Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343047/bmid_koruna-5CN-343047.png 4 1932 353

Selekce série

< 5. díl

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

tittanie
18.07.2020

Poslední díl série. Už jsem se docela nutila k dočtení série. Už toho na mě bylo nějak moc. Chtěla jsem si přečíst i Šťastně až na věky, ale to jsem už nezvládla.

CiaKawlone
17.07.2020 5 z 5

Nejspíš tak 4,5 *, kdyby to šlo. Knížka se ubírala pořád různými směry a byla plná zvratů, které jsem skutečně netušila. Konec mi však přišel velmi unáhlený. Na druhou stranu jsme trochu zase poznali poměry v rodině a trochu víc krále Clarksona. Bavila mě jako ostatní díly Selekce.

anet.myblog
11.07.2020 2 z 5

Tahle knížka byla pro mě docela zklamáním. S hlavní hrdinkou Eadlyn už jsem měla menší problémy v Dceře. Tady už jsem si na ni pomalu zvykla, ale stále jsem nepobrala několik jejich rozhodnutí. Děj mi (teda až na konec knížky)přišel nudný a nezáživný. Hlavní hrdinka zde řeší hrozně moc věcí - rodinné problémy, politické problémy a do toho ještě kluky v Selekci. Autorka mě ale nezklamala tím, že se zde odehrálo několik zvratů, které jsem neočekávala. Selekci vyhrál můj favorit a ten, na kterého jsem sázela pomalu od začátku :D Ale musím uznat, že tenhle příběh byl méně předvídatelný než ten Americy a Maxona.
Konec tohohle příběhu celé mé hodnocení zachránil, protože mám ráda happy endy.
Pro ty, co četli základní Selekci a tyhle poněkud bonusové díly ještě ne, nečekejte od toho nic velkého a rozhodně ne něco až tak dobrého, jako je základní trilogie.
Tuhle knížku od Kiery zařazuji k těm slabším a narozdíl od základní Selekce se ji asi nechystám číst znovu. .

LittleK
09.07.2020 5 z 5

Po předchozím dílu mi přišlo, že Eadlyn přijala svou změnu osobnosti nějak rychle. I odchod jednotlivých účastníků byl příliš příhodný, aby nevypadala jako ta zlá. Nicméně se mi závěr série líbil a na konci knížky ukápla i slzička. Po sérii se mi bude stýskat a určitě všem romantický duším se zálibou v dramatech mohu doporučit.

JanaK00
08.07.2020 5 z 5

Pokračování a vyústění Dcery. Přečteno míň, jak za den. Superčtivé, zábavné, oddechové. Zakončení chválím, možná pár zvratů bylo na posledních stránkách až moc a nevysvětlených, ale proč ne. Kdo po celé sérii sáhne, litovat nebude.

booksbykatarina
03.07.2020

Konec byl překvapující. Nelituji žádného přečtení knížky, dotáhla mě až k většímu čtení. Pokud někdo má problém začít číst, přečtěte si určitě Selekci.

Vaše booksbykatarina

Anette_De
28.06.2020 5 z 5

Miluju to! Vážně. Lepší zakončení celé téhle série nemohlo být. Navíc jsem velmi potěšená, že hlavní hrdinka nakonec skončila s mým favoritem.

Áža707
19.06.2020 4 z 5

Wow, jedním slovem popis celé knihy a jeho příběhu. Nečekané zvraty, tajemství a odhalení, to všechno najdete v této knize.
Samozřejmě nic není, tak jak člověk předpokládá či si myslí, že to dopadne. Tenhle díl mě doopravdy nadchnul.
A teď mírný spoiler:
Marid Illeá je zmrd na nejvyšší možné úrovni a Eadlyn si s ním poradila hravě a byla ochotná obětovat svůj život.
Ean a Hale skvělé postavy, které se mi líbily v průběhu obou dvou dílů a jejich vztah mě doopravdy mile překvapil.
Erik, jako vážně? Ne, ne, ne, ne! Jako čekala jsem cokoliv, ale tohle fakt ne. A celkem mě to i zklamalo, vážně. Tohle jsem od autorky brala, jako největší podraz, přísahám. Erik mě vůbec neoslovil a vůbec mi s Eadlyn nešli k sobě.
Kail byl mým číslem jedna, nepopírám, ale chování Eadlyn bylo v této věci správné, i když mě to zklamalo a doopravdy jsem čekala, že si vezme Henriho, ale ten konec překvapil.

Annkag
17.06.2020 4 z 5

Krásné ukončením série.Z princeznej sa stala královnám a jo....vyhrál to jeden z mojich oblíbencov.

