Koruna

Keď sa Eadlyn stala prvou princeznou v dejinách Illey, vôbec nepredpokladala, že by sa v Selekcii mohla zaľúbiť do niektorého z tridsiatich piatich uchádzačov o svoju ruku. Prvé týždne len odpočítavala dni, aby mohla konečne poslať všetkých účastníkov Selekcie domov. Udalosti v paláci sa však zvrtli, postavenie Eadlyn sa výrazne zmenilo a ona si uvedomila, že asi predsa len nechce zostať sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326568/koruna-cB8-326568.jpg 4.1765

Selekce (5.)

The Crown (2016)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Siu83

Knížka mně hrozně moc zklamala. Tuhle sérii, jsem četla jedním dechem. Ale tohle jsem nečekala. :-(

RennyWest

Uspokojivé završení celé série - tím spíše, že "vyhrál" můj favorit ;) ale ono bylo celkem jasné už z předchozího dílu, koho si princezna nakonec vybere.

Tofinka

Kniha Koruna se mi rozhodně líbila více než předchozí díl Dcera. Oba díly jsem přečetla během tří dní a je mi trochu líto, že tímto vlastně série končí... :(

I když má celá Selekce (tato i ta původní) vcelku předvídatelný konec, čte se velmi dobře a autorka vás vždy něčím překvapí :D.

vodopad152

Kniha byla dobrá, ale převrat osobnosti Eadlyn byl moc rychlý a nebyl moc uvěřitelný. Kniha se mi jinak líbila, ale tohle mi hodně vadilo.

martina5069

Koruna se mi líbila o něco víc než Dcera, jak píšou v recenzích Eadlyn se chovala jako namyšlená kráva a v tomhle díle pochopila co je důležité a zklidnila se. onec knihy sem čekala, že dopadne jinak ale nestěžuju si. Na knihu Šťastně až navěky si chvilu počkám mám ji v knihovně ale přešla mě trošku po dceři a koruně chuť číst hned po sobě i poslední povídkový díl.

karbulka

Dobré, ale první tři díly byly prostě lepší...

Torino

Myslím, že na tuhle knihu jsou nejrozporuplnější názory, protože čtenářky se vžívají do hlavní ženské postavy. A tato postava potažmo i kniha se jim líbí podle toho, jakého nápadníka si Eadlyn nakonec vybere. No i já jsem její volbou ovlivněná... Můj favorit byl jiný. I když chápu, proč si ho nevybrala, tak ale moc nerozumím tomu, koho si vybrala. Respektive mám pocit, že nám autorka dostatečně nedokázala popsat tu skutečnou zamilovanost a věnovala téhle láska na můj vkus velmi omezený počet stránek. V této knize jsem se nedokázala do Eadlyn tolik vcítit... Nicméně líbila se mi politická linka příběhu, transformace hlavní postavy a celkem zajímavé závěrečné královo tajemství, které by si ale také zasloužilo více stránek. Celkově se mi Dcera a Koruna líbily méně než Selekce, Elita a První. Ale pořád tuto celou sérii i samotnou druhou část považuju za velmi dobré knižní počiny.

Mergirus

Že já blbec četla komentáře se spoilerem. Od té doby se mi ta kniha nelíbila. Můj favorit byl jasnej, a i když to tam hezky vysvětlila, proč ho nechce, tak s její volbou nesouhlasím. A Marid? Bylo zřejmé, proč se tam najednou objevil. Ale aby takhle zdeptal hlavní hrdinku a ona se toho hned chytla a začala šílet? Pochybuju.

quinefer

Musim rici ze tahle kniha byla mnohem snesitelnejsi nez predchozi. Konecne jsem nemela chut kazdou chvili odstrelit hlavni hrdinku a politikareni nebylo vubec zle. Bylo zde par momentu kde jsem si rikala to jako fakt? Ale kdyz se na to kouknu zpetne tak se to dalo ocekavat. Na konci kdyz konecne prestala byt rozmazlenym frackem co dela jen to nejnutnejsi a pak si hledi sveho jsem si ji i oblibila. Skoda ze postavy z puvodni serie nedostaly vice prostoru ale co uz.

