Sekularizace a katolicismus v českých zemích

Sekularizace a katolicismus v českých zemích https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244575/bmid_sekularizace-a-katolicismus-v-cesky-ANW-244575.jpg 4 3 2

Monografie se zabývá analýzou příčin, které způsobily, že se český národ během poměrně krátké periody jediného století (přibližně 1850-1950) změnil z jednoho z nejvíce religiózních a s katolickou církví spojených národů Evropy na nejvíce ateistickou a agnostickou společnost světa. Důraz je položen na ty momenty a prvky, které jsou specifické pro českou situaci, a to od začátku 19. století prakticky do současnosti. Kniha je inspirací pro přemýšlení o české společnosti v minulosti i současnosti.... celý text

vlkodlaq
08.10.2020

Nejsem teolog, ani věřící, ale sekularizaci považuji za nutnou součást (správného) vývoje společnosti. To, že jsme se jako národ postupně vymanili z toxického vlivu církví, je to nejlepší, co nás mohlo potkat. Přál bych i jiným zemím, Polsku, Itálii, Řecku na příklad, Americe především, aby prodělali podobný sociální vývoj. Může jim to, dle mého názoru, jedině prospět.

Vojslava
09.04.2015 5 z 5

Výborná monografie, která z různých úhlů pohledu osvětluje daný problém. Škoda, že ještě nebyla venku, když jsem psala disertaci, určitě bych ji využila. Kdo se zajímá o tuto tématiku, neopomeňte!