Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326568/bmid_koruna-5l5-326568.jpg 4 1932 353

Selekce série

< 5. díl

Keď sa Eadlyn stala prvou princeznou v dejinách Illey, vôbec nepredpokladala, že by sa v Selekcii mohla zaľúbiť do niektorého z tridsiatich piatich uchádzačov o svoju ruku. Prvé týždne len odpočítavala dni, aby mohla konečne poslať všetkých účastníkov Selekcie domov. Udalosti v paláci sa však zvrtli, postavenie Eadlyn sa výrazne zmenilo a ona si uvedomila, že asi predsa len nechce zostať sama.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

KnihomolkaPája
21.03.2020 4 z 5

Tato kniha je o hodně lepší než Dcera!! Ale Selekce je nejlepší, o tom není pochyb. Konec byl jako vždy nečekaný. Zdá se mi, že Eadlyn se trochu zlepšila, ale i tak jsem si ji neoblíbila.

stetty
12.03.2020

Po přečtení dílu Dcera jsem chvíli pochybovala, jestli tato kniha bude stát za přečtení, bála jsem se, že bych si zkazila dobrý pocit z první třech dílů. Ale rozhodnutí, přečíst si i tento poslední díl, nelituji.. Je to krásné zakončení a troufám si říct že ze všech dílů i nejlepší, ale každý máme svůj názor. Všechny knihy se četly velice rychle až jsem někdy byla smutná, že jsem to tak rychle přečetla. Doporučuji.

misatrix
08.03.2020 3 z 5

Ačkoliv Dceru považují za nejhorší knihu série, musím přiznat, ze díky ni je Koruna jedním z nejlepších. Považují to za krásné zakončení.

Ivet1990
05.03.2020 4 z 5

Tento díl byl o něco lepší než předchozí, ale na první tři díly to určitě nemá. Konec byl jako z pohádky. Poslední díl si přečtu, až někdy jindy s trochu s odstupem.

lucygreen
18.02.2020 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila a četla se velice rychle a dobře, což v poslední době ještě více u knih oceňuji. Opravdu jsem si posledních 2 dílech a zvláště v tomto oblíbila hodně postav. Příběhem jsem vůbec nebyla zklamaná a dokonce mi přišel lepší, než Elita a První. Na tuto sérii budu vždy vzpomínat s úsměvem :). Doporučuji!

Kristulda
15.02.2020 3 z 5

Na této a předešlé knize mi vadilo to, že oproti prvním třem dílu se Eadlyn jakože zamilovala asi v posledních pár stránkách . V prvních třech dílech láska a takové jiskření je stále, ale v těhle posledních je to studené, a hlavní hrdinka si mě bohužel nezískala.

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Luxusní!

DannyLady
13.01.2020 4 z 5

Na původní trilogii příběh opravdu nemá, ale oproti dílu Dcera vidím jisté zlepšení a stejně sem knihu supla na jedno posezení. Zakončení celé série bylo skvělé a moc ráda se budu ke knihám vracet.

DreamerX9
31.12.2019 4 z 5

Musím říct, že na Selekci to rozhodně nemá ale i tak se mi konec líbil a celkově to bylo lepší než první díl :)

Stoklaska
29.12.2019 2 z 5

Měla jsem velký problém poslední díl dočíst, téma už mě vůbec nebavilo. Ale vysvětluji si to tím, že nejsem cílová skupina....

TerryDee
10.11.2019 3 z 5

Konečně u konce. Jsem ráda, že jsem to zvládla. I když musím říct, že tento díl byl o trochu lepší než ten předešlý. I hlavní hrdinka Eadlyn se o poznání změnila. Už to nebyl takový fracek, který by zasluhoval pár facek (za co jsem celkem vděčná). I když jsem fandila Kileovi, tak jsem tak nějak tušila, koho si nakonec vybere. A s volbou docela souhlasím, a proč ne (ale jejich lince mohla autorka dát větší prostor, bychom tomu více věřili).

Kulivlad
04.11.2019 4 z 5

Knížka mě velmi mile potěšila a finále se mi moc líbilo

Haneez
24.10.2019 5 z 5

Krásná knizka

jitka7
13.10.2019 1 z 5

Původní námět Selekce se mi líbil, nadchlo mě to téma. Něco nového. Ale tady už jsem se nedokázala začíst. Eadlyn mi bohužel byla nesympatická, pořád, ani na konci se to nezměnilo. Téma už mě nenadchlo, nic mě v knize nepřekvapilo, nedostalo mě to do výšin. Bohužel.

greetchen
08.10.2019 3 z 5

Hlavní příběh Selekce mě bavil, sáhla jsem pro kompletnost i po doplňujících titulech.

Dcera mě příšerně štvala, příběh nebyl ničím nový a postava Eadlyn ve mě nevzbudila ani trochu sympatií. Zjistit, jak to s ní dopadlo, jsem se nakonec rozhodla až více než po roce. Oproti Dceři mi Koruna přišla lepší, frackovitost hlavní hrdinky se lehce obrousila, a i když je pořád trochu na pár facek, některé momenty, myšlenky a vztahy v knize nakonec dojem vylepšují. Líbí se mi i nástin určitého mentálního vývoje a prozření, které Eadlyn v knize prodělá, neřekla bych přímo že zmoudří, ale nakročeno má dobře.

Myslím, že kdo si nechce kazit dobrý dojem z trilogie Selekce, pokračování číst nemusí, ale chápu, že skutečné milovníky illejské lovestory každé další dílko potěší i bez ohledu na literární kvalitu. A hlavně, kdo by odolal těm nádherným obálkám.

hnilda3
04.10.2019 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jak celá série skončí a byla jsem spokojená :).

Fallen_angel
04.10.2019 4 z 5

Tenhle díl naprosto miluju. Ten konec byl úžasný. Líbí se mi, jak se postava změnila v průběhu čtení.

Luna2104
22.09.2019 5 z 5

Povedený díl

Ana72154
10.09.2019 5 z 5

No, moje tušení se potvrdilo. Šokovalo mě to s Eanem. Eadlyn zjistila, že se to všechno netočí jen kolem šatů a toho dobře vypadat a i když se člověk snaží jak chce, ne každému se zavděčí....

Luc.i
01.09.2019 4 z 5

(SPOILER) OBSAHUJE SPOILERY
Knížka byla o trošku lepší než Dcera ale na původní triologii pořád nedosahovala. Eadlyn mi byla čím dál víc příjemnější a na konci už jsem ji naprosto rozuměla.
Užb od minulé knížky jsem měla tři adepty - Kila ( kterému jsem fandila až do konce úplně nejvíc ), Eana ( přišel mi tak tajemný že jsem pořád čekala až budou mít nějaký rozhovor kde se víc odhalí a tak ) no a nakonec samozřejmě Erik ( ale mě si na rozdíl od Eadlyn nezískal ale nějak jsem se s tím smířila a už od začátku mi prostě přišlo že jak je tam jakoby navíc tak že to k tomu svádí)
To jak se nakonec ukázal Marid mě taky celkem zklamalo ale jinak si myslím že je Koruna povedeným zakončením celé série, i když je mi trochu líto že už to končí.