Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343047/bmid_koruna-5CN-343047.png 4 1932 353

Selekce série

< 5. díl

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

DendaRA
04.01.2021 5 z 5

Eadlyn sice nebyla moje nejoblíbenější postava a vůbec by mi nevadilo, kdyby série skončila První, ale musím říct, že završení celého příběhu v téhle knize se autorce moc povedlo.

matouskova_
04.01.2021

(SPOILER) asi po sto letech jsem teď otevřela databázi knih s plánem, že se svěřím s tím, co mi tak těžce leží na srdci a s čím bych pravděpodobně nikde jinde nenašla pochopení.
celou sérii selekce jsem si chtěla hrozně dlouho přečíst a upřímně jsem nebyla zklamaná. knížky jsem přelouskala během několika dní a i když mě bavil více příběh Ameriky a Maxona, dceru a korunu jsem přečetla mnohem rychleji. a teď budu asi znít jako obyčejná emocionální puberťačka, ale nebudeme přeci dělat, že to taky nejsem.
REÁLNĚ MI NĚKDO ŘEKNĚTE PROČ EADLYN NESKONČILA S KILEM.
teď ale vážně. v mojí poblázněné hlavě jsem si vytvořila naprosto DOKONALOU představu o tom jak Kile vypadá. a byl vážně můj typ.
opravdu mi od samého začátku všechno napovídalo, že Eadlyn skonší s Kilem, i když občasné zmínky o Erikovi se mi tam opravdu nezamlouvaly. samozřejmě jsem tak nějak trošku fandila i Foxovi a Henrimu a Hale měl speciální místečko u mě v srdíčku. nebudu přehánět, když řeknu, že jsem několik desítek minut oplakávala Kileovu prohru a doteď se mi Eadlyno rozhodnutí nezdá správné.
prosím řekněte mi někdo, že nejsem jediná

Audrey122
29.12.2020 2 z 5

Pěkné oddychové čtení, tady jsem začala mít Eadlyn i ráda.
Knihy jsou předvídatelné ale na oddych skvělé.

cadkovadenca
26.12.2020 3 z 5

Doporučuji pro nenáročné čtení.

Marfuška89
12.12.2020 3 z 5

Miluji Selekci! První trilogie byla naprosto bombová!
Co se týče pokračování (Dcera, Koruna) to už tak dobré nebylo, ale to se dalo čekat... Ten poslední díl mě bavil asi nejméně a myslím si, že kdyby autorka spojila Dceru a Korunu v jednu knihu, bylo by to možná lepší. Bylo to hezké čtení, i když se to trochu táhlo.

Šárušinka
02.12.2020 4 z 5

Po několika letech jsem konečně dočetla celou Selekci. Proč jsem to odkládala? Nechtěla jsem se na dobro rozloučit s moji milovanou sérií. Ano, mělo to mouchy, na předešlou trilogii to nemá, ale i tak to bylo super čtení.
Eadlyn se chovala tak, jak se chovala, nijak jsem ji to nezazlívala, vlastně jsem ji docela i chápala.
Vidět Maxona a Americu jak se i po letech cukrují jakoby vůbec nezestárli, bylo strašně roztomilý. A taky se mi líbily narážky na jejich selekci.
Co bych ale vytkla, je romantická linka (ehm..ne), tu jsem jim vůbec nebaštila, navíc, jsem měla tušení už v půlce knihy Dcera, kdo bude ten vyvolený.
Každopádně děkuji Kieře za celou pentalogii, moc jsem si ji užila a určitě se k ni vrátím.

Catrin05
15.11.2020 5 z 5

Knížka je opravdu moc hezká. dobře se mi četla. Miluji tuhle autorku, mám od ní všechny knihy.

vlkcz
07.11.2020 5 z 5

Jedna z těch mála výjimek, kde pokračování předčilo předchozí díly. Obecně celá série (s výjimkou Elity) měla vzestupnou úrověň a Koruna to opravdu korunovala. Eadlyn mentálně dospěla, a i když ten proces byl rychlý a vynucený, stále je uvěřitelný. Poddaným takovéto královny by chtěl být asi každý.
Těch 5* dávám v tomto případě bez výčitek.

Alnima
06.11.2020 3 z 5

Selekce se mi líbila více. Vlastně s odstupem času mám problém si vzpomenout, co se zde odehrávalo a jaká byla dějová linie.

