Průvodce ztracených

Průvodce ztracených https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196406/bmid_pruvodce-ztracenych-iuT-196406.jpg 5 331 38

Sedmý smysl série

Vedle starých známých – Hanky, Rafana a Sváti – nás nový příběh seznámí s Tulianem, Silmurem nebo mágem Artitanem. Tentokrát nás děj zavede hlavně do školy v Airbowanu, která se nachází v nevlídné krajině na pomezí mezi životem a smrtí. Vládnou zde harpyje, jež jsou také učitelkami Toma a Sama. Druhá – zcela nová oblast, kam se dostaneme – je Jižní kontinent a hrad Belistoun s okolím.... celý text

marketa3815
24.03.2024 5 z 5

Devítileté dceři se opět líbilo hodně a hned se pouští do poslechu dalšího dílu.

stelka_knihomol
02.01.2024 4 z 5

Na to, že jsou Sam a Tom o dost mladší než hlavní hrdinové, knížka mě bavila víc než předešlé díly, byla už taková temnější. Také mi přišla zajímavá ta škola, na kterou chodily. Těším se na další díly.

Nathally
06.11.2023 4 z 5

Za mě jeden ze slabších dílů, protože se děj točí kolem Sama a Toma, ale i tak to bylo příjemné čtení a mile mě překvapilo.

ElikaS
12.04.2023 5 z 5

Parádní díl. S přibývajícím věkem hlavních hrdinů příběh postupně zvážňuje a to mě baví. Moc mě bavil příběh Tomu a Sama, který nás zavedl k harpyjím, kde se magie učí úplně jinak než to známe od našich hlavních hrdinů.
I příběh království byl zajímavý a příjemný zpestřením příběhu. A navíc nám přinesl nové postavy, takže se příběh může dál rozvíjet. Ač jsem dávno dospělá, tak mě příběh stále baví a těším se na další díly.

Abukšákul
28.02.2023 5 z 5

Stejně jako předchozí díly perfektní. Přečteno za tři večery a hned utíkáno do knihovny pro další díl. Vřele doporučujeme. Kluci hodnotí lépe než Harryho Pottera. Fantazy svět z čarodějného prostředí 5*

TessieB
21.11.2022 5 z 5

Na knize mě bavilo právě to, že to nebylo "jen" o Hance, Rafanovi a Sváťovi. Příběh Sama a Toma byl super, atmosféra knihy nebyla už taková sluníčková a neobsahovala všeobjímající dobro a přátelství, jako to bylo ve většině předchozích knih. Dle anotace a komentářů k další knize se můžeme pomalu těšit, že se přiostřuje. Pořád si ale nedokážu představit, že série s dětmi roste tak, jak to bylo například u Harryho. Přijde mi, že se H+R+S stále chovají jako děti - na to, že je Rafanovi 18 let - nedokážu si představit, že by se knihy líbily vrstevníkům hlavních postav, ale třeba se mýlím :) každopádně se moc těším na další díl!

capar
06.03.2022 5 z 5

Tahle série mě prostě baví...zase jiná dobrodružsví, nové postavy, v příběhu ovšem i známé tváře. Za mě vyvedené :)

Knihodrak
18.08.2021 5 z 5

Moc se mi líbilo, že jsme se ocitli opět na jiné magické škole :)

zirafinec
03.05.2021 5 z 5

Nevím, co zde napsat - kniha je krásná, postavy skvěle vymyšlené, trocha nelogičnosti tu sice je, ale co se dá dělat, zajímavé mi přijdou harpyje a jejich pohled na dobro a zlo... Prostě úžasná kniha. Tento komentář asi nikomu nepomůže, ale nevím, co by stálo za napsání. Škoda jen, že tato kniha je spíše o Tomovi a Samovi.

JAnD
18.03.2021 4 z 5

Asi nejslabší díl, hlavně zpočátku hodně tajemný. První část knihy se věnuje úplně jiným postavám a získáváme nový pohled na celý svět.

Luigi1
04.03.2021 5 z 5

Velice dobře napsaný díl,už s těším na další pokračování

Knihomolka223
03.03.2021 5 z 5

Autorka pěkně vykreslila život v Airbowanu. Bylo zajímavé sledovat příběh i z pohledu Sama a Toma. Rozhodně doporučuji.

