Koruna

Keď sa Eadlyn stala prvou princeznou v dejinách Illey, vôbec nepredpokladala, že by sa v Selekcii mohla zaľúbiť do niektorého z tridsiatich piatich uchádzačov o svoju ruku. Prvé týždne len odpočítavala dni, aby mohla konečne poslať všetkých účastníkov Selekcie domov. Udalosti v paláci sa však zvrtli, postavenie Eadlyn sa výrazne zmenilo a ona si uvedomila, že asi predsa len nechce zostať sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326568/koruna-cB8-326568.jpg 4.1675
Série:

Selekce (5.)

Originální název:

The Crown (2016)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (165)

Přidat komentář
Aaginka
17. ledna

Super konec.

Viviana-Mori
17. ledna

Tak dolouskáno. Celá série. Byla to fajn oddechovka, sice mnoho věcí postrádalo větší logiku a postavy se občas chovaly dost podivně, ale můj cíl strávit pár nenáročných chvilek s četbou to splnilo. Ale už je čas zase na něco vážnějšího. Po tomto si určitě dám nějaký psycho thriller. :D

Veronicess
17. ledna

Toto ma rozhodne bavilo viac ako predchádzajúca časť. Eadlyn ma prestala rozčulovať a všetko dopadlo pekne ako som chcela. Literárna kvalita a obohatenie môjho života touto knihou sú znovu dosť biedne, ako v celej sérii, ale čítanie ma bavilo, zápletky mi prišli napínavé a chcela som vedieť ako to všetko dopadne. Číta sa to skoro samo. Ako som povedala, bolo to také guilty pleasure. Ako napchať sa zákuskami a potom byť zo seba nešťastná :D

NatyDee
16. ledna

Po krásné trilogii o Americe, mě bohužel příběh o Eadlyn zklamal. Dopadlo to happyendem, ale i tak mi přijde, že se k ní hodil někdo úplně jiný. Romantika se vytratila a i tak mi to přijde takové nedokončené. Některé pasáže jsou sice pěkné, ale celkový dojem průměr.

LucyBooks
13. ledna

Nejslabší díl z celé série. První tří díly byly nejlepší.

Roselunda 1928
12. ledna

(obsahuje spoilery)
Tuhle sérii jsem nechtěla nechat nedočtenou, ale čím dál víc mám pocit, to byla chyba.
Ani by tolik nevadilo, že po přednáškách mojí kamarádky, která Selekci nemá ráda a řekla mi všechny možné důvody, proč to je absolutní pitomost, mnohem víc vnímám, jak to je prostince napsané, jak jsou charaktery postav jednoduché a že dějová linka opravdu nepotřebuje moc bystrého čtenáře. Tohle by mi ale až tak nevadilo, je to oddechová série, kluci z Elity jsou sladcí a blablabla. Vadilo mi něco jiného
Nemám ráda LGBT tématiku. To není hlavní problém, nejspíš bych to skousla, nebýt reakce Eadlyn na přiznání jednoho z členů Elity. V Illei vztahy osob stejného vůbec nebyly běžné, tak jaktože to Eadlyn přijala stylem "Super, tak vás oba pustím domů, ale zvlášť, ať to není podezřelé, ne, vůbec mi to nevadí, chci, abys byl šťastný..." prostě, jako by to byla úplně normální věc, ne něco, s čím se naživo setkala poprvé v životě... tohle je pouze vykonstruovaná propaganda. Pardon, ale znechutilo mi to celou knihu. Podobně jsem zde cítila feminismus, ke kterému se taky nepřikláním. Nakonec jsem čekala už jen na černošského francouzského velvyslance, aby to bylo všechno hezky korektní.
Co mi teda nejvíc vadilo? Kašlu na jednoduchost příběhu po všech stránkách, kašlu na to, že se mi nelíbilo jednání hlavních hrdinů, zvlášť Eadlyn (věděla vůbec Kiera, co píše? Při rozhodování mezi Henrim a Kilem jsem na to koukala s velmi smíšenými pocity), nejhorší byla agitace, která na mě řvala snad z všech koutů knihy. Kdyby to aspoň bylo udělané chytře, teď jsem akorát rozhodnutá, že si od paní Cass už nic dalšího nepřečtu. A přitom se přídavky, které se dostanou na svět, jen aby vymáčkly víc peněz, dají dělat slušně, viz Šťastně až navěky.

