Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250346/bmid_elita-5ug-250346.png 4 4424 716

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Elite , 2013

Kyta
10.11.2015 3 z 5

Dovolím si říct, že tohle je určitě nejslabší díl, přestože jsem ještě nečetla ani třetí.
Ze Selekce jsem byla nadšená a opravdu jsem se nemohla dočkat pokračování, ale Elita mě strašně zklamala. Je to tak skvělý nápad, ale tak nedotažený! Šlo tam prakticky stále o totéž: vnitřní boj hlavní hrdinky - Maxon nebo Aspen? První nebo druhá kasta? Dokázala by být dobrá princezna?... Tenhle milostný trojúhelník mě už v druhé polovině knihy přestal bavit. Každá kapitola byla o tom samém! Vlastně byl docela zázrak, když se tam objevila i trocha té akce. O tom absurdním chování postav ani nemluvě. V tomhle díle na mě America působila jako naivní puberťačka, která nedokáže racionálně uvažovat. A to, co se vyklubalo z Maxona - bez komentáře. Ale ty nesmyslné myšlenkové pochody Ameriky... Jsem ráda, že už to mám za sebou.

Je mi líto, že to musím hodnotit takhle negativně vzhledem k tomu, jakým skvělým dojmem na mě zapůsobila Selekce, ale tohle bylo vážně přes čáru.

Karolína18
09.11.2015 4 z 5

Řekla bych, že ze všech dílů je tento nejslabší. Na rozpolcenost hlavní hrdinky jsem se v této knize dokázala dívat z jiného úhlu. Normálně se mi věci jako nevěra vážně hnusí, ale tady to bylo popsáno tak, že jsem vnímala, že Mer nedávala šanci oběma zároveň, ale oba je stejně odmítala. Nebo jsem si ji prostě jen pro sebe ospravedlňovala, ale i to vyzdvihuje úžasnou schopnost autorky, psát tak, abychom tomu uvěřili.
V prvním díle jsem byla na Aspena rozzlobená, ale teď v něm vidím silného a odhodlaného muže. Myslím si, že už i on začíná chápat, že svým rozchodem s Americou si část dveří vedoucích do jejího srdce uzavřel.
Vážně tuto sérii doporučuji.

Lenka-knihy
09.11.2015 5 z 5

Jen o maličko horší než Selekce, ale také super. Na začátku mě Elita moc nebavila. Později se to "rozjelo" a hodnotila to tedy kladně. Dávám 5*.

stetty
07.11.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka doporučuji vám ji přečíst............
škoda že není film :-(

muffinátor
04.11.2015

Tahle kniha se doopravdy nedá pořádně číst. Měla jsem pocit, že si autorka ze čtenářů jen tropí žerty. Tak nevyrovnanou, nerozhodnou a otravnou hlavní hrdinku jsem snad v žádné knížce ještě nenašla. Příběh sám o sobě, by možná zajímavý byl (samozřejmě je to literatura spíš pro dospívající dívky), ale samotné hrdince by jste nejradši jednu vrazili. Milá a hodná možná je, ale je sobecká, když si myslí, že se jen tak může scházet s oběma kluky a riskovat tak ostudu její rodině, vyhození ze selekce a zařazení obou hrdinů do 8. kasty a je mimořádně otravná když skoro každý den mění názor s kým chce vlastně být. Z tolika prkotin dokázala vyhrabat záminku k rozhodnutí se pro toho druhého, že jsem asi na měsíc naštvaná nad jejím přemýšlením přerušila čtení a vrátila se k ní až nedávno. Po prvním díle, který byl docela zajímavý bylo tohle naprosté zklamání a nebýt toho, že když už něco začnu číst, tak musím dočíst celou sérii, nejspíš bych jí ani nedočítala.

drbohlav
02.11.2015 5 z 5

jednoduše jsem to sežrala:)))

peta3097
30.10.2015 5 z 5

Guilty pleasure jako prase. Já jsem z toho prostě jednoduše nadšená. Knihu jsem stejně jako první díl vdechla za dva dny a už se zase těším na další.

RecycledCarrey
25.10.2015 3 z 5

Na mě prostě série nezapůsobila. Druhý díl jsem si přečetla jen proto, že jsem četla první a třetí přečtu, abych věděla jak to skončí, ale spíš ze zvědavosti, než ze zájmu. Na mě hlavní hrdinové - America a Maxon - prostě působí špatným dojmem, protože se na jednu stranu milují a na druhou chodí za jinými. Jestli jsem si někoho zamilovala je to Aspen a hrozně mu fandím. Doufám, že nejsem jediná, protože já vážně Maxona nemohu vystát.

V..endulka
21.10.2015 3 z 5

Přečetla jsem to strašně rychle. Knížka mě bavila, ale..rozčilovala mě America s její nerozhodností a s tím, jak se chová. Maxon to samé, ale nebudu psát podrobnosti, abych někoho nepřipravila o překvapení. Asi už jsem na tohle stará :D Doufám, že kniha První nebude tak "naštvávací"..jinak zaklapnu a zahodím :D

mynonka
17.10.2015 4 z 5

Hodnotím 4* stejně jako předochozí díl, avšak... oproti prvnímu dílu je kniha napínavější, zajímavější a odhaluje mnohem víc z tohoto světa. Dala bych mu tedy hvězd 5, ale BOŽE.... to "chci Aspena...ne, chci Madoxe...ne, chci Aspena..." se nedalo vydržet. Chtěla jsem s ní doslova zatřást a zakřičet jí do obličeje: "tak už si vyber!!!".
Také mi u hrdinky chybí větší tvrdohlavost a stálost v rozhodování. Když něco udělá, tak si za tím má stát, a ne, že se za chvilku na to za všechno omluví. A to, co všechno odpustila Madoxovi... fuuuha...
Po dlouhé době jsem se však konečně do něčeho dokázala začíst, takže pro mě je to úspěch :).

