Ostrov zasvěcení

Ostrov zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123522/bmid_ostrov-zasveceni-uR7-123522.jpg 4 577 120

Sedmý smysl série

Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Jedenáctiletá Hanka žije v Útulném domově. Stejně jako usměvavý devítiletý Sváťa a sebevědomý třináctiletý Rafan. Žijí vedle sebe a vzájemně si pomáhají. Osud jim brzy připraví mnohá nečekaná překvapení a dostane je do víru dobrodružství. Na Ostrově volby zjistí, že mají sedmý smysl, a začnou studovat v Santaréně. Ocitají se ve světě, o němž se jim nedávnou ani nesnilo. Pomáhá jim záhadný Vron a náš trojlístek má stále o čem přemýšlet. Každý z nich je osobností a všichni dohromady jsou bezvadná parta, kterou spojuje přátelství, silný cit pro spravedlnost a snaha porozumět i jiným světům.... celý text

marketa3815
06.03.2024 4 z 5

Poslouchá naše devítiletá dcera, jednu hvězdičku strhává za ošklivých prvních 10 kapitol v děcáku. Kouzelný svět ji baví a podobnost s Harry Potterem, kterého už četla, nevidí.

haki34
09.01.2024 4 z 5

(SPOILER) děti našli pod stromečkem...a samozřejmě, když už to tam je ( a koupila jsem na základě dobrých hodnocení z DK), musím si přečíst taky :) začla jsem trochu opatrně, protože když už jsem pořídila celou sérii, co když to nebude dobré ? naštěstí po trochu kostrbatém začátku (seznámení s Vronem, Útulný domov - autorka se asi potřebovala trochu zahřát), působícím trochu formálně a násilně, jako by nás tlačila do seznámení se , se to rozjelo... děti zvykle týrány v sirotčinci najednou začínají objevovat nezvyklé schopnosti..hlavně Hanka a Sváťa...a kouzelný prstýnek naznačí vývoj věcí příštích. Záhadný Vron se pokouší děti z domova dostat a poslat tam , kam patří - ke studiu magie...
A celkem se mu to podaří ( i tady mám pocit lehkého tlačení na pilu, ale pořád zajímavé a čtivé, i když Hančina záchrana z lodě na mě působila fakt dost nasilu psaná..) , a hrdinům už nic nebrání, aby se dostali na Ostrov zasvěcení...
tady se začíná rozjíždět fantazie paní autorky a slibně naznačuje věci budoucí...
Pořád nevíme, kdo je Vron...a kdo vlastně chce děti vzdělat a platí jim vše...
objevují se mýtická stvoření. Škola Santarena a její pravidla, její svět (tady opět pocit nedotažení, kdy spousta věcí tak nějak naznačena - kroužky, pravidla, chcete mazlíčka, když zažádáte, můžete a podobně - spíše než přísné regule naznačují nekonečné množství volnosti a prizpůsobivosti... ).
No a i když se mi občas zdálo, že autorka v běhu vymýšlí, kam to vlastně celé povede, postupně přidává odbočky (prázdniny), další hlavní hrdiny (záporáky) a důležitá stvoření (draci, jednorožci, ale třeba i fuňové, tulíci...) , bavilo mě to čím dál víc. Ke konci už jsem byla docela namotaná, hlavně poté, co se začíná rozvádět dračí linka...no a dál ? s chutí pokračuji druhým dílem ...
P.S. ilustrace taky fajn, klidně bych ocenila víc... a doporučuji vyzkoušet svět Sedmého smyslu !

11191
28.12.2023 4 z 5

Tak milou knížku jsem už hodně dlouho nečetla, byla jsem s ní i se zbytkem série velmi spokojená. Jediné, čeho trochu lituji je, že jsem ji četla jako dospělá, kdybych ji četla mladší, dám jí plný počet bodů.

Nathally
06.11.2023 5 z 5

Tato série patří do mých srdcovek, úplně moje první fantasy sága, kterou jsem hltala díl po dílu. Celý děj je bezva a určitě doporučuji.

Plativa
04.11.2023 5 z 5

Série knih Sedmý smysl od Ilky Pacovské mi byla velmi doporučena kamarádkou, která mi tento první díl zapůjčila. Upřímně, nebýt jejího naléhání, v životě bych po takové knize v knihkupectví nesáhla, hlavně protože obal knížky vypadá jako literatura pro náctileté. Stejně i tak větší písmo s rozestupy, myslím, že kniha se měla natisknout úplně jinak, aby přilákala dospělejší čtenáře než ty mladší. On totiž už začátek knihy je docela brutální stejně jako např. minulost Vrona. Kniha se mi celkově moc líbila je hrozně čtivá a autorka úžasně popisuje místa a přírodu. Vážně se do knihy začtete a ani nevnímáte, jak ubíhá čas. Mohu jen a jen doporučit celou sérii Sedmý smysl.

