Dcera

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283950/dcera-6QL-283950.jpg 3.92131

Kniha Dcera

A.books

Chci pokračování:)

nangijala

Asi jsem jediná.. ale série Selekce pro mě byla nudná, rozvláčná a neromantická, hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, zato Dcera mě teprve začala bavit! Eadlyn žila v bublině, kterou jí sami vytvořili, vychovávali ji jako budoucí královnu zajatou v paláci plném pravidel, svou vlastní selekci a její průběh i své zážitky jí z bůhvíjakých důvodů tajili. Strategické sňatky asi nejsou zrovna úžasné, ale mají aspoň nějaký smysl. Jenže mít za úkol během pár týdnů se zamilovat do někoho z vylosovaných! chlapů kvůli show v televizi? To by mě taky nasr...
Aspoň bylo jasné, že postava bude mít nějaký vývoj, prozře a dospěje, což mi v minulých dílech chybělo (to bylo jak v Slunce, seno... se vemete, se nevemete, pořád dokola).
Vytkla bych určitě průběh selekce, čekala jsem "státnické" úkoly pro budoucího prince, ne jen takové to poflakování a randění.
Čtyři hvězdy ne absolutně, ale v rámci žánru pro mě dobré.

neubam02

Musím říct, že hlavní postava mi tedy byla silně nesympatická. Šíleně panovačná, arogantní osoba, co si myslí, že jí kvůli titulu leží celý svět u nohou. Kdo proboha, kdo by nechtěl, aby se mu dvořilo 35 chlapů? Klidně bych si je tam nechala všechny do smrti. Nelíbilo se mi, že některým nedala vůbec šanci. Nedivím se, že se jí lid bouří. Maxon vedl selekci teda mnohem lépe. A to jak si myslela, že bratr bude do smrti její osobní mazlík bez svého života? Díky bohu, že na konci knihy začala dostávat rozum.

Kolombus

séria Selekce bola parádna, toto je pre mňa najslabšia kniha

Mája873

Prvních pár stránek byla docela nuda, možná taky proto, že jsem nečetla žádnou předešlou knihu, takže mi tohle téma moc neříkalo. Ale byla to jen otázka dalších řádků a knížka mě začala bavit. Hlavní hrdince její úlohu vůbec nezávidím a rozhodování bude těžší a těžší zdá se.

_Bára_

(+ SPOILER) Minulý rok jsem knížku nedočetla, nevím proč, ale nebyla jsem už od začátku tak nadšená jako ze Selekce. Ano Selekce bude navždy moje srdcovka a asi nebude nikdy nic lepšího, ale Dcera se mi taky moc líbila. Hodně se mi líbil progres charakteru u několika postav a celkově se mi líbilo prožívat ten proces z pohledu člověka, co není soutěžící. A musím se přiznat, že vůbec nedokážu určit kdo vyhraje. Spousta lidí říká jak je kniha předvídatelná, ale není. A pardon, ale ten konec, přece nemůže zabít tu úplně nejhlavnější postavu.

BetyLaurincová

(+ SPOILER) Já bych vám všem čtenářům řekla jediné: EADLYN NENÍ AMERIKA :) Hodně lidí říká, jak je tato kniha zklamala hlavně kvůli hlavní hrdince. Co vlastně ale můžeme čekat? Amerika vyrostla téměř v chudobě, zatímco Eadlyn jako budoucí královna... Je jasné, že výchova dělá dost a Amerika je skvělá matka, ale je dvě opravdu srovnávat v tomto ohledu nelze.
Eady se ze začátku knihy nechovala ve všech situacích přiměřeně, ale postupně si svoje chyby uvědomuje. Jako hrdinka mi ale i přesto celkem sedla :)
Mini spoiler:
Straaaašně jsem si oblíbila Henriho. Je roztomilý, stále pozitivně naladěný a opravdu se snaží na princeznu zapůsobit a získat si její přízeň a srdce. Proto se bojím Koruny, protože se obávám, že to přesně skončí tím klišé “jako děti se nesnášeli a v dospělosti se zamilovali” a vezme si Kyla. Ale pořád doufám, že ne :D

Ivet_V

Hlavní hrdinka byla ze začátku hrozně nafoukaná a panovačná, ale postupem knihy se to zlepšovalo. Skoro okamžitě jsem si našla mezi soutěžícími favorita a celou dobu jsem byla napjatá, aby jim jiný soutěžící nezkřížil cestu. Sice tento díl nebyl tak dobrý jako první trilogie, ale byl to příjemný návrat do tohoto světa.