První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/bmid_prvni-E5l-218383.png 4 4125 741

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Edona
07.08.2022 4 z 5

První je z celé série zatím nejlepší. Nejsem sice cílová skupina, ale moc mě to bavilo. A opět nechápu zdejší negativní komentáře, které v literatuře pro mládež hledají něco, co tam nenajdou. Ano, mohla bych se taky dívat kritickým okem a ukazovat na nedodělky, nelogičnosti, nepropracovanost, ale proč? Myslí, že literatura pro mládež má být taková jaká je tato série. A pokud si chci přečíst něco náročnějšího, propracovanějšího, tak logicky sáhnu po něčem jiném..
Za mě doporučuji a já jdu na další díl.

miskaseverliska
27.07.2022 4 z 5

zasloužené 4/5⭐️, plný počet nedám jen proto, že mi chybělo více detailů ze svatby které bych tam ráda měla. Jinak celá série Selekce je základ a měl by si ji přečíst každý.

Dean_Sami
01.06.2022 5 z 5

Očekávala jsem více od posledního dílu? Možná trochu více ano, ale do knížky snad všichni jdeme s tím, že chceme ukojit naše touhy po romantické lince našich dvou postav a to taky dostaneme. Doufala jsem že bude více popsána svatba našich hrdinů, ale bylo to tak rychlé, že jsme se ani nenadáli a už jsme zavírali knížku. Ale slzy, které se mi padaly po tvářích, byly opravněné útok rebelů byl popsán dokonale.

Julia284
28.05.2022 5 z 5

Závěr této triologie mě velice potěšil. Ze všech dílů se mi líbil asi nejvíce, akorát ten konečný zvrat mě hodně překvapil. Jinak se četla velmi dobře. Velice doporučuji.

Arlienen
18.05.2022 4 z 5

(SPOILER) První byla pro mě nejlepším dílem ze série. America je zde trochu vyzrálejší a konečně má jasno v tom, koho miluje. Ta její nerozhodnost mě ve všech knihách hodně štvala.
****
Líbil se mi vývoj u Celesty. Nakonec nebyla taková m*cha, jak jsem si myslela.
****
Aspen a Lucy.... Kdy se to stalo??? Čtu Šťastně až navěky, doufám, že tam si přečtu jejich příběh.

MollyCornelia
16.05.2022 4 z 5

4*/5*
Tehle díl měl nádech románové podoby, protože Celesta i America se charakterově vyvíjí. Celkově to byl takový zdravý závěr toho všeho dění, a konec se mi docela líbil.
Bohužel jsem měla vyspoilerovaný konec, takže jsem to dočetla spíš jen z chuti si odpočinout u něčeho, nad čím nemusím přemýšlet. A zároveň už to na první díl nemá, protože už moc nejde o to vyhazování dívek ze soutěže, a to tomu dle mě ubralo na originalitě.
Doporučuji všem, dětem cca od 12-ti let.
Hodnocení celé série:
Selekce - 5* nejlepší díl
Elita - 4* vycpávkový díl, nejslabší v sérii
První - 4* prostřední díl
Do série určitě má cenu se pouštět, stojí to za ten čas.

Kristy.Seb
05.05.2022 4 z 5

America byla skvělá! Obdivuji ji. Vždy myslela na druhé, za každou cenu.

kopeceli
02.05.2022 4 z 5

Tento díl mě bavil více, nebyl plný nelogičností mladé lásky. Bavili mě rebelové, i to, že konec nebyl úplně přeslazený. Pohádka, ale dá se to.

Luigi1
11.04.2022 5 z 5

America se nevzdává a bojuje o prince Maxona.

Alienn
05.04.2022 4 z 5

Sérii mám celou a nelituji zatím žádné přečtené knihy z této pohádkové ságy. I tuto jsem si užila, opět krásná obálka, což jsou ostatně všechny.

Nikidree
24.03.2022 3 z 5

K závěrečnému dílu o osudu Americy a Maxona toho nemám moc co říct. Bylo to dobré. Stále to má milý nádech, ačkoliv události převážně v druhé polovině nejsou vůbec milé. Ovšem díky nim je to celé zajímavější.

Ačkoliv si myslím, že z nápadu šlo vytěžit mnohem víc, jako celek to není vůbec špatné. Příběh Americy osloví spíš mladší čtenáře, ale troufám si říct, že to neurazí ani starší. Alespoň mě to mile překvapilo. Byť mě napadá spousta věcí, co mohla být udělaná jinak, aby to bylo ještě zajímavější.

aquaver
19.03.2022 4 z 5

Jako zakončení trilogie to bylo dobré. Za mě určitě lepší než ten předchozí díl. Ale když budu hodnotit tuhle trilogii jako celek, tak se jedná o dobrou sérii. Každopádně nevím jestli se pustím někdy do těch dalších dvou dílů. Přeci jen už nejsem cílovka.

