Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5557 1250

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

Neria
09.11.2022 1 z 5

Vůbec nerozumím tomu, proč se kniha drží mezi nejlepšími v romantickém žánru.. Je velice jednoduše psaná a předvídatelná. Akorát drží ve stínu knihy, které jsou skutečně napínavé, propracované a s velmi charismatickými postavami. Jediné, co se mi líbilo byl okolní svět (kasty a různé zákony, které pro ně platily). Nadšení z toho, ale opadá, jakmile je America v paláci a dále už je to o ničem.
Nedoporučuji, možná hodně mladým dívkám..

-knihomolka-
08.11.2022 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!!! Ten námět? Bomba! Já od toho čekala nějakou přeslazenou hloupou romanťárnu a strašně dlouho jsem to odkládala. Přitom je to tak super téma napsané čtivě a chytlavě. Ještě, že to má tolik dílů:D

BarcaStell
07.11.2022 5 z 5

Je to smutný že to skončilo a nemam další díl... Ale těším se hrooozně moc na další a jak to dopadne :)

Ocásek
22.10.2022 4 z 5

Na Selekci nikdy nebudu moc stará… Letos jsem se k Selekci vrátila už potřetí a je pořád stejně skvělá, jako když jsem ji před šesti lety četla poprvé!
Miluju ten krásně vykreslený svět, ve kterém se celý příběh odehrává a celkově ten nápad napsat YA romantickou dystopii - je to dokonale vymyšlené do posledního detailu! Knížka je čtivá, že ji nebudete chtít pustit z ruky a budete si připadat jako v moderní pohádce.
America je sympatická hlavní hrdinka - místy tvrdohlavá, je obyčejná a přesto jedinečná… A to jsem vám ještě neřekla to nejlepší na celé knížce, to je princ Maxon (opovažte se někdo říct, že jste team Aspen)
Tohle je ideální knížka k tomu, aby vám otevřela bránu do světa YA knih… a pak se k ní budete ještě několikrát vracet, stejně jako já!

4,5/5⭐️

suiteki
22.10.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila. Ze začátku jsem měla problém se začtením, ale pak už to odsýpalo.
Příběh byl super, ale trochu mi vadí autorčin styl psaní ( Měla jsem tu čest se Sirénou) přijde mi takový odtažitý, hlavní postavy se mi nedostávají pod kůži a prostředí mi přijde takové chladné (špatně popsané, něco mi tam zkrátka chybí).
Nicméně do dalšího dílu se pustím s chutí a jsem zvědavá jak milostný trojuhelník dopadne. :)

mnohoknih
18.10.2022 4 z 5

Nejsem cílovka, jsem střední věk, ale knihu jsem si super užila. Je to o princeznách, takže ano předvídatelná pohádka. Čtivě napsaná, America je sympatická a i nápadníci jsou v pohodě. Příběh nepřekvapí, ale rozhodně se těším na čtení dalšího dílu.

Klarimeris
15.10.2022 odpad!

Knížka je psána velice zdlouhavě a nudně. Přesně víte, co se kdy stane a to, co se omílá pořád dokola a dokola jsou: snídaně, obědy, večeře. Například: Po snídani jsem šla...pak byl čas jít na oběd... Skoro, jakoby pořád musela hlavní postava jen jíst. Ale hlavně... celou dobu se v knize nic nestane. Ani v druhém pokračování ani ve třetím na začátku, ale až úplně na konci třetího dílu, kde s námi autorka zamete jako hurikán se střechou, se konečně NĚCO stane. Stejně ale trapný konec.

Měla jsem všechny díly, protože mi byly doporučeny. Já vám je doopravdy nedoporučuji. Všechny jsem musela prodat, jinak bych se mohla zbláznit.

ilona3471
04.10.2022

Selekce je první díl z třídílné série. Příběh této knihy mi připomíná Hunger Games. Příběh je oddechový a nemůžete se odtrhnout od čtení je i předvídatelný, hl. Konec. Tuto knihu jsem přečetla za 3 dny a v této sérii o Princi, Maxonovi, Americe i Aspenovi a hl. Království. Můžu tuto sérii knih doporučit spíš dívkám mladším čtenářkám. Kniha se mi velmi líbila a jdu se ihned začíst do druhého dílu jménem- Elita.

Kniholenka9
01.10.2022 4 z 5

Krásné oddechové čtení i přesto, že konec je předvídatelný, ale třeba mě další díly něčím překvapí. Velmi zajímavé je prostředí daleké budoucnosti i charaktery hlavních postav. America mi byla sympatická.

Kateřina259
13.09.2022 4 z 5

Skvělá oddychovka, která chytne a nepustí. Moc se mi příběh líbil, i když při některých pasážích jsem si dost uvědomovala, že je kniha pro mladší. Těším se na pokračování!

HadleysHope
04.09.2022 4 z 5

Moc zajímavé téma a velmi propracované prostředí. Moc u toho nepřemýšlejte a vnořte se do světa šatů a šperků a princů.

