Koruna

Keď sa Eadlyn stala prvou princeznou v dejinách Illey, vôbec nepredpokladala, že by sa v Selekcii mohla zaľúbiť do niektorého z tridsiatich piatich uchádzačov o svoju ruku. Prvé týždne len odpočítavala dni, aby mohla konečne poslať všetkých účastníkov Selekcie domov. Udalosti v paláci sa však zvrtli, postavenie Eadlyn sa výrazne zmenilo a ona si uvedomila, že asi predsa len nechce zostať sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326568/koruna-cB8-326568.jpg 4.2603
Série:

Selekce (5.)

Originální název:

The Crown (2016)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (144)

Přidat komentář
Aivinka
včera

Selekce je úžasná, je to nádherný nápad a krásné zpracování ale já si prostě Eadlyn neoblíbila.

Kiki2006
14. listopadu

Úžasné čtení. Mám doma i ostatní knížky ze Selekce, ale Koruna je moje nejoblíbenější.

Linda007
11. listopadu

Celá série je fajn. Selekce se mi líbila o něco více.

planet129
09. listopadu

Podle mě asi nejslabší díl z celé série. Doufala jsem, že Eadlyn už bude snesitelná, což se částěčně stalo, ale po Selekci, Elitě a První nemůžu hodnotit jinak. Eadlyn se nakonec rozhodla dobře, dokonce jsem tento konec předpokládala

Market116
30. října

Stejně jako předchozí díly se i tento četl krásně. V jedné sérii byly vlastně dva příběhy a každý měl své kouzlo.
Jsem ráda jak se nakonec Eadlyn rozhodla a že vše dobře dopadlo.
Jsem ráda, že jsem si tuto sérii přečetla a nemohu jinak než jí jen doporučit. Rozhodně nezapomenu na Americu s Maxonem, jejich příběh byl opravdu překrásný :)

karca5233
25. října

Hezké uzavření příběhu i druhé generace. Sice mě občas Aedy štvala nakonec mě moc mile překvapila a držela jsem jí palce.

book123
23. října

Kniha mě velmi zklamala. Musím říct, že u ní platí přísloví:,,Nesud knihu podle obalu''. Obálka je nádherná, ale děj se mi moc nelíbí a moc mu nerozumím. Ani jsem knihu nedočetla. Eadlyn mi trochu sympatická byla, o tom není pochyb.Inteligentní a hodná princezna, ale to je asi tak vše, co mě na knize zaujalo.

2368
22. října

Upřímně, velké zklamání.. První série je nejlepší.Dobře, že nejsou další díly.

orangerose
15. října

Suprova knizka, dokonalost , bavila mne :)

zuzuzajda
11. října

Koruna sice nedosahuje atraktivnosti první části série Selekce, nicméně není špatná. Závěr jako takový lehce předvídatelný a za mne malinko umělý a řekla bych i "trapný". Nevím, tak jsem to při čtení cítila. Nezařadila bych to mezi nejlepší knihy, které jsem četla, pro oddychové čtení ale fajn.

nikiem
11. října

Pro mě asi nejslabší díl celé série. Do čtení jsem se nenutila jen prvních asi 5 stran a posledních 30 stran. Nejlépe to na konci asi shrnul epilog - ten se autorce velmi povedl. Myslela jsem si, že tam jde hlavně o lásku, ale ona se vlastně zamilovala až někde v půlce této knihy. Nevím no doufala jsem, že předchozí Dcera dopadne trochu jinak.

Wyrdaia
10. října

Ještě, že jsem to četla v angličtině, jinak by to byl úplně ztracený čas. Bavilo mě posledních 20 stran, kdy kniha dostala alespoň trochu spád a pravděpodobně si říká o pokračování. Jinak nuda, předvídatelnost, naivita.

Peslik
04. října

Na dívčí romány nebudu snad nikdy stará :D
Pomalu půl roku čekání a pak za den a kousek je přečteno.
Kniha je velmi oddychová, Eadlyn musela během pár dní dost dospět a myslím, že se ji to povedlo. Nemůžeme přeci chtít, aby byla věrnou kopií rodičů, kdo by to pak četl? Po přečtení Dcery jsem měla dva favority a jsem ráda, že jeden byl ten ON, i když ON mohl být i ten druhý.

