ho ráda po nějakém čase znovu. Celý tento svět je kouzelný a krásně zpracovaný. Miluju konec této série a podle mě to nemohla autorka lépe zakončit. Děj opět utíká hrozně rychle a chcete se dozvědět, jak to s Amerikou dopadne :D Líbí se mi, jak se Maxon i Amerika mění a i když se dost často hádají, prostě jim fandíte, aby skončili spolu. A i když spousta lidí nenávidí Aspena, já ho mám až do samého konce ráda. Tuto trilogii mohu za sebe jen doporučit.

Takyumímčíst
27.12.2020 5 z 5

Můj asi nejoblíbenější díl celé série, přečten za jeden den. Boží zakončení. Bylo mi akorát smutno, že už je konec. Četla bych tuhle sérii pořád dokola. Je to pro mě opravdu srdcovka a nedám na ni dopustit. I když člověk zřejmě tuší jak knížka dopadne, stejně jsem byla poprvé napnutá jak kšandy a doufala, že skončí přesně tak jak si přeju.

eliska2126
17.12.2020 4 z 5

Tak a mám tu recenzi na poslední díl z původní trilogie Selekce. A musím říct, že ten se mi líbil úplně nejvíc. Konečně si America uvědomila, že chce Maxona a začala s tím něco dělat, to bylo asi největší plus a změna od Elity. America se stává silnější hrdinkou a už není tou nerozhodnou chudinkou, kterou byla v předchozím díle.
Dostáváme se taky víc k Maxonovi. Víc ho poznáváme a víc si ho zamilováváme (#teammaxon).
Co se týká závěru knihy, tak mi to trošku přišlo jako pěst na oko. Jakože až takový zvrat jsem nečekala a přišlo mi, že autorka moc nevěděla co, tak tam hodila tohle. Napínavé to samozřejmě bylo, to ne že ne, ale bylo to až moc. Úmrtí některých postav mě mrzelo a přišlo mi, že tím autorka trošku zametka Americe cestičku, páč umřeli hlavně "záporné" postavy, které nepřály vztahu Americe a Maxonovi.

elyonka9643
12.12.2020 5 z 5

Závěr trilogie, která mě i přes svoji jednoduchost moc bavila. Dokonalé oddychové čtení, které sice víte, jak dopadne, ale zároveň vás dokáže bavit a občas i překvapit. Amerika se konečně začala chovat jako dospělá žena, která ví co chce. Část s rebely se mi moc líbila, ale doufala jsem ještě v něco víc. Každopádně rozhodně doporučuju celou sérii jako milé čtění na několik dní. Hlavně jako úvod do YA literatury mi přijde parádní. Kdyby mi bylo tak 15, tak to úplně žeru.:)

SPOILER!
Překvapily mě docela úmrtí na konci knihy. A celý ten závěrečný obrat. A ano brečela jsem, takže proto těch 5 hvězd.:)

Johana
08.12.2020 1 z 5

Přeskákala jsem, abych zjistila, jak příběh dopadne. (Po poslechu prvního dílu, Selekce, kterému se jsem jako audioknize dala 3 hvězdičky.)
Tak, a teď už to vím a neřeknu, neřeknu.
Ne ale vážně, je to hrozné.
Ani pro dospívající slečny snad toto není zdravé?
Jednu hvězdičku dávám za obálku a za úmrtí,
spoiler,
tchýně. Protože to už přestává všechno. :D

Ruru
07.12.2020 5 z 5

Ani jeden díl z této série nezklamal. Všechny byly úžasné a jsem moc ráda, že jsem si je přečetla.

DK197
08.11.2020 3 z 5

E-KNIHA: Rozhodně nejromantičtější a nejsmutnější díl. Ale jelikož nejsem cílová skupina a autorka jinak než pro ni psát neumí, přišlo mi to spíš přeslazené. Dialogy divné, zápletky nadějné, ale pak nic - jako vždycky. Ale na tohle jsem opravdu stará. :-) Nápad fajn, zpracovat celkově se dala série lépe. Škoda. Ale jako literatura pro mladé zasněné slečny a holčičky dobrý. Užijte si to děvčata. Fakt hezky se to čte. A ty obálky jsou nádherný.