Drahuska12
31.08.2022

Příjemná oddychovka, která Vám pomůže vypnout hlavu. Druhý díl si určitě pořídím co nejdříve. :)
Doporučuji

marketa3994
30.08.2022 3 z 5

Fajn oddychovka, hodnotím kladně. Sérii jsem přečetla už dvakrát:))

kimChristopher
19.08.2022 5 z 5

Miluju!!! Nikdy jsem nečetla tenhle fantasy žánr, ale wow, tohle je hodně dobré. Zamilovala jsem se do Americy, je ti opravdu milý a úžasný člověk. Přestože žijí v takové zemi, v jaké žijí. Aspen a Maxon jsou oba dva opravdu milí takže perfektně chápu její dilema.
Miluji tuhle knihu a potřebuji nutně další díl.
Doporučuji!!

Surikatka2308
15.08.2022 5 z 5

Už čekám jako na trní na seriál. Několikrát to málem vyšlo, ale zatím nic. Obsazení už je známé a tak čekám a čekám... a čekám. Knihy jsem si velmi oblíbila. Selekce je moc hezky zpracovaná. Beru ji jako moderní pohádku, kde si chudá dívka najde svého prince, kterého na začátku nemiluje. Také v tomto ohledu spatřuji lehkou vazbu k Hunger Games, i když je to možná to vidím jenom já (kasty, miluje nejdřív někoho jiného, reality show).

Petass
09.08.2022 4 z 5

Přečteno za jeden den. Hezky jsem si vyčistila hlavu a sama sobě vynadala, proč jsem si nevzala v knihovně všechny tři dostupné díly... Příběh mě hned vtáhl a prostě potřebuji vědět, co bude dál. Poměrně zajímavé prostředí a romantický příběh. V rámci žánru romantické YA povedené. Nečekejte žádnou extra hloubku. Kniha Vám dá přesně to, co slibuje. Tak si jen užijte ten třpyt, róby a princovo dvoření, vypněte a relaxujte.

Edona
29.07.2022 4 z 5

Selekce mi připomněla trochu Hunger games a dystopické romány jiných autorů. Hodnotím ji jako knížku pro mládež, oddechovou četbu, která tyto požadavky splňuje. Moc nechápu zdejší negativní komentáře, pro které byla Selekce moc plochá.. nevím co čekáte od literatury pro mládež. :-)

Selekce mi pomohla dostat se z čtecí krize, je to milá knížka a má jednoduchý a předvídatelný děj. Ano, musím uznat, že historie království a kasty nejsou dotažené, ale na tom přece tolik nezáleží, kniha je vyloženě zaměřená jen na selekci. Já jí tedy tu jednoduchost odpouštím, stejně tak i předvídatelnost a doporučuji všem, co si chtějí přečíst něco odpočinkového.

Nieroccoon
24.07.2022

Přečteno až po dlouhém přemlouvání, takže jsem spíše starší z tady tohohle spektra dívek, které to četly. První polovina se mi četla příjemně, děj plynul rychle, klišé, ale v pohodě. Druhá polovina mě už docela nudila, ale dočetla jsem. Postavy jsou docela povrchní avšak nečekala jsem velké zázraky... Pokračování si přesto plánuju přečíst i když asi tuším jak to skončí.

miskaseverliska
10.07.2022 5 z 5

Selekce je klasika, po které sáhnu vždy když si chci oddychnout. Jasně Amerika mě občas taky rozčilovala ale stejně ji mám ráda. i milostný trojúhelník knize vždy odpustím.. Kdo nečetl Selekci, jako by nežil.

mstychov
05.07.2022 5 z 5

Knížka se poslouchala jedním dechem. Hlas Lucie Pernetové byl velice příjemný. Příběh měl spád a zajímavý nápad. Postavy v něm jsem si rychle zamilovala.

Příběh je zaměřený na soutěž. Po celou dobu mám pocit, že se jedná o Hunger Games v královské vznešené verzi. Hlavní hrdinka se jmenuje America Singerová. Pochází z 5 kasty. Její rodina nemá moc peněz. Jsou to umělci. Kreslí, hrají na oslavách, atd…V jejich království probíhá tzv. soutěž Selekce, která má budoucímu následovníkovi trůnu vybrat manželku. Ta může pocházet z jakékoliv kasty.

America se do soutěže přihlásí jen kvůli tomu, aby měla klid od své matky a tajného přítele z nižší kasty.

Do paláce bude nakonec vybrána a skončí tam s dalšíma 34 dívkama. Všechny touží potom, aby se do nich princ Maxon zamiloval. Jediná Amerika ne. Je však šťastná, protože díky účasti v soutěži postoupí do 3 kasty a její rodina bude dostávat pravidelně peníze potřebné na jídlo. I přesto se rozhodne být od začátku k princi upřimná.

Jak se nakonec vyvine její vztah s princem? Ale také rodinou a přítelem, kterého zanechá doma? Změní svůj názor? Bude bojovat?

Poslech jsem si dokonale užila. Až mě mrzí, že druhý díl ještě není namluvený. Jediné, co mě vážně štvalo a to i u Mony Kasten je, že America neměli na jídlo, ale měli doma televizi. To samé u knihy Zachraň se- Ruby neměla na nový školní batoh, ale měla mobil a počítač. :)