Fidibus
09.03.2022

(SPOILER) "To, že ti nejde o korunu znamená, že jsi nejspíš ta nejvhodnější osoba, která by ji měla dostat."
America už ví, že Maxona miluje a chce, teď si to musí vybojovat a přijmout i to ostatní. Celou situaci ztěžuje tyranský král a útoky rebelů, jejichž poslední vlastně celý děj, vyvíjející se ve prospěch Kriss, otočí. Zajímavý vývoj vztahu, kdy oba už ví a bojí se definitivně vyslovit.
Celkově zajímavá a hezky napsaná trilogie, nejen pro YA. Příjemné překvapení.
"Jestli to přežiješ, nechám tě, abys mi říkal drahá..."

Nikcasmej
27.02.2022 5 z 5

Zatím jsem ještě nečetla pokračování Dceru, Šťastně až na věky a Korunu, tudíž tyto knihy zatím porovnávat nemůžu, ale První je za mě zatím nejlepší! Hltala jsem každou stránku a každé slovo. Opravdu mě tento příběh bavil. Ani nevím, jak se autorce podařilo, do tak málo stránek nacpat tolik akce, zvratů, smutku a lásky, ale musím uznat, že to zvládla na jedničku. Vyvrcholení této série bylo skvělé a já si ho opravdu užila.
Je to, jako by autorka použila první dva díly jen jako přípravu na tuhle fantastickou knihu. Tím nechci říct, že by se mi první dva díly nelíbily, líbily a moc, ale až v této knize to začalo pořádně gradovat a závěr byl opravdu povedený. Většinou se mi u knih stává, že odhadnu, jak to dopadne předem a je to kolikrát opravdu předvídatelný děj, ale u této knihy tomu tak nebylo. Jistě, už dle názvů knih lze odhadnout, jak to celé bude, ale to jakým způsobem se to stane, se fakt předvídat nedalo. Alespoň takhle to na mě působilo.
Z počátku jsem si hlavně myslela, že se bude jednat o sérii, která mě moc nechytne. Myslela jsem si, že je to spíše pro mladší čtenářky a jsem ráda, že tomu tak nebylo. První tři díly mě neskutečně bavily a První se ode dneška dostává do mého seznamu oblíbených knih, stejně tak jako celá série Selekce.
Této knize bych nevytkla absolutně nic, bylo to čtivé, zábavné, smutné a romantické zároveň.
Kniha ode mě dostává plný počet hvězdiček a já jsem opravdu ráda, že jsem se do této série pustila, přestože jsem se bála, že by mě mohla zklamat. Naštěstí kniha předčila mé očekávaní.
Tuto knihu, tak jako celou sérii, doporučuji každému, kdo se u knihy rád pobaví, má rád romantiku a zároveň akci.

_Lucie_97
26.02.2022 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jak cely příběh dopadne a hrozne se mi líbí, jak si k sobě postavy našli cestu ️ celou sérii naprosto zboznuju a rozhodne si ji celou mám v plánu ještě několikrát přečíst

Netti
25.02.2022 5 z 5

Tenhle díl byl o něco akčnější, což se mi líbilo. V závěru knihy mnou projelo tolik různých emocí, že jsem musela číst pár odstavců s otevřenou pusou znovu :-)

DejSemTuKnihu
19.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělé zakončení série. Oproti předchozím dílům se toho zde více dělo a mnohem víc se mi líbil čas strávený v Dámském salonu. Už to zkrátka nebylo o tom, že tam dívky seděly, četly si, koukaly na televizi, upravovaly se a kolikrát i haštěřily. :) V tomhle díle tam byla straně fajn atmosféra.
I když, zvláště na konci, dost lidí zemřelo (a u některých jsem to vůbec nečekala), tak se mi konec strašně líbil. Nevím, zda si přečtu Dceru a Korunu, ale do Šťastně až navěky se pustím ráda. :)

Lovana
17.02.2022 4 z 5

Po prvních dvou dílech série jsem se na závěr moc těšila, ikdyž mi bylo jasné, jak série dopadne... Byla jsem ráda, že si America uvědomila, co vlastně chce, i když cesta k tomu nebyla jednoduchá... Na druhou stranu, když si vzpomenu na sebe v těchto letech...
Mě prostě styl této autorky sedí, píše velmi čtivě a to mě na jejích knihách baví. Přesto, že už dávno nejsem cílová skupina těchto knížek, tak si to ráda přečtu a baví mě to. Být i méně, asi bych této sérii úplně propadla, takto jsem si to užila a ráda si přečtu i volné pokračování této série, kde se možná dostaneme i k vyřešení situace obyvatelstva, na které bohužel už v této knize nedošlo.

Hodnocení 4,25*/5*

terakera
16.01.2022 4 z 5

Toto zakončení triologie jsem nebrala moc vážně, už jen proto jak dětisnká mi připadala Elita, druhý díl série. Díky čtivosti, jsem to přelouskala za jeden večer a bylo to fajn. Lépe knihu nazvat nemohu jelikož zde byly nedokonalosti které se při čtení hromadily ve velkém. Opakující se nevychovanost Americy, Maxonova tvrdohlavost, naprosto nepochopitelný konec který byl příšerně napsaný,zbytečné úmrtí spousta lidí naráz a neustálé boje proti rebelům. Byl to takový průměr. Ještě jednou musím zmínit konec který byl hrozně divný a vůbec mi zkazil celý pohled na knihu.

Knihodrak
15.01.2022 5 z 5

Další krásný díl této celé série :).