ikul
09. ledna

Musím se bohužel přidat ke skupině čtenářů, kteří porovnávají první trilogii (Selekce) s touto. Příběh chladného srdce, které roztaje lehce před koncem knihy, je opravdu nudný. Nemá to romanci, nemá to prostě šťávu a hlavně už chybí nápady. Škoda.

Dardos
08. ledna

Prvni dojmy z knihy nebyly buhvi jake, ale nakonec musim rict, ze jsem rada, ze jsem vydrzela u tehle pohadky do konce :). Prijemne odreagovani...

jolisek123
05. ledna

Trilogii jsem si naprosto zamilovala. Byla romantická, byla napínavá a plná zvratů. Nic nemohu vytknout ani Koruně, ale když jsem ji dočetla, byla jsem poněkud zklamaná. Kam se vytratila ta romantika, která byla předešlou sérií doslova přeplněná?

1259
03. ledna

Úžasný zakončení. I když se to nechtělo ze začátku rozjet, tak jsem se dočkala toho pravého konce. Jenom mi mrzí, že když se to pořádně rozjelo tak to zároveň i končilo, ale i tak to nezměnilo můj pohled na konečnou knihu.

maikie
02. ledna

Donutila jsem se to ze zvedavosti docist,ale trilogii to teda nesaha ani po kotniky :-)

Hermiona8703
31.12.2017

Rozhodně lepší než Dcera, ale na klasickou selekci to stejně nemá. Od začátku jsem tak nějak věděla koho si vybere, ale nakonec jsem byla spokojená. Eadlyn se přestane chovat tak sebestředně a už mi nevadila tak jako v Dceři.

petra3715
31.12.2017

Koruna mi přišla jako nejlepší díl s celé série. Naprosto jsem si zamilovala Eadlyn a líbilo se mi sledovat, jak se v průběhu příběhu mění na lepší osobnost. Zpočátku jsem fandila Kilovi, ale poté už to byl jednoznačně Erik. Nechci tu nijak spoilerovat!!
Prostě bomba a dokonalost. 5*

Ikii
28.12.2017

Podle mně byla Dcera a Koruna mnohem lepší než první tři díly, většina si myslí opak, ale tady se pořád něco dělo, čtivější - žádná nuda (narozdíl od Elity). Je opravdu vidět jak se autorka zlepšila. Eadlyn mi přišla ze začátku dost sobecká a arogantní (což asi byla) , ale ke konci jsem ji měla moc ráda. Ohledně konce její Selekce : já věděla koho si vezme od první chvilky co se tam objevil!! Úplně to bylo do očí, proč by ho tam jinak dávaly, že? Nejvíc mě bavilo, jak Eady vždycky říkala, že neví nic o Selekci svých rodičů, já v duchu "Haha, já vím úplně všechno". Zajímavé bylo číst jak to bylo po svatbě Ameriky a Maxona, s jakými lidmi žily v paláci apod..
Za mně 5*.

Tery702
28.12.2017

Hodně lidí říká, že se jim pokračování Selekce nelíbí. Ale já si myslím opak. Je zajímavé číst, co se dělo dál po svatbě Maxona a Ameriky. A ještě úžasnější je sledovat, jak se Eydlyn během příběhu mění. Od začátku jsem se zamilovala do Kila a tak trochu doufala, že to bude on, kdo si získá celé její srdce. On si ho teda sice získal, ale nakonec si vzala někoho, koho bych tedy ani ve snu nečekala. A Hale s Eanem... to bylo sakra nečekané!!!!!! Miluju celou serii a ještě více muluji Eadlyn!!!! :)

veruberu02
26.12.2017

nejúžasnější série

Black-stars
26.12.2017

Osobně si myslím že už této série bylo dost - konec nepřekvapí spíš naštve ale pro malé holčičky si myslím že vhodná "růžová" knihovna ;-)

warca
26.12.2017

Podle mě byla další série zbytečná...
Poslední díl už mě tolik neoslovil a přečetla jsem ho jen pro úplnost

