Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250346/bmid_elita-5ug-250346.png 4 4423 716

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

The Elite , 2013

nangijala
15.04.2021 2 z 5

Pokud mi Selekce připadala málo propracovaná a romantická, u Elity jsem se i trošku nudila. Přečetla jsem také velmi rychle, jazykově jednoduché, ale příběh trošku rozvláčný.

Terka18
14.04.2021 5 z 5

Pohodové čtení, trošku víc se dostáváme do intrik a falše krále.

Windovska
09.04.2021 5 z 5

Přečteno asi po páté, tenhle díl mi přijde nejslabší, když je jasné, jak to dopadne... Ale pořád zůstává srdcovkou :)

LenkaPet
04.04.2021 5 z 5

Úžasná série. Bušilo mi u ní srdce jako splašené.

veru1367
04.04.2021 4 z 5

Štvalo mě, jak byla America nerozhodná.

Sansli
01.04.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, rozhodně mě tenhle díl ale nebavil tolik jako první. Začátek se mi hodně líbil, ale pak přišel zvrat a mě se do čtení moc nechtělo. Ještě navíc tam pořád "překážel" Aspen, takže ani to mě ve čtení moc nepovzbuzovalo. Ale protože je to napsané opravdu hodně čtivě, tak jsem se nakonec pročetla až do poloviny knihy a znovu mě to začalo celkem bavit.
Ale úplně uchvácená jako u prvního dílu tedy nejsem, a nerozhodnost hlavní hrdinky je místy opravdu dost otravná. Docela mi vadilo, že místy je America fakt odhodlaná všem a všemu se postavit a za okamžik je z ní hromádka neštěstí. V jednu chvíli ji obdivuju za její odvahu, a pak čtu dál a říkám si je tohle možný?
Asi i proto mě to moc nebavilo. Na třetí díl se ale těším, protože tam to konečně dopadne tak, jak má:)

badliar_id
23.03.2021 4 z 5

Musím říci, že mě tenhle díl bavil o krapet méně, než Selekce. Sice tu byla akce, napětí a drama, ale to chování postav mě přivádělo do hrobu. Měla jsem chuť na ně zakřičet, ať už se sakra proberou, protože jsem přicházela o nervy :D..
Celý ten milostný trojúhelník mě fakt štval a ostatní dívky taky.. Božínku, tohle mi dalo zabrat. Kdo mě ale bavil, byly komorné Mary, Anne a Lucy. Ty jsou bombastický!
Knížka je čtivá, zábavná a romantická. Pro mladší ročníky je to skvělá volba. Jsem velice zvědavá na třetí díl a doufám, že sakra nebudou takhle nerozhodný, nebo se zblázním..

Sjuzz
18.03.2021 4 z 5

Jednu hviezdičku beriem len preto, že mi vadilo ako sa nevedeli rozhodnúť či sa ľúbia alebo nie. Od začiatku až do samého konca, bolo to dosť otravné.
Mimo tohto je táto séria veľmi podarená, vôbec nie presladená, dokonca je tam aj akcia.
Nemala som na knihu veľké nároky, možno aj preto som ňou nadšená.

bílárůže
11.03.2021 5 z 5

Nedovedla jsem si představit, že po prvním dílu série Selekce bude druhá kniha stejně dobrá jako ta první. Ani dnes nedovedu říci, zdali se mi jedna líbila více než druhá. Vzpomínám na to, jak moc jsem se po dočtení Elity těšila na poslední díl trilogie Selekce, který mi měl odpovědět na otázky, jež jsem nasbírala v prvních dvou dílech. Na této sérii mne přitahovalo a stále přitahuje vše, od obálky, která je prostě úchvatná, až po velmi krásné mužské hrdiny, Maxona a Aspena. Jistě, vždy záleží na vkusu, ale mnohdy udělá své i vlastní představa a mírná úprava autorčina hrdiny. Náhlý zvrat příběhu ještě podpořil mé očekávání posledního dílu. Pro mne se zatím jedná o nejčtivější sérii, co jsem kdy četla.

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Byla to krásná, zamilovaná, ale i smutná knížka. Dokonce i slza ukápla (a to se nestává často). Maxona zbožňuji čím dál víc.

BetyLaurincová
28.02.2021 4 z 5

Musím říct, že druhý díl byl trochu slabší, než ten první, který je bomba. Hlavní hrdinka je chytrá, vtipná a i jsem se s ní docela sžila.
V tomto díle mi ale přijde strašně naivní. Vůbec nepřemýšlí nad důležitými věcmi a dělá úplně nepochopitelná rozhodnutí, přijde mi pořád nepříjemná a přecitlivělá. (Jakoby měla prostě celou knihu svoje ženské dny... :D )
Ale jinak je kniha skvělá. Četla se rychle, stejně jako první díl a už se těším na třetí. Věřím, že bude zase o něco lepší. :)

Tejeja
23.02.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst a ano, také mě rozčilovala nerozhodnost Americy. Pak to ale dostalo spád a od cca 80 strany jsem knihu přečetla na jeden zátah. Už se těším na další díl.

Sarah11
15.02.2021 2 z 5

První díl byla taková hezká pohádka o princeznách a bezchybném princi, ale Elita? Telenovela hadr. Na jedné straně se nenávidí, na další si vyznávají lásku a pořád dokola to samé. Ale hlavně si nechat zadní vrátka, kdyby mě ten druhý odmítl. Ještě přidáme despotického otce a uděláme z prince chudáčka a je to perfektní. Ne, ne, ne, tohle se vážně nepovedlo.

LaBobule
13.02.2021 4 z 5

Lepsi jak prvni dil. Jedibe co mi primo uz lezlo krkem byla nerozhodnost Ameriky. Jednou Aspen a za chvili zase princ a porad dokola. Ale jinak precteno jednim dechem

tessiesulcova
09.02.2021 5 z 5

Druhý díl mne nadchnul více než Selekce, jakož to 1. díl této triologie. Nemám slov, knihu doporučuji všem milovníkum Young adult a romantiky :)

Američanka510
02.02.2021 2 z 5

Asi stejné jako u prvního dílu. První díl byl lepší než druhý. Bylo tady více zvratů a havárii, ale většinu jsem odtušila.

Evička2006
31.01.2021 5 z 5

Úžasná knížka. Přečetla jsem ji za jeden den, většinou knížky čtu o dost déle. Tahle mě velmi zaujala a nemohla jsem přestat číst. A taky moc krásný obal knížky. Velmi doporučuji.

Fortuna7
30.01.2021 5 z 5

Prostě krása. Ten svět je naprosto úžasný.

Tialexa
24.01.2021 5 z 5

Druhý díl se mi také líbil. Byl skvělý.

Mandy412
16.01.2021 3 z 5

Druhý díl už mě tolik nebavil jako první, děj je natahován a stejně to dopadne jak všichni čekáme. America i Maxon mi lezli občas na nervy.