První

První https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218383/bmid_prvni-E5l-218383.png 4 4126 741

Selekce série

Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

ZuzajdiX
26.06.2023 3 z 5

Upřímně řečeno konec byl za mě otřesný. Natahovaná série byla úplně odfláknutá jejím zakončením. Kromě tedy neuspokojivého konce se mi líbila konečně rozhodná America, která už věděla co tedy chce.

kristyna1305
18.06.2023 5 z 5

Nevím, jak je o možné, ale k této sérii jsem se dostala až nedávno, asi to bude tím, že nemám ráda knihy v momentu, kdy je na ně největší hype, nicméně tento byl oprávněný. Celou sérii jsem zhltla jako malinu, zbožňuju doporčuji!!

Juici
18.06.2023 3 z 5

(SPOILER) .. Tohle je mnohem víc ..

Třetí díl byl lepší než druhý. Pořád mě ale vytáčelo, jak se pomalu každou kapitolu America s Maxonem scházely a rozcházely. To už mě po dvou knihách hodně rozčilovalo.

Na finále jsem se těšila a bohužel nebylo tak rozepsané, jako někdy zbytečně ubíhající dny v paláci. Korunovaci jsem čekala, jako zlatý hřeb celé série, ale přišla mi dost odfláknutá. Největší emoci jsem měla, když Maxon sdělil Americe, že jí umřel otec. To mě opravdu mrzelo. Bitva ke konci knihy a jak se autorka rychle zbavila postav, které se do příběhu už moc nehodí, bylo nefér. Vyřešila tím docela jednoduše krále i Anne. A ta Celesta? No nevím. Úplně jsem z toho nebyla nadšená.

Mám v plánu dočíst celou sérii, i když mě úplně nenadchla.

Kateřina259
16.05.2023 4 z 5

Ze začátku jsem myslela, že knihu číst ani nebudu, nesnáším totiž milostné trojúhelníky a taky když hlavní hrdinka neví, co chce. Později se ale vše spravilo a bylo to takové pohodové čtení, u kterého se dá krásně vypnout.

michaelakoc
03.04.2023 3 z 5

Nejlepší díl z celé série, pocitově dávám 8/10. Byla jsem hodně překvapená, protože 2. díl se mi nelíbil a nedokázala jsem si představit, že se to ve třetím změní ... a změnilo.

Zde už je America rozhodná. Pořád divoká a pořád dělá chyby, ale už je alespoň konzultuje s Maxonem a dává mu více a více najevo, že si vybrala jeho. I Maxon jí dává najevo svou náklonnost, ale pořád tu jsou ostatní dívky, Maxonův otec, rebelové a také Aspen.

Do toho je v knize i nějaká akce a nečekané události. Zde je to opět pohádka, ale už taková propracovanější a akčnější. Na konci se toho děje doopravdy hodně a člověk je napnutý, jak to celé dopadne.

Jen by mě zajímalo, co by Maxon dělal, kdyby tam nevtrhli rebelové a on musel přímo tam říct své rozhodnutí?

knihomolka460
08.03.2023 4 z 5

Na to že to je 3. díl série , tak je stále velmi povedený. Na konci byl skvělý zvrat a líp to skončit asi ani nemohlo. Této sérii se málo co vyrovná a doufám , že jednoho dne taky potkám svého prince.

klarka41711
27.02.2023 5 z 5

Třetího dílu jsem se tak trošku bála. Ale vůbec to nemělo cenu se bát. Bylo to krásný uzavření té série. Těším se až si přečtu doplňkovou knihu k té sérii. Protože jsem se do ní ještě furt nějak nepustila. Ale ano tohle bylo boží a napínavý až do samého konce.

DomT
12.02.2023 5 z 5

Opravdu pěkný závěr! :)) Možná zkusím i další díly. 5/5

BooK_Loover
03.02.2023 5 z 5

Do knihy jsem se zamilovala! Jsou tam opravdu nádherné citáty které jsem si musela napsat. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout.Celý zamilovaný příběh Ameriky a Maxona se uzavře.

heliiinka
13.01.2023 5 z 5

Je fain, že charaktery ostatních dívek dostaly více prostoru. Závěr je malinko deux ex machina, ale apson můžeme říct, že do poslední kapitoly jsme si nebyli jistí.
Ale samozřejmě kdyby si postavy neskákaly do řeči a neurážely se... Mohli jsme si ušetřit trápení.

stelka_knihomol
05.01.2023 5 z 5

Úplně nejlepší romantika tady!!!! Miluju a doporučuju

mnohoknih
22.11.2022 4 z 5

Jako jo, romantika, napětí, rozhodování mezi dvěma kluky, zlé okolnosti a láááska, která zvládne nakonec všechno.

