Koruna

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343047/koruna-3Qx-343047.jpg 4.1964

Selekce/Selekcia (5.)

The Crown (2016)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

bibi.r

Pardon pardon pardon.
Velký špatný a hlavně nudný.
Doufám, že autorka už tuhle sérii nechá spát a pustí se třeba do něčeho úplně nového.

Andynka

Za mě asi nejslabší a naprosto přeslazený. Pořád mi chybí America a princ Maxon... jejich dcera je nedokáže nahradit. Za mě je to průměrná slaďárna. :-)

denniys
23.12.2018

O chlup lepší než Dcera, nicméně je tahle nalepovačka na první díly fakt zbytečná - poněkud trapný pokus vykřesat ze série co nejvíc..naopak u mě tím Selekci pouze poškodila..

Jass
12.12.2018

Docela příjemné. Eadlyn se dost "polepší". A už jsem si i vcelku dokázala zapamatovat který nápadník je který. Přiznávám, že jsem měla teorii, u které by se mi vážně líbilo, kdyby to tak bylo, ale nakonec většina zápletek jela ve víceméně romantické lince... což je fajn, ale... no nic. Jinak stejně jako u "Dcery" - vcelku příjemné čtení...

verca65
03.12.2018

Na začátku bylo sice trochu nudná, ale konec mě překvapil.

Laughtubbe
13.11.2018

Koruna. Ten název mluví za vše. Je to krásné a pohodové čtení, zvláště ve chvílích kdy chybí trocha té romance,ale i do pochmurných večerů. Jednoduše můžu doporučit. Autorka píše velmi poutavě a mile. Po dovršení této série mi došlo, že další díl už nebude. A asi je to i dobře. Víte co se říká, čeho je moc,toho je příliš. A dvě generace by už stačili. Myslím ,že Eadlyn nás prekvapila všechny. A také se vyplatí těšit se na konec. Té akce a různých rozuzlení je tam tolik,až by to někomu přišlo uspěchané,avšak tímto se to liší natolik, že si nemohu pomoct a právě to na této knize obdivuji. Vřele doporučuji.

BooksAnd_me
11.11.2018

Týhle knížce jsem musela dát 4 hvězdičky a to celou sérii zbožňuji...
1) Kieru Cass zbožňuju, jenže mě knížka zklamala.
2)( spoiler) Fandila jsem Kileovi a trochu mě to zklamalo, že najednou se jí líbil. Ale i tak knížka byla super a šlo vidět, že existuje pravá láska. A taky se mi hodně líbili zvraty, které tam byly a obálka byla zase krásna, ale asi se mi líbila ze všech nejmíň, ale jak se říká ,,Nesuď knihu podle obalu". Takže docela doporučuji!

Verča16
30.10.2018

Také nejlepší kniha na světě. Ve 2 dílu je Eadlyn více otevřená a zamilovaná. Ten konec jsem trochu tusila???? Byla jsem naprosto spokojená. Zase krása!!!

sgjoli
26.10.2018

Ve srovnání s Dcerou, na kterou kniha Koruna navazuje, musím říct, že tato kniha se mi líbila daleko více, než právě zmiňovaná Dcera. Princezna Eadlyn mi tady připadala najednou dospělejší a vyzrálejší než v předchozím díle. A konečně tak byla snesitelnější. Každopádně i v této knize si autorka zachovala svůj čtivý styl psaní, takže z toho byla příjemná oddechovka na jedno odpoledne.

AniDi
24.10.2018

Tak druhý díl byl dle mého mnohem lepší. A ač jsem tušila, jak to dopadne už po přečtení prvního dílu, mě naprosto nezklamal konec. Tak to prostě dopadnout mělo. Moc jsem jim dvoum fandila. A jeho jméno (nebudu prozrazovat čí) se mi taky moc líbilo. Jen mě mrzí, že byl konec tak uspěchaný, autorka to kouzlo mezi nimi mohla mnohem víc rozvést. Já jsem spokojená.

