Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5539 1248

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

SněžnáSova
SněžnáSova
11.06.2022 5 z 5

Tohle je moje nejoblíbenější kniha, dnes jsem ji poslouchala jako audio a jenom se potvrdila její výmečnost. Ta romantika je hrozně rostomiloučká a hlavní postavy miluju. V tomhle díle se America seznamuje s prostředím a v dalších nádherně vzdoruje...Tuto distopii rozhodně stojí za to přečíst nebo poslechnout! Prostě krása! ️

Michalka98
Michalka98
08.06.2022 4 z 5

Už chápu, proč tuto sérii tolik lidí miluje. Selekce je opravdu nesmírně oddechové a povedené čtení, které plní mnoha menším (i větším) ženám jejich dětský sen. Alespoň na chvíli se můžete ztratit v ději a společně s Americou zjistit, jaké to je být princeznou. Je to krásné, náročné, ale hlavně je to poslání. Není to nejlepší série, co jsem kdy četla, ale bavila mě a svůj účel splnila.

Dean_Sami
Dean_Sami
31.05.2022 5 z 5

Tuto knížku bych doporučila všem, ženám popřípadě mužům v každé věkové kategorii. Příběh, který vám ukáže jak těžký je život urozených, válku, naději ale také lásku k jednomu a více lidem. Tato knížka není pouze jeden hloupý dětský nevyspělý odstavce za druhým, ale je to něco co vám dokáže pohladit srdce, duši a zaujmout tak, že za chvíli otočíte poslední stránku a nebudete schopni se nabažit. Hlavní postavy nejsou hloupé či otravné. Řekla bych, že právě naopak, možná se jenom někdy pozastavíte nad Američinou vznětlivostí a tvrdohlavostí, ale právě díky tomu je hodně silnou charakterovou hrdinkou. Příběh těch dvou se zdá realistický i díky jejich dlouhému seznamování a sbližování. Tuto knížku jsem nečetla poprvé a rozhodně ne naposledy

ivetdos
ivetdos
27.05.2022 4 z 5

K Selekci jsem se dostala až nyní a po prvním díle docela rozumím tomu obrovskému úspěchu, který kniha sklízí. Ve své době originální, extrémně čtivá, milostný trojúhelník, takže nevíte komu fandit a přestože některé situace byly přitažené za vlasy, jako celek se mi kniha líbila. Perfektně jsem si u ní odpočinula. Zatím se do dalších dílů pouštět nehodlám, protože je série opravdu dlouhá a tak nějak tuším, jak dopadne, ale na odreagování moc doporučuji!

Kniholapka
Kniholapka
24.05.2022 4 z 5

Krásná kniha, která se opravdu čte sama. Líbilo se mi prostředí, děj i posun hlavní hrdinky. Knihy, kde si hlavní hrdinka nenechá tolik věcí líbit a s grácií, i když občas pichlavým jazykem, je řeší, mě baví. Rozhodně se těším na pokračování!

Hanncha
Hanncha
23.05.2022 3 z 5

Oddechové, Young adults, romantické.
Neurazí.

MollyCornelia
MollyCornelia
16.05.2022 5 z 5

5*/5*
Absolutně úžasná oddechová romantika. Moc mi vyhovuje styl psaní Kiery Cassové a líbilo se mi na knize snad úplně všechno, kromě toho, že mi neustále lezla na nervy Celesta.
Doporučuji všem, dětem asi od 12-ti let.

Arlienen
Arlienen
13.05.2022 3 z 5

Kniha mi ze začátku připomínala Hunger games, jen místo vraždění se má jedna z dívek stát princeznou.
Kniha je určena pro mladší čtenáře. Kdybych ji četla o deset let dřív, moc by se mi líbila. Jelikož jsem už starší, tak z ní tolik nadšená nejsem. Kniha se čte sama. Příběh je napínavý a každého určitě zajímá, do koho se Maxon zamiluje.
America je svá a nebojí se říct svůj názor. Člověk se s ní nenudí, jak je vtipná.
Maxon a Aspen - oba se mi líbí. Oba jsou sympatický. Nedivím se, že Mer má dilema, koho z nich si vybrat.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
04.05.2022 4 z 5

Krásný příběh. Četlo se to samo. Moc se mi líbí prostředí, ve kterým se příběh odehrává.

Johanečkaa
Johanečkaa
01.05.2022

Krásná čtivá knížka, děj mi ubíhal od začátku rychle, moc mě bavil styl, jakým byla knížka napsána. I když je od začátku tak trochu jasné, co se asi stane, přesto si hodlám přečíst i další díl(y).

kopeceli
kopeceli
29.04.2022 4 z 5

Pohádka pro mladistvé, která neurazí ani starší dámu. Čte se dobře.
Ovšem - hlavní hrdinka je stále drzejší a dovoluje si být nereálně zpupná vůči princi. Ten je sice přehnaně inteligentní, ale vůči ní si nechá cokoliv líbit, svěřuje se jí se státními problémy a i jinak se chová jako blbec.
Dalo by se to napsat i lépe.
Přesto mi kniha nepřipadla jako slátanina, dočetla jsem a zkusím ještě Elitu.

