Lovci Půlnoce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román z počátku 19. století vypráví nevšední životní příběh portugalského Žida. Hrdina příběhu, syn vinaře John Zarco Stewart, je velmi inteligentní chlapec přátelící se se staršími dětmi. Jeho kamarádi mají brzy problémy s dospíváním, které John ještě přesně nechápe. Také jsou z jiné společenské vrstvy. Toto vše dohromady způsobí tragédii, při které se jeho nejlepší přítel utopí. Hlavní hrdina díky těmto zážitkům trpí depresemi a chce se zabít. Vyléčí jej až otcův přítel, uprchlý černý otrok, zvaný Půlnoc. Charismatický Půlnoc pak žije několik let v Zarco Stewartově rodině a svým vlivem se podepíše na všech jejích členech. Autor prostřednictvím rodiny Zarco Stewartů seznamuje čtenáře s postavením Židů v Portugalsku na počátku 19. století, prostřednictvím Půlnoce a jeho dcery s postavením otroků na americkém Jihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50313/lovci-pulnoce-50313.jpg 4.216
Série:

Sefardský cyklus 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Hunting Midnight, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Lovci Půlnoce

Česneksmedem
20. února

"Myslíš, že by někomu
mohl chutnat kámen?"
Citát z knihy

Porozumět citátu mohou asi jen ti, kteří knihu četli. Vám ostatním radím jediné – čtěte a pochopíte. Rozhodně to stojí za to!

strana1-100
25. ledna

Je to krásná kniha. Poklidná? Ano, ovšem tím nejlepším způsobem. Akční? Cha, stačí se dostat do půlky a čtenář jenom zírá na ty zvraty. Ovšem nedoporučuju číst anotaci, hodně se tím ochudíte.
Oceňuju taky pěknou práci s jazykem a myšlenky, jež provázejí zrání hlavního hrdiny i ostatních postav.
Nicméně pár výtek bych měla. K překladatelce - česká verze názvu mi vzhledem k příběhu nedává smysl. Původní "lovení Půlnoce" by bylo logičtější.
K autorovi - občas jsem trochu nadskakovala nad prvky, které na začátek 19. století přenesl v podstatě ze současnosti. Za všechno dva příklady. John jako chlapec touží po psovi, a tak mu otec pořídí border kolii. Když pomineme fakt, že borderky vznikly křížením až na konci 19. století, nedokážu si vysvětlit, proč by rodiče žijící v městském domě pořizovali chlapci ryze pastevecké plemeno a ke všemu ho do Portugalska (zcela určitě plného psů) dopravovali z Anglie. Druhá zarážející věc - kolem roku 1800 alespoň v našich končinách děti svým rodičům vykaly a vztah mezi nimi nebyl ani náhodou rovnoprávný. Nemyslím, že by to v Portugalsku bylo až tak rozdílné, takže Johnova komunikace s rodiči byla přímo neuvěřitelná. Jsem však ochotná připustit, že to byla mimořádná rodina s mimořádnými vztahy.
I přes podobné drobnosti to však pro mě byla kniha ideální k ponoření a dlouhému čtení do noci, i když se ráno musí vstávat. Škoda jen, že nebyly přeloženy všechny tituly z cyklu.


radusak9806
17.12.2021

NEDOCTENO, po půl roce znovu odloženo.
Zcela souhlasím s příspěvkem Lucopatka, to je tak všechno co k tomu můžu říct.

SgtTračník
10.02.2020

Obvykle to nedělám , ale knihu jsem v půlce odložil. Prostě nebavilo.

Lucopatka
05.01.2019

Po pár stránkách jsem si říkala - uau, tak tohle bude Kniha. Není.
Po zmizení Půlnoce to pro mne ztratilo šťávu. Neříkám, že mě to nebavilo, ale celé to pak začalo být jakés takés rozvláčné, ještě když se přidalo vyprávění Morri...škoda.
Ale přebal, přebal má kniha krásný. To se musí nechat.

Merlinit
28.03.2016

John Stewart čtenáře provede svým životem a všemi těmi, kdo se podepsali na jeho pestrosti, ať už do něj vnesli cokoli. Krásný životní příběh kvalitního člověka, o to lepší, že zůstal zachován lidský rozměr hlavního hrdiny. Kniha, která v dobrém smyslu slova šokovala.