Amízek
30.10.2020 4 z 5

Hrozně se mi libí, jak se Amerika s Maxonem pořád milují. Prostě nerozlučná dvojka. Hezká kniha, s kezkým koncem. Děkuji za celou sérii a hlavně, obálky nikdy nezklamou. Opět nádherný obal. Za mě Eadlynin příběh není hezký, jak Američin, ale určitě přečíst všechny.

jitkapeldova
27.10.2020 3 z 5

Hezké čtení, v tomto díle už sem si Eadlynn celkem i oblíbila.. Závěr knihy mě překvapil:)

Fortuna7
25.10.2020 3 z 5

Nic se v této knížce nedělo...

Jajiinka
22.10.2020 4 z 5

Hodnocení 4⭐/5⭐

Máme tu další pokračování Selekce. Začátek příběhu princezny Eadlyn, jsme si již řekli v minulé recenzi na knihu Dcera. Když byla Eadlyn přinucena k Selekci, nikdy by nepomyslela na to, že se snad do některého z 35 chlapců zamiluje. Nejraději by již celou událost ukončila a nikoho si nevzala. Ovšem situace v paláci ji přinutí nad tím přemýšlet. Přišla na to, že zastávat celé kralování sama, by nebylo jednoduché. Opravdu vedle sebe potřebuje nějakého spojence. Bude ten její spojenec, kterého si nakonec vezme i její opravdová láska? A co když jí láska čeká úplně někde jinde? Rebelové jsou pořád na koni a království doufá, že svatbou nepokoje potlačí. Je ovšem tohle opravdu ta správná cesta? Rozhodnutí nakonec zůstane na samotné Eadlyn.

Opět vynikající četba. Je sice pravda, že je to vyloženě četba pro dívky. Ale občas každá z nás potřebuje trochu té romantiky se šťastným koncem. A tady se vyloženě děje. Tato kniha je o chlup lepší než předešlí díl. Eadlyn se tu pokouší uvažovat jako dospělá žena, která musí dělat důležité rozhodnutí. Kniha byla plná zvratů a některé situace byli vážně nepředvídatelné. Dokonce samotný konec byl velice nepředvídatelný. Knihu jsem si užila a tím zakončila sérii SELEKCE. Opravdu jsem moc ráda, že jsem tyto knihy četla a budu se k nim ráda vracet. Je to jednoduchá četba pro dlouhé zimní večery.

Lokina
17.10.2020 4 z 5

Jsem vděčná, že jsem měla možnost si Selekci přečíst. Nelituji ani toho, že jsem si ji zakoupila a teď svými překrásnými obálkami zdobí moji knihovnu. Koruna uzavírá jeden velký příběh, který jsem si velice oblíbila. Selekce je čistě dívčí, romantické a velmi pohodové čtení.
Ke konci, kdy Eadlyn procitla a věděla, komu patří její srdce, se začala chovat jako dospělá a rozumná žena hodna svého postavení. Bylo velké překvapení, když jsem se dozvěděla, do koho je Eadlyn zamilovaná. Příběh tak nebyl předvídatelný a nakonec jsem byla ráda, koho si vybrala.
Samotný konec je moc uspěchaný a snaha vměstnat tam pasáže, v nichž se dozvídáme překvapivé i šokující momenty, na mě sice moc dobrý dojem neudělalo, ale zajímavá zjištění to opravdu byla.
Nyní mě čeká Šťastně až navěky a věřím, že to bude důstojné ukončení tohoto pohádkového příběhu.

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

Mám ráda asi stejně jako třetí díl ze série Selekce - První
Konec jsem vydýchávala strašně dlouho ♥ vážně bomba

speciale88
02.10.2020 5 z 5

Když jednou začnete už to proste musíte dočíst cele. Takže když sem začala celou sérii i tato kniha byla příjemným oddechem který jsem za jeden den dala. Super celá série.

Ivet_V
01.10.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka už nebyla tak hrozná jak v předchozím díle. Dokonce jsem ji v některých chvílích rozuměla. Sice ten konec nebyl takový, jáký jsem celou dobu chtěla, ale byl i tak moc dobrý. Líbilo se mi, jak vidíme, že se America s Maxonem mají pořád hrozně rádi a mají šťastné manželství.

