Sejdeme se v nekonečnu

Sejdeme se v nekonečnu https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82797/sejdeme-se-v-nekonecnu-82797.jpg 4 19 3

Ve volném pokračování knížky V hlubinách vesmíru (1975) vypráví autor na základě současných poznatků astronomie o sluneční soustavě, o zrodu, vývoji a zániku hvězd. Objasňuje, z čeho se skládají galaxie a kvasary, naznačuje, jak se bude vesmír vyvíjet ve velice vzdálené budoucnosti apod.

nevermore3
16.11.2022 5 z 5

Vynikající kniha pro všechny nadšence vesmíru, která je i přes své stáří poutavá a v základních věcech snad nepůsobí vůbec zastarale. Polopatistickým způsobem, jeden ze žijících českých géniů - pan Jiří Grygar, vysvětluje fungování kosmu. Je i zajímavé číst jaké vyhlídky měli v roce 1980 k roku 2000.

katy238
18.06.2020 5 z 5

Útlý spisek o vesmíru, jeho zákonitostech i objevech s ním spjatých. Jednoduše podaná fakta doplněná ilustracemi s jemným humorem i fotografiemi jednotlivých popisovaných vesmírných objektů a jevů. Je nutné pamatovat na datum vydání knihy, věda již pokročila ve výzkumu vesmíru o něco dále a některá fakta v knížce jsou již překonána. Jiná jsou však v platnosti nadále a jakémukoliv zájemci o vesmírné bádání udělá dílko výbornou službu.

Dorothea
04.04.2012

Pro mě to byla hodně poučná knížka o vesmíru.

Kniha Sejdeme se v nekonečnu je v