Doktoři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, nás zavádí do medicínského prostředí v USA. Nahlédneme do nejtajnějších zákoutí života lékařů – od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen – a zároveň do nejniternějších zákoutí lidské duše. S hlavními hrdiny prožíváme jejich lásky a touhy, skryté vášně, první profesní zkušenosti, triumty, ale i bolestná zklamání a nečekané prohry. Pestrá, dramaticky se proplétající mozaika osudů Barneye, Laury, Bennetta, Setha a dalších, plná lidského tepla i bolesti, zaujala miliony čtenářů na celém světě a dodnes je uchvacuje svou pravdivostí a humanismem, láskou a úctou k člověku i životu... V knize uvedeno chybné ISBN 80-863-2511-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6484/segal-doktori-AWJ-6484.jpg 4.7683
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Lucka
Orig. název

Doctors, 1988

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (127)

Kniha Doktoři

Přidat komentář
Evaho73
07. února

Skvelá kniha, ktorú odporúčam všetkym milovníkom klasických príbehov.
Myslím si, že svojim obsahom je nadčasová, lebo hoci sa lekárske metódy a teórie menia, bolesť a strach trpiaceho človeka zostávajú stále rovnaké, tak ako otázky lekárskej etiky, cti a zodpovednosti.
Autorovi sa to všetko podarilo zachytiť na jedinečne vyprofilovaných postávach, s ktorými som prežívala ich úspechy i pády, bolesti i radosti, sklamania či naplnené očakávania. Príbehy jednotlivých postáv boli prepracované a na ich pozadí boli popísané i vtedajšie spoločenské pomery, ktoré iba podčiarlovali ich reálnosť alebo  uveriteľnosť.
Pre mňa osobne bol dokonalý i koniec, na ktorom chcel autor poukázať na nevyspytateľnosť medicíny, tam kde nezaberie trdičná medicína, môže pomôcť alternatívna, prípadne láska alebo zázrak z božej vôle...

EmillyT
05. února

Nádherná kniha, kterou jsem četla už kdysi před lety a nyní jsem se k ní vrátila v rámci čtenářské výzvy. Příběh je natolik poutavý, že na konci člověk lituje, že už je konec. Jednotlivé postavy jsou skvěle vykresleny a jejich osudy skládají milý čtivý příběh.


david9690
22. ledna

Příběh knihy je vyprávěn velmi poutavě a charaktery hlavních postav jsou skvělé vykreslené. Sice některé pasáže mi přišly drobet zbytečně detailní a někdy až možná trochu umělé natahovaly knížku, ale celkově se mi kniha líbila a bavilo mě to. Byl to velmi zajímavý exkurz do hlav a prostředí doktorů, které je pro mě určitým "neprobádaným územím" a o to více mi to přineslo poučení a rozšíření obzorů.

mcabr
18. ledna

Knížku jsem objevila díky Čtenářské výzvě. Moc pěkná, hezký příběh a dobře se četla.

Beramar
10. ledna

Naprosto úžasná kniha, u které, když dočtete, tak litujete, že už je konec. Doporučuji k přečtení.

SimčaS.
05. ledna

Moje srdeční záležitost! Tuhle knihu jsem četla asi 20x. Dokonce jsem jeden (brožovaný) výtisk „vyčetla“ natolik, že se totálně rozpadl a musela jsem si koupit knihu znovu - tentokrát již vázanou. Už jsem ji mnohokrát doporučila, dcery se mi smějí, jak často z knihy něco cituji... Už jsem ji asi rok a půl nečetla a tak jsem se do ní opět - v rámci Výzvy 2021 - pustila.
Doufám, že si ji končně přečteš @Áža707

Lily-fairy
16.12.2020

Velmi zajímavá kniha o lékařích, na zamyšlení. Jen mě mrzí překombinovaný a na pomalu plynoucí knihu moc rychle utnutý konec.

bruntal
12.12.2020

Skvělý román!

1