Cress
01.06.2020 4 z 5

Mně se tahle knížka líbila, ale mám k ní několik připomínek. První z nich je hlavní hrdinka. V dceři byla Eadlyn vážně hrozná. Tady se to trochu zlepšilo, ale pořád byla neskutečně nesympatická a zasloužila by si pár facek. To, že jako královna se bude muset starat o svůj lid, si uvědomila pomalu až po korunovaci. A věta: „Jsem Eadlyn Schreaveová, nikdo nemá takovou moc jako já.“ , na mě měla opačný efekt než by měla mít a nutila mě Eadlyn nenávidět (možná ne úplně nenávidět) ještě víc.
Kniha mi místy přišla natahovaná a okolo sté strany jsem se i nudila. Konec mi naopak přišel uspěchaný.
I přesto jsem knize dala čtyři hvězdičky a proč?
Kiera Cassová dokáže čtivě napsat cokoli a až na pár slabších míst se kniha četla sama. No a ta romantická linie byla boží. Vím, že hodně lidí chtělo, aby Eadlyn skončila s někým jiných, ale já ne. Já jsem spokojená. A to jak autorka vyřešila poslední dvě kapitoly bylo boží, ale bylo by to lepší, kdyby to víc rozepsala.
A nakonec něco málo k postavám. Členy Elity jsem si na rozdíl od Eadlyn zamilovala a brala bych pár povídek z jejich životů, protože si myslím, že někteří z nich mohou hodně nabídnout.
Mělo to svoje chyby, ale pokud se vám líbila původní trilogie, tohle stojí za zkoušku.

LillyM.
25.05.2020 5 z 5

Tenhle díl byl ještě o trochu lepší než Dcera, Eadlyn už své chování změnila, takže já jsem spokojená... Mohu pouze beze slova doporučovat:)

rampapa
24.05.2020 5 z 5

Krásné završení série. Knížka se mi moc líbila a velmi jí DOPORUČUJI.

Verys58
23.05.2020 2 z 5

Dcera a Koruna mi přišly napsány jen kvůli honoráři. Neuchvátilo mě to, čekala jsem víc. Dočetla jsem jen pro to, abych se dozvěděla, zda to dopadne tak, jak jsem předpokládala.

Juliehalo1
22.05.2020 4 z 5

Eadlyn se mi v tomhle díle hned líbí víc. Nejvíc jsem fandila Kileovi, ale Eadlyn šla za svou "ŠŤASTNĚ AŽ NAVĚKY" a to jsem byla šťastná.

Veronika33
13.05.2020 2 z 5

V Korune sa trošku viac autorka venovala vzťahom Eadlyn s jej nápadníkmi, ale fakt iba náznakom, nakoľko bola táto kniha iba umelé priživovanie sa na sláve pôvodnej trilógie, ide na tom poznať. Príbeh dosť slabý, neodporúčam. Obálka pekná ako zbytok série, ale nič viac.

Alex.rrr
13.05.2020 4 z 5

Prostě pohádka až do konce. Milý příběh z krásné země. Je zde ukázáno v pohádkovém stylu, že láska dovede změnit člověka k lepšímu. Příjemně se kniha četla a celkově jsem si sérii oblíbila.

Gilnien
04.05.2020 3 z 5

Asi nejlepší kniha z celé série.

Tereza035
23.04.2020 4 z 5

Příjemné zakončení série. Hl. postava Eadlyn je v tomto díle ještě sympatičtější než v tom minulém, což je velké plus. Děj byl místy trošku nudnější a konec jemně uspěchaný, určitě bych si s ním víc vyhrála. Jinak to bylo zase oddechovější čtení, ale nechybělo ani napětí. Jak příběh dopadne je sice lehce odhadnutelné, ale jelikož je knížka určená pro mladší/dospívající slečny tak mi to nevadilo. Celou sérii vám můžu moc doporučit a na poslední dva díly určitě nezapomeňte, protože tu máme podle mě lepší hlavní hrdinku a stojí to za přečtení. Ale romantiky tu bylo o poznání méně než v původní trilogii. Hodnotím 4/5 :)

Ketfl
06.04.2020 4 z 5

Dopadlo to tak, jak jsem si představovala. Vybrala mého favorita a ještě to chování dost vylepšila. Pěkné.

Miliamka
28.03.2020 3 z 5

Nedokážu to nějak vstřebat, ten závěr byl velmi rychlý, překvapivý a dramatický. Hlavní hrdinka se mění konečně v někoho normálnějšího a sympatičtějšího.