Doktoři

Doktoři https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6484/bmid_doktori-Q5F-6484.png 5 819 163

Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, nás zavádí do medicínského prostředí v USA. Nahlédneme do nejtajnějších zákoutí života lékařů – od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen – a zároveň do nejniternějších zákoutí lidské duše. S hlavními hrdiny prožíváme jejich lásky a touhy, skryté vášně, první profesní zkušenosti, triumty, ale i bolestná zklamání a nečekané prohry. Pestrá, dramaticky se proplétající mozaika osudů Barneye, Laury, Bennetta, Setha a dalších, plná lidského tepla i bolesti, zaujala miliony čtenářů na celém světě a dodnes je uchvacuje svou pravdivostí a humanismem, láskou a úctou k člověku i životu... V knize uvedeno chybné ISBN 80-863-2511-2... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Lucka

Doctors , 1988

zandu
zandu
08.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Mám ji doma už řadu let a četla jsem ji několikrát. Nikdy se neomrzí. Když už nevím co bych si měla přečíst, sáhnu po ní a nikdy nezklame.

Jana-Marie
Jana-Marie
08.01.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Dlouho jsem se odhodlávala k tomu, si ji přečíst, protože doktorské téma mě až tak nebaví. Nakonec jsem byla příjemně překvapená - super čtení, jednou se k ní určitě ještě vrátím.

Jumpova
Jumpova
02.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Moc mě bavilo sledovat osudy hlavních postav. Kniha se strašně dobře čte a vtáhne vás do děje. Kéž bych ji nikdy nečetla a mohla si ji přečíst znovu úplně poprvé. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

los
los
13.11.2019 2 z 5

přitažlivé téma, ale tak ukrutně idealizované a sentimentální zpracování, že to hraničí s červenou knihovnou, zejména ke konci a v závěru z toho happy end odkapával jak horký med, poslední kapitola mne úplně znechutila

vydání z roku 1993 = nehledě k nedbalé redakci, naprosto katastrofální překlad, tak blbě bych to snad nepřeložil ani já bez slovníku (ano, kvituju, na začátku 90. let naše drahá mateřština ještě neměla zaužívané ekvivalenty anglických reálií, např. předtleskávačka místo roztleskávačka, ale i tak je v textu tolik "doslovných převodů", nepochopených sousloví a ztracených metafor, narážek, jazykových her atd., o lékařské terminologii radši už ani nepíšu, že to srdce trhá)

freejazz
freejazz
11.10.2019 3 z 5

prečítané len preto, lebo Love Story. ale je jasné, že Segal je majster jednej knihy, do ktorej dal všetko. vďaka za ňu. to ostatné sú len ornamenty na pripomenutie.

arnikasam
arnikasam
27.09.2019 5 z 5

Četla jsem ji v roce 1992, to jsem zrovna studovala medicínu. Jedna věta z prologu mi navždy utkvěla v paměti:
"Na světě jsou tisíce nemocí, ale lékařská věda zná empirickou léčbu jen šestadvaceti z nich. Zbytek.... jsou pouhé dohady."
Hrozně mě to tenkrát dostalo. Přemýšlela jsem, jestli má vůbec smysl studovat dál; přepadla mě obrovská bezmoc.

Alma.steffl
Alma.steffl
01.08.2019 5 z 5

Moje srdcovka. Hluboce lidské, ale ne nudné a zdlouhavé. Osudy těch lidí ve vás zůstanou.
Za mě top od autora.

Steiniglovka
Steiniglovka
02.04.2019 5 z 5

Nedokážu popsat jen tak popsat v pár větách,co jsem prožívala při čtení téhle knihy. Byla to má první od Segala a už teď jsem tohoto autora zařadila mezi mé oblíbené.
Jednotlivé příběhy jsou tak silné a reálné,že jsem měla hodně blízko k slzám a také zlosti a posledních 100 poslední čtvrtinu knihy jsem nemohla napětím ani dýchat. Rozhodně doporučuji každému,kdo si chce přečíst opravdové životní příběhy a zároveň se rád z knih i něco nového naučí.

Snehulajn
Snehulajn
24.03.2019 5 z 5

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnou, s ještě lepší tématikou ze zdravotnictví.

viva71
viva71
14.03.2019 5 z 5

Knihu jsem četla už 3x v rozmezí 20ti let a stále má jedno z nejvyšších míst v mé knihovně.

Admirable
Admirable
10.02.2019 5 z 5

Nejlepší kniha! Pořád se k ní ve své mysli vracím, vzpomínám na některé momenty z knížky. Byla to hodně čtivá knížka a určitě si jí ještě přečtu.

tanjaj
tanjaj
03.02.2019 4 z 5

Skvělá kniha přečtena na doporučení.

Zdenekvdf
Zdenekvdf
13.01.2019 4 z 5

Menší rozpaky, se kterými jsem ke knize zpočátku přistupoval, nezpůsobila "tloušťka" románu, ale nebyl jsem si jist, zda-li to bude žánr pro mě. Po přečtení několika úvodních stránek byly mé mírné pochyby zcela rozptýleny. Skvělý román, moc hezky napsán.

gigi77
gigi77
30.12.2018 5 z 5

Z mého laického pohledu ÚŽASNÁ kniha. Bravurně vykreslené postavy a jejich osudy, elegantně protkané miniaturní hrstkou historických fakt. Do ruky se mi dostalo první vydání z roku 1992 a s každým vypadnuvším listem ubohého “salátového” stavu jsem byla přesvědčena o jejím neutuchajicim úspěchu. Doporučuji. Kniha, kterou si musím pořídit do své knihovny.

Mischa265
Mischa265
29.12.2018 5 z 5

Moje velmi oblíbená knížka, četla jsem ji, když mi bylo kolem 16 let, pak v 28 letech a byla jsem z ni opět nadšena.

amigo17
amigo17
14.12.2018 5 z 5

Škoda, že kniha bola taká krátka.

miuk
miuk
22.11.2018 4 z 5

Velmi kvalitní čtení o obyčejně neobyčejných životech spolužáků z univerzity. Neuvěřitelně lidská, pohlazení pro duši.

Kobinka
Kobinka
22.11.2018 4 z 5

skvělá kniha

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
09.11.2018 5 z 5

Cetla jsem skoro pred 20 lety, a kniha me nadchla. Ted zase precteno jednim dechem. Zajimave bylo jak jsem si postupne vybavovala dej. Jsem zvedava zda to same bude za dalsi 20 let????

marhoul
marhoul
22.10.2018 4 z 5

Hodně dobrý román z lékařského prostředí. Svižně se čte a je velmi hezky vystavěn.