Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326568/bmid_koruna-5l5-326568.jpg 4 1932 353

Selekce série

< 5. díl

Keď sa Eadlyn stala prvou princeznou v dejinách Illey, vôbec nepredpokladala, že by sa v Selekcii mohla zaľúbiť do niektorého z tridsiatich piatich uchádzačov o svoju ruku. Prvé týždne len odpočítavala dni, aby mohla konečne poslať všetkých účastníkov Selekcie domov. Udalosti v paláci sa však zvrtli, postavenie Eadlyn sa výrazne zmenilo a ona si uvedomila, že asi predsa len nechce zostať sama.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

ComposeAdela
05.01.2023 3 z 5

Není to zlé. Je to čitelné. Jen je to neuvěřitelně stupidní. Tak stupidní, že to korektor zřejmě nedokázal pořádně přečíst. Chyby, které v textu zůstaly, mi bohužel dost kazily čtenářský zážitek.

-knihomolka-
04.12.2022 4 z 5

Ze začátku trochu nuda, ale pak se to rozjelo. Ten konec mě dojal:)

Kniholenka9
14.11.2022 3 z 5

Koruna byla lepší než Dcera. Konec byl velmi povedený. Jsem ráda, že to dopadlo jinak než jsem čekala. Celou sérii mohu doporučit pro všechny romantické duše.

BarcaStell
28.10.2022 5 z 5

Tahle knížka je moc pěkná... :)

kimChristopher
13.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Už mám pár románů přečtených a někdy se stane, že ten nejnepravdepodobnější člověk je ten, koho postava hledá k sobě. Ale tak tomu občas je i v životě, že ano :D.

Ovšem v této knize jsem tak nějak tušila, že ta spřízněná duše bude právě náš milovaný Eikko. Moc jsem tomu nepřikládala váhu a tak trochu jsem to nečekala.

Byl to velmi milý a poutavý příběh plný hezkých momentů, ale zároveň i menších zvratů. Ale bez těhle věcí by kniha - ale i život - nebyl zajímavý.

Jsem moc ráda za tento příběh a taky za celou sérii Selekce a tak nějak nemohu uvěřit, že to je "definitivní" konec. Je to jako kdyby mi odešel kamarád nebo bych ztratila něco důležitého v mém životě. Hodně mě Selekce bavila a byla pro mne emočním zážitkem a mrzí mě, že pokračování není.

Bylo to pěkné, klidné čtivo a absolutně jsem si to zamilovala. 100% doporučuji!!

MollyCornelia
04.10.2022 3 z 5

3*/5*
Oddechové a hezké čtení. Zajímavý, a hlavně šťastný konec. I když zrovna ten konec mi přišel trochu přitažený za vlasy a překombinovaný, moc věcí se stalo v rychlém časovém sledu. Takže jsem ty situace nestíhala vstřebat.
Jinak má ale kniha, přestože jde o romantiku, přesah. Donutila mě zamyslet se nad sebou a nad svým vlastním životem: Čeho chci v životě dosáhnout? Jaké vlastnosti by měl mít můj budoucí manžel?
A i když mi vadil milostný kdovíkolika-úhelník (jenom trojúhelník to rozhodně nebyl), všechny hodné postavy krom hlavní hrdinky jsem si oblíbila.
Celou sérii Selekce vřele doporučuji všem věkovým kategoriím, všem sociálním skupinám a všem čtenářům.

Edona
05.09.2022 3 z 5

Koruna byla rozhodně lepším pokračováním, než Dcera. Jedinou výtku vidím v tom, že se ve velké části knihy vlastně nic neděje. Ke konci to pak vypadá, jako by tam autorka chtěla vše natlačit a knihu dopisovala ve spěchu. Což je škoda. I přesto se mi však konec série vcelku líbil a jsem ráda, jak to dopadlo.

HadleysHope
04.09.2022 4 z 5

Tak jo, tohle už opět získalou mou pozornost. Další kniha je akčnější, přímočařejší a opět pohodově čtecí. Děj se posouvá a já jsem zvědav, kde to skončí.

michaela3483
28.08.2022

Stejně jako Dcera i tahle kniha mi přišla celkem zbytečná. Selekce nebyla vůbec zajímavá, bylo to takové letem světem... a konec nepřekvapil.

Kristy.Seb
10.05.2022 4 z 5

Láska je jak osud, tak plánování a je v ní zrovna tolik krásy jako neštěstí.

