Cíl: Kasimir

Cíl: Kasimir https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359774/bmid_cil-kasimir-tZ9-359774.jpg 4 43 8

Válka v sektoru Hirano se chýlí ke konci. Po letech konfliktu se nyní Obranná aliance pod velením admirála Tylera dostala na území Kasimirského císařství, mocnosti, která celou krvavou válku začala. Velení aliance chce konflikt rychle dovést ke konci. Na čerstvě dobyté planetě Hepler, jejíž obyvatelé až příliš ochotně převlékli kabáty, se začne shromažďovat největší flotila v historii sektoru Hirano. Kasimirské císařství se nehodlá smířit s porážkou tak lehce a pod vládou ředitelky tajné služby připravuje vlastní plány. Všechno spěje k rozhodujícímu střetnutí. Na Hepleru už působí nepřátelští agenti. Kromě nich tam je ale i admirál Justina Tarziniová, kapitán Vivian Evansová, kapitán Frederick Boren, major Michael Kowalski nebo seržant Benjamin Decker. Všichni spolu se stovkami tisíc vojáků a stovkami válečných lodí čekají, až admirál Tyler vydá rozkaz k útoku. Cílem je planeta Kasimir.... celý text

Alixon
30.09.2023 3 z 5

Tak jsem se prokousal přes všechny ty kapitány, majory, generál-plukovníky, serzantoadmiraly a na nevim co ještě.
Do teď z toho mám guláš jako ten doktor Kellerman. 7894 jmen a z toho asik 30 důležitých. V první knize jsem si je ani nechtěl pamatovat, protože okamžitě umřeli..

Zkusím tento epos nějak shrnout. Docela jsem se bavil. Spousta postav skvěle napsaných. Ovšem bylo i kopec vaty. Musel jsem dokonce i číst po odstavcích, což jsem praktikoval za svůj život a 500+ knih přečtených jen párkrát.
Neskutečně nevyužitý a promrhany potenciál zergu a protossu. Pardon Mortisu a terradonu. Když to vypadalo, že se ta linka začne rozjíždět, ji autor úplně upozadil a skoro zabil. V posledních dvou dílech hrály 8 a 24housle. Proč?

I ty epické bitvy se v posledním díle smrskly. Proč?

Bohužel nejslabší díl. Neříkám, že mi ty postavy nebudou chybět. Všech 8 knih jsem přečetl za 3mesice a to se mi fakt nestává, ale nemůžu se zbavit zklamání z promrhané šance na druhý starcraft. Třeba to ještě přijde. Držím panu Kotoučovi palce a věřím, že to bude pokračovat. Dávám 75% celé té sérii a to jsem ještě přidal 10% za cz autora.

Sitth
13.03.2022 3 z 5

Hodnotím celou sérii po dočtení: Určitě se jedná o velmi povedený příběh z pera českého autora, prvních 6 dílů bylo vynikajících a děj odsýpal. Bohužel během 6.dílu u mě začalo klíčit semínko stereotypu, které plně rozkvetlo v díle 7 a 8. Sérii by prospělo zkrácení o dva díly, změny rytmu v knihách. Pak bych dal klidně 5/6 hvězd, ale když už se na konci do knihy musím nutit, abych příběh dočetl do konce, tak snižuji hodnocení o jednu hvězdu. Ale i tak na naší scénu velmi hezký počin a autorovi gratuluji! Dávám 4/6

nero 13
17.09.2021 5 z 5

Jízda sektorem Hirano skončila a že to tedy byla super jízda, i když podle úplného závěru je tady naděje na nějaké případné pokračování, tak uvidíme.
Pokud jde o děj, tak v tomto dílu mne kupodivu bavilo více dění na planetě Hepler, než samotná poslední bitva o ovládnutí hlavní planety Kasimiřského císařství, Kasimiru, trochu mne mrzelo že ke konci série ustoupily do pozadí mimozemské rasy, ale jinak jsem se s celou ságou více než spokojen.

rimar
09.11.2020 5 z 5

Tak konec jedné velmi povedené série, ikdyz pokračovat by se dalo ten závěr tomu prostor dává. Otázka je jestli spíš nedojde k celé nové sérii. Někteří hlavní hrdinové nám behem příběhu zemřeli, jiní se díky válce změnili a rozhodně nelze očekávat nějaký zásadní hepáč. Prostě jen skončila jedná válka a lidí se musí naučit žít zase civilní životy. Prostě jak v realitě takhle nějak popisují svoje pocity lidé kteří se dožili konce druhé světové. Určitě bych si rád ještě přečetl něco o Kowalskem který mi spolu s dalšími comandos poměrně prorostl k srdci ale asi už se tato kapitola uzavřela a nezbývá než autorovi poděkovat za skvělé čtení a výborný příběh za který se opravdu nemusí stydět. Bylo to super.

Tazz1
30.06.2020 5 z 5

Tak se uzavírá jedna kapitola. Bylo to moc fajn čtení a jak autor sám říká, celá série se postupně vyvíjela společně s ním a jeho autorským zráním. Uvidíme co ten konec. Zda se v nějakém novém příběhu/sérii vynoří hromada alienů/mortisů a pojedou jako nůž máslem skrze galaxii. Podobná série už tady taky je (Aliens vs Predators v knižní podobě) a je moc fajn. Ale zpět k Hiranu. Budu se opakovat, ale moc se mi celá série líbila. Měla sakra vzestupnou tendenci. Už teď je na trhu další military scifi Jana Kotouče, tak se postupně asi vrhnu i na ni. Velmi mě namlsal...

witko
22.04.2019 5 z 5

Musím říci, že sektor Hirano mi bude chybět. Moc se mi v tomtou koutku vesmíru líbilo a určitě bych se nezlobil, kdybych se do něj mohl ještě jednou nahlédnout. Řekl bych, že se autor dobře vypsal a knihy mi přišly čtivější a čtivější.

aspik83
17.03.2019 5 z 5

Super zakončení série. Je tam i náznak na pokračování, tak snad bude. ????

Franc
04.10.2018 5 z 5

Opravdu důstojné zakončení celé série, která mě více než bavila. Autor opět nezklamal a kniha nabídla to, čím mě tolik zaujaly díly předchozí. Spousta akce, napětí, bojů, intrik a vlastně všeho toho, co k tomuto žánru patří a co je mu vlastní.

Staří známí opět vstupují na scénu. Staří známí se opět střetávají v bitvě, která může mít jen jednoho vítěze. V bitvě, která má vše rozhodnout. Ač to v tomto podání může znít kýčovitě, opak je pravdou. Nebylo okamžiku, kdy bych se jako čtenář nudil. Autor má příběh pečlivě postaven a v knize nenajdete místa, které by působila nadbytečně.

Touto knihou série končí a musím se přiznat, že je mi to krapet líto. Do sektoru Hirano jsem se vracel rád. Její knihy rozhodně patří k tomu lepšímu, co se mi v posledních letech dostaly do rukou. Proto budu netrpělivě očekávat další autorova díla a věřit, že budou stejně zábavná jako ty předešlé.