Ema24
Ema24
25.04.2022 4 z 5

Velmi příjemná kniha na odpočinek, dobře se četla a prostředí nádherné. Příběh je samozřejmě lehce předvídatelný, ale to se u těchto románů dá očekávat. :)))
Jediné, s čím mám problém je povaha hlavní hrdinky, je hrozně tvrdohlavá, nerozhodná a celkově mi přijde lehce natvrdlá...
Ale i tak se těším až si přečtu další díl!

Kubikuli
Kubikuli
16.04.2022 4 z 5

Čtivá a celkem příjemná knížka, zajímavá myšlenka. Děj ubíhá, dá se přečíst na jeden zátah... Ale je absolutně neemotivní.. žádný humor, žádná velká láska, žádný strach, vztek..prostě žádná emoce. Takové je to celé neskutečné :)

Luigi1
Luigi1
08.04.2022 5 z 5

Krásně napsané a moc pěkně čtivé.

Alienn
Alienn
05.04.2022 4 z 5

Příjemné oddechové čtení, nic víc od toho nečekat, ale bavilo mě. A navíc krásná obálka.

Erika017
Erika017
26.03.2022 5 z 5

Tak jak říkali mnozí přede mnou, tak jak budou určitě říkat i mnozí po mně, ta kniha i celá série je naprosto skvělá. Svět jako takový je také skvěle vymyšlený a v knize hezky vykreslený. Na to, že se má jednat o budoucnost, se mi spíš zdálo jako bychom se vrátiIi do minulosti, ale i tak to bylo příjemné čtení. America je skvělá a Maxon! Kdo by neměl rád Maxona?! :)
Celesta mi lezla na nervy, ale Marlee byla andílek. Úžasná kniha. Doporučuju

Nikidree
Nikidree
22.03.2022 3 z 5

Ačkoliv to není úplně typ knihy, co většinou čtu, musím říct, že jsem mile překvapena. Děj je plynulý a ačkoliv neobsahuje žádná zásadní zvraty, čte se to vážně dobře. Vlastně na to, že čtete především o jedné (ale celkem 35 holkách) + princovi, je to zatraceně dobré. Měla jsem z toho prvotně obavy, že to nebude nic pro mě. Avšak díky povaze Mer a hlavně jejímu vtipkování se jedná o velmi příjemnou záležitost.

Obecně všechny postavy, které se tam objevují víc, mají co do sebe. Mer je svá a díky tomu se mi líbí. Maxon taky není typické královské princátko. Dokonce i Celesta, která je vážně protivná, se tam právě svým charakterem skvěle hodí.

Jediné, co bych vytknula, jsou rebelové. Ty útoky mi přišly takové.. divné. Hodně divné. Snad se v dalších díle dozvím víc, co jsou vlastně zač a co chtějí. V tuto chvíli mi to přišlo jen jako pokus o zpestření, který mě však nijak nezaujal.

aquaver
aquaver
19.03.2022 4 z 5

Selekci jsem četla pár let zpátky... Tedy aspoň ten první díl, pak jsem to nějak odložila a už se k tomu nevrátila. Takže jsem se rozhodla napravit resty. Jako milé připomenutí to bylo fajn a jsem ráda, že jsem si to přečetla.

Fidibus
Fidibus
09.03.2022 5 z 5

(SPOILER) "Nechte mě tu a já vám pomůžu. Budu váš přítel..." "A smím vám pořád říkat 'má drahá'?" "Ani nápad."
Mladá dívka se na nátlak rodiny a slibu svému Aspenovi přihlásí do soutěže dívek o princovu ruku a je i přes svou podřadnou kastu vybrána. Aspen ji opustí, aby jí nebránil v budoucnosti, aby se následně objevil v paláci ve službě. America je od začátku pobytu v paláci svá a bere to jako zpestření, dokud... A do toho zbylá pence ve sklenici...
Zajímavý námět, dobře napsané. Víc než YA.
"Ano, Maxone, ta možnost existuje... Nejsem si vůbec jistá, co to mezi námi je, ale rozhodně je to víc než přátelství."
"Ne, nedávám přednost ani jednomu. Dávám přednost sobě!"

_Lucie_97
_Lucie_97
22.02.2022 5 z 5

Já to jednoduše miluju! Ať si každý říká, co chce, já ten příběh prožívala od první do poslední strany. A dostalo mě to do mých detskych let, když jsem tajné doufala, že jednou budu princezna