Doktoři

Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, nás zavádí do medicínského prostředí v USA. Nahlédneme do nejtajnějších zákoutí života lékařů – od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen – a zároveň do nejniternějších zákoutí lidské duše. S hlavními hrdiny prožíváme jejich lásky a touhy, skryté vášně, první profesní zkušenosti, triumty, ale i bolestná zklamání a nečekané prohry. Pestrá, dramaticky se proplétající mozaika osudů Barneye, Laury, Bennetta, Setha a dalších, plná lidského tepla i bolesti, zaujala miliony čtenářů na celém světě a dodnes je uchvacuje svou pravdivostí a humanismem, láskou a úctou k člověku i životu... V knize uvedeno chybné ISBN 80-863-2511-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6484/big_segal-doktori-AWJ-6484.jpg 4.6749

Vydáno: , Lucka

Doctors, 1988

Kniha Doktoři

JiříŠkorpík

Jednotlivé medicínské příhody a vyznění lékařské profese se mi líbilo. Šlo poznat, že autor/ lékař toho hodně zažil a slyšel, takže vyznění příhod bylo propracované a stálo za zamyšlení. Nicméně příběhové linky mi připadaly často dost nepravděpodobně – zvlášť vztah Laura/ Barney a Bennův život.

LucieT
18.12.2021

Půjdu proti všem nadšeným recenzím, ale mě kniha prostě nebavila. Příběh se mi táhnul a postavy mi byly až na pár výjimek spíš nesympatické. Jenom proto, že neodkládám rozečtené knihy jsem to nakonec dočetla, ale často jsem se musela do čtení opravdu nutit.

Katka2382
17.11.2021

Strhující četba od začátku až do úplného konce(pravda malinko přeslazeného).
Kniha se četla strašně dobře a kolikrát jsem měla co dělat se od ní odtrhnout.
Doporučuji všem kdo mají rádi rozsáhlé romány a z lékařského prostředí obzvláště.

esfinge
13.11.2021

Krásná kniha z lékařského prostředí. Četla jsem ji podruhé s odstupem více jak 20ti let a stále je celý příběh velice čtivý. Opět jsem fandila všem hlavním postavám, opět mi i slza ukapla.

hanka0630
23.10.2021

Moc příjemná kniha. I když vypráví o vážných věcech a problémech, které jsou dodnes těžko řešitelné, autorův smysl pro humor mě v dialozích postav moc bavil. Určitě si někdy přečtu znovu.

TaJeMa
15.09.2021

Moc hezké

Ivetaa
05.09.2021

Román nejen z lékařského prostředí jsem "chroupala" několik dnů. Osudy několika mladých lidí od 60. let 20. století jsem sledovala s napětím a čekala, co jim život přinese. Ta nadčasovost je úžasná.

anibeni
23.08.2021

I když je mi lékařské prostředí velmi vzdálené, kniha mě vtáhla do děje a já s nadšením sledovala příběh několika spolužáků z lékařské fakulty, jejich vzlety, pády, kariéru i hluboké přátelství..