-knihomolka-
10.11.2022 5 z 5

Tenhle díl byl mnohem zajímavější, než druhý a opět dávám plný počet, nemám slov, tohle je skvělá série!

AngelicaF
05.11.2022 5 z 5

(SPOILER) „Maxone, některé z těch jizev jsou na tvých zádech proto, aby nebyly na mých, a já tě miluju i kvůli nim.'' v tomhle díle je vztah Mer a Maxona tak rozvinutý, že jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Kdyby Celesta zemřela v Elitě nebo Selekci tak bych si asi řekla ,,Jo! konečně ta m*cha přestane kazit úplně všechno.'' Ale teď jsem brečela. Z rozmazlené a zákeřné druhé se stala milá a sympatická postava, z kterou bych ráda šla na kafe. Ani mi tolik nevadilo to že svatba Americi a Maxona byla tak trochu odfláknutá. To odhalení s Kriss. Smrt královny Amberly se mě tak dotkla. Nemůžu jinak než dát 5*.

mstychov
28.10.2022 5 z 5

Sérii Selekce jsem si naprosto zamilovala. Bylo mi jasné, že třetí díl bude o nalezení pravé nevěsty pro prince Maxona. V paláci zůstaly pouhé 4 dívky a to- Elise, Celesta, Kriss a Amerika.

Celý děj se odehrává převážně v paláci, kde je Amerika nejednou zkoušená králem, který dává jasně najevo, že ji jako budoucí princeznu v rodině nechce. Do poslední chvíle neni jasné, která z dívek vyhraje.

Amerika si nachází mimo palác nové přátele a to Augusta a Georgiu. Také se musí vyrovnat se ztrátami, které ji v příběhu čekají.

Vyhraje dávná láska Aspen, která je nasazená jako její hlavní strážce každičký den u jejích dveří? Nebo si ji vybere princ Maxon, okouzlující a zamilovaný? Jenže je tu ještě další z dívek, která má u něj velkou šanci.

Příběh selekce se čte jedním dechem. Autorka umí krásně popsat emoce. Ameriku jako hlavní hrdinku nejde nemilovat. Těším se na další díly, které si teprve musím pořídit. :)

Kniholenka9
21.10.2022 4 z 5

Třetí díl mě bavil stejně jako Selekce a Elita. I když víte kam příběh směřuje, stejně vás dokáže překvapit. Těšila jsem se na konec, ale na mě byl málo rozepsaný. Celkové hodnocení: velmi povedená trilogie pro mládež.

kimChristopher
24.09.2022 5 z 5

America je bojovnice a všechny strasti statečně překonala. Příběh přinesl mnoho emocí, hlavně pláč - ať už slzy štěstí nebo smutku. Tahle kniha ve mě zanechala stopu a dlouho na ni nezapomenu. Nemůžu se dočkat na další díl. Rozhodně doporučuji!!

Mandy412
07.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Třetí díl zatím bavil nejvíc. Ano, všichni víme nebo aspoň tušíme jak to dopadne, ale jde i o to "jak" se to stane. I děj zde zatím postupoval asi nejrychleji a dostalo se více prostoru i na nějkou tu akci. Jak bylo zmíněno od předchozch čtenářek, také mi chyběl detailnější popis svatby a následné korunovace, protože na to celou dobu čekáme, nicméně celkový dojem to nezkazí.

HadleysHope
04.09.2022 4 z 5

Děj se posouvá. První je prostě první a teď jí čekají trochu jiné povinnosti. Opět příjemné prostředí, nic vás nenutí o tom moc přemýšlet, lehce se to čte a najednou je konec knihy.

Danušenka
22.08.2022 5 z 5

Celou sérii Selekce jsem naprosto milovala, i teď po několika letech se stále vracím a knížku prolistovávám dokola a dokola. Amerika a Maxon byli na dlouhou chvíli mí jediní hrdinové a já toužila žít v Illey po jejich boku. Pro středoškolačku, kterou jsem tehdy byla naprosto skvělá série, která má nápad a je nepřekonatelná.