Šedý muž

Šedý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470231/bmid_sedy-muz-3YG-470231.png 4 349 102

Šedý muž série

Bestseller, podle kterého Netflix chystá film s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích, vychází česky! Court Gentry je bývalý agent CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a kolují o něm legendy. Je to samotář bez rodiny, přátel i domova. Přijímá pouze zakázky, kdy má zlikvidovat zločince. Pohybuje se jako stín, splní nemožné a pak zmizí. A vždy zasáhne svůj cíl. Vždy. Jenže na světě existují síly smrtelnější než Gentry. Peníze. Moc. A lidé, pro které nic jiného hodnotu nemá. Pro ně je Šedý muž problém. A tak musí Gentry prokázat, že umí zabíjet nejen pro peníze, ale i proto, aby zůstal naživu...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Gray Man , 2009

Nuttelka
08.03.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Gentry... Court Gentry... Hodně mi to připomínalo "bondovku" a ty já můžu :-) Court Gentry jako Šedý muž je doslova nesmrtelný. Je to napínavé, akční a díky interpretaci Martina Stránskýho naprosto famózní! Dost mě to natěšilo na film, tak jsem zvědavá, jak se toho ujali a doufám, že nebudu zklamaná...

derminator
06.03.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih za poslední dobu, kterou jsem přečetl. Musím uznat že kniha je hodně akční a už se moc těším na film, ten pokud se povede tak to musí být pecka. Už se těším na další díly a knize nemohu dát jiné hodnocení než 100% a vřele doporučuji.

Evelin2506
25.02.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, jen ten konec byl trochu přetažený. Těším se na další pokračování.

Dandulka
23.02.2022 5 z 5

Moc hezký příběh. Sice se mi některé scény zdají přemrštěné, ale z celkového pohledu je možno toto autorovi odpustit. Na druhou stranu; člověk vydrží hodně a ještě víc když má motivaci.

oleg
04.02.2022 5 z 5

Napínavé, vše co má mít akční příběh a že je to nadnesené,to vůbec nevadí,stránky jen létaly,super čtení.

Hella
24.01.2022 3 z 5

Taková superakční pohádka se sympatickým a velmi nesmrtelným a nezničitelným hrdinou. Něco mezi Supermanem, Rambem a Bondem. Prostě dokáže úplně všechno s úplně každým zraněním a minimálním množstvím krve v těle. Je to díky tomu chvilkami až takové trošku slabodušší, ale i tak vás příběh baví a pohlcuje. Prostě pohádka pro dospělé. Ale tak jasně - kdy že už bude další díl?

Vlaďkaa4
23.01.2022 5 z 5

Připomíná mi to Jacka Reachera. Court je vyloženě sympaťák. Fajn oddechovka po severských detektivních a thrillerech

twister78
20.01.2022 4 z 5

Šedý muž je machr. To, co všechno v knize zvládl, je až za hranicí Supermana. Obzvášť od Paříže a dál to fakt bylo nerealný. Ale člověk nečte knihy kvůli realitě, že. Takže já jsem se královsky bavil a o to přece jde. Greaney píše čtivě, jednoduše, příběh není příliš komplikovaný a jede jak dobře promazaný stroj. Jen té Prahy mohlo být více. V červnu rozhodně nashledanou, Courte.

pobijecmuch
19.01.2022 5 z 5

Až díky natáčení filmu v Praze, objevili Češi knižní sérii Šedý muž (Gray Man). A je to velká škoda. V současnosti má už 11 dílů, u kterých se stabilně udržuje čtenářské hodnocení okolo 80 - 90%.
Já jsem si knihu hodně užil. Současná doba tomu nahrává, že čtenář se potřebuje odreagovat a zapomenout na nějaké počty nakažených, politiku a zdražování. Vím, že někdo může namítnout, že některé věci uvedené v knize jsou nadneseny. Pro mně klidně můžou být. Mně to nevadí, mně kniha musí hlavně bavit. Hlavní hrdina je velký sympaťák, s kterým postupně procestujeme celý svět.
Na shledanou v létě, kdy chystá Kalibr vydat pokračování Na mušce.

blackdog
18.01.2022 3 z 5

Akcie tam bolo do až až. Chýbala mi tam hĺbka, ako keď list pláva po hladine horského potoka a vy by ste sa chceli pozrieť aj pod hladinu, ale nejde to. Jednoducho vás to spláchne. Možno film bude lepší.

tulip131
17.01.2022 4 z 5

Rychlé čtivo, potěšilo mě, že své místo měla i ČR a Praha, až do Paříže to bylo, s trochou nadsázky, i uvěřitelné. Čekala jsem, že mladá pomocnice z veteriny tam bude mít větší roli. Dopadlo jak dopadlo.

