Doktoři

Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, nás zavádí do medicínského prostředí v USA. Nahlédneme do nejtajnějších zákoutí života lékařů – od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen – a zároveň do nejniternějších zákoutí lidské duše. S hlavními hrdiny prožíváme jejich lásky a touhy, skryté vášně, první profesní zkušenosti, triumty, ale i bolestná zklamání a nečekané prohry. Pestrá, dramaticky se proplétající mozaika osudů Barneye, Laury, Bennetta, Setha a dalších, plná lidského tepla i bolesti, zaujala miliony čtenářů na celém světě a dodnes je uchvacuje svou pravdivostí a humanismem, láskou a úctou k člověku i životu... V knize uvedeno chybné ISBN 80-863-2511-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6484/segal-doktori-AWJ-6484.jpg 4.7683
Vydáno, Lucka

Doctors, 1988

Kniha Doktoři

Evaho73

Skvelá kniha, ktorú odporúčam všetkym milovníkom klasických príbehov.
Myslím si, že svojim obsahom je nadčasová, lebo hoci sa lekárske metódy a teórie menia, bolesť a strach trpiaceho človeka zostávajú stále rovnaké, tak ako otázky lekárskej etiky, cti a zodpovednosti.
Autorovi sa to všetko podarilo zachytiť na jedinečne vyprofilovaných postávach, s ktorými som prežívala ich úspechy i pády, bolesti i radosti, sklamania či naplnené očakávania. Príbehy jednotlivých postáv boli prepracované a na ich pozadí boli popísané i vtedajšie spoločenské pomery, ktoré iba podčiarlovali ich reálnosť alebo  uveriteľnosť.
Pre mňa osobne bol dokonalý i koniec, na ktorom chcel autor poukázať na nevyspytateľnosť medicíny, tam kde nezaberie trdičná medicína, môže pomôcť alternatívna, prípadne láska alebo zázrak z božej vôle...

EmillyT

Nádherná kniha, kterou jsem četla už kdysi před lety a nyní jsem se k ní vrátila v rámci čtenářské výzvy. Příběh je natolik poutavý, že na konci člověk lituje, že už je konec. Jednotlivé postavy jsou skvěle vykresleny a jejich osudy skládají milý čtivý příběh.

david9690

Příběh knihy je vyprávěn velmi poutavě a charaktery hlavních postav jsou skvělé vykreslené. Sice některé pasáže mi přišly drobet zbytečně detailní a někdy až možná trochu umělé natahovaly knížku, ale celkově se mi kniha líbila a bavilo mě to. Byl to velmi zajímavý exkurz do hlav a prostředí doktorů, které je pro mě určitým "neprobádaným územím" a o to více mi to přineslo poučení a rozšíření obzorů.

mcabr

Knížku jsem objevila díky Čtenářské výzvě. Moc pěkná, hezký příběh a dobře se četla.

Beramar

Naprosto úžasná kniha, u které, když dočtete, tak litujete, že už je konec. Doporučuji k přečtení.

SimčaS.

Moje srdeční záležitost! Tuhle knihu jsem četla asi 20x. Dokonce jsem jeden (brožovaný) výtisk „vyčetla“ natolik, že se totálně rozpadl a musela jsem si koupit knihu znovu - tentokrát již vázanou. Už jsem ji mnohokrát doporučila, dcery se mi smějí, jak často z knihy něco cituji... Už jsem ji asi rok a půl nečetla a tak jsem se do ní opět - v rámci Výzvy 2021 - pustila.
Doufám, že si ji končně přečteš @Áža707

Lily-fairy
16.12.2020

Velmi zajímavá kniha o lékařích, na zamyšlení. Jen mě mrzí překombinovaný a na pomalu plynoucí knihu moc rychle utnutý konec.

bruntal
12.12.2020