Ségry

Raina se nemůže dočkat, až bude mít sourozence. Ale jen do chvíle, než se její sestřička narodí – Amara je úplně jiná, než si Raina představovala. Je sice roztomilá, jenže je to taky nevyzpytatelné, ubrečené mimino. Během let se jejich vztah příliš nelepší, ale když se postupně objeví mladší brácha a mezi rodiči to začne skřípat, Raina a Amara si uvědomí, že by spolu měly začít vycházet. Jsou přece ségry! Po úžasném úspěchu komiksu Úsměv se Raina Telgemeierová vrátila k autobiografickému vyprávění o vlastní rodině. Ukázala, že vyzrála v autorku autentických, nadčasových příběhů, s nimiž se může identifikovat kdokoli – dospívající čtenář i jeho rodič....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280280/big_segry-uhl-280280.jpg 4.5155

Úsměv 2.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Paseka

Sisters, 2014

Kniha Ségry

SamanthaCook

Nemám to ako porovnať s Úsmevom, pre mňa to je rovnako dobré.
Ten koniec je krásny :)
Aj keď ja neverím že sa dá zmieriť so súrodencom, ale tu som tomu uverila :)

Fortuna7
01.10.2021

Já beru komiksy této autorky jako skvělý trénink angličtiny, protože naprosté většině textu rozumím a kdyby ne, tak mi pomohou obrázky.
Komiks ségry, mě moc bavil, bylo to vtipné, hezky nakreslené a ty pohledy do minulosti mě moc bavily :-)

Berulidemknihy
02.06.2021

Vracím se zpět do historie, kdy jsem autorku milovala.
Teď už to říci úplně nemohu, moc mě neoslovily ani ilustrace, jednoduché, ale za mě nic extra.
Knihu bych spíše doporučila někomu mladšímu, kdo prožívá podobné příhody se sourozencem. Děj v podstatě vůbec neplynul, ale o to asi v knize nejde:)

Beta.Knizkova
26.02.2021

Taky moc hezká!

SuperSojka
06.12.2020

Čekala jsem čtení pro dívky a tak jsem i kupovala, ale mnohé situace pochopí a docení spíše dospělí. Úsměvné, zábavné, dojemné, ze života.

Anniecorn44
27.09.2020odpad!

Komiks je super pro holky se sourozenci jako dělané

sgjoli
24.08.2020

Ségry jsou celkem zábavný komiks inspirovaný skutečnými zážitky z autorčina života. Nehledejte v tom nic objevného nebo originálního, to vám asi tento komiks nedá. Proto také hodnotím jen průměrně. Není to nic, k čemu by se čtenář pravidelně vracel jako k nějakému klenotu. To asi ne. Ale na jedno přečtení je to milé odpočinkové čtení, u kterého se člověk dobře zabaví a pousměje se nad sourozeneckými tahanicemi. Kdo má nějaké sourozence, asi se do některých situací dokáže vcítit, neboť je asi sám v nějaké podobě prožil. Tohle bylo prostě fajn vyprávění ze života vyobrazené příjemnou kresbou a v příjemné, líbivé škále barev.. :-)

Knihomolka506
19.08.2020

komiksový příběh, kde se autorka doslova vyřádila na vlastní rodině. Popisuje každého z nich jako jedince s jinými povahovymi vlastnostmi a různými emocemi- od radostí přes smutek po vztek na mladsiho sourozence. Skvělé napsané a já doporučuji dál!