Ségry

Ségry obálka knihy
Mé hodnocení:

Raina se nemůže dočkat, až bude mít sourozence. Ale jen do chvíle, než se její sestřička narodí – Amara je úplně jiná, než si Raina představovala. Je sice roztomilá, jenže je to taky nevyzpytatelné, ubrečené mimino. Během let se jejich vztah příliš nelepší, ale když se postupně objeví mladší brácha a mezi rodiči to začne skřípat, Raina a Amara si uvědomí, že by spolu měly začít vycházet. Jsou přece ségry! Po úžasném úspěchu komiksu Úsměv se Raina Telgemeierová vrátila k autobiografickému vyprávění o vlastní rodině. Ukázala, že vyzrála v autorku autentických, nadčasových příběhů, s nimiž se může identifikovat kdokoli – dospívající čtenář i jeho rodič....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280280/segry-uhl-280280.jpg 4.5132

Beta.Knizkova

Taky moc hezká!

SuperSojka
06.12.2020

Čekala jsem čtení pro dívky a tak jsem i kupovala, ale mnohé situace pochopí a docení spíše dospělí. Úsměvné, zábavné, dojemné, ze života.

Anniecorn44
27.09.2020odpad!

Komiks je super pro holky se sourozenci jako dělané

sgjoli
24.08.2020

Ségry jsou celkem zábavný komiks inspirovaný skutečnými zážitky z autorčina života. Nehledejte v tom nic objevného nebo originálního, to vám asi tento komiks nedá. Proto také hodnotím jen průměrně. Není to nic, k čemu by se čtenář pravidelně vracel jako k nějakému klenotu. To asi ne. Ale na jedno přečtení je to milé odpočinkové čtení, u kterého se člověk dobře zabaví a pousměje se nad sourozeneckými tahanicemi. Kdo má nějaké sourozence, asi se do některých situací dokáže vcítit, neboť je asi sám v nějaké podobě prožil. Tohle bylo prostě fajn vyprávění ze života vyobrazené příjemnou kresbou a v příjemné, líbivé škále barev.. :-)

Knihomolka506
19.08.2020

komiksový příběh, kde se autorka doslova vyřádila na vlastní rodině. Popisuje každého z nich jako jedince s jinými povahovymi vlastnostmi a různými emocemi- od radostí přes smutek po vztek na mladsiho sourozence. Skvělé napsané a já doporučuji dál!

blackoutzuzi
14.05.2020

Skvělý komiks od mé oblíbené autorky! Pohladí po duši, rozesměje a stejně jako autorčini Duchové, má přesah. Opět skvěle propracované, do detailů (viz. to, že situace z minulosti byly vyobrazeny na zažloutlých stránkách, apod.). Prostě pecka, velké doporučuji. Ale spíše dívkám :)

Elka252
08.04.2020

Vážně boží kniha. Komiksy moc často nečtu ale tenhle i Úsměv si mě získaly. Super!!!

Jizi
08.03.2020

Je fuk, jestli máte ségru nebo bráchu, jestli se milujete nebo nenávidíte, jestli vám je deset nebo sedmdesát, stejně jako v případě Úsměvu, i v Ségrách vsadila autorka na zachycení vlastních zkušeností a komiks je díky tomu vtipný, trefný a skutečný. Raina je navíc nesmírně talentovaná - málokterý kreslíř umí takhle psát a málokterý spisovatel takhle kreslit (palec nahoru za zdařilý překlad a pečlivost, s jakou je kniha vyvedená).