Smrt kouzelného džina

Smrt kouzelného džina https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138148/bmid_smrt-kouzelneho-dzina-FwL-138148.jpg 5 440 39

Sedmý smysl série

Naši přátelé - Hanka, Sváťa a Rafael tráví část prázdnin v útulku pro nemocné magické tvory, kde si odpykávají školní trest. Trest přijali dobrovolně a s nadšením. Práce jim nevadí a čas s nimi tráví i Hančin dračí bratr Plam. Rafan musí absolvovat zkoušku a je přijat do školy v Santareně. Nový školní rok tedy tráví sourozenci Vronovi společně. Jejich schopnosti a dovednosti se prohlubují, ale také se začínají rozlišovat. Každý je dobrý v něčem jiném. Rafan s Hankou milují supervolon, Sváťa se stále více ztrácí ve světě knih. Jejich ochránce Vron přiznává svou temnou minulost, ale je dětem tak hluboce oddán, že umírá, aby zachránil Hanku... Co bude dál? Jak si naši kamarádi sami poradí? Jak se vyrovnají s nástrahami, které je čekají ve světě lidském i magickém? Vydrží jejich přátelství? Autorka opět do svižně napsaného příběhu plného napětí vsouvá otázky týkající se mezilidských vztahů, dokáže dojmout i rozčílit. Nabízí odpovědi, ale často nechává na čtenáři, ať se rozhodne. Stejně jako první díl také Smrt kouzelného džina nám poskytuje zábavu, napětí, ale burcuje i k zamyšlení. Na konci budete netrpělivě očekávat pokračování...... celý text

marketa3815
08.03.2024 5 z 5

Poslouchala naše devítiletá dcera, audioknížka se jí líbila, dokonce víc než první díl. Bude v poslechu pokračovat.

haki34
10.01.2024 5 z 5

paní Pacovská drží laťku, ba dokonce posunuje výš :) celkově mnohem lepší a plynulejší, jako první díl. Zdá se, že už chytla vlnu a prkno jede samo... Děj se šine kupředu, ztrácíme džina, nalézáme otce. Závodíme v supervolonu. Blíže poznáme jednorožce. rafael studuje, protože nebylo zbytí :)
Vše pestré, barevné, zábavné, napínavé. Jméno Pohromaků mě docela irituje, protože byla jednou jedna dětská série "Statečná autíčka" tuším, kde byl pták Pohromák, kterého pak IZS museli neustále zachraňovat :D
S chutí se vrhám na další díl a jako malou chybičku na kráse bych viděla snad jen to, že autorka si toho na ramena nabrala tolik, že občas na můj vkus klouže po povrchu a není schopna zajít u jednotlivých linek a postav hlouběji. Svět je to však dobře vymyšlený, a moje přírodní duše, milující stromy, mech a trávu, si docela u jednorožců porochnila...a hden jsem si i našla svůj pramen a studánku přátelství, mysl pohotově dosadila jedno moc hezké místo v Beskydech :)

Nathally
06.11.2023 5 z 5

Další skvělé pokračování. Jen název prozrazuje to nejdůležitější v knize, což je trochu mínus. Jinak děj opět bezvadný.

Plativa
04.11.2023 5 z 5

Od prvního dílu se od ságy nemohu odpoutat, nechápu, že to má být kniha pro děti, mně jako dospělé celý příběh hrozně promlouvá do duše.

Booklice
24.05.2023 5 z 5

Druhý díl mě bavil stejně tak, jako ten první. Děj pěkně postupoval a čtenáři odkrýval další dílky a tajemství. Líbí se mi, že zápletky nejsou nijak zbytečně natahovány a že se každý problém vždy relativně rychle vyřeší tak, aby děj mohl plynout. Bavilo mě objevovat další tajemství tohoto kouzelného světa a co ocěňuji nejvíce je fakt, že se kniha soustředí hodně na přírodu, venkovní prostředí a různé tvory. To mě jakožto bioložku moc bavilo a oslovilo. Konec byl zajímavý a částečně nečekaný a upřímně jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet.

KnihoSny
15.05.2023 5 z 5

druhy díl série sedmý smysl a zase za mě krásný díl je těžký popsat svět v knize bo tam se najde od každého něco... já jen mužu doporučit :*

ElikaS
29.03.2023 5 z 5

I druhý díl série se povedl. Knížka je pro mě takovým pohlazením na duši, jedná se o opravdu nežné fantasy, primárně určené dětem, ale určitě potěší i dospělé.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a byla zvědavá na jejich další příběhy. Ocenila jsem především děj, který se odehrával u jednorožců, ale celá knížka má své kouzlo.
Knížka řeší i poměrně zajímavé témata jako šikanu, zasednutí učitele, ztrátu a vinu, ale něžnou formou odpovídající věku našich hlavních hrdinů.
Už teď se těším na pokračování

Abukšákul
03.01.2023 5 z 5

Stejně jako první díl paráda. Stále se něco nového udává a nenechá Vás ani chvíli vydechnout. Super čtení na pár večerů, ještěže má tolik dílů =)

TessieB
09.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl mě bavil o trochu více než ten první. Přesto má tedy své nedostatky a otazníky - je nutné v takovéhle knížce pro děti mluvit o znásilnění a sexu? Moc se mi to tam nehodilo. Vrona mi je líto, u dračice mu podle mě bylo líp, protože Sváťův táta a jeho žena na mě teda působí dost protivně. Jsem zvědavá na další díly.

