Únosce draků

Únosce draků https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152843/bmid_unosce-draku-VT3-152843.jpg 5 414 40

Sedmý smysl série

Třetí kniha série Sedmý smysl. Ve světě draků se dějí divné věci - ztrácejí se dračí vejce, dokonce je uneseno i dračí mládě. Ve světě našich kamarádů se také dějí divné věci - zcela nečekaně se objeví malinký žlutý dráček, o němž nikdo neví, odkud pochází. Zvolí si Hanku za svoji sivian... Draci nevěří lidem a lidé jsou nevraživí k drakům; schyluje se k boji? Kdo za vším stojí, která temná síla touží vyvolat válku? Hanka, Sváťa a Rafan se jako obvykle nevyhýbají problémům, ale některé jsou nad jejich možnosti. Hanka se dostává do nebezpečí, z něhož snad není úniku... Naštěstí jsou s nimi i tentokrát nejen chápaví a mocní dospělí z rodu lidí, ale také vnímaví přátelé jednorožci, na scéně se opět zjevuje jejich věrný džin. Pomohou zklidnit situaci? Co se stane s Hankou?... celý text

marketa3815
marketa3815
15.03.2024 5 z 5

Poslouchá naše devítiletá dcera a pořád se jí moc líbí, dokonce si z knihovny půjčila i knížky. Bude v sérii pokračovat.

Nathally
Nathally
06.11.2023 5 z 5

Celá knížka se skvěle čte a ráda jsem si představovala, jak s hlavními hrdiny zažívám dobrodružství.

Plativa
Plativa
04.11.2023 5 z 5

Od prvního dílu sága neztrácí na svižnosti a čtivosti, celý příběh Hanky, Sváti a Rafaela mě pohltil, dějová linka ma nečekané zvraty a smyčky. Opravdu poutavé čtení.

ElikaS
ElikaS
05.04.2023 5 z 5

S každou další knížkou se mi série líbí víc a víc. Základní pravidla světa jsme poznali, hlavní i vedlejší postavy také a teď už máme čas na mnohá dobrodružství. Navíc se autorka s ničím nemaže a v podstatě jdeme z jednoho dobrodružství do druhého.
Zápletka s unesenými dračími vejci byla zajímavá a Plamínka jsem si hned zamilovala. Líbila se mi i Silasienta, u které jsem obdivovala její klid a nadhled. Stejně tak jsem ocenila Dianu Renu, která dostala v této knize více prostoru.
Líbí se mi, že se děti vždy snaží své problémy řešit primárně samy, i když jim to je někdy na škodu. Malí čtenáři se mohou nechat inspirovat a vidět, co všechno mohou zvládnout. Je fajn, že autorka dětem ukazuje, že neúspěch je nezlomí, pokud se samy nenechají. A i když je knížka primárně určena dětem i dospělí si v nich najdou to své.
Sérii si užívám a už teď se těším až se do ní pustím se synem.

KnihoSny
KnihoSny
05.04.2023 5 z 5

Miluju tuhle sérii doporučuji

Abukšákul
Abukšákul
03.01.2023 5 z 5

Stejně jako první a druhý díl paráda. Stále se něco nového udává a nenechá Vás ani chvíli vydechnout. Super čtení na pár večerů, ještěže má tolik dílů =)

TessieB
TessieB
15.10.2022 4 z 5

Ze tří dílů se mi tento líbil zatím nejvíc. Pátou hvězdičku strhávám ale za ten konec, to mi přijde hodně bláznivé tedy :) no, uvidíme, co bude dál.

Jarka_rybář
Jarka_rybář
21.10.2021 5 z 5

Tohle byl opravdu parádní díl. Plamínkův příběh je dojemný, dramatický i smutný. Moc se mi líbil.

broskev28
broskev28
17.10.2021 5 z 5

Omylem jsem místo tohoto, třetího dílu, začala číst čtvrtý. Už po pár stranách mi bylo jasné, že se někde stala chyba, takže jsem ho odložila, zkontrolovala jsem pořadí, vzala si Únosce draků a v podstatě jsem ho přečetla na jeden zátah. Tím chci říct: čtení podle posloupnosti je opravdu nutné, jinak se připravujete o mnohé!
Vzhledem k rychlosti, s jakou jsem knihu zhltla, asi není třeba dodávat více. Opět mi nejvíce zalahodil komentář TaLu, ten je opravdu skvělý a výborně by se vyjímal na obalu knihy jako doporučující anotace zkušené čenářky; já za něj moc děkuju.
Mně se tuze líbí také fakt, že autorka děti průběžně celou sérií seznamuje s neúspěchem, který potká v životě většinu z nás, ale nemusí to být konec světa a my naopak musíme fungovat dál. Velmi pravděpodobně nebudu vždy a ve všem úspěšný (natož nejlepší), ale budu na sobě i nadále pracovat, protože tuze záleží právě na mé píli a na mém úsilí.
Ze školy vím, že mnohé děti tohle neznají, rodiče jim cestičku umetají, dokonce i za cenu obcházení pravidel (tady byla úžasná zástupkyně Diana Rena), a to určitě není dobré. Tenhle díl pro mě také zpřístupnil, tak nějak zlidštil Dundara i Mirandu, což jsem velice uvítala. Plavík překvapil, ale Plamínek ještě více.
A naprosto skvělá byla podzemní "exkurze" se Silasientou!

