Doktoři

Doktoři https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6484/bmid_doktori-Q5F-6484.png 5 824 164

Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, nás zavádí do medicínského prostředí v USA. Nahlédneme do nejtajnějších zákoutí života lékařů – od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen – a zároveň do nejniternějších zákoutí lidské duše. S hlavními hrdiny prožíváme jejich lásky a touhy, skryté vášně, první profesní zkušenosti, triumty, ale i bolestná zklamání a nečekané prohry. Pestrá, dramaticky se proplétající mozaika osudů Barneye, Laury, Bennetta, Setha a dalších, plná lidského tepla i bolesti, zaujala miliony čtenářů na celém světě a dodnes je uchvacuje svou pravdivostí a humanismem, láskou a úctou k člověku i životu... V knize uvedeno chybné ISBN 80-863-2511-2... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lucka

Doctors , 1988

Efka88
21.07.2015 4 z 5

Pěkná knížka pro někoho, kdo se zajímá nebo pohybuje v lékařském prostředí, děj postupuje pomalu, sem tam nějaká napínavější a dramatičtější pasáž. Poměrně dost postav, občas jsem se v těch jménech ztrácela.

Barush64
18.07.2015 5 z 5

Parta mladých lidí, jejichž sen se zdá být skoro prostý - všichni chtějí úspěšně vystudovat a stát se lékaři. Ačkoliv mají všichni stejný cíl, každý má jinou motivaci a jiné osobní větrné mlýny, proti kterým musí bojovat. Prostřednictvím brilantní knihy se setkáváme s dobou, kdy žena na medicíně (a navíc tak krásná jako Laura!) byla spíše ojedinělá a společností odsuzovaná anomálie a kdy černým nebylo dovoleno ošetřovat bílé. Příběh o lásce, soucitu, naději. Příběh o tom, že vždycky je možné znova vstát a pokračovat. Příběh, který ve vás něco zanechá. Ačkoliv hlavními postavami jsou bezpochyby Laura a Barney, dozvídáme se toho mnoho i ze života jejich ostatních spolužáků, kteří pro nás přestávají být jen prázdná jména na papíře. Oceňuji mimořádně propracovanou a lidsky pochopitelnou psychologii postav a jsem vděčná za dějovou linku Benneta, bez které by román měl jen poloviční hloubku.

Jak tu píší ostatní, i mě napoprvé zklamal konec, který se, dle mého názoru, do knihy nehodil. Dnes už se tím netrápím. Pokaždé, když tu knihu čtu (a že už jsem ji četla mockrát), udělám si konec tam, kde chci já (a tam, kde asi všichni cítíme, že měl být).

Alienn
19.06.2015 4 z 5

Bezpochyby krásná kniha, výborně napsaná. Nicméně když vezmu, jak byl celý příběh "táhlý" tak konec byl na můj vkus takový urychlený a navíc (pro mě) těžko uvěřitelný. Takže za něj hvězda dolů, ale jinak hodnotím kladně.

jindrusa
08.06.2015 5 z 5

Po letech jsem se ráda ke knize vrátila, nevím, zda je to tím, že jsem sama lékař, ale přijde mi zkrátka dokonalá!! Určitě se k ní ráda někdy zas vrátím.

Racík
11.04.2015 3 z 5

Pěkné čtení, ale... Nevadilo mi, že je celý příběh poměrně rozvleklý. Čtu ráda knížky s podobným tématem, takže jsem si to užívala skoro do konce. Ale ten konec mě překvapil a trochu i naštval. Připadalo mi, jako by autor ještě dostal nápad, který tam za každou cenu chtěl mít, ale už nechtěl /nebo nemohl/ psát víc. Tak to prostě nacpal do zbytku knížky. Klidně bych snesla dalších x stránek navíc a poslední epizodu /dítě a jeho nemoc/ si přečetla rozepsanou ve stejném stylu, jako byla napsaná celá knížka. Musím říct, že mě to tedy hodně zkazilo celkový příznivý dojem. Ale jinak - zajímavé čtení pro milovníky lékařské tematiky.