Zuzana0123
20.12.2017

Krásné zakončení, stejně jako u dřívějších dílů se šlo těžce odtrhnout, i když konec byl celkem předvídatelný. Celá série patří do mých oblíbených, a hrozně moc si přeji aby vyšlo i filmové zpracování.. :)

kklepkaa
12.12.2017

Kiera Cass se na to měla vys... ehm vykašlat a nenastavovat původní Selekci. Už po minulém díle jsem neměla chuť se do tohohle vůbec pouštět, ale zvědavost mi nedala. Ani tenhle díl se moc dobře nečetl, i když byl přeci jen o něco lepší než předcházející.

Eadlyn byla v tomto díle o něco málo snesitelnější a výsledek její Selekce mě sice potěšil, na druhou stranu jsem to s nimi vůbec neprožívala. Ono i těch romantických scén bylo pramálo a když už byly, tak byly dost odbyté. Naopak jsem si užívala zmínek a scén o Americe a Maxonovi, i když jich taky moc nebylo. Poslední kapitola byla to nejlepší co poslední dva díly nabídly.

silvinka12
26.11.2017

Mě je tak líto, že všechno už skončilo. Koruna mě opravdu mile překvapila a z Eadlyn se stal úplně jiný a lepší člověk. Možná bych chtěla trošku víc se dozvědět o muži, který se stane Eadlyniným manželem, protože moc ó něm nevím doteď. Ale moc krásné ukončení celé této série, od Selekce až po Korunu. Chtěla bych číst tento příběh dokola a být z toho stejně ohromená a překvapená a napjatá, jako když jsem to četla poprvé. Prosím, ještě nějaké další knihy od K. Cass! Mám už v knihovničce všechny její knihy přečtené, až na Šťastně až navěky, které brzo příjdou na řadu.

Aivinka
23.11.2017

Selekce je úžasná, je to nádherný nápad a krásné zpracování ale já si prostě Eadlyn neoblíbila.

Kiki2006
14.11.2017

Úžasné čtení. Mám doma i ostatní knížky ze Selekce, ale Koruna je moje nejoblíbenější.

Linda007
11.11.2017

Celá série je fajn. Selekce se mi líbila o něco více.

planet129
09.11.2017

Podle mě asi nejslabší díl z celé série. Doufala jsem, že Eadlyn už bude snesitelná, což se částěčně stalo, ale po Selekci, Elitě a První nemůžu hodnotit jinak. Eadlyn se nakonec rozhodla dobře, dokonce jsem tento konec předpokládala

Market116
30.10.2017

Stejně jako předchozí díly se i tento četl krásně. V jedné sérii byly vlastně dva příběhy a každý měl své kouzlo.
Jsem ráda jak se nakonec Eadlyn rozhodla a že vše dobře dopadlo.
Jsem ráda, že jsem si tuto sérii přečetla a nemohu jinak než jí jen doporučit. Rozhodně nezapomenu na Americu s Maxonem, jejich příběh byl opravdu překrásný :)

karca5233
25.10.2017

Hezké uzavření příběhu i druhé generace. Sice mě občas Aedy štvala nakonec mě moc mile překvapila a držela jsem jí palce.

book123
23.10.2017

Kniha mě velmi zklamala. Musím říct, že u ní platí přísloví:,,Nesud knihu podle obalu''. Obálka je nádherná, ale děj se mi moc nelíbí a moc mu nerozumím. Ani jsem knihu nedočetla. Eadlyn mi trochu sympatická byla, o tom není pochyb.Inteligentní a hodná princezna, ale to je asi tak vše, co mě na knize zaujalo.

2368
22.10.2017

Upřímně, velké zklamání.. První série je nejlepší.Dobře, že nejsou další díly.

orangerose
15.10.2017

Suprova knizka, dokonalost , bavila mne :)