Nuttelka
05.08.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Všichni tuto sérii chválí, tak jsem si konečně pustila 1.díl a musím říct, že jako takový úvod do světa, kde je Hanka se Sváťou a Rafanem, se mi moc líbí.. Začátek mě tedy děsil, když byli v Útulném domě, ale objevil se Vron a teď už pojedeme jen na vlnách fantasy dobrodružství :-) Ano, inspirace HP je tu velká, ale vůbec mi to nevadí, jelikož interpretace Margit Vinklárkové je úžasná a dává ději a postavám autentičnost. V jejím podání je úplně skvělý Sváťa, toho jsem si oblíbila moc.

Garfielda
24.06.2023 2 z 5

Kniha má skutečně některé prvky z Harryho Pottera, proto jsem ji začala číst. Nicméně, HP má hloubku čtenářského prožitku atraktivní i pro dospělého čtenáře. Ostrov zasvěcení jen klouže po povrchu a nikam zřetelně nesměřuje. Neříkám, že je to špatně. Dětem a mladým čtenářům se kniha určitě bude líbit, mně jako dospělého nebavila. Proto také hodnotím jak hodnotím.
Knihu jsem nakonec nedočetla.

KnihoSny
15.05.2023 5 z 5

Tu hle tu sérii doporučuji ona je uplně skvělá ten svět plný fantasy zviřatek at už těch hodných tak zlích moc doporučuji..

Booklice
27.04.2023 5 z 5

Fantasy mám moc ráda a když jsem říkala taťkovi, že bych si ráda přečetla něco ve stylu Harryho Pottera - něco o nějaké kouzelnické škole, hned mi doporučil Sedmý smysl. Zpočátku se mi do toho moc nechtělo, ale pak jsem to na cestách otevřela a hned jsem se začetla. Příběh mě začal vtahovat více a více a líbilo se mi poznávat nový svět magie. Líbí se mi to, že jsou tam věci popisované do detailů a že má kniha napětí i přes to, že se věci vždycky brzy vyřeší a děj pokračuje. Líbí se mi taky to, jak autorka charakterizovala jednotlivé postavy. Je to pro mě velkou inspirací. Každá z nich má zjevné slabosti i silné strány. Nikdo z hlavních hrdinů není dokonalý a díky tomu se s nimi čtěnář rychle ztotožní. Konec se začal vyvíjet hodně zajímavě a jsem zvědavá, jak bude pokračovat druhý díl!

ElikaS
29.03.2023 5 z 5

Knížka je pro mě příjemným překvapením. Ač je to knížka primárně pro děti, musím říct, že i mě jako dospělé se moc líbila. Jedná se o takový něžný příběh, kde se každý zvrat celkem rychle vyřeší a vlastně se okolo ničeho autorka dlouho nezdržuje. To dodává knížce na čtivosti a spádu.
Na své si přijdou kluci i holky díky drakům a jednorožcům i hlavním hrdinům. Už se těším až si ji přečteme společně se synem, ale tomu dám ještě aspoň rok, aby si to pořádně užil.
Jedinou připomínku mám k audioknize, kde mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na interpretku, která mi především v líčení Útulného domova připadala moc hodná a měkká, ale postupně jsem si zvykla a k celkovému vyznění knížky se hodila.

Braenn
09.03.2023 3 z 5

Mno... jsem z toho taková v rozpacích. Na jednu stranu je to děsně dětská knížka, uvařená ve stylu dortu pejska a kočičky. Však víte, co mají rády děti ve fantasy? Aby se z otloukánka stal borec, aby tam byli draci (kluci), jednorožci (holky), spousta úžasných stvoření, které tu budou JEN pro naše hrdiny... Všecko tam je, ale je tam toho až moc. Na druhou stranu je to knížka, která v prvních kapitolách pracuje s tématy jako prodávání odrostlých dívek, týrání dětí... whaaat? Některé věty jsem kvůli tomu musela při čtení svým dětem poněkud upravit, protože.... protože. A pak se ta samá kniha rozjede v nadýchaném obláčku dráčků, jednorožců, mořských panen, že by se jednomu pusa zalepila cukrem. Pořád nevím, co o tom říct. A jaký věk dětí je cílovka. Rozhodně je to čtivé, svět je opravdu zajímavý tím, že je vsazen do celkem současného světa, aniž by kopíroval Harryho. Nicméně mi to prostě přijde spatlané dohromady z opravdu zajímavých kousků nápadů, které však dohromady neladí a vlastně ani nejsou dotažené do konce. Je to, jako by se někdo pokusil všechny příběhy Harryho Pottera nacpat do jedné knihy tloušťky prvního dílu. Takové nevyužité, nekonzistentní... až jsem byla ráda, že máme dočteno a můžem zkusit něco zábavnějšího. Rozhodně mě to nemotivuje k nákupu dalších dílů. Třeba to jednou udělají mé děti, až si to znovu přečtou samy.

