Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4424 716

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Babu002
15.01.2021 2 z 5

Upřímně? Nikdy jsem neviděla tak nerozhodnou hrdinku jako byla America. To že prakticky málem odsoudila sebe i Aspena k veřejnému mučení kvůli své stupiditě, mě fakt pobavilo. Asi jsem nějaký divný teenager, ale tenhle románek mezi všema třema mě fakt nezaujal. Řekla bych, že slabší než první díl.

DivaTerka
12.01.2021 4 z 5

Knížka se krásně četla, stejně jako první díl. Jediné, co bych ji vytkla, je až přehnaná nerozhodnost hlavní hrdinky. Je mi jasné, že jinak by po jedné knize nebylo o čem psát, ale občas je její chování opravdu dost nelogické. I tak se těším na třetí díl :)

VéjaTarabová
11.01.2021 4 z 5

Elitu jsem přečetla snad ještě rychleji než Selekci. Kniha doopravdy ubíhala bez zbytečných vycpávek a děj mě dokázal naprosto pohltit. Příběh je to rozhodně oddechový, i když jsem kolikrát až tajila dech. Myslím, že autorka odvedla dobrou práci, jelikož to na mě nepůsobilo jako výplňková kniha mezi prvním a závěrečným dílem, jak to bohužel často bývá. Kiera mi dokázala vsunout do hlavy nerozhodnost hlavní postavy, což oceňuji. Opět mě kniha místy vracela k mé milované sérii Hunger Games. Konečně se také trochu odhalil Maxon a dovolil nám tak nahlédnou do jeho myšlenek, tudíž i do odůvodnění jeho občasného chování.

„ , Jestli má lady America vyhrát, potřebujeme plán,' usmála se přímo ďábelsky. Zazubila jsem se na ni. Nikdy předtím jsem nepoznala tak dokonale sehraný tým, jako byly tyhle tři. S jejich pomocí nemůžu prohrát.“

kamila6536
06.01.2021 1 z 5

Musím říct, že druhý díl mě po tom prvním hrozně zklamal. Jediné, co to zachraňovalo byli rebelové a větší nahlédnutí do historie. Celkově ale tahle kniha jen vedla k tomu, že se mi všichni v ní znechutili a to včetně hlavní hrdinky. Celkově mám prostě asi odpor k milostným trojúhelníkům a nikoho tak otravně nerozhodného a nelogicky jednajícího jako je America jsem ještě nepotkala. Další díl si asi přečtu jen ze zvědavosti, jestli vyhrají rebelové... a doufám, že jo.

Audrey122
29.12.2020 2 z 5

Asi nejslabší díl, vadila mi Americy nerozhodnost a místy mě to i nebavilo.
Nicméně příběh je krásný

Zlatovlas
27.12.2020 3 z 5

Za me nejslabší díl,chvílema jsem se dost nudila. Vadila mi Američina nerozhodnost ohledně Maxona a Aspena a stejně tak Maxonovy muchlovačky s jinýma i presto,ze stále opakoval,že America je jediná...
Dej zachraňovaly akorát rebelske vystupy a tvrdohlavost hlavní hrdinky. Takže dvě hvězdy za to a třetí za opět prekrasnou obálku;)

Takyumímčíst
27.12.2020 5 z 5

Někdo sice tvrdí, že je druhý díl jen jakási výplň, s tím já ale naprosto nesouhlasím. Mně se druhý díl moc líbil, řekla bych, že až tam se Maxon s Americou dokáží pořádně poznat. Ano člověk by Americu často nejradši zabil za její uvažování a chování. Ale jelikož hodnotím už s letitým odstupem času a spoustou rereadingů, všechno je to pro mě už spíš úsměvné.

lištička123
24.12.2020 5 z 5

Skvělá, musím mít i další díl:-)

Sixtinka144
21.12.2020 5 z 5

Tak už i druhý díl mám za sebou a je neskutečné, kolik toho vždy zapomínám. Miluju rereadingy právě z toho důvodu, že si připomenu ty malé, kouzelné okamžiky z knížek, na které jsem už jaksi zapomněla. Tak, jako Selekce je Elita opět úžasná kniha, hned na začátku se stane zvrat, podle kterého se následně odvíjí i samotný děj a moc mě to baví. Autorka má skvělý styl psaní, který se nádherně čte a kniha vám opravdu utíká. To prostředí, které si Cass vymyslela je prostě boží, a stále je to jedna z mých nejoblíbenějších YA knížek. Takže já mohu jedině doporučit.