Tetis

Na tuto knihu jsem během čtení měnila názor. Nejprve mě potěšilo, že Eadlyn konečně změnila své rozmazlené chování. Volba jejího manžela mě ale docela překvapila. Celou dobu jsem doufala, že vyhraje můj kandidát, nakonec jsem ale fandila i tomu jejímu.
Závěr podle mě mohl být propracovanější - chyběla tam ta romantika z původní Selekce.

sarahmoon

... Selekce je Selekce!

kristynkal

Hrdinka konečně lepší a dalo se to, i když mi připadá, že hlavní téma selekce šlo celkem dost do pozadí... na to že začínala se jí hodně věcí hned povedlo a ani nedostala velkého zdupa když hned na první radě vyhodila dlouholetého člena.... jako odpad bych to určitě nehodnotila. Kniha je psaná čtivě ale ne pro náročného čtenáře. K prvním třem dílům, bych se s radostí vrátila, k posledním dvěma možná za pár let taky, ale každopádně na zadek jsem si z nich fakt nesedla.

La Fiera

Příjemné zakončení příběhu. Nicméně trilogie o Americe se mi líbila víc než tato dvojice.

Siwan

Ze všech knih je nejlepší :-) přečetla jsem ji za jeden večer a ještě pořád se usmívám:-) báječný, báječný zážitek :)

Lee7

Přečteno za večer, byla jsem napnutá jak dopadne celá série. Vážně se u knihy nemusí přemýšlet a pokud chcete kousek zaláskovaného vtipného a klidného čtení. Je ta pravá.

Aaginka

Super konec.

Viviana-Mori

Tak dolouskáno. Celá série. Byla to fajn oddechovka, sice mnoho věcí postrádalo větší logiku a postavy se občas chovaly dost podivně, ale můj cíl strávit pár nenáročných chvilek s četbou to splnilo. Ale už je čas zase na něco vážnějšího. Po tomto si určitě dám nějaký psycho thriller. :D

Veronicess

Toto ma rozhodne bavilo viac ako predchádzajúca časť. Eadlyn ma prestala rozčulovať a všetko dopadlo pekne ako som chcela. Literárna kvalita a obohatenie môjho života touto knihou sú znovu dosť biedne, ako v celej sérii, ale čítanie ma bavilo, zápletky mi prišli napínavé a chcela som vedieť ako to všetko dopadne. Číta sa to skoro samo. Ako som povedala, bolo to také guilty pleasure. Ako napchať sa zákuskami a potom byť zo seba nešťastná :D

NatyDee

Po krásné trilogii o Americe, mě bohužel příběh o Eadlyn zklamal. Dopadlo to happyendem, ale i tak mi přijde, že se k ní hodil někdo úplně jiný. Romantika se vytratila a i tak mi to přijde takové nedokončené. Některé pasáže jsou sice pěkné, ale celkový dojem průměr.

LucyBooks

Nejslabší díl z celé série. První tří díly byly nejlepší.

Roselunda 1928

(obsahuje spoilery)
Tuhle sérii jsem nechtěla nechat nedočtenou, ale čím dál víc mám pocit, to byla chyba.
Ani by tolik nevadilo, že po přednáškách mojí kamarádky, která Selekci nemá ráda a řekla mi všechny možné důvody, proč to je absolutní pitomost, mnohem víc vnímám, jak to je prostince napsané, jak jsou charaktery postav jednoduché a že dějová linka opravdu nepotřebuje moc bystrého čtenáře. Tohle by mi ale až tak nevadilo, je to oddechová série, kluci z Elity jsou sladcí a blablabla. Vadilo mi něco jiného
Nemám ráda LGBT tématiku. To není hlavní problém, nejspíš bych to skousla, nebýt reakce Eadlyn na přiznání jednoho z členů Elity. V Illei vztahy osob stejného vůbec nebyly běžné, tak jaktože to Eadlyn přijala stylem "Super, tak vás oba pustím domů, ale zvlášť, ať to není podezřelé, ne, vůbec mi to nevadí, chci, abys byl šťastný..." prostě, jako by to byla úplně normální věc, ne něco, s čím se naživo setkala poprvé v životě... tohle je pouze vykonstruovaná propaganda. Pardon, ale znechutilo mi to celou knihu. Podobně jsem zde cítila feminismus, ke kterému se taky nepřikláním. Nakonec jsem čekala už jen na černošského francouzského velvyslance, aby to bylo všechno hezky korektní.
Co mi teda nejvíc vadilo? Kašlu na jednoduchost příběhu po všech stránkách, kašlu na to, že se mi nelíbilo jednání hlavních hrdinů, zvlášť Eadlyn (věděla vůbec Kiera, co píše? Při rozhodování mezi Henrim a Kilem jsem na to koukala s velmi smíšenými pocity), nejhorší byla agitace, která na mě řvala snad z všech koutů knihy. Kdyby to aspoň bylo udělané chytře, teď jsem akorát rozhodnutá, že si od paní Cass už nic dalšího nepřečtu. A přitom se přídavky, které se dostanou na svět, jen aby vymáčkly víc peněz, dají dělat slušně, viz Šťastně až navěky.

