Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4424 716

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Cocina
12.03.2016 5 z 5

Další dil,opět nadšeni. Nenapadlo by ne,ze taková knížka by me mohla tak nadchnout,ale moc se mi libi a doufam,ze nakonec vse skončí happyendem :D :)

Angels1
11.03.2016 5 z 5

Jedním slovem SUPER! I když to bylo chvílema pořád dokola, i tak jsem si knížku užila :-)

Ulrika
10.03.2016 5 z 5

Opět sem se nechala vtáhnout do děje a přečetla sem ji jedním dechem:) Teď již hltám třetí díl!

nicest
09.03.2016 5 z 5

Krásné pokračování pohádkového románu. I když jsem si myslela, že děj bude jednotvárný a že mě už nic nepřekvapí, spletla jsem se a děj mě opravdu vtáhl. 5* za to, že se krasně četla i v angličtině, doporučuji pro pohádkové duše, které chtějí odpočinkovou knihu.

lharka13
07.03.2016 3 z 5

Odpočinková pohádková série pokračuje, Amerika je stále stejně protivná, ale ostatní postavy se zajímavě profilují. Závěr sice nikoho nepřekvapí, ale ruku na srdce přála bych si aby vypadla? Rozhodně ne a o tom to je.

Renate
04.03.2016 5 z 5

Kniha s pohádkovým motivem :) Tak jako první díl jsem si i ten druhý moc užila.
Druhá kniha je pro odpočinkové odpoledne jako dělaná. Po dlouhém dni jsem si k ní sedla a relaxovala v pohádkovém příběhu. :)

Zebraz
04.03.2016 5 z 5

Je to krasna serie a uz se tesim ma dalsi dil. :-)

vandalindakova
02.03.2016 5 z 5

Sice hodně lidí píše, že je to jenom knížka, která to protahuje: ale no a co? :D je to úžasná série a i když se tam toho moc neděje, tak mě baví číst o životě na zámku, vztahy mezi soutěžícími a problémy. Opět jsem jí měla přečtenou během jednoho dne. Na odpočinek je to skvělé.

AnetaM
28.02.2016 4 z 5

Tak tady nebudu spoilerovat, alespoň to bude krátké:
Elite musím dát jenom 4 hvězdičky, abych oddělila to ze První a Selekce jsou trošku lepší.

Tady se řeší pořád jen jestli Aspen nebo Maxon a Amerika si nemůže vybrat. Kniha me dokázala stejně jako obě další rozbrecet. Hlavně u Marlee a na konci. Kdo četl tak vi co myslím. Celou trilogii si určitě prectete-je úžasná!
PS: tak to zas tak krátký neni; )

zuzka23
26.02.2016

První díl byl WAU! Ale druhý mě zklamal, jak říkala Aspenovi i Maxonovi, že chce jen jeho tak jsem měla chuť knihu zavřít a nechat ji tak. Ale pořád jsem čekala až se Maxon dozví, že Aspen je v paláci a nic tam zatím nebylo. Ale neodradí mě si přečíst další knihu. Ale druhy dil se moc nepovedl!

Kateřina10
24.02.2016 4 z 5

Příběh byl zajímavý a skvělý jako první díl, ale Americino věčné fňukání mi lezlo na nervy.

zavadilka24
23.02.2016 3 z 5

Z hlavní hrdinky, kterou autorka v prvním díle vylíčila jako inteligentní volnomyšlenkářku s vlastními názory se mávnutím proutku (především na konci 2. knihy) stane obyčejná holka, která se za své nápady stydí a omlouvá se na každém rohu, nikdo (kromě komorných) a překvapivě ani její vysněný princ ji v tu chvíli nebere vážně a ona to jen tak přechází místo toho, aby se vztyčenou hlavou a plná sebedůvěry odkráčela.
Maxon na konci knihy vyzní jako strašpytel, který se nechá tyranizovat od svého otce.
Také bych ocenila výraznější povahové rysy u Maxona a Aspena, protože popravdě nevím, čím se od sebe ti dva tak markantně odlišují...

petra4080
23.02.2016 4 z 5

Krásné pokračování Selekce, nemá však takové grády jako první díl. Myslím si že některá rozhodnutí nebyla od hlavní hrdinky úplně fér, to mi k ní moc nesedělo.

DeniskaD
22.02.2016 4 z 5

O něco slabší než první díl. Celkem mě štvala hlavní hrdinka, tím, jak neví co (koho) chce.

teaska
22.02.2016 5 z 5

ja se jeste asi nikdy nezacetla do zadne knihy jako je tato .....
moc pekne a pro me nadherne

Aríka
19.02.2016 3 z 5

Knížka byla celkově dobrá, nicméně mě tam vadilo, že skoro celou knihu America řešila dilema Maxon a Aspen. I přesto jsem z knihy nadšená a nezbývá mi nic jiného než- li dát 5*.

bookaholic
15.02.2016 3 z 5

Dobrá, zábavná kniha, která nicméně má svoje mouchy.

Jul
13.02.2016

Kniha ever! Už když jsem začala číst selekci jsem zatajila dech a tady jsem se nemohla ani nedechnout od čekání na konec. Byla jsem tak zvědavá jak to dopadne, že když jsem ji dočetla byl ze mě uzlíček nervů. Doporučuju těm, kteří mají rádi romance.

asanita
13.02.2016 4 z 5

Zajímavé pokračovaní Selekce. Kniha byla chvílemi celkem nudná, uvidíme ale, jak se to bude vyvíjet v První. ;-)

veronika9143
09.02.2016 4 z 5

Škoda že se ve druhém díle vlastně nic moc nestalo. America se nemůže rozhodnout co a jak a okolo toho se všechno točí. Co se musí ale autorce nechat je, že se hlavní postavy chovají tak jako kdyby jim opravdu bylo 17 a 18 let i přes to že se princ snaží vypadat starší a asi i rozumějsí.