rosemari
15.10.2015 5 z 5

Takže tento diel ma 5 hviezdičiek oveľa lepši scenár ako pri prvom uvidíme pri 3 časti čo sa bude diať.

kofina
15.10.2015 1 z 5

Celá tahle trilogie je zajímavý a čtivý nápad, ale taaak zoufale nedotažený....:/

annamc
14.10.2015 5 z 5

Božííí!!!!!

Mikejla1308
12.10.2015 4 z 5

Elitu jsem přečetla ještě rychleji než Selekci. A také se mi víc líbila. Některé fráze mi přijdou ale tak prozíravé a tak kýčovité, že v tu chvíli nechápu, proč tu knížku vůbec čtu. A pak zase změna a jsem napjatá a děj mě neuvěřitelně baví. :) Mám z toho takový rozporuplný pocit. Stejně jako Amerika, snad úplně ze všeho. A některé části mi přijdou strašně nedomyšlené, což je škoda a knížce to dost ubírá. Ten "prozatímní" konec mě celkem zklamal. Mohlo to být více rozvinuté, ale tak to už je můj pocit. No a na První, kterou už mám doma, se samozřejmě těším, i přes to všechno. :D Hvězdy dávám 4. I když bych možná, stejně jako u Selekce, volila 3,5 hvězdy. :)

Adris
11.10.2015 4 z 5

Nechápu, proč všichni tvrdí, že je to nejslabší díl! Já si tento díl moc užila, vyvolal ve mě mnoho emocí a myslím si, že bez něj by to nešlo. Zaujaly mě úkoly, které Elita musela zvládat, jelikož to jejich příprava na princeznu vyžaduje. Také jsem si užila mnho akčních i emotivně vypjatých scén. Co mi trošku vadilo byla Američina nerozhodnost. Ale jelikož se podíváme i těm našim klukům pořádně na zoubek, ani se jí nedivím. Zhodnotila bych to jako čtivou, zábavnou knihu. Mě se prostě líbila stejně jako první díl.

Justme3
10.10.2015 3 z 5

Nejslabší díl ze série!
Pozor SPOILERY!
...............................
Proč nejslabší?
Inu odpověď je jednoduchá. Točí se zde stále a pouze 2 věci. Neustálý vnitřní boj Americy jejíž srdce se až otravně dlouho nemůže rozhodnout zda strávit svůj život s Aspenem, či prožít nekonečně šťastný, luxusní avšak života nebezpečný život s princem Maxonem. Ano, tato otázka se řeší celou knihu, na každé řádce, v každém odstavci a obávám se říci, že je nějakým záludným způsobem ukryta v každé větě! Až tak je to zlé.
Druhé hlavní téma knihy je...nebo spíše jsou- rebelové. Rebelové jižní či severní... téměř do poloviny knihy je jedno, jaké světové strany jsou. Jsou nebezpeční, nebo alespoň ti severní. Jižní jak se zdá, chtějí pomoc. A proto neustále útočí na palác.... a kradou knihy...ale v dobrém. Hmmmm. Opravdu, ať chcete nebo ne, začne Vám to lézt krkem. Během knihy se setkáte nejméně se 3 útoky, nejsou sice žádná sranda a jeden si dokonce vyžádá úprk do lesa, ale přesto se nedozvíte téměř nic nového. TÉMĚŘ.

Hodnotím 3 hvězdičkami. Jak jsem řekla, nejslabší díl série. Kdybych mohla, dala bych 2,5, ovšem na pouhé dvě to neshledávám, tak přispívám svými 3 do soudku :)

1casper
10.10.2015 4 z 5

Četlo se to samo. Pohodové, oddychové čtení na léto. Je spíš pro náctileté, i tak se mi kniha líbila.

petrzel
10.10.2015 5 z 5

Taky přečtono dost rychle,byvilo mě to a hned jedu dál.

Ditules
07.10.2015 3 z 5

Přečteno za 3 dny. Akorát mi přišlo, že se tam vůbec nic nestalo...Oproti Selekci dost zklamání...America furt váhá a už to celkem nudí. Co přinese 3?

Attia
02.10.2015 2 z 5

Uf.... Zase na pár dní zkažený čtenářský apetit.
Opravdu to je jen plochá romantika! A to bez debat. Celou dobu se vlastně nic závratně důležitého nedělo, Elita je překlenovací díl se vším všudy. Navíc mi drahá America začala neuvěřitelně lézt na nervy tím, jak byla neuvěřitelně vybíravá a nerozhodná. Na jednu stranu chápu, že se ty stránky musely něčím zaplnit, ale číst pořád dokola o tom, jak se America naštvala na Maxona a šla se líbat s Aspenem, načež si uvědomila, že je Maxon vlastně lepší a líbala se s ním... S tím na mě prosím nechoďte.

Doufám, že to haló s rebely k něčemu povede, protože jestli je tam autorka dosadila jen pro zvýšení napětí bez žádného dalšího většího odůvodnění, tak je pro mě mrtvá.