Jane007
15.10.2018

Přečteno hlavně kvůli tomu, že jsem četla předchozí díly. Eadlyn si moje sympatie nezískala ani v této knize. Celkově asi nejslabší díl. Ale možná je to i tím, že nejsem cílová skupina.

saez
15.10.2018

A žili šťastně až do smrti...to se asi dalo čekat, že?

knizniblazen1
14.10.2018

Koruna je lepší než Dcera. V Dceři mi byla Eadlyn nesympatická, ale v tomhle díle se změnila takže dobrý konec série. Krásný příběh o tom, že láska dokáže překonat všechny překážky.

Eliška1204
05.10.2018

Přečetla jsem celou sérii a moc se mi to líbilo.Nejdříve mi Eadlyn nebyla moc sympatická,byla rozmazlená atd.Ale to se v tomhle díle změnilo.(Myslela jsem si,že si vybere toho koho si vybrala.)❤

Denisa_a
28.09.2018

Tak tohle mě bavilo hodně. V předchozím díle mi byla Eadlyn nesympatická ale to se pak změnilo a já se do dalšího dílu vrhla ras dva. Úplně jsem tušila že si vybere toho, koho si vybrala. Krásná pohádka se šťastným koncem ❤️

books_are_life
20.09.2018

Srdcovkaaa :D

wildXchos
17.09.2018

Celá kniha byla nádherná, ale ten konec byl prostě dokonalý. Jen nechápu jak se mezi nimi vlastně objevila ta láska. Nejdřív mezi nimi nic nebylo a potom se najednou milovali. Hodně se mi líbilo Eadlynino sebevědomí a odhodlání.

kacka29
17.09.2018

Musím říct, že Koruna se mi líbila více než Dcera. Hlavní hrdinka šla konečně do sebe a bavilo mě pozorovat vyvíjení jejích vztahů k ostatním. Nejvíc mě tam oslovil vztah k jejímu dvojčeti a jeho dívce, jelikož mi pomohl pojmenovat to, co se teď děje mezi mnou a mým nejlepším kamarádem a poučit se z Eadlyniných chyb.

MayaBu
16.09.2018

Někdy už je cukrové vaty prostě příliš.
Oddechovější knihu si snad ani nelze představit - Koruna byla (stejně jako většina série) čtivá, nenáročná a hlavně sladká.
Bohužel pro mě byla tato kniha v podstatě zbytečná, protože se ukázalo, že jsem už v půlce minulého dílu správně odhadla, jak celá Selekce dopadne. Já si tak moc přála, abych se pletla! Příběh byl tedy průhledný a ani jistý "záporák" s tím nedokázal nic udělat. Nepatrným bonusem byla Eadlyn, o něco snesitelnější než minule. 2-3*

Briv
05.09.2018

Nutně jsem potřebovala "provětrat" hlavu, ničím ji nezatížit a to ani knihou, nad kterou bych musela nějak moc přemýšlet. Sáhla jsem po této knížce a ačkoliv to není můj vyhledávaný žánr, nesplňuji ani věkovou kategorii pro koho je určená, tak svůj účel splnila. Ale ačkoliv jsem se na pokračování těšila, tak mě už tolik nebavila. Přijde mi to tak nějak pořád dokola. U knihy jsem si ale odpočala a o to šlo.

jani.ruzicko
03.09.2018

Jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo a že jeden z mých kandidátů "vyhrál" =)

Dle mého je to nejspíš nejlepší díl série. =) Skvěle plynul, rozhodně byl plný překvapení či zvratů. Eadlyn dospěla a konečně se otevřela.

Celou sérii mohu doporučit. =)

makynka911
30.08.2018

Když odbočím od svého žánru, je série Selekce přesně tou oddechovkou, kterou jsem hledala.

Poslední díl mile překvapil. Kniha se četla rychle, sice od začátku bylo jasné, kdo vyhrál královnino srdce, ale i přes to byla kniha napínavá až do konce.