spencer
04.01.2022 4 z 5

Šedý muž je vskutku talentovaným zabijákem. I když jsem od tohoto akcí nabitého thrilleru čekala víc, bavila jsem se. Od první stránky jste vhození do děje, který se ve stejně rychlém tempu pohybuje až do samotného konce. Court Gentry vždy zasáhne svůj cíl. Když se ale do jeho práce připlete hra o peníze a moc, bude muset v sobě najít dost sil k tomu, aby přežil. Pro mě byl určitě zajímavou postavou, která mě nejvíce zaujala svou schopností přežít vše, co na něj jeho nepřátelé nastraží. To je bohužel i jedním z mínusů, jelikož mi tato jeho „nesmrtelnost” přišla po nějaké době nereálná a ubírala na napětí.
Co si na něm ale zajisté oblíbíte, je jeho styl přemýšlení a to, že čtenáře při svém útěku bere na různá místa po celé zeměkouli.
Titul rozhodně nebude pro každého, jelikož chvíli trvá, než se dostanete do autorova stylu psaní. Možná vám také začne brzy připadat, že je to pořád dokola to samé. Gentry utíká, bojuje, zraní se a uteče. Pokud vás ale baví špionážní thrillery, kde opravdu netušíte komu věřit, mohl by vás zaujmout i tento.

biki
31.12.2021 5 z 5

No, ty brďo, tak to byla paráda. Tentokrát jsem se do hlavního hrdiny zamilovala hned v momentě, kdy jeho chladná profesionalita bojovala s docela obyčejným lidským svědomím, což se mu mohlo těžce nevyplatit. No jo, no, zabiják se svědomím to prostě nemá lehké. Při jeho zběsilé jízdě přes celou Evropu by měl i legendární Jason Bourne potíž s ním držet krok. Jsem zvědavá, co si autor dál pro Gentryho vymyslí, zvlášť se zřetelem k úplnému závěru knihy.

Dumicek
20.12.2021 5 z 5

Jo tak to byla jízda..neskutečné,padouchama nadupané dílo s nesmrtelným hlavním hrdinou,který prostě zvládne a dokáže vše. Musim říct,že jsem se u knihy dost bavila a jsem zvědavá jak na další díl,tak na filmové zpracování.

aktak1203
25.11.2021 4 z 5

Taková pohádka se střílečkama pro dospělé. Oddychovka, ale za chvíli si nebudu pamatovat o čem byla. Ale četla se dobře.

aNGie5
23.11.2021 5 z 5

Thriller jak má být, kdežto film mě hodně zklamal - změnili vše, co se dalo a navíc z toho udělali takovou střílečku pro děti. Ale musím pochválit pražskou scénu z filmu- ta je natočena skvěle :)

Wladimirski
17.11.2021 4 z 5

Svižný, napínavý thriller, žádná lichá stránka či dokonce odstavec. "Nesmrtelnost" hlavního hrdiny se předpokládá, v poslední části knihy už to bylo ale přeci jen moc, tak proto hvězdička dolů. Čtení mne však dokázalo natolik pohltit, že jsem se plně odpoutal od denních starostí a tak kniha "fungovala" jako dobrý relax.

Staráknížka
15.11.2021

Dávám velkou jedničku a už se těším na další díl. Je to príma mix Bourna, Bonda a možná i Ramba. Hrdina neuvěřitelně přežije všechny léčky a nástrahy, zlikviduje všechny padouchy - musíte to brát s nadhledem. Bavila jsem se dobře.

lucakuca
09.11.2021 5 z 5

Božínku já se tak těším na film! A prý snad budou i další díly? James Bond má asi bratra. :-)
To byl napínák a jaké je drsoň ten Gentry i vtípky proběhly kolem!
Každou stránku ho pronásledují z volně pasoucího chovu komanda Bolívijců, Tripolisu z Libye, indonéské Jakarty a z mnoha mnoha dalších skupin či speciálních jednotek, ale prostě.... NO PROSTĚ.
Je to tak nabušený akcí, to tak frčí, vím jak vypadají hlavní hrdinové, že jsem už vlastně ten film viděla :-)

hana1039
07.11.2021 5 z 5

Začnu asi takto, pokud máte rádi sérii Bountuv mýtus s Mattem Damonem, tak si určitě přečtěte tuto knihu, víc asi není třeba co dodávat... Je to velice podobné, já tenhle žánr můžu, takže mě to bavilo, nezapomeňte, že knižní hrdinové zmužou skoro všechno :-)