Mercatino
24.03.2015 3 z 5

Pro mě za mě kdyby ta kniha byla jen o Bennetu Landsmanovi,tak si myslím,že by to bylo mnohem lepší. Protože Bennet byl postava s největším potenciálem a kniha se mohla jmenovat Doktor

mschmidtova
03.03.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla na doporučení a opravdu nelituji. Ještě teď mám v hlavě Lauru a Barneye a dost mi chybí. Do příběhu jsem se opravdu dostala a teď mám pocit, jako by mě opustili nejlepší přátelé. Kniha mi nepřipadla ani moc dlouhá, ani vleklá, já jsem si ji opravdu užila.

princesse
28.02.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Četla jsem ji již vícekrát. Úžasně čtivá. Příběh doslova uteče jako voda a litujete, že už je konec a právě ten mi přišel trošku přitažený za vlasy. Záhadná nemoc potomka hlavních hrdinů ... a následné záhadné a zázračně rychlé uzdravení. Zvláštní, ale každopádně jistě ne nemožné. Stávají se různé věci a stávají se i ty "záhadné" mezi nebem a zemí ... Knihu rozhodně doporučuji. Stojí za přečtení a nejen jednou.

lenya
04.02.2015 4 z 5

Působivá knížka, čte se lehce a přitom má čtenářovi co předat. Místy jsem měla náběh na záchvat smíchu (třeba v momentě, kdy studenti mediciny sedí v jídelně sami u stolu - zavání z pitevny - z toho jsem málem potřebovala kapesníček! :D ). Bohužel se mi něco málo za půlkou začala knížka trochu "táhnout" a odložila jsem ji. Ze začátku jsem byla nadšená z osobitých charakterů, prostředí, zápletek, ale v závěru knihy už to bylo pořád dokola. Nicméně určitě na mě kniha udělala dojem a zanechala ve mě pár myšlenek :)

dikobraz
01.10.2014 5 z 5

Fantazia! Laura, moja tajna knizna laska! Segal je fenomenalny!

adelinka
21.09.2014 4 z 5

kniha zachytáva život študentov - lekárov, ich rozdhodnutia aký odbor si zvolia - prečo a či sa im sny naplnia.....hlavnou postavou je Laura - dcéra lekára a jej sused Barney (viac o týchto dvoch neprezradím)....ako sa snaží uspieť ich priateľ (židovský černoch!!!) - chlapec - ktoré otec zahynul vo vojne.....a kam to dotiahli aj tí menej obľúbení......pekné čítanie :-)

Koobeek
29.08.2014 5 z 5

Kniha, která se čte sama. Přítelkyně studuje doktorku a teď alespoň vím, co mě čeká. Konec příběhu se dal očekávat. Pozor SPOILER!: Zdravotní problémy dítěte hlavního páru hnihy zbytečně natahovaly jinak báječnou knihu.

buschka
28.08.2014 5 z 5

Mám v knihovničce doma všechny Segalovy knihy, ale tato je moje NEJ. Četla jsem ji několikrát.

renataab
10.08.2014 4 z 5

Realistický příběh, čte se dobře, pro ty, kdo mají něco společného se zdravotnictvím, velmi přínosné.

zulanek
21.07.2014 5 z 5

Fantastická kniha! Jsem vděčná za ten nápad,že jsem knihu vytáhla z knihovny a dala se do čtení. Krásný příběh spolužáků z lékařské fakulty,jejich osudy,nadšení pro práci,ochota pomoci,když někdo z nich spadl na dno. A vztah Laury a Barneye,to se nedá popsat,to si musí každý prožít s nimi,až bude knihu číst. Tohle dílo se vám dostane pod kůži a silný dojem zůstane navždy!

allebra
22.05.2014 5 z 5

Velmi čtivá kniha, silné příběhy. Určitě se k ní ještě vrátím!

Ankavi
23.02.2014 5 z 5

Asi nejlepší kniha mého oblíbeného autora, ráda se k ní vracím a vždy v ní najdu další dimenze tohoto silného příběhu. Studium medicíny jsem sama prožila (v českých poměrech) a je v této knize popsáno velmi reálně, opravdově a přitom lidsky. Happyendy k životu (někdy) patří a v této knize mě vysloveně potěšil.

alfa30
20.02.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Čtivá s krásným příběhem všech postav ...

Tiffany
03.02.2014 5 z 5

Měla jsem to štěstí, že jsem knížku otevřela ihned , po přečtení Posledního kabrioletu a přišlo mi to , jako geniální pokračování ... V podstatě se jedná o plynulé navázání... , i když s jinými postavami a prostředím. Jsou knížky, kdy člověk opravdu lituje,že už příběh končí....

andream
27.01.2014 5 z 5

Bezvadné čtení, chytne od začátku a nepustí, je velice čtivá a špatně se od ní odchází. Určitě všem doporučuji, stojí za přečtení a myslím, že jsme ji určitě nečetla naposledy.¨, je velice výživná, ani jedna věta není zbytečná, paráda.