Elita

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/elita-218381.jpg 4.23342

Selekce / Selekcia 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

The Elite, 2013

Kniha Elita

Zumaan

A druhý díl mám za sebou. Co vytknout : někdy nechápu chování Americy, ona podvádí prince, princ podvádí ji, ale oba dva si to vyčítají. Nadruhou stranu, když pominu ten fakt, že oba dva podvadeli, uznávám, že by mě zrovna nepřesvědčilo to, že Maxon hned obejme Celestu, pak Kriss atd. Celé to připomíná jeden velký harém. Ještě mi přijde nelogické, že jediná Američan fakt bojuje za dobro toho lidu. Nevím, ale řekla bych že aspoň 3 mohli být vlastenecké.. (když nepočítám Kriss a Ames) Původně jsem chtěla strhnout ještě jednu hvězdičku, lae ten svět je tak zajímavý, že se prostě od knihy nedokážete odtrhnout. A navíc vás fakt zajímá, jak to bude pokračovat(hl. mě :)

A mockrát bych chtěla autorce poděkovat za postavy krále a otce Americy. Obě dvě postavy jsou podle mě nejlepší z celé knihy. (ikdyž krále nemám samozdřejmě ráda)
...

Luccinda

Elita na mě působila mírně vycpávkovým dojmem. America je ztracená uprostřed milostného trojúhelníku, který mě rozčiloval od první až do poslední strany a nenáviděla jsem ho mnohem víc než v prvním díle. Absolutně jsem nedokázala pochopit Američinu náklonost k Aspenovi, který jí v minulosti tolik ublížil. America se celou dobu chovala hrozně pokrytecky, když vyčítala Maxonovi, že se stýká s ostatními dívkami ze Selekce, a sama se potají scházela s Aspenem. Maxona mi bylo občas dost líto, vzhledem k tomu, jak hrozně se k němu America někdy chovala. Zároveň jsem ale hltala každou jejich společnou scénu a modlila se, aby America konečně dostala rozum a nebránila se svým citům.

Co se mi na Elitě opravdu líbilo bylo to, že jsme se konečně blíže seznámili s ostatními dívkami v Selekci. Bavilo mě sledovat, jak se mezi nimi postupně rozvíjelo přátelství, i když se tomu na začátku bránily.

Na scénu se dostávají také rebelové, jejichž útoků neustále přibývá. Musím přiznat, že nejsem úplně velkým fanouškem téhle dějové linky a myslím, že by autorka udělala lépe, kdyby se držela čistě té romantické části. Chybělo mi tam nějaké obsáhlejší vysvětlení, co jsou vlastně rebelové zač. Přišlo mi, že je autorka jen využívá, aby vnesla do příběhu více akce a nebezpečí, ale neměla to úplně promyšlené.

I navzdory tomu, že jsem byla ohledně Elity hodně kritická, čtení jsem si stejně jako u prvního dílu neskutečně užila. Chvíli jsem přemýšlela, jestli nemám knížce přece jen trochu snížit hodnocení, ale nakonec jsem se rozhodovala na základě pocitů, které ve mně Elita vyvolala, a kterých bylo opět víc než dost.

Twinny
29. červenceodpad!

Kniha mi přišla hrozně nečtivá. To co se stalo po Halloweenské párty - pokus o napětí a zvrat - mě nechávalo úplně klidnou. V tu chvíli jsem zjistila, že mě ten příběh vlastně nezajímá. První díl se ještě dal. Bylo to takové horší Stmívání. Přesto jsem chtěla vědět, co bude dál. Ale tohle? To se pomalu nedalo číst. Stěží jsem se tím prokousávala a když jsem po sté straně zjistila, že mě čekají ještě dvě třetiny, tak jsem to vzdala.
V jedničce mi přišlo, že jsou všichni tři - America, Maxon, Aspen - spíš zmatení a nevědí co se sebou. Teď mi přijdou akorát tupí. Chování nelogické.
"Nevím, kterého z vás chci, tak vám budu dělat naděje a někdy se rozhodnu."
"Neskutečně tě chci, ale ty nevíš, tak půjdu za ostatními a tebe budu ignorovat."
"Měl jsem tě jistou a poslal jsem tě někam, ale pořád tě chci a budu o tebe bojovat."
Jako WTF?

Ketrin.TR

Milá a sladká romance pokračuje, okruh kandidátek na korunu se zužuje, ale naše hrdinka America zůstává. Nějak mě v tomhle díle nebavila; pořád se stavěla na hlavu, chvíli si hrála na uraženou, chvíli na šťastnou, chvíli na rebelku... No trochu mi pila krev a očividně nejenom mě :-) Milostný trojúhelník je taková klasika, ale America ho svým chováním a nerozhodností pozvedla do takových výšin, až jsem doufala, že se na ni oba kluci vyprdnou, protože si nezaslouží ani jednoho. Konec knížky se toužebně rozjel a dostal trochu spád, tak jdu honem na další díl! :-)

tittanie

Zajímavý příběh, zajímavý svět. Příběh s rebely mě štval a nebavil. Knihu bych hodnotila jako slabší než první díl.

Scheila

Tento druhý díl, byl podle mě opravdu mega propadák a nuda všech nud. Dost mě štvalo, jak celou knihu se neřešilo pomalu nic jiného než jen komu její srdce patří, byla přelétavá, a když to už vypadalo, že se k jednomu přihne, zas se stalo něco co jí rozhodilo.
Tohle mě prostě nebavilo a nudilo mě to. Připomínalo mi to nějakou nízkonákladovou telenovelu. Opravdu škoda.
Co zas ale musím nechat, že i když mě to dost nudilo, byla jsem zvědavá, co osud Americe přinese dál, proto jsem knihu přečetla co nejrychleji to šlo.

MarkétaI.

Mám smíšené pocity. America mě v tomto díle celkem štvala :-) To její rozhodování, kdo je vlastně lepší, mi přišlo už otravné..

anet.myblog

Po dočtení prvního dílu jsem hned potřebovala číst pokračování, a tak jsem pro něj hned běžela do knihovny.Autorčin styl psaní je extrémně čtivý a stránky vám jen ubíhají pod rukama, což dokazuje i to, že knížku mám za 2 dny přečtenou.❤️ Pokud nemáte rádi milostné trojúhelníky tento díl určitě nebude váš oblíbený. Hlavní hrdinka se zde stále rozhoduje mezi bývalým přítelem Aspenem a princem Maxonem. Některé úseky mi přišly skoro o ničem, takže jsem jen prolítávala stránky. Američino chování se mi zdálo občas takové přidrzlé a provokující, to jsem ale překousla.
Musím říct, že jsem od druhého dílu čekala asi trošku víc, ale přesto se mi knížka líbila a četla se úžasně. .

Pán stínů
Pán stínů