eliska2126
17.12.2020 4 z 5

Tak jsem se během nemoci pustila i do druhého dílu Selekce.
Přišlo mi, že po Selekci se tady toho nedělo tolik. America se neustále plácala v milostném trojúhelníku a přebíhala od Aspena k Maxonovi a zas k Aspenovi a tak stále dokola. To mi docela vadilo. Když byla s tím, tak s ním chtěla zůstat a vzít si ho, ale když byla s tím druhým, tak to stejné.
Fakt jsem nechápala, proč chce Aspena i po tom všem, jak se na ni vykašlal... (#teammaxon)
Co se mi naopak líbilo, že jsme se konečně blíže seznámili s ostatními účastnicemi, protože jich zbylo jen 6.
A určitě bych také vyzdvihla, že jsme se konečně něco dozvěděli o rebelech a dokonce se dostali na scénu i víc, než jen když útočili na palác. Také se nám začalo odhalovat proč.
Čtivost už je u této série samozřejmostí, takže stránky mizely opravdu rychle.

Caradyn
09.12.2020 4 z 5

Tak musím říct, že po přečtení Elity, jsem byla ještě více rozpolcená než u Selekce! America a ta její nerozhodnost, ach bože...no, ale jinak byl druhý díl o mnohem lepší a čtivější než první. I tak jsem u některých částí úplně nevěděla co má America v plánu udělat (je prostě nevyzpytatelná), takže na jednu stranu se to napětí docela dost stupňovalo. Díky tomu jsem asi u knihy vydržela.

elyonka9643
09.12.2020 5 z 5

Druhý díl mě bavil ještě víc než ten první. V soutěži začíná přituhovat a taky se začíná víc odhalovat historie a politika v zemi, což mě hrozně zajímá. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.:)

Ruru
07.12.2020 5 z 5

Skvělé! Jinak to nejde. Řekla bych, že první díl i tento se mi líbily úplně stejně. Každopádně hodně doporučuji.

ElessaRiverbow
11.11.2020 4 z 5

Po přečtení ve mně bylo tolik pocitů, že nejspíš další díl začnu číst až za nějakou dobu, abych je mohla pořádně vstřebat. Přesto to byl milý příběh na pár večerů. Kniha mi přišla mnohem akčnější, než první díl. Také se v něm více rozvinuly charakteristiky postav. Je však jedna věc, která mi vadila, a to nerozhodnost u Americy. Místy jsem díky tomu byla opravdu vytočená. Musím se ale přiznat, pár slz ukáplo, a to hlavně kvůli Marlee.

DK197
08.11.2020 3 z 5

E-KNIIHA: Autorka umí vymyslet drsnou či zajímavou zápletku. Ale jejich řešení je vždy až absurdně snadné, nebo divné. Ani na dialogy nemá paní spisovatelka zrovna talent. Také bych v knize našla místa, co bych upravila, proškrtala... Není to dokonalé dílo. Ale moc hezky se to čte. Konečně se do popředí dostávají i ostatní postavy a jejich povahy, protože ubyl jejich počet. A nehledě na řešení se mi opravdu líbily zápletky. Inu, spisovatelský talent tam je - jen neotesaný. Ale na young adult to asi stačí. Tohle je můj oblíbený díl ze série.

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Pěkné a příjemné pokračování.

amelie506
01.11.2020

Knížka není vyloženě špatná, ale strašně se vleče. Kdybych tu knihu psala já, tak by asi byl děj vyprávěný z pohledu rebelů. Nebo by se k nim hlavní postava v průběhu děje dostala.

Amízek
30.10.2020 5 z 5

Opět obal úchvatný. Skvělé pokračování příběhu, takové chytnutí za srdéčko. Nebylo nouze o smutné, dramatické, roztomilé i vzrušující části. Postavy mám zamilované, Maxon, takové zlatíčko, Ameriku miluju, ale ta slova (Ameriko, tak už to udělej ! Ameriko, nebuď tak tvrdohlavá !) ta během čtení zaznívala. Taky hrozně miluju postavu Aspena a nemůžu si pomoct, ale přeju si, aby si zvolila jeho. Jediná postava, kterou nesnášim je král, jehož má Amerika " na háku" a vždycky něco vyvede, aniž by chtěla. Ach, jak mam tenhle příběh ráda.

jitkapeldova
27.10.2020 5 z 5

Elitu jsem hltala úplně stejně jako Selekci..
Bylo tam více dramatických a "akčnějších" scén, což se mi líbilo.. stejně jako vztah Ameriky s ostatními postavami.. na druhou stranu nerozhodnost Ameriky mi tam trošku vadila :)

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Nevěděla jsem, že je to možné, ale Elita je ještě lepší než Selekce... Maxon je prostě moje zlatíčko