Šedý muž

Šedý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470231/bmid_sedy-muz-3YG-470231.png 4 349 102

Šedý muž série

Bestseller, podle kterého Netflix chystá film s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích, vychází česky! Court Gentry je bývalý agent CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a kolují o něm legendy. Je to samotář bez rodiny, přátel i domova. Přijímá pouze zakázky, kdy má zlikvidovat zločince. Pohybuje se jako stín, splní nemožné a pak zmizí. A vždy zasáhne svůj cíl. Vždy. Jenže na světě existují síly smrtelnější než Gentry. Peníze. Moc. A lidé, pro které nic jiného hodnotu nemá. Pro ně je Šedý muž problém. A tak musí Gentry prokázat, že umí zabíjet nejen pro peníze, ale i proto, aby zůstal naživu...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Gray Man , 2009

Ales.BD
17.04.2023 3 z 5

Nesmrtelný šedý vlk samotář proti nejlepším zabijákům z poloviny zeměkoule na cestě přes půl Evropy. Samozřejmě žádná logika a jako obvykle se zvrhne v soupeření pouze 2 vybraných šampionů dobra a zla. Kazí to jen fakt, že bílý rytíř má na štítu cizí krev, když je sám nájemným vrahem, byť s příchylností k sirotkům. Akční standard, příznivec žánru dostane, co očekává.

Ivka2
08.04.2023 2 z 5

Jelikoz tento typ knížek bezne nectu, nejsem zrovna objektivnim kritikem. Na muj vkus bylo v knize zbytecne moc odbornych nazvu zbrani a jejich součástí. Hlavni hrdina uz by měl byt 4x mrtvy, ale nejakym zazrakem je porad schopny utikat a bojovat (ale budiž). Zapletka neni příliš nápaditá a kdyby hlavni hrdina si nedelal zbytecne zastavky po Evropě, kde (krome jedne navstevy stareho pritele) nic neziskal mela by kniha 20-30 stranek s koncem, ktery je predvidatelny. Bohuzel me kniha nepresvedcila k tomu, abych se k autorovi ci podobnemu tematu vratila.

ave55
23.03.2023 4 z 5

Taková čtivá pohádka "O neposlušných kůzlátkách" pro dospělé. Moje kniha je nějak divně svázána, takže jsem s pevnou vazbou, která nešla pořádně rozevřít, bojovala.

uhložrout
13.02.2023 2 z 5

(SPOILER) Poslouchání jako audiokniha - interpretace excelentní, což o příběhu nemůžu říci. Autor ma ucházející styl, ale ma problém s logikou. Že hrdina je superman mi nevadí, ale jednání některých postav beru jako urážku čtenářové inteligence. Konkrétně (spoiler): 1. Jednání majitele špičkové bezpečnostní agentury. Přesto ,že poskytuje polovině Evropy bodygardy a ostré hochy, pošle po výhrůžkách svou rodinu bez krytí na prázdninové sídlo. Nebo, že se opetovně setká s vyderačem bez zajištění ve své kancelaři a nechá se unést. Sorry takovouto agenturu leda použít na hlídání Lidlu. 2. Okamžité angažmá 20 komand z nejprofláknutejšich režimu v EU - Scifi. Autor vůbec nic neví o vízech a mechanizmu kontroly pohybu osob z rizikových oblastí. Takovou to akci by odhalili i naši neprávem vysmívaní "čučkaři". 3. Motivace 20 mil $ pro tajnou službu Saúdské Arábie, Jižní Korea nebo JAR, kde proboha autor žije?

janina66
27.01.2023 4 z 5

Takovéto knihy čtu velmi ráda.
Nájemný vrah, kterému od začátku musíte fandit. Nezdolný, ač zraněný, stále bojuje proti přesile nájemných komand.
Četla jsem knihu s podobným tématem " Krycí jméno Tesseract" (2 díly),a ta se mi líbila více.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

To byla pořádná pecka! Na každé stránce nálož akce, ani jedno hluché místo. Moc se těším na film!

