Doktoři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, nás zavádí do medicínského prostředí v USA. Nahlédneme do nejtajnějších zákoutí života lékařů – od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen – a zároveň do nejniternějších zákoutí lidské duše. S hlavními hrdiny prožíváme jejich lásky a touhy, skryté vášně, první profesní zkušenosti, triumty, ale i bolestná zklamání a nečekané prohry. Pestrá, dramaticky se proplétající mozaika osudů Barneye, Laury, Bennetta, Setha a dalších, plná lidského tepla i bolesti, zaujala miliony čtenářů na celém světě a dodnes je uchvacuje svou pravdivostí a humanismem, láskou a úctou k člověku i životu... V knize uvedeno chybné ISBN 80-863-2511-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6484/segal-doktori-AWJ-6484.jpg 4.7588
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno · Lucka
Orig. název

Doctors · 1988

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (98)

Kniha Doktoři

Přidat komentář
Alma.steffl
01. srpna

Moje srdcovka. Hluboce lidské, ale ne nudné a zdlouhavé. Osudy těch lidí ve vás zůstanou.
Za mě top od autora.

Steiniglovka
02. dubna

Nedokážu popsat jen tak popsat v pár větách,co jsem prožívala při čtení téhle knihy. Byla to má první od Segala a už teď jsem tohoto autora zařadila mezi mé oblíbené.
Jednotlivé příběhy jsou tak silné a reálné,že jsem měla hodně blízko k slzám a také zlosti a posledních 100 poslední čtvrtinu knihy jsem nemohla napětím ani dýchat. Rozhodně doporučuji každému,kdo si chce přečíst opravdové životní příběhy a zároveň se rád z knih i něco nového naučí.

Snehulajn
24. března

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnou, s ještě lepší tématikou ze zdravotnictví.

viva71
14. března

Knihu jsem četla už 3x v rozmezí 20ti let a stále má jedno z nejvyšších míst v mé knihovně.

Admirable
10. února

Nejlepší kniha! Pořád se k ní ve své mysli vracím, vzpomínám na některé momenty z knížky. Byla to hodně čtivá knížka a určitě si jí ještě přečtu.

tanjaj
03. února

Skvělá kniha přečtena na doporučení.

Zdenekvdf
13. ledna

Menší rozpaky, se kterými jsem ke knize zpočátku přistupoval, nezpůsobila "tloušťka" románu, ale nebyl jsem si jist, zda-li to bude žánr pro mě. Po přečtení několika úvodních stránek byly mé mírné pochyby zcela rozptýleny. Skvělý román, moc hezky napsán.

gigi77
30.12.2018

Z mého laického pohledu ÚŽASNÁ kniha. Bravurně vykreslené postavy a jejich osudy, elegantně protkané miniaturní hrstkou historických fakt. Do ruky se mi dostalo první vydání z roku 1992 a s každým vypadnuvším listem ubohého “salátového” stavu jsem byla přesvědčena o jejím neutuchajicim úspěchu. Doporučuji. Kniha, kterou si musím pořídit do své knihovny.