Sekerou a nožom

Kniha úspešných slovenských prozaikov Petra Pišťanka (Mladý Dônč, Rivers of Babylon...) a Dušana Taragela (Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov) sa okamžite po vydaní dostala na prvú priečku v predajnosti distribučnej spoločnosti Artforum a v čitateľskej ankete týždenníka Domino Fórum získala cenu Kniha roka 1999.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16045/sekerou-a-nozom-16045.jpg 3.732

Sekerou a nožom

Povídky, Literatura slovenská
Vydáno:, KK Bagala

Kniha Sekerou a nožom

Corso
18.03.2018

Len tak popri citani inej knihy som chytil do ruky,a uz som nepustil. Autori popustili uzdu tvorivosti, bavili sa pisanim a vznikol... ani neviem ci to dokazem zhodnotit. Manifest zhovadilosti minulych cias, karikatury zivota jednoducheho cloveka pomleteho dobou. Vsetko sa meni, mozno za sto rokov to nik z dalsej generacie nepochopi, ale beznadej, drobne radosti, ruvanie sa o zdovodnenie svojej vlastnej existencie, to bude vzdy. Kniha ktora svojho casu rozputala vlnu nenavisti napr aj v diskusiach na martinuse, kde sa urazena cast obcanov dobreze nedozadovala spalenia tejto knihy a verejneho kamenovania autorov. Holt...asi trafili zilku aj dnesnemu proletariatu. Drsnych 5 hviezd.

Koka
24.05.2013

Z tejto knihy to vyzeralo, že sa na Slovensku rodí autorská dvojica, niečo ako Iľf - Petrov. Poviedky každého z nich i tie spoločné sa dajú čítať dokola, zvlášť súdruha Bozonču som si obľúbila.

Komnenos
06.10.2011

Rovnako ako ostatná Pišťankova tvorba, aj toto je výborná vec. Trochu som bol skeptický pri mene Dušana Taragela, ale po prečítaní jeho poviedok a poviedok napísaných spoločne s Pišťankom musím priznať, že neoprávnene. Taragelov štýl sa výborne hodí k Pišťankovmu a zároveň je svojský. Takže veľmi vyvážená zbierka poviedok dvoch výborných autorov.

Autoři knihy

Peter Pišťanek