Lovci Půlnoce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román z počátku 19. století vypráví nevšední životní příběh portugalského Žida. Hrdina příběhu, syn vinaře John Zarco Stewart, je velmi inteligentní chlapec přátelící se se staršími dětmi. Jeho kamarádi mají brzy problémy s dospíváním, které John ještě přesně nechápe. Také jsou z jiné společenské vrstvy. Toto vše dohromady způsobí tragédii, při které se jeho nejlepší přítel utopí. Hlavní hrdina díky těmto zážitkům trpí depresemi a chce se zabít. Vyléčí jej až otcův přítel, uprchlý černý otrok, zvaný Půlnoc. Charismatický Půlnoc pak žije několik let v Zarco Stewartově rodině a svým vlivem se podepíše na všech jejích členech. Autor prostřednictvím rodiny Zarco Stewartů seznamuje čtenáře s postavením Židů v Portugalsku na počátku 19. století, prostřednictvím Půlnoce a jeho dcery s postavením otroků na americkém Jihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50313/lovci-pulnoce-50313.jpg 4.114
Série

Sefardský cyklus 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Argo
Orig. název

Hunting Midnight, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Lovci Půlnoce

Přidat komentář
SgtTračník
10.02.2020

Obvykle to nedělám , ale knihu jsem v půlce odložil. Prostě nebavilo.

Lucopatka
05.01.2019

Po pár stránkách jsem si říkala - uau, tak tohle bude Kniha. Není.
Po zmizení Půlnoce to pro mne ztratilo šťávu. Neříkám, že mě to nebavilo, ale celé to pak začalo být jakés takés rozvláčné, ještě když se přidalo vyprávění Morri...škoda.
Ale přebal, přebal má kniha krásný. To se musí nechat.


Merlinit
28.03.2016

John Stewart čtenáře provede svým životem a všemi těmi, kdo se podepsali na jeho pestrosti, ať už do něj vnesli cokoli. Krásný životní příběh kvalitního člověka, o to lepší, že zůstal zachován lidský rozměr hlavního hrdiny. Kniha, která v dobrém smyslu slova šokovala.