Bylo to skvěle strávených pár odpočinkových dní, k sérii se ráda vrátím :)

Knihomolka10942
30.08.2018

Díl Dcera se mi tedy líbil o něco méně ale tato knížka mě dostala. Moc se mi líbil ten konec, i když jsem to tak nějak čekala. Určitě stojí za přečtení!

dancadragneel
29.08.2018

Prostě dokonalé zakončení celé série. Na konci jsem málem plakala a poslední stránky byli napínavější než celá kniha. Myslím, že konec velmi překvapí protože se člověk zase něco nové dozví o Maxonovi a Americe, ale i tím jak se nakonec Eadlyn rozhodně. Za mě nejlepší díl celé série a to co říct, protože První si mě dost dostala.

Kakinka1998
24.08.2018

Krásné zakončení mojí oblíbené série Selekce. Je to skvělé oddychové čtení, děj vždy rychle ubíhal a já jsem musela číst dál a dál. Určitě doporučuji přečtení celé série. :)

dancav28
17.08.2018

Hezké zakončení celé série, jsem ráda že se z Eadlyn vyklubala pořádná královna a ne malý rozmazlený fracek, i když mě tato nástavba nebavila tolik jako první tři díly (Selekce,Elita,První) tak to byla taková milá oddechová knížka. Autorčin styl psaní je dobrý a určitě si budu muset přečíst její další knihy

Pedruska01
14.08.2018

Po dlouhé době jsem se dostala k závěru této série. A jsem ráda, že to mám za sebou. Nejen, že je vlastně konec, ale hlavně taky proto, že mě to hrozně zajímalo, jak to vůbec dopadne. Znovu jsem propadla do dění toho světa, královské rodiny a selekce naruby samotné. Bylo to čtivé jako předešlé díly a milé. Pěkná moderní pohádka.
Už na konci Dcery se Eadlyn dokázala vymanit z toho neskutečně nesnesitelného spratka a díky bohu jí to zůstalo. Jelikož je to dlouhá doba, co jsem četla předchozí díl, měla jsem ze začátku problém se zorientovat, ale postupem stránek se to zlepšilo.
I když to byl příběh další generace, trošku mě mrzelo, že se tam tolik neobjevila America a Maxon. Jediné, co mi naopak vadilo bylo to, jak Eadlyn skočila po kralování. V tom okamžiku jsem spatřila znovu hamižnou, mocichtivou vlčici v rouše beránčím. Nebylo to pěkné.
Ke klukům, kteří tvořili zbytek selekce jsem si nijak zvláštní vztah nevytvořila s výjimkou Kilea. Proto mě trochu mrzelo, že to nebyla ta pravá volba, i kdyby nucená. Ve finále s jejím výběrem jsem mile překvapena a i spokojena. Není přeci nad to, když vyhraje láska nad rozumem. :)
Bylo to důstojné zakončení této série, i když poslední dvě knihy byly jen nastavovány, ale i tak se mi to líbilo, proto hodnotím plným počtem a doporučuji. :)

Evule114
08.08.2018

Popravdě všichni byli tak neuvěřitelně milí a sladcí, že by některé mohly bolet zuby :-) ale myslím to jen v dobrém. Dokázala jsem si totiž po boku Eadlyn představit hned čtyři nápadníky. Potom se to zúžilo na tři, když se Marid odhalil a i když jsme věděli koho miluje, tak i přesto jsem si říkala, kdyby nakonec byla s jiným.. každopádně jsem ale na konci čekala nádhernou svatbu a ono nic. I tak jsem si skvěle početla :-) jen je pravda a souhlasím s některými, že všechno bylo urychlené, což být nemuselo, protože bych si to užila daleko více...

KessieRixy
05.08.2018

Ach... Krásně zakončené. A obálka opět nepopsatelně krásná. Eadlyn mi byla zde i více sympatická a jsem ráda jak se příběh vyvinul :) . S trochou smutku ( protože serie končí ) uzaviram tuto skvělou knihu, ale hlavně se štěstím a skvělými čtenářskými pocity. :)

maja11231
23.07.2018

Krásné zakončení celé série. Koruna mi přišla že byla lepší než Dcera, moc se mi líbila. (a zase krásná obálka)
Doporučuji