Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2643 512

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

Mája873
29.03.2021 3 z 5

Prvních pár stránek byla docela nuda, možná taky proto, že jsem nečetla žádnou předešlou knihu, takže mi tohle téma moc neříkalo. Ale byla to jen otázka dalších řádků a knížka mě začala bavit. Hlavní hrdince její úlohu vůbec nezávidím a rozhodování bude těžší a těžší zdá se.

_Bára_
22.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Minulý rok jsem knížku nedočetla, nevím proč, ale nebyla jsem už od začátku tak nadšená jako ze Selekce. Ano Selekce bude navždy moje srdcovka a asi nebude nikdy nic lepšího, ale Dcera se mi taky moc líbila. Hodně se mi líbil progres charakteru u několika postav a celkově se mi líbilo prožívat ten proces z pohledu člověka, co není soutěžící. A musím se přiznat, že vůbec nedokážu určit kdo vyhraje. Spousta lidí říká jak je kniha předvídatelná, ale není. A pardon, ale ten konec, přece nemůže zabít tu úplně nejhlavnější postavu.

BetyLaurincová
15.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Já bych vám všem čtenářům řekla jediné: EADLYN NENÍ AMERIKA :) Hodně lidí říká, jak je tato kniha zklamala hlavně kvůli hlavní hrdince. Co vlastně ale můžeme čekat? Amerika vyrostla téměř v chudobě, zatímco Eadlyn jako budoucí královna... Je jasné, že výchova dělá dost a Amerika je skvělá matka, ale je dvě opravdu srovnávat v tomto ohledu nelze.
Eady se ze začátku knihy nechovala ve všech situacích přiměřeně, ale postupně si svoje chyby uvědomuje. Jako hrdinka mi ale i přesto celkem sedla :)
Mini spoiler:
Straaaašně jsem si oblíbila Henriho. Je roztomilý, stále pozitivně naladěný a opravdu se snaží na princeznu zapůsobit a získat si její přízeň a srdce. Proto se bojím Koruny, protože se obávám, že to přesně skončí tím klišé “jako děti se nesnášeli a v dospělosti se zamilovali” a vezme si Kyla. Ale pořád doufám, že ne :D

Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Hlavní hrdinka byla ze začátku hrozně nafoukaná a panovačná, ale postupem knihy se to zlepšovalo. Skoro okamžitě jsem si našla mezi soutěžícími favorita a celou dobu jsem byla napjatá, aby jim jiný soutěžící nezkřížil cestu. Sice tento díl nebyl tak dobrý jako první trilogie, ale byl to příjemný návrat do tohoto světa.

adelazelenkova
02.03.2021 3 z 5

Bohužel toto pokračování nenaplnilo moje očekávání. S předchozími díly, které byly hezky napsané, se to nedá srovnat. Za mě ne. Pro mě série skončila 3. dílem.

_books.lover_
22.02.2021

Sérii Selekce miluji,ale tohle mě ze začátku trochu zklamalo. Nečekala jsem že to bude hned z pohledu Eadlyn,jinak moc hezká kniha..i když Eadlyn mě někdy trochu štve páč je hrozně arogantní :D

Hmmmkniha
05.02.2021 3 z 5

Tady mě nadšení trochu opustilo, narozdíl od předchozích dílů

Tialexa
24.01.2021 5 z 5

Tato kniha mě upoutala velice. Narozdíl od prvních tří knih je tady hlavní hrdinkou dcera Ameriky.

DivaTerka
19.01.2021 4 z 5

Po přečtení mnoha recenzí jsem se tohoto pokračování série Selekce trošku bála, ale nakonec se mi knížka líbila. Samozřejmě hlavní postavy prvních třech tu už stojí v pozadí, ale nezdá se mi, že by tím příběh trpěl. Hlavní hrdinka je komplikovaná a postupem času se začala odhalovat její skrytá osobnost. Ráda si přečtu závěrečný díl a snad nebudu zklamaná koncem :)

sydneysage04
05.01.2021 3 z 5

Kniha není špatná, ale první tři díly se mi líbili mnohem víc. Je zajímavé sledovat selekci z pohledu princezny a ne soutěžících, i tak by mi ale stačila trilogie a obešla bych se bez pokračování.
Má ale nejhezčí obálku z celé série:)

Audrey122
29.12.2020 3 z 5

Knížka není špatná, je čtivá, má příběh a je zajímavé sledovat Eadlyn jak se mění a Maxona s Americou jako rodiče.
Ale Selekci miluji mnohem víc.
Příběh Americy byl přece jen více kouzelný.
Nicméně doporučuji všem co jsou fanoušky první triologie

Alnima
06.11.2020 3 z 5

Dávám 3,5. Asi bych se bez dalších pokračování obešla.