Markett
26. září

I poslední díl... za mě super. :)
U Dcery jsem byla jemně rozladěná, že Eadlyn je taková hrozná... tady: skvělá, sebevědomá, aktivní, majestátní a přesto pořád ona, jen s lepším chováním a otevřeností. Těch pár kluků si hodně oblíbila, a já s ní... už jsem minule zmínila, že miluju Kilea! Všechny ty momenty s klukama byly tak příjemné, uvolněné, přirozené, že se až těžko dalo uvěřit, že si je ta Eadlyn, která si je nechtěla pustit k tělu, nakonec oblíbila. Jen ten konec byl vážně dost překvapivý. Je škoda, že zrovna její vyvolený neměl v knize víc prostoru, spíš byl jen taková epizodní postavička, určitě bych nečekala, že se vyšvihne takhle nahoru. Dobře, dostal prostor v druhé třetině knihy více, ale pro mě to nevedlo k tomu, abych toho kluka dokázala víc poznat. Ale když mám vystačit s tím málem, můžu říct, že není špatný, je inteligentní, příjemný, obětavý a hlavně tu naší princeznu vážně miluje, a to je důležité.
Takže Kiero, fakt děkuji za tuhle super sérii, jsem pyšná na to, že všechny knihy jsou u mě v knihovně a kdykoliv mi bude smutno, vrátím se do tohoto neskutečného, ale přesto krásného světa. Tahle série mi pomohla vypnout chmurné myšlenky a u čtení jsem si vážně odpočinula. ;)
Ostatním můžu vážně doporučit. Je to pěkné počteníčko, určitě se bude líbit. :)

Svatojánek
25. září

Po pravdě, myslím, že ona a její vyvolený spolu mohli strávit více času. Nestihla jsem si ho tak oblíbit. Ale i tak to bylo super

Mišule_11
24. září

Páni! :) Nevím, jak to ta autorka dělá, ale nebyl by díl, aby mě nedostala. Eadlyn byla jiná a přesto byla svá, sebevědomá a věřila si. Korunu jsem ji nezáviděla, bylo toho na ni dost, ale ti kluci byli zlatí a já přesto měla jen jednoho favorita, který mi byl sympatický a já mu to přála. A ani tentokrát jsem se nemohla od knihy odtrhnout, obzvlášť ke konci! To jsem si doslova kousala nehty na prstech, abych se dozvěděla nakonec, to co jsem ani nečekala! Pořád jsem tak nějak tajně doufala v jiný konec, ale nevadí! Stálo to za to! :)

Niarra
23. září

S těžkým srdcem dávám jen 4 hvězdičky, a kdybych byla opravdu přísná, myslím, že by jich bylo ještě méně. Celá série mi hodně přirostla k srdci a řadím jí k nejlepším knihám, jaké jsem přečetla. Koruna byla stejně nádherně čtivá, jako předchozí díly, a to na sérii hodně oceňuji. Radost mi udělala i změna Eadlyn a že si nakonec vybrala mého favorita. Ale některé důležité okamžiky v knize mi přišly děsně uspěchané a shrnuté jen do pár vět a díky tomu mi to přišlo i takové, že na těch důležitých okamžicích vlastně vůbec nezáleží. Také se mi moc nelíbilo, že Eadlyn až do určitého okamžiku neměla jasno, kdo je ten pravý a potom stačila jen jedna krátká kapitola a vše bylo najednou úplně jinak. Myslím, že kniha by klidně mohla být v tomto ohledu propracovanější. Možná mám ale ten pocit kvůli tomu, že jsem před Korunou četla jinou romantickou sérii (Měděný jezdec od Pauliny Simons), která pro mě byla opravdu top a tak mi možná zvedla nároky. Uvidíme, co další knihy, nyní se jdu ponořit do Sirény :-)

vendy6619
21. září

Za mě naprostá paráda! :)
Znovu jsem si potvrdila jak moc Selekci miluju a jak tohle je série, kterou budu doporučovat dál. Vlastně jsem díky netu (no tak jsem to nevydržela a musela se kouknout! Nesuďte mě!) věděla koho si vezme, ale proč jsem to chtěla dočíst? Kvůli tomu jak se to stane! Ta jejich cesta tím vším mě zajímala asi ze všeho nejvíc :) a ono to bylo daleko lepší než jsem myslela.
Dva dny a knížku můžu zase vrátit :D je to škoda, že to skončilo a nechce se mi loučit s touhle sérií.
Děkuji Eadlyn, že jsi mi ukázala, že i to nejchladnější srdce může roztát! :)

vall55069
18. září

Na pokračování Dcery jsem se hrozně těšila, bohužel se mi tato kniha ale moc nelibyla. Eadlyn je strašně rozmazleny spratek, ani to ze se trochu zmenila me nepresvedcilo. Kniha mi přišla hrozně nudná. Přečetla jsem si v polovině konec a uz jsem ji ani necetla celou. Selekce s Americou a Maxonem byla za me lepší.

Adele02
16. září

Uáá, já se asi rozpustím ♥
Nechce napsat ještě něco o Eadlyniných dětech? To bych mohla číst pořád.

AnnaNešporová
15. září

Začátek knihy se mi zdál poměrně nudný, ale nakonec se z toho vyklubalo krásné pokračování příběhu. Celkem mě mrzí, že už další díly nebudou. Celou sérii Selekce určitě doporučuji.

