Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250346/bmid_elita-5ug-250346.png 4 4424 716

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Elite , 2013

Juici
15.06.2023 2 z 5

.. S jejich pomocí nemůžu prohrát ..

Druhý díl byl občas peklo. Kolikrát mi America až moc lezla krkem. Její postava byla svou nerozhodností opravdu nepříjemná. Milostný trojúhelník, kdy se každou kapitolu ,,cicmala,, s někým jiným, jsem nechápala. Dost mě mrzí, že je dost zmatečná politická situace v zemi. To co ostatním neprocházelo, America v klidu přešla slitováním od Maxona, čímž se mi malinko znepříjemnil. Přeci jen není tak spravedlivým, jak se nám snaží kniha vykreslit.

Celkově když to sečtu kolem a kolem, jsem z druhého dílu zklamaná a doufám že třetí nabere trošku obrátky a bude to jízda s dobrým koncem.

michaelakoc
01.04.2023 2 z 5

Bohužel 2. díl mnohem slabší než ten 1. Jestli jsem měla v prvním dílu pocit, že je to taková pohádka, tak tady už je to spíše taková nepovedená pohádka. Pořád se vše točí dokola a vlastně se nic nestane - miluji Tě, nemiluji Tě, zlobím se na Tebe, naštval jsi mě, chci odejít, nechci odejít, neodejdu, odejdu, budu bojovat, nebudu.

Já bych se na místě Maxona do Americy také nezamilovala. A na místě Aspena bych se na ni také vyprdla. Teď je na tom America jako Maxon na konci prvního dílu, bude o Maxona muset bojovat. Ale očekávám, že se do toho ještě tak 5x zamiluje znovu do Aspena.

Dívím se zde tomu relativně vysokému hodnocení.

knihomolka460
08.03.2023 4 z 5

Druhý díl byl o něco horší než ten první, ale i tak je to stále velmi dobrý příběh. Stojí to za to.

klarka41711
27.02.2023 4 z 5

Selekce je úplně bezvadná kniha. Hned jsem se vrhla po prvním díle i na druhý a ano musím říct, že díl byl slabší, hlavně kvůli postavám, který se chovali tak trošku jinak a ne jak bych chtěla. Ale rozhodně to bylo také úžasné. Doporučuji.

Kniholapka
23.02.2023 4 z 5

Kniha se četla velice snadno. Užívala jsem si vtažení do příběhu. Pravda, chvílemi mě America štvala, ale pak jsem zas objevila to kouzlo a důvod, proč číst dál.... Jsem zvědavá
na další vrcholení a díly.

DomT
09.02.2023 5 z 5

Druhý díl jsem četl jak se říká, jedním dechem. Děj byl velice dynamický a stalo se toho opravdu hodně! 5/5

heliiinka
25.12.2022 5 z 5

Více zvratů a méně černobílých postav. Romantika tu ustupuje politice a to je příjemné rozptýlení.
Jen America je otravná svou nerozhodností, ale tak aspoň to není dokonalá superpostava jako to bývá v jiných knihách.

nyka538
17.12.2022

tahle kniha je čirá bolest. strašně ji nesnáším ale zároveň miluju. polovinu jsem probrečela a bylo tam méně částí s maxonem které byly romantické.

mnohoknih
22.11.2022 3 z 5

Klasický druhý díl. Trochu se nám příběh zamotá, ale nerozmotá, ať se máme na co těšit v dalším díle.

-knihomolka-
09.11.2022 5 z 5

První díl byl lepší, ale nebylo to tak zlé, abych to nedočetla.

Kateřina259
08.11.2022 4 z 5

Skvělá oddychovka, za mě ale slabší, než první díl. V prvním díle byl dej neustále v pohybu, zatímco tady jen stál a nikam se moc nepohnul. Štvala mě nerozhodnost hlavní hrdinky i někdy její názory. Doufám, že třetí díl bude lepší.

Kniholenka9
10.10.2022 4 z 5

Druhý díl byl pěkný, bylo tam pár nečekaných zvratů, ale trošku mě štvala America, jak se nedokázala rozhodnout. Bylo nefér dávat naději Aspenovi i Maxonovi zároveň. Knihu doporučuji nejen pro kategorii YA.

mstychov
28.09.2022 5 z 5

V druhém díle královské série se vydáváme do zámku, kde se půvabná America snaží přijít na to, co vlastně chce. Je to princ Maxon? Nebo její bývalá láska Aspen, který se na zámek dostal jako její osobní strážce?

Knížku jsem zhltla na jeden nádech. Neskutečně mě baví napětí mezi Maxonem, Aspenem a Americou, ale také mezi Amerikou, královskou rodinou a dalšíma dívkama z elity.

Co bych dílu vytkla jsou některé přehnaně surové scény. Chápu, že to pomyslně k tédle době patří, ale detaily bych si klidně ušetřila. Je to něco, co jsem v tomhle druhu příběhu nečekala.

Jinak jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Lásku, nenávist, přátelství, zradu, atd…Celou dobu jsem se bavila a hltala stránku po stránce. Těším se na další díl. Jsem ráda, že jsem si ho koupila dopředu, jinak by mi to nedalo spát.

Dostane se America do užšího výběru prince Maxona? Zvládne království další útoky rebelů? Dočkáme se všichni naděje, nebo v nás umře navždy?

Těším se na další díl.

mfajmanova
15.09.2022 3 z 5

Druhý díl se mi nelíbil tolik, co první. Většinou to bylo příjemné a napínavé čtení, ale místy mě rozčilovaly náhlé zvraty a rozpolcenost hlavní hrdinky. Možná dám časem další pokračování, ale aktuálně mě to neláká.

kimChristopher
08.09.2022 5 z 5

Velmi fajn pokračování příběhu. Chápala jsem dilema od Americi a všechno jsem prožívala s ní. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, musela jsem stále číst dál. Těším se na třetí část. Doporučuji!!

HadleysHope
04.09.2022 4 z 5

Tady to prostě a jasně pokračuje. Soutěž, krása, šaty, šperky, jen ten princ je furt nějakej vybýravej.

Sanny_happ
29.08.2022 5 z 5

Nádherné oddechové čtení, do kterého se zamilujete :))

Edona
02.08.2022 4 z 5

Pokračování Selekce je opět milé a naivní čtení, zkrátka ideální oddychová četba. V druhém díle dochází k několika překvapivým zvratům, odkrývají se tajemství a hrdinové se vyvíjí. Je to čtivé, mě se to moc líbilo a naopak si tu jednoduchost vychutnávám (i když nejsem cílová skupina). Těším se na pokračování.

Nieroccoon
27.07.2022 odpad!

Unavující to číst, ale chci si už odškrtnout, že jsem přečetla selekci. Ameriku bych asi zabila být Aspenem nebo Maximem nebo jak se to jmenuje. Aspoň konec byl trochu zajímavý. Naštěstí kvalita po druhém dílu neklesla, ale to by mě vlastně překvapilo, kdyby to ještě vůbec šlo.

Dark_desire
29.06.2022

Ze Selekce byla většina dívek vyřazena a America patří do Elity! V této knížce už románek s Aspenem slábne a America si připouští, že by možná chtěla stát po boku prince Maxona. Romantickou idylku občas naruší vzpoura rebelů a intriky. Děj ale nijak nepokročí a čtenář si prostě musí počkat na další díl.