BarielNight
BarielNight
06.09.2021 5 z 5

Různé věci v knize mi nic neříkají kvůli tomu že jsem nečetla druhý díl.Kniha byla hodně napínavá a moc mě bavila.

Knihodrak
Knihodrak
28.07.2021 5 z 5

Za mě tedy zatím asi nejlepší díl s nejlepší obálkou. Dělo se toho tady mnohem více, i když kdyby tady bylo zase víc té hezké magie, tak bych se na druhou stranu nebránila :)

veru1367
veru1367
04.04.2021 4 z 5

Podle mě lepší než minulý díl. Moc se mi líbil.

JAnD
JAnD
18.03.2021 5 z 5

Jeden z dílů, který s mi líbil o chlup méně. Ale stále skvělé počteníčko.

Luigi1
Luigi1
03.03.2021 5 z 5

I teto díl mě zaujal a spolkl jsem ho i návnadou.Moc se líbíl.

Knihomolka223
Knihomolka223
26.01.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze série. Děj je čím dál napínavější a zamotanější. Rozhodně se mi líbil nápad nových draků. Sváťa bydlí se svou nalezenou rodinou a snaží se přesvědčit otce, že draků se není třeba bát. Rafan je na stopě své rodině a přitom si jeho tulík Plavík založí vlastní. Hanka pomáhá drakům a jednorožcům a stává se chůvou nového malého dráčka ze soustroví delfína. Plamovi hrozí dosut nepoznané nebezpečí. Vron žije se Sváťovou rodinou a vydává se za příbuzného, aniž někdo tuší, že je kouzelný džin. A Zachariáš... ten je pořád stejný.

TaLu
TaLu
07.11.2020 5 z 5

Děj nabírá na dramatičnosti. Děti, které osud svedl dohromady kdysi dávno v dětském domově, vyrůstají. Příběh plný dobrodružství, napětí, svižných pasáží i přesných popisů, vystihujících fantastický svět kouzel, draků, jednorožců a Sirén. Sílící temnota zvyšuje napětí, ještě že tu máme tulíky a malého dráčka. Jejich zařazení je opravdu osvěžující. Možná, že si při čtení tulík udělal hnízdo i v mých vlasech, protože mi bylo při čtení velmi krásně :o)
Musím se přiznat, že díly čtu jedním dechem a sama. Těším se, až budu číst vnoučatům, ale zatím se procházím kouzelným světem tak trochu sobecky jen já. A to vlastně také vypovídá o velkém nadání paní spisovatelky, že dokáže všechny generace upozornit na to, že sedmý smysl máme vlastně všichni - fantazii.

DK197
DK197
13.07.2020 5 z 5

KNIHA: Za děti plný počet a za sebe už taky. Ne snad, že by tento díl byl lepší, než předchozí dva, úroveň se drží stejná. Ale za ty tři díly si zvyknete na autorčin styl psaní, na to, jak funguje magický svět, i rychlost s jakou se řeší zápletky. Žádná prostě není dlouhodobá. Přesto se tam pořád něco nového děje, aniž by to působilo přecpaně. Roztomilé prvky jako je malý dráček a Plavík vás prostě nutí se culit. Krásná pohádková jízda s troškou napětí. Jen ty sestersko-bratrské vztahy za mě autorka trochu moc proplétá... Kdyby místo toho vznikly nové postavy, působilo by to lépe.

soupik2012
soupik2012
27.05.2020 5 z 5

Série nabírá na obrátkách. Počáteční oťukávání je pryč a na scénu přichází skutečné zlo. Příběh je sice stále zabalený do pohádkové atmosféry, ale napětí se zvětšilo. Zatím jednoznačně nejlepší kniha z celé série. Závěr slibuje velice zajímavé a napínavé pokračování a tak moc dlouhou pauzu před dalším dílem dělat nebudu. Audioknihu a celou sérii čte paní Margit Vinklárková.

miskok
miskok
13.05.2020 5 z 5

Moc se mi ta kniha líbí.

Hani77
Hani77
02.01.2019 5 z 5

Mám ráda draky, proto se mit tento díl moc líbil.