Karin_w
09. září

Bohužel nejslabší ze všech dílů série, Selekce byla skvělé oddechové čtení ale postupně úroveň klesá a tento díl byl vysloveně nastavený, všechno předvídatelné, chování hlavní hrdinky se v tomto díle diametrálně liší od minulého, postavy jednají nelogicky... četlo se to příjemně a plynule ale jinak.. :-(

KatChiss
08. září

Tato série se četla sama. Knihu jsem měla během dvou dnů přečtenou. Je to příjemná oddechovka na léto. Příběh plný lásky a přátelství. A i když jsem tušila, koho si princezna vybere, příběh mě bavil. Hezké uzavření série.

lenka7348
07. září

Skvele zakonceni cele serie. Az takovy obrat v Eadlynine chovani a nazorech jsem opravdu necekala. Konec me opravdu dojal.:-)

laura
06. září

Kniha mě zklamala.. Sice chápu, proč to tak autorka napsala, ale ... To, jak to celé nakonec vygradovalo, mě neuchvátilo, dokonce mě to vyloženě naštvalo... Dočetla jsem jen proto, že knihy dočítám... Tři hvězdičky proto, že tam bylo i pár světlých míst, která mě dojala...

Sima890
05. září

Na knize me hrozně bavilo, když Eadlyn zjist'uje jak to bylo při Maxonově selekci... ty vzpomínky XD Kolik pravidel America porušila..XD Eadlyn už se chová normálně a kniha je lepší než Dcera. Jinak můj favorit byl Kile, Henri byl strašně cute, měla jsem ho ráda... Konec jsem nečekala,i když se mi to zdálo uspěchané... zajímavé kdo si vysloužil Eadlyiino srdce
Původní příběh Americy a Maxona byl lepší než tento, ale byl svým vlastním způsobem kouzelný

Aquilla
03. září

Kniha se mi velmi líbila, ačkoli na původní trilogii rozhodně nemá. Eadlyn mi tu byla mnohem sympatičtější než v předchozí knize, ikdyž ani tam jsem s ní neměla problém. Další příjemná oddychová knížka od Kiery Cass.

Rubika
03. září

Knížka byla opět napsána tím příjemným stylem, kvůli kterého mám autorku tak ráda. V knize se sice nic moc nestalo, ale přeměna Eadlyn z nafoukaného spratka k opravdové královně, byla opravdu plynulá, sice to není America, kterou jsem defakto za tu její občasnou zbrklost a až nesmyslnou houževnatost nechválila, pak jsem ale zjistila, že tohle mi přesně od Eadlyn občas chybí. Je mi líto, jako většině z Vás, že nápadníci nedostali více místa, všichni byli sympaťáci. Když jsem v Dceři poznala čtyřicetiletého Maxona a Americu, řekla jsem si, že by měli být jiní, ale postupem času jsem si přiznala, že je velmi obdivuju a že přesně takoví mají zůstat. Kdykoli byla zmínka o jejich společné minulosti, měla jsem na krajíčku a příjemně zavzpomínala na ty dny, kdy jsem o těhle činech četla.
V kandidátech jsem měla hned jasno, jakmile došlo na seznamování, takže jsem více jak spokojená. Moc se mi líbilo, jak Eadlyn Eikkovi začala říkat pravým jménem a všechny jejich společné chvilky (kterých bylo na můj vkus tak málo!!!), byly hezké.
Momentálně se dokážu pouze modlit, ať Kiera napíše další doplňkovou knihu, ráda bych se dozvěděla o Eikkovi více...

Ivuska1988
02. září

Závěreční díl série Selekce. Paní spisovatelka Kiera Cass má úžasný styl psaní. Její příběhy jsou velmi čtivé a do děje příběhu se dostaneme velmi rychle.
Tímto dílem, je krásně zakončena celá série Selekce. Celá série je vlastně jedna krásná pohádka.

Můj názor: Celou dobu jsem myslela a doufala, že Eadlyn skončí s Kilem. Konec mě tedy šíleně překvapil a dostal. Ale na druhou stranu jsem velmi ráda, že si nakonec Eadlyn vybrala sama, kterého měla v hlavě i v srdci.
Kniha byla opět krásná, hezky a rychle se četla. Hrozně se mi líbilo, že se děj točil i kolem krále Maxona a Americi a prozradili nám spousty tajemstvích co se děla během Selekce a v královské rodině.
V tomto díle se Eadlyn charakter i chování velice změnil, což mě mile překvapilo a Eadlyn jsem začala mít moc ráda.
Ani tento díl mě, ale vůbec nezklamal a byl stejně super jako předchozí díly.
Všem ženám, dívkám celou sérii vřele doporučuji.

kyticka152
01. září

Dlouho jsem váhala, zda mám dát pět hvězdiček. Ale ten krásný epilog mě přesvědčil. Děj mě ze začátku nijak nevtáhl, ale nevzdala jsem to. A jsem za to ráda. Vítězovi jsem fandila už v Dceři, i když to bylo spíše jen mé skryté přání. A ono ejhle... vyplnilo se. Knihu jsem si nakonec moc užila a spisovatelce se povedlo celou sérii hezky dokončit. Doporučuji k přečtení!