První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/bmid_prvni-E5l-218383.png 4 4126 741

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Michelle2M
04.04.2016 3 z 5

V případě třetího dílu se děvče opravdu hodně napláče a autorka natahuje a natahuje. A vrhá málem snad momentální nápady, kdyby se třeba ještě hodily nebo uchytily. Ale promyšlenější konstrukce a hloubka stále chybí. Opakované vztahové pokusy zakončované omyly se začínají opravdu rychle vyčerpávat. Často dochází mezi postavami k šumům v (ne)komunikaci a chybným interpretacím a tento postup se už po mnoha variacích v jedné knize zdá být otřepaný. Příběh dodržuje totožné schéma, kdy se téměř s tolerancí na dvě až tři stránky dá odhadnout, kdy přijde nějaké to ozvláštnění. Ke konci už autorka nejspíš nevěděla, z které do které, uspěchává a vyloží karty na stůl. Přestože zůstávají některé záležitosti otevřené, nezdá se, že by měla v rukávu ještě nějaké trumfy. Ale přes všechny negativní výhrady jsem ráda, že takové knihy vznikají a překládají se do češtiny, rozhodně je nevnímám jako nadbytečné nebo přebytečné na knižním trhu, naopak jako jistý druh obohacení.

pája007
04.04.2016

doufám že tu dceru brzo přeloží

k_domeska
03.04.2016 5 z 5

Skvělá knížka! Přečteno jedním dechem a jen tak ji z hlavy nedostanu. Tak jsem zvědavá na Dceru, doufám, že bude aspoň stejně dobrá, jako byla celá tahle trilogie.

Katuska88
31.03.2016 5 z 5

Tak tentokrát opravdu pět. Přečteno fofr rychlostí. Děj měl spád a po dočtení jsem měla moc pěkny pocit. Po předchozím podivně roztahaném díle je tento poslední díl milým překvapením!
Až na některé věci na konci, ale co už...

pája007
30.03.2016

další díl který mě vtáhl do děje a nutil číst až do půl jedné do noci

Mauri
28.03.2016

V každé knížce z teto serie se našel okamžik na který si vzpomenu,kdyz někde slyším o knizce. Ale jako celek me to tolik nepohltilo. Neříkám ze jsou špatné..příjemně se čtou,ale s hrdiny sem se nějak nedokazala sžít.Ve srovnání s jinými mi tam chybělo vic napětí, nebo něco co by mě nutilo číst celou noc.

martina5069
28.03.2016 4 z 5

Další díl super ale chybělo mi tam víc romantiky a čekala sem víc erotiky a ono prd i když to tam někteří recenzenti psaly. Král se choval zase jako blbc ale i tak mě mrzel konec knížky a mrzí mé že to mělo tak rychlí konec. Ale dopadlo to podle očekávání. Co se mi nejvíc líbilo tak tančení v ešti mezi amerikou a Maxonem a potom ty dopisy Americe od maxona. No další díl Dcera si určitě pořídím :-)

KatnissLavender
28.03.2016 5 z 5

Naprosto skvělé vyvrcholení série. Už dlouho jsem nic nečetla s takovým zápalem a potěšením i přes to, že jsem věděla jak to dopadne... Autorka má dar psát velmi poutavě. Už se těším, až se mi dostanou do ruky další její díla!

Selena2000
28.03.2016 5 z 5

Ten konec mi přišel hrozně prvoplánový a už i zbytečný, nicméně mě vůbec nepřekvapilo, jak trilogie skončila. Maxon byl zlatý, ale Aspen mne tak nehorázně štval, i ty komplikace na konci kvůli němu. Pro mě překvapením bylo, že jsem si oblíbila Celestu ♥.
Doufám, že kniha Dcera dojem z předchozích knih nepokazí. Dala bych 4,5*.

Black-stars
26.03.2016 2 z 5

Oki asi jsem si zvykla, tato část opět lepší než ta předchozí - nakonec jsem si zvykla na to věné mám ho ráda nemám ho ráda, musím ho nechat ale nechci... Sice je to pořád dokola ale nějak už to šlo - a happy end byl nakonec super :-)

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Opět úžasné čtení :-)

Ailee
24.03.2016 4 z 5

Sice předvídatelné a ten konec (ač mi u něho zatrnulo) byl dost rychle odbytý, ale jako odychovka moc super.

ElenRiannon
20.03.2016 1 z 5

Poslední díl už jsem nečetla. Už první dva díly mě uspávaly, takže jsem si přečetla poslední stránky třetího dílu. Takže konec vím a nejsem si jistá jestli jsem o hodně přišla. Zápletka mi ze začátku přišla zajímavá, ale ani k jedné hlavní postavě jsem si nebyla schopná utvořit vztah. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale to byl asi záměr.

Jessi1234
18.03.2016

Super knížka mohu doporučit.
Jen bych chtěla vědět jstli bude KNIHA DCERA v českém jazyce.

Petra17
15.03.2016 5 z 5

Opět mě America chvílema štvala a taky jsem jí i maličko přála to potrestání na konci, když se pořád lepila na Aspena, ke kterému jsem už od poloviny druhého dílu ztratila všechny sympatie :-) Jinak ale vcelku povedená série, málokdy zhltnu knihu za den ;)

mudr_teena
13.03.2016

Dobře .. jako první věc bych řekla, že celá ta trilogie mě naprosto dostala. Už jen tím nádherným přebalem (a že na ty hodně dám).
Asi radši zde napíšu varování SPOILER:
Příběh byl napsán skvěle a čtivě. Přečetla jsem to za 4 dny. A ano jako většinu z nás mě iritovala America, neschopná se rozhodnout. Aspen, Maxon. Kdykoli Maxon udělal něco špatně, běžela za Aspenem.
Ale vážně, vážně VÁŽNĚ jsem se těšila na postelovou scénu mezi A+M. Ani by to tam tak nemusela vypisovat do detailů, to bych si vybrala nějakou Desire Harlekýnku, avšak zajímalo mě to. Jaké by to bylo, co pocity a další věci.
Dále jsem byla překvapena, že si Celestu oblíbím a že ji budu mít i ráda. A Marlee s Cartrem? No to bylo neskutečně okouzlující (a i zdrcující, u téhle části jsem si pobrečela)

KacenkaS
13.03.2016 5 z 5

Skvělé zakončení. I když se dalo očekávat, jak to skončí, vzhledem k tomu, jak se knížka jmenuje. Nejkrásnější byl tanec v dešti a ten konec... bomba !!!
Skvělá série !!! :D

nicest
13.03.2016 5 z 5

Krásné pokračování série Selekce. Opět jsem četla v originále a musím doporučit.

asanita
12.03.2016 5 z 5

Nádherné završení pohádkové trilogie se spoustou akce, zajímavých situací i nečekaných zvratů. America už si udělala jasno v tom, co vlastně chce a ukázala i své další stránky sebe samé. Za mě stejně (ne-li více) podařený díl jako Selekce! :-D

Angels1
11.03.2016

Knihu jsem četla až do půl čtvrté ráno - to myslím vypovídá o všem :-D Prostě jsem se nemohla odtrhnout. Nutně potřebuji další díl :-)