ikul

Musím se bohužel přidat ke skupině čtenářů, kteří porovnávají první trilogii (Selekce) s touto. Příběh chladného srdce, které roztaje lehce před koncem knihy, je opravdu nudný. Nemá to romanci, nemá to prostě šťávu a hlavně už chybí nápady. Škoda.

Dardos

Prvni dojmy z knihy nebyly buhvi jake, ale nakonec musim rict, ze jsem rada, ze jsem vydrzela u tehle pohadky do konce :). Prijemne odreagovani...

jolisek123

Trilogii jsem si naprosto zamilovala. Byla romantická, byla napínavá a plná zvratů. Nic nemohu vytknout ani Koruně, ale když jsem ji dočetla, byla jsem poněkud zklamaná. Kam se vytratila ta romantika, která byla předešlou sérií doslova přeplněná?

Úžasný zakončení. I když se to nechtělo ze začátku rozjet, tak jsem se dočkala toho pravého konce. Jenom mi mrzí, že když se to pořádně rozjelo tak to zároveň i končilo, ale i tak to nezměnilo můj pohled na konečnou knihu.

maikie

Donutila jsem se to ze zvedavosti docist,ale trilogii to teda nesaha ani po kotniky :-)

Hermiona8703
31.12.2017

Rozhodně lepší než Dcera, ale na klasickou selekci to stejně nemá. Od začátku jsem tak nějak věděla koho si vybere, ale nakonec jsem byla spokojená. Eadlyn se přestane chovat tak sebestředně a už mi nevadila tak jako v Dceři.

petra3715
31.12.2017

Koruna mi přišla jako nejlepší díl s celé série. Naprosto jsem si zamilovala Eadlyn a líbilo se mi sledovat, jak se v průběhu příběhu mění na lepší osobnost. Zpočátku jsem fandila Kilovi, ale poté už to byl jednoznačně Erik. Nechci tu nijak spoilerovat!!
Prostě bomba a dokonalost. 5*

Ikii
28.12.2017

Podle mně byla Dcera a Koruna mnohem lepší než první tři díly, většina si myslí opak, ale tady se pořád něco dělo, čtivější - žádná nuda (narozdíl od Elity). Je opravdu vidět jak se autorka zlepšila. Eadlyn mi přišla ze začátku dost sobecká a arogantní (což asi byla) , ale ke konci jsem ji měla moc ráda. Ohledně konce její Selekce : já věděla koho si vezme od první chvilky co se tam objevil!! Úplně to bylo do očí, proč by ho tam jinak dávaly, že? Nejvíc mě bavilo, jak Eady vždycky říkala, že neví nic o Selekci svých rodičů, já v duchu "Haha, já vím úplně všechno". Zajímavé bylo číst jak to bylo po svatbě Ameriky a Maxona, s jakými lidmi žily v paláci apod..
Za mně 5*.

Tery702
28.12.2017

Hodně lidí říká, že se jim pokračování Selekce nelíbí. Ale já si myslím opak. Je zajímavé číst, co se dělo dál po svatbě Maxona a Ameriky. A ještě úžasnější je sledovat, jak se Eydlyn během příběhu mění. Od začátku jsem se zamilovala do Kila a tak trochu doufala, že to bude on, kdo si získá celé její srdce. On si ho teda sice získal, ale nakonec si vzala někoho, koho bych tedy ani ve snu nečekala. A Hale s Eanem... to bylo sakra nečekané!!!!!! Miluju celou serii a ještě více muluji Eadlyn!!!! :)