Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283950/bmid_dcera-6QL-283950.jpg 4 2643 512

Selekce série

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heir , 2015

Baku24
14.11.2016

Úžasná kniha.Což je každá knížka z této série.Ale mrzí mě že není pokračování.Ale tak třeba se ještě dočkáme.Protože si myslím že po pokračování netoužím sama. :-)

wildprincess
07.11.2016 3 z 5

O proti prvním třem dílům docela nuda. Hlavní hrdinka mi byla docela nesympatická... a je to takové o ničem....mělo to skončit třetím dílem, tohle už je jen takový zbytečný díl....

Nelmal
03.11.2016 2 z 5

No to je ale nuda, jak mě původní trilogie bavila a zaujala. Tohle se nutím dočíst. Téma je vyždímané, hrdinka nudná a nesympatická, romantika nula, napětí nula, děj nula.

životLaury
01.11.2016 5 z 5

Nikdy bych netušila, že do selekce uase tak spadnu.Je to úžasné

Deni136
01.11.2016 4 z 5

Bože, Evanlyn byla úplně na facku! Říkala jsem si, že když je Ameriky dcera, tak musí být fajn, ale ona byla příšerná. Takový ten spratek, který si myslí, že je nejlepší na světě a všichni ostatní stojí za nic. Bohužel jsem od knihy neustále odcházela, protože jsem ji nemohla vystát. Během děje jsem si ale oblíbila pár nápadníků, díky kterým jsem ve čtení pokračovala. Evanlyn časem zmoudří, a tak je kniha lepší a lepší. Na konci je z ní usměvavá a úplně jiná dívka, než na začátku. Konec mě překvapil.

Alexxxxx
29.10.2016 5 z 5

Skvělé!!!! Podle očekávání mě kniha nezklamala. Eadlyn není podle mě tak skvělá postava jako America. A to se mi dost líbí. Není dokonalá, někdy má dost zvláštní názory, což je dost zajímavé. Většinou jsou všechny hlavní postavy tak jak mají být, perfektní. Autorce se ale podařilo vytvořit postavu se kterou máte někdy chut zahřást a říct jí "Prober se holka!". :) K dalším postavám...Zbožnuju Americu s Maxonem. Jejich příběh už známe a koukáme se jací jsou po letech a že se i po tak dlouhé době spolu milují. :) Dál mám moc ráda postavu Kilea. (Doufám že si ho Eadlyn nakonec vezme) :D. Moc moc všem doporučuji a po tom konci nevím jestli vydržím na další díl :)

Maysonnie
28.10.2016 4 z 5

Kniha je skvělá, ale lepší jak trilogie Selekce rozhodně není.
Má to jeden důvod. První – sakra, Eadlyn je ještě horší než America. Není sice nerozhodná, ale tak sobecká, sebestředná a nafoukaná. Nemohla jsem z ní a hrozně mě štvala. Někdy měla světlé chvilky, při kterých jsem si jí oblíbila, ale potom vždycky udělala nějakou totální drzost a tím si u mě zase klesla.
Jinak jako všechny knížky od Kiery Cass, i tahle se hezky četla. Děj byl sice prakticky stejný jako u trilogie Selekce, jediné, co bylo jiné, ale bylo to moc příjemné, bylo vidět, jak vypadá Selekce z té druhé strany.
Jsem spokojená :).
p.s. TEAM KILE! :D

Nellie7704
27.10.2016

Podle mě, je kniha úžasná. I když většina říká, že je Eadlyn rozmazlená, myslím si, že i Amerika se chovala rozmazleně na to, že byla obyčejná holka z venku. Jsem tým Kile, ačkoli si myslím, že spolu nebudou, protože se znají už od malička a když se nesnášeli, tak si myslím, že by bylo divné, aby se najednou milovali. Je docela škoda, že Eiko, nebo jak, není v selekci. Doufám, že s ním taky něco mít bude v the Crown. Henry, ale taky není špatný, škoda že mluví finsky. Vždycky pobaví :D A Erik? O tom nevím, co si myslet. Přijde mi, že mu jde jen o korunu :)

Nikiny
26.10.2016 5 z 5

Tato kniha se mi opravdu líbila. Oproti Selekci a knížce s povídkami k Selekci byla tato kniha odlišná, a to hlavně tím, že její název neprozrazoval konec celé knihy nebo série, za což jsem byla vážně ráda, snad další díl bude mít opět název bez spoileru. Škoda, že se ještě neví, kdy vyjde pokračování. Po dočtení Dcery jsem se lekla, že další díl už nebude a takhle prapodivně to skončí. Ale doufám, že vyjde co nejdříve.

CampHalfBlood
26.10.2016 5 z 5

Tahle kniha byla nejlepší z celé série! Eadlyn mi hrozně moc přirostla k srdci. Líbilo se mi, jak na začátku s ničím nesouhlasila a byla nepřístupná a postupem času se jim začala otvírat. Klobouk dolů. Tak dobrou knihu jsem dlouho nečetla :)
A ještě... TEAM KILE!