Eadlyn byla kurážná. Konec mi přišel dost uspěchaný.

ElessaRiverbow
22.04.2022 4 z 5

Mnohem lepší než předchozí díl. Četlo se to stejně dobře a děj odsýpal, ale v tomto dílu mi přišlo, že je mnohem víc akce a některé z postav jsem si oblíbila mnohem víc. Například Eadlyn, která se během čtení měnila k lepšímu a byla tak mnohem sympatičtější, nebo Kile či Josie, která mě na konci mile překvapila. Jelikož jsem měla romantickou linku vyspoilerovanou, věděla jsem, jak to dopadne. Kdybych ji ale nevěděla, pravděpodobně by to pro mě bylo velké překvapení. Samozřejmě, na předchozí trilogii Selekce to nemá, i tak to však byl příjemný návrat do tohoto světa, který mi vytvořil úsměv na tváři.

VéjaTarabová
16.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Závěrečný, a přesto ne poslední díl příběhu, mám tedy za sebou. Náramně jsem si ho užila, tím však s touto autorkou končím. Její tvorba má zaručeně svoje čtenáře, já však mezi ně nepatřím. I tak rozhodně nelituji toho, že jsem si sérii rozhodla pořídit a probrat se každičkou stránkou. Později se k ní třeba ještě znovu vrátím. Každopádně abych tedy rozebrala tento díl. Osobnost Eadlyn se nám po celou dobu mění přímo před očima k lepšímu. Postupně dospívá, odhazuje svou sebestřednost a příchází na nové myšlenky. Čím menší je počet účastníků, tím se atmosféra stává přátelštější i sdruženější. Od začátku jsem fandila Kilovi a upřímně si myslela, že se stane výhercem Selekce. Jiní kandidáti vůbec nepřicházeli v úvahu. Když se zamilovala do Erika, působilo to na mě příliš náhle či vytrženě z kontextu. Poté si však získal i mé srdce. Na Maridovi mi od začátku něco nesedělo, cítila jsem z něj ovšem větší hrozbu, než v konečném dění byl. Závěrečných několik desítek stránek se četlo doslova samo, jeden převrat za druhým mě nenechal na chvíli odpočinout. Při zjištění, že Maxonův otec měl milenku má brada samovolně spadla dolů a odhalení postavení lady Brice to jen dovršilo. Chvíli jsem spisovatelce i věřila oddání Eadlyn s Henrim, nakonec však mám radost z konečného úsudku strávit život s Erikem po boku.

„Pořád ještě jsem nechápala, proč by měl člověk kvůli lásce zdolávat takové množství překážek, když z něj láska nakonec učiní něco tak bezmocného.“

Luigi1
13.04.2022 5 z 5

Na Eadlyn připadla voba která ji zaručuje volbu z 35 uchazečů o její ruku.Stále odmítá na to jen pomyslet a počítá dny kdy je bude posílat domů.Moc pěkné čtení.Doporučuji.

Alienn
05.04.2022 4 z 5

Pokračování příběhu Eadlyn jsem si užila, nezklamalo mě a opět vyzdvihuji krásnou obálku knihy.

Nikidree
29.03.2022 2 z 5

Upřímně jsem ráda, že je to už za mnou. Druhý a naštěstí poslední díl o Eadlyn není o nic lepší, než první (Dcera). Nemůžu úplně říct, že by byl horší, prostě v něm není to kouzlo, které se objevilo u Americy a Maxona.
Nerozumím tomu, jak se mohla zamilovat, když s dotyčným je jen velmi malá interakce. Vlastně skoro se všemi nápadníky se děje velké nic (snad kromě Kilea a i u něj to není nic velkého). Vlastně bych řekla, že spíš než Selekce, řeší se tu království (vláda, jak vše zlepšit,..)
Takže první 3 díly vřele doporučuji, 4-5. jen pokud vám to prostě sedlo a nebude vám vadit, že oproti Americe je to dost strohé a z romantického hlediska nijaké.