ciaram
01.02.2022 5 z 5

Stále se jedná o milý příběh, který je sice vyprávěn jednoduše, přesto poutavě. Zajímají mě osudy naší trojky. Svět se utěšeně rozšiřuje, nezapomíná se na starší postavy a zároveň potkáváme nové. Děti zažívají úspěchy i pády , někdy lehce předvídatelné, a pak do děje paní Pacovská vetkne i docela těžké myšlenky - ztrátu a vinu, ze které ale vlastně vzejde něco dobrého. A naopak, jasně pozitivní setkání přináší i hořkou pachuť. Jediné, co mě při poslechu zarazilo, byl, z mého pohledu, useklý konec. Ověřila jsem si to i v knize, že je to tak správně. Jako by autorka chtěla navázat další situací, ale nakonec se rozhodli, že už by ten díl byl příliš dlouhý. V žádném případě to ale neubírá na kráse. Pro děti a dospělé s dětskou duší doporučuji :) Opět poklona paní Vinklárkové za čtený projev.

Jarka_rybář
21.10.2021 5 z 5

Velmi pěkný díl. Dobrodružný, dramatický a smutný. Džinův příběh mě dostal.

broskev28
09.10.2021 4 z 5

Vrhla jsem se na pokračování, aniž bych řádně vnímala název tohoto dílu. Asi to tak mělo být, protože překvapení pak bylo dokonalé . . .
Jinak velká spokojenost, podobně jako píše TaLu: už teď mě mrzí, že nemám po ruce třetí díl a budu nucena proložit sérii dalšími knihami. Pohromakovi se chovají odpovídajícně svému jménu, i na škole s výukou magie si na vás může úča "zasednout", skvělý je systém žetonů jako propustky do dalšího ročníku, a naprosto dokonalé byly šachové figurky z inteligentního růžového mramoru!
Pobyt u jednorožců určitě nadchne všechny děti, tatínek Dundar už asi méně, bohužel. Ale o to více mě zajímá, jak se kdo vybarví v dalších dílech!

"Dobrá, posaďte se k nám a přemýšlejte, jak se od sebe liší smích a posměch. Až naši hosté odejdou, ověřím si, jak důkladně jste přemýšleli, a poslechnu si, kolik rozdílů jste objevili."

ZuKo
30.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Další krásný díl ale pomalu si říkám, že Svaťa na svůj věl 10 let se někdy chová až moc dospěle. Také mě mrzí, že nevíme kolil je let dvojčatům nebo sourozencům Pohromakovým. Také mě překvapilo popsaní chování bratrů a sestry v rodině Pohromaků. Tohle je asi první dětská kniha, kde čtu o šilaně mezi sourozenci.

Knihodrak
26.07.2021 5 z 5

Další krásný díl plný magie :)

veru1367
04.04.2021 3 z 5

Knížka mě bavila. Děj je napsán svižně a napínavě.
Ale vadí mi ten název. Celou dobu jsem čekala než se to stane.

JAnD
18.03.2021 5 z 5

Zajímavě vyřešená zápletka s názvem. Děj má rychlý spád, četlo se dobře.
Dcera si chce na knížky ušetřit...

Luigi1
03.03.2021 5 z 5

Spisovatelku paní Pacovskou jsem vůbec neznal a proto jsem očekával co bude následovat po první díle.Jsem nadšen,velice dobře psané a somo se to četlo.

Knihomolka223
23.11.2020 5 z 5

Skvělé jako vždy. Zajímalo by mě, jak to dopadne s Vronem.

TaLu
07.11.2020 5 z 5

Dobrodružný, tajemný příběh tří kamarádů pokračuje. Napínavé, svižné, jedinečné. Musím říci, že jsem překvapená, jak si mě tato série připoutala u sebe. Čtu všechny díly, co mám doma, bez vkládání jiných knih a už se rozhlížím, kde sehnat pokračování. Před paní spisovatelkou s respektem kloním hlavu, no není ona jednorožec?
Z příběhu, který má překotný spád, i když nechybí přesný popis kouzelného světa, prozrazovat nic nebudu. Určitě ale doporučuji. Myslím, že pro mě je to rozhodně jeden o objevů roku ! Jsem ráda, že jsem kouzelný svět objevila. Autorka nám vlastně darovala Sedmý smysl všem, kdo čteme.

soupik2012
30.04.2020 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem této sérii na základě zdejších názorů dala ještě šanci. Druhá část je totiž výrazně vydařenější než byl první díl. Podle mého názoru, je i tato kniha určena především pro mladší děti. Absence reálného zla a nebezpečí knize ubírá na napínavosti, ale jinak je svět vymyšlený opravdu dobře a zatoužíte, stát se alespoň na chvilku jeho součástí. A to je hlavní předností této série. Na rozdíl od prvního dílu v této knize nejsou žádná hluchá místa a tak si zaslouží plný počet bodů. Audiokniha je předností. Paní Margit Vinklárková čte pohádkově fantasticky.

draci magie česká fantasy fantasy pro děti fantasy

Ilka Pacovská
česká, 1954
2012  89%Ostrov zasvěcení
2013  93%Únosce draků
2012  93%Smrt kouzelného džina
2014  94%Otrocká krása
2018  91%Naučte mě zabít draka

Kniha Smrt kouzelného džina je v