Ajinka126
25.01.2023 4 z 5

Paní Ilka odvedla vážně dobrou práci. Přála bych si, abych to mohla číst v 15ti.
Jelo se na slávě Harryho Pottera. Oukej.

Kniha má tolik potenciálu. To, co mě místy vážně trápilo, byla ta nevyrovnanost. Občas jsem měla pocit, že to bude i vysvělejší příběh a zápletka a místy jsem byla zklamaná, jak moc pro děti to je. Což není špatně - je to v sekci pro děti. Jen to pro ně někdy bude těžší, působilo to malinko dlouhé a bohužel se musím přiznat, že pokud ještě někdy uslyším jeméno "Hanka", tak asi uteču. Tolik oslovení za sebou bylo nesmírně otravné.

Závěrem - zapojit sem jednorožce a draky. Působilo to malinko na sílu, ale co může 12-15ti leté dítě chtít víc.

nai.ivka
12.12.2022 5 z 5

Při první knize série jsem ještě přemýšlela, jestli si ji mám přečíst, ale postupně mě natolik vtáhla do děje, že jsem si ji celou pořídila jako audioknihy. No a teď ji "hltám" knihu po knize. Určitě sérii pořídím jako dárek pro vnučku.

Dsenbi
07.12.2022 3 z 5

Za mě je tu málo rozpracovaných postav. Svět je popsaný a vymyšlený skvěle. Postavy mi chybí. Knížka je víc temná a smutná.
Akcí jsem přehlcená.
Nesedí mi úplně vyprávěcí styl. Někdy až knižní čeština se mísí s hovorovou.

Ale jinak je kniha napínavá. A určitě budu pokračovat, protože mě zajímá, jak se příběh bude vyvíjet.

Abukšákul
14.11.2022 5 z 5

Po dočtení syn okamžitě běžel do knihovny pro další díl. Velmi poutavý příběh z fantazy říše. Spousta akce, zajímavá zvířátka, draci nic v knize nechybí. Nemůžeme dát jinak než 5*

TessieB
27.09.2022 4 z 5

Příjemná oddychovka, za mě by tam klidně mohlo být méně akce. Přišlo mi, že se tam autorka snažila nahustit co možná nejvíc věcí najednou, až mi to přišlo zbytečné a místy až přehnané. Ocenila bych třeba i více popisů okolí, osob apod. ale chápu, že děti zajímá hlavně ta akce :) na další díly se ale těším.

Fiso
27.05.2022 4 z 5

Knihu jsem četla už před hodně dlouhou dobou, ale celou sérii mám jako takovou oddechovku z místní knihovny - když mám zrovna po přečtení nějaké těžké knihy zajdu si prostě pro Sedmý smysl a jsem v pohodě.

ciaram
09.01.2022 5 z 5

Určitě to stojí za přečtení a rozhodně je po dlouhé době příjemné číst o postavách s českými jmény jako je Hanka, Rafan a Sváťa :)

Posloucháno jako audiokniha, ale můj ty bože, proč jsem to tak dlouho odkládala? Asi musel přijít správný čas a chuť. Krásná dětská fantasy. Chci pochválit Margit Vinklárkovou za její ztvárnění postav, všem se snažila vetknout osobitý styl. Má i příjemný hlas. Dokonce je to opravdu načteno pro děti - pomalejší tempo vyprávění, takže jsem pak přesedlala na knihu, abych to dočetla rychleji :).

AmiD
30.12.2021 5 z 5

Dobrý fantasy. Mamce to pozdějc vadilo, ale já to furt četla. DOPORUČUJI

michaella03
27.10.2021 4 z 5

Teď mě opravdu mrzí, že jsem knihu nečetla před nějakými deseti lety, protože to bych bývala byla unešená. I přesto, že jsem ji četla až teď, tak to bylo krásné dobrodružství. Na mě to sice bylo někdy až moc dětsky psané, ale pořád lákavé a čtivé. Popisy a charaktery; napětí, přátelství, smích a radost, draci a jiné bytosti... Podobnost s Harry Potterem je do očí bijící, ale prý ani autorka sama se netají tím, že se inspirovala u tohoto díla.
No, líbilo se mi to moc; jednu hvězdičku si ještě nechám do zásoby - čekám totiž, že další díly budou větší jízda :D. Hurá do druhého dílu!

P.S.: A ta nádherná obálka!