eliska2126
26.03.2022 2 z 5

Tak jsem konečně zmákla celou sérii Selekce. Nejradši bych ji ale dělila na původní trilogii, která byla skvělá a pak na pokračovací duologii, která mě už tak nenadchla. Kdybych totiž já měla odpovědět na otázku, na kterou se vás na začátku příspěvku ptát, za mě by to byla jednoznačně Eadlyn Schreavová. Protože přesně dceru Americi a Maxona v tomhle příběhu sledujeme. Koruna je vlastně už závěrečný díl a zároveň druhá kniha o Eadlyn. Naštěstí už poslední.
Do poloviny knihy mě příběh vůbec nebavil. Kompletně mi tam chybělo to kouzlo všech předchozích dílů. Moc ráda jsem se zase vrátila do Illei, nicméně ani to to nezachránilo. Eadlyn jako postava mi nesedla už v předchozím díle a tady to byla stejná slepice jako v Dceři. Protože ona je přece Eadlyn Schreavová a nikdo nemá takovou moc jako ona. Ano, tohle nám za knihu bylo připomenuto hned několikrát. Stejně jako to, když žádala svého strýce o laskavost a velice "přátelsky" mi připomněla, že je to vlastně jeho královna, takže aj kdyby strejda nechtěl, tak musí.
Ale můj největší problém zde byla samotná romantika. Absolutně jsem nepochopila odkud se ta velká láska vzala. Protože jsem jen poslouchala, jak by Eadlyn chtěla všechny a zároveň nikoho. Nemůže se rozhodnout a pak BUM! A máme tady spřízněnou duši. Žádné náznaky jsem nezaznamenala, takže tohle bylo pro mě překvapení, kterému jsem ale bohužel nevěřila.
Za mě byl tohle bohužel nejslabší díl. Zůstávám věrnou fanynkou původní trilogie Selekce, Elita a První. Ani předchozí díl Dcera nebyl tak špatný. Nicméně tohle finále se opravdu moc nepovedlo.

Erika017
26.03.2022 4 z 5

Spoiler: Hodně mě zarazilo to zjištění ohledně krále Clarsona, to jsem prostě nečekala. Nevěřila jsem, že by byl něco takového schopen Amberly udělat. Jinak to bylo příjemné zakončení celé série. Erik, Kile i Henry byli fajn. Jsem ráda, že to tak dopadlo. Doporučuji

Ainyska
16.03.2022 3 z 5

Celou sérii jsem hodnotila 4 hvězdičkami, ale tento díl byl (dle mého názoru) nejslabší. Nebylo v něm to kouzlo předchozích dílů, ale líbil se mi pohled z druhé strany. Každopádně knihy Dcera a Koruna mají rozhodně krásnější obálku, než první tři. Se sérii ještě nekončím, stále mi zbývá Šťastně až navěky.

Celou sérii jako takovou hodnotím 4/5.
Rozhodně stojí za přečtení.

Loire
16.03.2022 3 z 5

Dle mého byla kniha pěkně napsaná, ale pořád je nejlepší příběh Maxona a Ameriky. Tady mě už ta kniha tolik nenadchla a jelikož čtu knihy pouze před spaním, jsem nebyla schopná moc číst, jelikož jsem u knížky vždy usnula, ale mohu říct, že ke konci (tak poslední čtvrt knihy) mě to opět nadchlo jaký to mělo zvrat a co vše se tam dělo.

Nikcasmej
15.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Z mého pohledu je lepší románek mezi Americou a Maxonem, bylo to více romantické a více rozepsané. Na druhou stranu, se mi na této knize líbilo, jakým stylem se Eadlyn postupně měnil charakter. Z rozmazlené a sebestředné dívky se stala opravdu milá a silná žena.
Jsem ráda, že v této knize byl věnován větší prostor i právě pro Maxona a Americu. Mohli jsme se tak dozvědět více o jejich životě a opět s nimi zažít hezké i krušné chvíle.
S volbou Eadlyn jsem opravdu spokojená, už když tam byly nějaké náznaky v minulé knize, tak jsem si přála, aby to nebylo tak očividné a vybrala si právě toho muže, kterého si vybrala. V tomto díle se více rozebírá politika, což si myslím, že nebylo vůbec špatné. Naopak to za mě knize přidalo, protože jsme tak mohli více porozumět systému.
Autorka mě rozhodně nezklamala ani touto knihou a já jsem ráda, že jsem měla možnost, přečíst si celou sérii Selekce. Kniha byla čtivá a bavila mě. Hodně věcí se rozuzlilo a myslím si, že lépe to dopadnout nemohlo.
Nejvíce se mi líbil závěr, když Eadlyn přišla za svým otcem pro radu a ten se jí rozpovídal o svém životě a mě to opět vrátilo do předešlých knih a vzpomínala s ním.
Kniha ode mě dostává zasloužených 5 hvězdiček, protože byla opravdu čtivá, zábavná a napínavá až do konce.