bookworm_girl
05.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Pocitově se mi Koruna líbila víc než předchozí díl - Dcera, ale nakonec jí dávám stejné hvězdičkové i procentuální hodnocení, protože si v porovnání s ostatními knížkami, které jsem přečetla, víc nezaslouží. V Koruně už mi nevadila hlavní hrdinka tak jako v Dceři, za ty dvě knížky se její charakter hodně změnil a vyvinul a tady už byla snesitelná, nechovala se tolik jako namyšlená husa. I tak jsem nad ní ale párkrát protočila oči. Co se mi na této knize moc líbilo je to, že se celá netočila jen kolem selekce, ale řešila se v ní z velké části i jiná témata - politika, život Eadlyn a její rodiny a přátel... Také se v knize objevilo dost pro mě nepředvídaných zvratů a situací, které děj hezky ozvláštnily a nebo úplně obrátily o 180°. Nebyla tu žádná postava která by mi vyloženě vadila, ale přesto tu byly některé, které mi byly nejsympatičtější. Z chlapců v selekci to byl určitě Kile, kterému jsem celou dobu fandila, ke konci i Hale. Nejméně jsem si oblíbila, kupodivu, Henriho a Erika, zvlášť kvůli konci. Ti mi opravdu občas lezli na nervy. Když už mluvím o konci, to jak kniha dopadla, to s kým Eadlyn skončila mě nepotěšilo. Vůbec. Konec byl hodně uspěchaný a zdálo se mi, jakoby se do něj autorka snažila vecpat co nejvíce zvratů a aby nakonec všeskončilo maximálně šťastně a sluníčkově, jak už to tak v pohádkách o princeznách bývá.

*SPOILER!!!*
Opravdu jsem chtěla, aby Eadlyn skončila s Kilem, podle mě si rozuměli, hodili se k sobě a byli by fajn a šťastný pár. To že se nakonec rozhodla si vybrat Henriho mě naštvalo, protože mi Henri nepřipadal jako nějaká extra sympatická postava, no ale že si nakonec zvolila Erika, který do selekce ani nepatřil, mě dorazilo. Za konec tím pádem strhávám nějaká procenta, protože to mě vážně naštvalo...
*KONEC SPOILERU*

Jinak se ale knížka četla hezky, rychle, nenudila mě, prostě tak jak to u knížek ze série Selekce bývá. Nebyla zlá, byl to pěkný konec série, no já osobně prostě jsem zastáncem názoru že původní trilogie je o mnoho lepší.
Knize tedy dávám 4 hvězdičky z pěti a 91%

Murasaki
18.08.2020 5 z 5

Tenhle díl jsem zhltla neskutečně rychle. Jeden den ráno začala, druhy den odpoledne docteno. Bylo mi jasné, že Eadlyn skončí s tím chlapcem, se kterým skončila. A zjištění o Clarksonovi?! To jsem absolutně nečekala a rozsekalo mě to. Vím, ze byl přísný, ale že byl takový grazl?! S posledními chlapci z Elity se mi loučilo opravdu těžko. Každý mi svým způsobem prirostl k srdci. Obzvlášť s tím, který zůstal poslední. Ten byl opravdu sladky. Koruna se mi líbila o dost víc, proto dávám plný počet.

Luccinda
31.07.2020 4 z 5

Koruna mi bohužel přišla o trošku slabší než Dcera, a to i navzdory obrovské proměně hlavní hrdinky, která si od začátku příběhu prošla opravdu velkým vývojem. Z naprosto nesnesitelné rozmazlené princezničky se v Koruně stala celkem fajn holka, která je ochotná pro své poddané udělat cokoliv – dokonce i obětovat své štěstí. V průběhu knížky postupně dokazovala, že z ní jednou bude schopná panovnice, což se mi na ní hrozně líbilo. Bohužel právě tohle byl ten důvod, proč mi Koruna přišla maličko horší než předchozí díl. Až příliš mnoho prostoru tu bylo věnováno Eadlyn jako princezně a budoucí královně a romantická linka šla opět trošku stranou. Což je blbý, vzhledem k tomu, že by to měla být primárně romantická knížka. Potenciál to mělo veliký, ale zpracování bohužel pokulhávalo.

Na druhou stranu musím pochválit, že se autorka ve velké míře věnovala také postavám ze Selekce. Bylo vidět, že America a Maxon mají opravdu krásný vztah, což mě vážně potěšilo. Jen mi přišlo, že je autorka vykreslila trošku moc staře. Teď by jim mělo být kolem čtyřiceti a oni jsou popisováni jako by jim bylo přinejmenším šedesát. Jinak ale bylo skvělé sledovat jejich rodinu pohromadě, akorát škoda, že nedostali více prostoru i Eadlynini sourozenci. A hodně mě mrzelo také to, že se příběh netočil více kolem účastníků Selekce, přišlo mi, že jejich charaktery byly popsány jen velmi povrchně a kdyby se na ně autorka soustředila více (třeba jako na účastnice Selekce v původní trilogii), tak by se mi knížka určitě líbila více.

Konec byl dobře vymyšlený, ale na můj vkus příliš uspěchaný. Určitě by neuškodilo, kdyby autorka události v závěru knihy více vysvětlila a třeba i nastínila, co se dělo potom. Takhle to bylo takové divně useklé a nedávalo to moc smysl. Škoda, protože samotný nápad byl dobrý.