TaLu
17.02.2021 5 z 5

V minulém díle jsme se dočkali určitého uzavření jedné etapy života. Nejprve jsem si myslela, že tím začíná vyprávění o dalších mladých hrdinech. Zpočátku to tak vypadá, když je čtenář vtažen do školy Harpií, kde se ocitají dvojčata Tom a Sam. Postupně, jak se jejich příběh rozbíhá a vyvíjí, proplétají se osudy nových postav s těmi dřívějšími. Autorka tentokráte zprostředkováním pohledu do světa na rozhraní mezi životem a smrtí přidala temnotu. Až jsem měla o kluky strach. Pohled na dříve známé události z "druhé strany" od Toma a Sama byl velmi zajímavý. Harpie naprosto úžasně popsaná stvoření. Opět se skláním před fantazií autorky. Jediné, co mi přišlo tentokráte slabší, byla závěrečná bitva. Jako by přesně v tom okamžiku tomu všemu napětí došel dech a ztratilo to vnitřní dynamiku. Přesto mě ani nenapadne snižovat hodnocení. Úžasná série, kterou doporučuji všem milovníkům dobrodružství bez rozdílu věku.

Retketka
04.02.2021 5 z 5

Úžasná kniha! Rozhodně doporučuji přečíst si celou sérii.

Verča@
14.11.2020 4 z 5

Za mě byl začátek slabší, přece jenom se odehrával v Airbowanu a já mám rozhodně radši, když se děj motá kolem Hanky a jejích přátel...
Potom ale příběh nabere neuvěřitelné obrátky a už jen otáčím stránky...
U konce jsem se příběhem nechala doslova pohltit a tajil se mi dech až do konce...
Kdybych na začátku měla ohodnotit tuhle knihu, tak bych jí dala jen tři hvězdičky ale za to, jak se ten příběh vyvrbil a za ten napínavý konec si tu další rozhodně zaslouží...

soupik2012
25.08.2020 5 z 5

S každou další knihou mi tato série připadá stále lepší a lepší. Ono to bude hodně tím, že jsem si všechny hrdiny příběhu oblíbila a tak se těším na jejich další dobrodružství stále víc a víc. Autorka změnila způsob vyprávění. Již se nedrží pouze jedné dějové linky, ale rozehrává hned několik příběhů, které se ve vhodný okamžik všechny protnou a propojí. Myslím si, že to příběhu a této knize hodně prospělo a doufám, že u podobného způsobu vyprávění zůstane i nadále. Abych jenom nechválila, tak mi přišlo, že je tento díl malinko přeplácaný. Zkrátka už je těch postav, možná až příliš. Nicméně je to krásná pohádka, která potěší nejenom dítka, ale také jejich velké vzory. :-) Nádherně čte tuto sérii paní Margit Vinklárková. Možná je to především její zásluha, že se mi tato série zdá tak úžasná.

DK197
20.07.2020 5 z 5

E-KNIHA: Pátého dílu jsem se bála, oprávněně. Vždyť anotace mluví o nových postavách i změně prostředí. To je vždycky risk. Na počátku mi bylo hodně líto, že se nevracíme do školy v Santareně. Jenže zůstal úžasný styl vyprávění a v Airbowanu vzniklo spousta prostoru pro další tajemno a objevování nových věcí, že jsem brzy na lítost zapomněla a čtení mě bavilo možná ještě víc. Protože tohle místo je víc nebezpečné, zahalené nevědomostí a na hraně dobra se zlem. Ani by mi naši staří známí pro jeden díl nechyběli. Proto jsem dost smutná, jak to autorka zkoulela na konci. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to s dvojčaty dopadlo jinak. Ale co se dá dělat. Nicméně, i kvůli tomu mě opravdu mrzelo jiné rozložení času, než jsme byly u předchozích částí zvyklí. Na druhou stranu, lepší asi takto, než s tím uměle pracovat a pak být zklamaný, že jde kvalita dolů. Jen to království mi tam nesedělo. Jako bych se propadla do jiného století... Ale tak, k pohádkách pro dětí asi vedle kouzel patří i princové a princezny... Jinými slovy - každé negativum jsem si sama ospravedlnila, byť se mi nelíbí. A zápletka se taky povedla, ačkoli se mi jiné líbily víc. Ale to bude tím královstvím. Ještěže tu byl ten Airbowan. Rovnováha nadšení a nenadšení z toho pro mě udělala opět dobré počtení. Tudíž se těším, co bude dál...

Radoušš
02.03.2019 5 z 5

Zatím mi připadá, jako nejlepší díl ze série. Doufám, že autorka odhalí v dalších dílech ostatní kouty světa sedmého smyslu. Jako byl zajímavě vymyšlený Airbowan a v tomhle díle popsaná situace Jižního kontinentu.

mysik612
03.02.2019 5 z 5

Úžasné je, jaké rodinné vztahy mezi sebou hrdinové nevědomky mají.

Hani77
02.01.2019 4 z 5

Tento díl mě zaujal méně než předchozí. Hodně velká část se odehrává v Airbowanu. Sice nakonec to nebylo tak špatné, ale přeci jen jsem byla veselejší, když se děj točil kolem Hanky a jejích kamarádů.