Amízek
30.10.2020 4 z 5

Není to špatné, spisovatelka píše krásně. Kniha není nudná, je hezká, jako její předchůdkyně, ale na Američin příběh to nemá, z něho, jsem byla nadšená, tady už to nejde. Eadlyn mě nebaví a ráda ji nemám. Nejraději bych ji profackovala. Zároveň, ale má přece jen tu tvrdohlavost po mamince. Za přečtení, to ale stojí, je to přeci pokračování a obal knihy zase překrásně kouzelný.

jitkapeldova
27.10.2020 4 z 5

V první půlce mi Eadlynn moc sympatická nebyla, postupem knížky sem však změnila názor ;)
Byla jsem zvědavá, jestli to nebude kopie Selekce a Ameriky, ale nebyla :)
Každopádně na Selekci to nemá :)

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Na Selekci to nemělo, ale i tak se mi to pořád líbilo

vlkcz
24.10.2020 4 z 5

První půlku je Eadlynn na ránu, druhá půlka, kde už není tak sebestředná, je lepší. Trochu jsem měl obavy, zda proti příběhu matky Americy nepůjde o recyklát, ale tím, že se autorka zaměřila víc na vnitřní růst hlavní hrdinky než na příběh (upřímně, těch "akčních" epizod, které ho nějak posunují moc není), šlo o příjemné čtení.

Jajiinka
22.10.2020 4 z 5

Hodnocení 4⭐/5⭐

Kniha oblíbené americké spisovatelky, která má zase krásnou obálku.

Tento příběh je pokračováním série Selekce, ovšem tentokrát nebude ústřední postavou Amerika a její láska k Maxonovi. Tento příběh je o jejich prvorozené dceři Eadlyn, která se má jednou stát královou. Princezna odmalička poslouchala vyprávění, jak romantické bylo, když se rodiče potkali a zamilovávali se. Ona ovšem nemá touhu opakovat stejný příběh jako oni. Ona jako budoucí vládkyně ovšem o svém osudu rozhodovat nemůže, proto jsou její jakékoliv protesty bezpředmětné. Kvůli rozruchu okolo rebelů, se rozhodnou její rodiče, že Eadlyn podstoupí selekci. Vybere si princezna svého budoucího chotě?

Na tuto knihu jsem se opět moc těšila. Tentokrát ovšem musím přiznat, že kvalita knihy šla trochu dolu. Ale bylo fajn se vrátit do tohoto fantasy světa. Selekce je stejná a přitom jiná. Princezna do toho jde s tím, že chce otrávit mysl každého z chlapců. Zezačátku mi Evelyn přišla jako rozmazlená holka, co má v životě vše. Ovšem je to opravdu tak? Ke konci jsem ji už začínala chápat a snad se mi zbytek její osobnosti odhalí v dalším díle. Nepokoje rebelů a snaha Maxona to řešit je obtížná ale knihu to oživí. Je opravdu zajímavé sledovat chlapce, jak se snaží získat srdce „ledové královny“. Teším se jak příběh bude pokračovat.

confusedlady
16.10.2020 4 z 5

Nejsem schopná říct jestli je příběh Eadelyn lepší nebo horší než Americy. Byla jsem z něj míň nadšená ale na druhou stranu jsem byla víc ponořená v ději něz u Americy.... takže těžko říct☺️

Lokina
14.10.2020 4 z 5

Na pokračování Selekce jsem byla velmi zvědavá, proto jsem nelenila a ihned jsem se dala do čtení. Byla radost vrátit se do tohoto světa, téma knihy je stejné, jen místo dívek, si dcera Maxona a Americy, vybírá z nápadníků. Je to zajímavé čtení, opět velice čtivé, milé a oddechové.
Potěšily mě návraty hrdinů ze Selekce, bylo hezké vědět, jak to s nimi po tolika letech dopadlo. Co se týče akce, tak v knize téměř žádná není a vůbec mi to nijak nevadilo, i tak mi příběh dobře ubíhal.
Eadlyn se občas chovala jako rozmazlené děcko a chvílemi mi přišla zmatená a nevěděla, co chce. Ke konci se ale její chování začalo měnit k lepšímu, snad jí to do druhého dílu vydrží.

viola5163
12.10.2020 4 z 5

Myslím si, že ten to díl není špatný a někdo kdo se nato dívá s nadhledem tam chování hlavní hrdinky překousne. Jinak chování a myšlenky hrdinky můžou být otravné a můžou čtenáře naštvat.