ThomasRuhe
22.12.2022 3 z 5

Celá kniha je jedna akce za druhou. Hlavní postava je sice zabiják, ale řídí se určitým morálním kodexem, prostě něco je i pro něj tabu. Je velice výkonný, jestli je to moc, to už záleží na vkusu každého čtenáře. Jasně, kdyby nebyl, bylo by na padesáté stránce po něm. Možná ho mohl autor více zlidštit, ale chápu, že na to nebyl v příběhu čas. Šedý muž si u mě vystřílel 3 hvězdy.

magic11
09.12.2022 5 z 5

Parádní jízda

Milosz
08.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Přečteno, protože podle toho v Praze točili akční velkofilm.
Kniha je ale tupá kokotina. Je to o supermanovi, po kterém jdou desítky profesionálních zabijáků, vždycky zneškodní jednu skupinku, přesune se jinam, kde ho přepadne další skupinka, a takhle asi 10x. Ze všech zranění se zázračně vyléčí během pěti minut, ze všech pastí se dostane jako kouzelník, všechny přepere, i když je postřelený, pobodaný a má zlomené kosti. A to všechno proto, aby zachránil dvě děti, co ani nejsou jeho.
Kdyby to aspoň bylo napsané nějak zábavně a s nadsázkou, ale kdepak. A už to má asi 10 dalších dílů...
A v Praze se odehrává asi 10 stran z 300 a je to jedna rvačka v metru. Takže všechny ty akční honičky, co se točily v pražských ulicích, jsou zcela vymyšlené.

hanap
07.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Poslouchala jsem audio, hodně mrtvých, hlavní hrdina prokoukne všechny intriky a odráží neohroženě útoky na jeho osobu a i když hodně potlučený, vyjde z toho jako vítěz.
Za mě dobrý.

trudoš
16.11.2022 3 z 5

Akční thriller se spoustou střelby, výbuchů a zabíjení, postrádající pro mě to nejdůležitější – určitou dávku odstupu i nadhledu. Court Gentry je hrdinou z devadesátých let minulého století; nezničitelný, nepřemožitelný, neústupný, což ke konci skoro až hraničí s parodií. Protivníci mohou udělat prakticky cokoliv a on se z toho nějakým zázrakem vyseká, třebaže zdaleka ne vždy bez zranění.
Co se každopádně autorovi nechat musí, je skutečnost, že umí rozehrát parádně výbušnou akci, kde hrdinovi nedá ani stránku vydechnout, dokud o zem necinkne poslední prázdná nábojnice. Od úvodu po epilog je děj prošpikován bojem na život a na smrt, přičemž postupně se nejen ujasňují motivace, ale především vize plánu záchrany zainteresovaných. Neříkám, že pokaždé jde Mark Greaney na ruku žánrovým klišé, ale naneštěstí častěji, než by mi bylo milé. Zvraty nezaskočí, zápletka nepřekvapí. Stejně tak zamrzí zaběhnuté archetypy charakterů postav, ale tady zkrátka na cokoliv komplikovanějšího nezbyl prostor.

VeruMalfoy
12.11.2022 3 z 5

Ze začátku se mi kniha moc líbila. Byla plná napětí a neohroženého hrdiny. Vše dávalo smysl a nepřišlo mi to za vlasy přitažené, tedy až do určité doby. Pak vše začalo být až moc fantastické a stalo se to až nereálné. Od té doby mě kniha zklamala. Bohužel to nezachránil ani konec, naopak, zklamal mě ještě víc než nereálné střípky v knize předním. Škoda.