TessaJean
24.10.2016 4 z 5

Ačkoli většinu lidí kniha zklamala ať už za to mohl samotný děj, nebo hlavní hrdinka, já mohu s jistotou říct, že tento díl se mi líbil ze všech nejvíce...kupodivu ani hlavní hrdinka mi nelezla tolik na nervy jako Amerika a její nerozhodnost.
Předchozí 3 díly Selekce bych hodnotila jako takový průměr, zatímco tato kniha u mě má lepší nadprůměr. Myslím že se mi asi líbilo víc dívat se z pohledu toho kdo si tentokrát vybírá :)
jsem moc spokojená.

maid
20.10.2016 3 z 5

Po přečtení prvních pár kapitol jsem si říkala, jak to s tou holkou vydržím, neboť Eadlyn je jistě daleko nesnesitelnější než Amerika v předchozí trilogii a rozhodně jsem se nad některými jejími činy, rozhořčovala a nechápala je. Neustálé komentáře o korunkách byly také únavné. Na druhou stranu, je to relaxační kniha a nic víc, tudíž se všechny mouchy musí brát s rezervou. Dobrý průměr a určitě si přečtu další díl.

Dreisii
19.10.2016 4 z 5

Ano ,jak jsem jí uviděla musela jsem jí koupit. Další díl,další pohádka ,která mě baví !
Sice bych řekla že první díly se mi možná líbily víc,ale i tak mě to uchvátilo. Těším se na pokračování :)

Rubika
15.10.2016 4 z 5

Právě jsem dočetla a neumím na knihu přestat myslet, teda hlavně na ten konec...
Eadlyn byla (a ještě možná trochu je a bude) nesnesitelnější, ale žádná hrůza to s ní nebyla.
Ovšem jsem jediná, které se při každé zmínce lásky Maxona a Americi, zrychlilo srdce? Právě i proto byl ten konec pro mě dost infarktový a bulela jsem jak želva už jen při pomyšlení, že Maxon bude existovat bez Americi..Ona nesmí umřít!!!!!
A co se týče nápadníků? Za mě určitě Erik, naprosto romantický džentleman, který mi začínal přirůstat k srdci.

kuska
15.10.2016 5 z 5

To není fér. Proč to skončilo pravě tak? Já chci pokračování a to nejlépe hned. Tento díl asi pro mě nejlepší.

mudr_teena
13.10.2016

Ach sladká Eadlyn. Kdo by nebyl rozmazlený v její kůži. Ano něco bylo přehnané, ale když by mi někdo kradl korunku taky bych se zbláznila :D
Přebal knihy zase nádherný a obsah..jo líbil se mi. Rychle se to četlo a příběh ubíhal. A jsem tým Kile ... ano Erik je strašně super ... a víte co asi jsem i tým Erik. Oba je zbožňuju.

RosaRoses
10.10.2016 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale bylo mi smutno že příběh Ameriky končí. Přece když máte děti stárnete, a se stářím se blíží smrt, která byla v tomto díle naznačovaná. Kdyby nebyl tento díl (který byl vážně super) Ameriku bych si pamatovala jako mladou ženu mladého prince. To vadilo asi jenom mě, a ani mě to nevadilo natolik že bych si tento díl neoblíbila.

bookworm_plants
03.10.2016 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi stejně jako ty předchozí. Jen mi chvíli trvalo než jsem si zvykla na "pohled" Eadlyn a jejích postojů. Ameriku jsem měla o něco raději jako hlavní hrdinku.
Někdy se vážně chovala jako malé rozmazlené dítě, jindy byla zase v pohodě.
Jinak kluci jako kandidáti se mi zamlouvají Kile a Eikko ( i Henry by nebyl špatný kdyby nemluvil finsky :D). Ale Erik je takový jiný, něžný. Kdežto Kilea zná už od mala a tak mi to připadá takové zvláštní, aby byli hned ti dva spolu.
Jen jsem zvědavá jak to dopadne, ten konec... Ach jo, chudák America snad to zvládne. :/
Každopádně se těším na další díl až vyjde. :)
A jako vždy úžasná obálka :) 5*

abigail8817
02.10.2016 5 z 5

Kniha nezklamala stejně jako předchozí díly Selekce :)

Anet96
27.09.2016 2 z 5

Jako všechny předchozí knihy od autorky se dobře čtou, stránky rychle ubíhají a kniha je hned přečtená. S Dcerou tomu nebylo jinak, ale dalo mi tentokrát práci se tím prokousat. Děj mě nebavil, princezna byla opravdu princeznička a její postoje a názory mi neseděly. Koupi dalšího a posledního dílu budu opravdu dlouho zvažovat..