Ségry

Ségry https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280280/bmid_segry-uhl-280280.jpg 4 189 42

Úsměv série

Raina se nemůže dočkat, až bude mít sourozence. Ale jen do chvíle, než se její sestřička narodí – Amara je úplně jiná, než si Raina představovala. Je sice roztomilá, jenže je to taky nevyzpytatelné, ubrečené mimino. Během let se jejich vztah příliš nelepší, ale když se postupně objeví mladší brácha a mezi rodiči to začne skřípat, Raina a Amara si uvědomí, že by spolu měly začít vycházet. Jsou přece ségry! Po úžasném úspěchu komiksu Úsměv se Raina Telgemeierová vrátila k autobiografickému vyprávění o vlastní rodině. Ukázala, že vyzrála v autorku autentických, nadčasových příběhů, s nimiž se může identifikovat kdokoli – dospívající čtenář i jeho rodič.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Paseka

Sisters , 2014

nakavusterezou
20.08.2018 3 z 5

Úsměvný komiks, který potěší každého :)

blimba
21.06.2018 5 z 5

Máme 3 děti a malý byt, takže trefa do černého :-)

puml
18.05.2018 5 z 5

Autorka skvěle vystihla svou kresbou a trefnými dialogy to komediálně-teatrální sourozenecké drama plné skryté i zjevné rivality, vzdoru a uraženosti, a v němž jako v tyglíku vřou emoce všeho druhu. Ale vždy tu zbývá i nějaké to místo pro porozumění a pochopení, i když to třeba není na první pohled tak vidět. Rozhodně to není komiks jen pro náctileté. Doporučuji.

Zuzvil
28.01.2018 4 z 5

Pro mě velmi netradiční knižní žánr - komiks. A dobré :-) Příjemné, rychlé, pohodové, vtipné, úsměvné, autentické...joo, asi si najdu brzo nějaký další :-) Knížku jsem doslova "slupla" a musím se poohlédnout i po jakoby prvním díle Úsměv. MOC se mi líbilo, jak přechod v příběhu do minulosti značily zažloutlé stránky, to mi přijde super nápad. Další co musím ohodnotit velmi kladně byly ilustrace, ty byly velmi povedené.

Alethea_k
21.08.2017 5 z 5

Můj první komiks a páni!!! Líbí se mi to! Oceňuji "zažloutlé" strany jako vzpomínky a celý příběh, který mi v hlavě ožíval. Zdánlivě jednoduchá oddechovka vhodná na léto, ale dá se tam i tak najít něco víc.

Antonella
01.07.2017 4 z 5

Líbilo se mi to míň než předchozí knížka, ale byla taky dobrá.Nejlepší podle mně bylo jak máma s Willem stopovali.Dobrá knížka.

Christianne.K
01.06.2017 5 z 5

Kamarádka mi ji doporučovala Úsměv. U nás v místní knihovně jsou tyto knihy hodně populární. Musíte si na ně u nás docela počkat. Já měla štěstí, že jedna holčina ji zrovna přinesla Ségry. Myslím, že kdybych přišla o hodinku max. dvě později už by tam nebyla. Vážně mi nevadilo, že komiksy nečtu podle toho, který byl první. Bylo to čtivé milé roztomilé a zábavné. Přesně to vystihuje můj vztah s mladším bráchou. Čekala jsem, že to budu číst déle stačí hodinka a měla jsem to hnedka přečtený. VŠEM CO MAJÍ SOUROZENCE DOPORUČUJI!
Ps. měla jsem štěstí a vzala si i drama (komiks od stejné autorky)

Tofinka
03.04.2017 3 z 5

Krásný komiks. Vlastně první komiksová kniha, kterou jsem četla...

bookwoman
02.04.2017 5 z 5

Skvělý komix,pěkné ilustrace i příběh.Líbilo se mi,že to bylo podle skutečnosti.

RaptoR
03.01.2017 4 z 5

Zpočátku mi vadilo, že knihy Úsměv a Ségry od sebe dělí šest let a Raina Telgemeierová nám nabízí v podstatě to samé. Neviděl jsem žádný posun, jako kdyby vydání obou knih od sebe dělil měsíc. Na druhou stranu, proč se pouštět jiným směrem, když čtenáři si právě ono skromné vyprávění užívají nejvíc. Škodolibý Úsměv mladší Ségry totiž nemusela snášet jen Raina.
Více v odkazu v recenzích.

JajaCZ
29.12.2016 5 z 5

Skvelý, vtipný a pravdivý komiks s nádhernými ilustráciami , ktorý by mala vlastniť každá sestra, pretože sa v ňom každá nájde a nostalgicky zaspomína :)

Morčička
25.12.2016 5 z 5

Super kniha a krásné obrázky. Někoho mi to připomíná... :)

popeluška
06.10.2016 5 z 5

Velmi pěkný komiks......stejně jako úsměv tak ségry byly suprové :-) Nádherná grafika...rozhodně stojí za přečtení:-)

MagdaFish
21.09.2016 5 z 5

Jako ostatní Raininy komiksy. Milé, vtipné, úsměvné. Plus hezká kresba a celkové zprácování. Doufám, že zase něco brzo napíše/nakreslí a že to u nás včas vyjde. :-)

Sorrow
04.09.2016 5 z 5

Lehké, milé, úsměvné a moc hezky nakreslené. Při čtení si určitě většina z nás vzpomněla na vlastní sourozence :) Určitě se pustím i do dalších knih od autorky. Doporučuji

katkavasik2908
25.08.2016 5 z 5

Velice zábavný komiks. Hodně jsem se u něj nasmálaa a zavzpomínala na hádky, ale také na krásné chvíle s mojí sestrou. :)

rarášek
15.08.2016 5 z 5

Znovu skvělý komiks od skvělé autorky. Její komiksy se čtou tak lehce a záživně, že jsem se ani nedivila, že jsem ho měla přečtený během okamžiku. :)

lenkaabooks
01.08.2016 5 z 5

Raina opět nezklamala. Nádhera. Ilustrace perfektní. Sourozenecká rivalita ? Zažívám dnes a denně :-)

Adris
14.06.2016 4 z 5

Velmi zábavný komiks, který vám nabízí přesně to, co prodává.

bosorka
14.06.2016 4 z 5

Hltáme celá rodina. Komiksy Rainy Telgemeier jsou výborné, jednohubky, kterých bych klidně snědla celý talíř. Autobiografické a většině vlastně tak blízké - jedno z jaké části zeměkoule pocházíte, sourozenecká rivalita a rodinné příhody byly, jsou a budou. Kresby jsou výtečné.

sourozenci komiksy grafické romány

Raina Telgemeier