šipek
09.11.2022 4 z 5

Pohodová čtivá kniha, která splnila mé očekávání. Sice to není můj žánr, ale četlo se to velmi dobře a ani jsem se v knize neztrácel.

marketa7
19.10.2022 4 z 5

Povedené! Takový akční film v knížce. A za mne o něco lepší než pak knížka ve filmu...

martisko3
23.09.2022 5 z 5

Vynikající, napínavá kniha, která má spád a nedá se odložit.

kiraa
19.09.2022 5 z 5

Audio
Špionážní thriller, kde je mrtvých víc jak spadaných švestek. Court Gentry je profesionální zabiják a žije podle svéráznýho morálního kodexu. Kosí to sice hlava nehlava, ale za duhu posílá jen zločince a největší padouchy. Svět očišťuje od morálního bahna a největších sígrů. Během jedný takový očisty zjistí, ze se karty obrátily, on je tím nepohodlným a sám se stává lovnou zvěří. Těžce zraněný má v patách komanda ne úplně hodnejch hochů. Nejen, že chce přežít, ale musí včas dorazit do cíle, kde na záchranu čekají dvě malý holky, kterým hodiny začínají až moc rychle odpočítávat jejich poslední minuty života.
Gentry je vlastně takovej mladší brácha pana “Protřepat, nemíchat” :) Drsný, šarmantní i zatraceně osobitý.
Audiokniha, která je namluvená Martinem Stránským bude vždycky dobrá. A bude dobrá, i kdyby byla špatná. Po několika jeho čteních vím, že by dokázal povznést i úplnej brak do nebeských výšin :)

TeriLoch
18.09.2022 5 z 5

Za mě teda skvělá kniha ! Něco trochu jiného než klasické thrillery a vraždy, takže příjemná změna. Velmi napínavý příběh, pořád se něco dělo. Chystám se si pustit film, na který jsem dlouho čekala, tak snad nezklame. Také se chystám druhý díl - Na mušce, který mi už leží v knihovně. Každopádně Šedého muže doporučuji ! :)

Jury
10.09.2022 4 z 5

Tak rozhodně je to lepší než to co vyplodil Netflix, dobře se to čte a děj jede celou dobu, žádné hluché a nudné kapitoly…Problém je, že se autor nechal unést a to co Sierra 6 vydrží je prostě úlet…ale jak to prehlídnete, že je snad nesmrtelný a vždycky přežije tak je to dobré čtení, rozhodně zkusím 2 díl :)

VasnivaCtenarka
29.08.2022 5 z 5

AUDIOKNIHA:
Ooooo... tak tohle byla zase jízda! Skvělé to bylo! Mělo to spád, pořád se něco dělo a interpretace pana Stránského byla bezchybná. Jako vždy!

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Ak niekto mocný s peniazmi a vplyvom rozhodne, že má prestať existovať iný človek, je to job pre Šedého muža.

Court Gentry alias Šedý muž je nájomný zabijak, ktorý si "vyberá zákazky" (rovnako ako Billy Summers)- likviduje iba zločincov. Po poslednej úspešnej akcii kedy zlikvidoval brata nigérijského prezidenta sa sám stal terčom. Lloyd Hansen, (bývalý člen CIA) v súčasnosti uzatvára subdodávateľské zmluvy s vražednými tímami z polovice iných krajín, a práve hlavu Šedého muža potrebuje na dokončenie transakcie v hodnote miliárd dolárov. Spôsob, ako vlákať do smrteľnej pasce Šedého muža je zdanlivo jednoduchý. Lloyd Hansen unesie rodinu Sira Donalda Fitzroya - šéfa Šedého muža a vyhráža sa ich smrťou. Court Gentry má len 48 hodín na to aby tomu zabránil. 48 hodín kedy sa bude musieť aj on sám ubrániť vražedným tímom z pol tucta krajín... Podarí sa mu dostať z Iraku cez Prahu, Budapešť, Zürich, Paríž až do Normandie?

Príbeh nabitý nepretržitou akciou, plná streľby, odvahy, potu a krvi, od prvej strany až po poslednú. Nezničiteľný hlavný hrdina (trochu James Bond, trochu Jason Bourne, trochu Terminátor) si ľahko získa vaše sympatie aj napriek tomu že je to vyškolený zabijak. Kládla som si pri čítaní otázku: "Aký nebezpečný a efektívny musí Court Gentry byť, keď nie je zranený a unavený". Každopádne ma toto nereálne dobrodružstvo veľmi bavilo a doslova som hltala všetky tie absurdné situácie, ktorými si Šedý muž prešiel.