Ostrov zasvěcení

Ostrov zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123522/bmid_ostrov-zasveceni-uR7-123522.jpg 4 575 120

Sedmý smysl série

Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Jedenáctiletá Hanka žije v Útulném domově. Stejně jako usměvavý devítiletý Sváťa a sebevědomý třináctiletý Rafan. Žijí vedle sebe a vzájemně si pomáhají. Osud jim brzy připraví mnohá nečekaná překvapení a dostane je do víru dobrodružství. Na Ostrově volby zjistí, že mají sedmý smysl, a začnou studovat v Santaréně. Ocitají se ve světě, o němž se jim nedávnou ani nesnilo. Pomáhá jim záhadný Vron a náš trojlístek má stále o čem přemýšlet. Každý z nich je osobností a všichni dohromady jsou bezvadná parta, kterou spojuje přátelství, silný cit pro spravedlnost a snaha porozumět i jiným světům.... celý text

RemiBlack
RemiBlack
07.01.2018 5 z 5

2023/39
Přečetla jsem po letech celou sérii znovu, a můžu říct, že byť je mi nad dvacet, byly to kouzelné příběhy. :) Je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií, a rozhodně ji doporučuji! Jsou to prostě zlatíčka.

(2023/38
Sarah Andersen - Fangs
2023/37
Sarah Andersen - Cryptid Club)

2018/1
Čtivé, pěkně napsané, užije si i starší čtenář. :) Sérii čtu podruhé a pořád mě baví. Postavy jsou zábavné, různé, děj nemá prázdná místa a rozhodně neprozradí vše najednou. Jediné mínus je pro mě to, že autorka mohla víc využít svět, který stvořila - to, co popsala je super, ale problém je v tom, že mohla popsat a říct mnohem víc. Nicméně i tak se mi to moc líbilo. Ach jo, co bych dala za tulíka...
Doporučuji holkám i klukům od asi devíti let, ale rozhodně neváhejte třeba ani v patnáci. :)

Jolana777
Jolana777
22.12.2017 3 z 5

Další díly už si asi nepřečtu

lumiluvi
lumiluvi
09.12.2017 4 z 5

Moc hezká kniha, velice se mi líbí odlehčený styl psaní této autorky, kniha je jak vtipná, tak dojemná, za mne jedna z nejlepších ♥♥

keiko33
keiko33
01.12.2017 4 z 5

Knihu som citala detom. Pobyt v sirotinci, bol z celej knihy asi najzaujimavejsi. Detom som to davala za priklad, aby si vazili co maju a nestazovali sa na hluposti, lebo su ludia co su na tom ovela horsie. No postupne, ako sa to zacalo vyvijat, stracalo to stavu. Tiez mame precitaneho Harryho Pottera a dost sme to porovnavali a Harry bol ovela lepsi. Kebyze sme Harryho necitali, hodnotenie by bolo uplne ine. Nebolo to vobec zle, ale akoby niektore veci neboli dotiahnute. Akosi som celu tu magiu a to carovanie nepochopila. Mozno v dalsich castiach to bude nejak rozpisane viac. A celkovo mi tam chybalo viac akcie.

_tak_asi_simca_
_tak_asi_simca_
19.11.2017 4 z 5

Kniha mě velice zaujala a jako spoustu dalších knih jsem jí nemohla pustit z ruky. Hanka mi nejvíce přirostla k srdci, protože stejně jako já ráda draky a ve většině situací bych jednala stejně ona. Jinak byla kniha velmi zajímavá velice mě zaujala, tím jak tam byly magické bytosti, u kterých jsem si musela představovat jak vypadají. Jediné co, tak mi dělalo prosblém si představit tulíka. Přijde mi že v knize bylo málo popsáno, jak tulík vypadá. Ale jak už jsem psala na začátku kniha mě velmi zaujala a příjemně překvapila.

VencaNeb
VencaNeb
13.11.2017 2 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale tahle kniha mě naprosto minula. Hledal jsem něco, co číst dětem. Oproti jiným čtenářům se mi více líbil začátek, později už to ale bylo tak předvídatelné a nezáživné, že jsem nedočetl... a ani nechtěl. Co bylo špatně? Tak třeba fungování světa - mnohé nebylo vysvětleno a i když sami hrdinové mnohé neznali, ničemu se nedivili. Něco odkazovalo přímo na náš svět, ale to propojení nebylo vysvětleno. Příliš mnoho motivů, samý popis, ale málo děje, o nic vlastně nešlo. Jedenáctiletý syn přečetl celou sérii a občas se smál, jak je to naivní.

limo
limo
26.10.2017 5 z 5

Doopravdy zajímavá kniha. Při výběru knihy jsem vždy vybíravá, ale tahle kniha u mě měla úspěch dřív než jsem ji přečetla. Navíc si myslím, že toto je jedna z mála knih, která pojímá magii jinak než prostřednictvím hůlky.

doubravka212
doubravka212
23.10.2017 4 z 5

Kniha byla dobrá. Nejdřív sem jí četla jenom jako bokovku, ale pak mě úplně dostala.

Pamima
Pamima
20.07.2017 5 z 5

Celá série je úplně okouzlující. I když jsem teenager, děj se mi opravdu líbil. Dokonale promyšlený svět, postavy, děj, scény a mnoho dalšího. Oceňuji výborný nápad. Velmi mě těší, že toto dílo pochází z ruky české autorky.
A kdybych mohla, dostala by tato knížka ode mne více hvězdiček než pouze 5, protože si to zaslouží.
Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy a příběhy o silném přátelském poutu.

Leonor
Leonor
20.06.2017 5 z 5

Okouzlující úvod série Sedmý smysl. Hrdiny si prostě musíte zamilovat.

Missulka
Missulka
16.05.2017 5 z 5

Tuhle knížku určitě doporučuji všem, co mají rádi fantasy knížky. Je zde opravdu hodně různých nadpřirozených bytostí. Draci, jednorožci, kouzelní džinové, čarodějové a určitě i spousta nových bytostí, o kterých jste ještě nečetli. Přečetla jsem všechny díly a přijde mi, že čím novější díl, tím byla série lepší a lepší. Ze začátku je to o malých dětech, ale ti v příběhu pomalu rostou a začíná to být mnohem zajímavější a napínavější. Celá série téhle knížky mi nakonec přirostla k srdci.

vrana55
vrana55
22.02.2017 4 z 5

jeto jedna z mých prvních knih a zárověn serie,a musim uznat že v té době mě opravdu pohltila.moc semi nelíbili slabě spracovane charaktery draku,a i jednorožci byli jek vzhledem tak povahou jeden jako druhý.dnes mam vkus na detailnější spracováni příběhu,ale jako uvolnuici oddechovou knihu vřele doporučuji

Vercterc
Vercterc
22.02.2017 5 z 5

Dobry den vasi kni teprve zacinam cidt a jeto hezka kniha moc semy liby tesim sd az si koupim dalsi dily :)

Mabie
Mabie
31.01.2017 5 z 5

Miluji sérii Sedmého smyslu. Pacovská je úžasná. Nevím jak přidávat hvězdičky do hodnocení, ale tady by bylo 5 hvězd málo.

luwcik
luwcik
27.01.2017 5 z 5

Na tuto knížku jsem poprvé narazila na watppadu a řekla si že stojí za to, si ji přečíst. začala jsem ji číst, ale protože jsem zrovna četla jinou knihu tak jsem do ní nebyla tolik zažraná jako teď do osmičky, ale najednou mě ta rozečtená kniha přestala bavit, rozhodla jsem se tedy tuto knihu dočíst (ze začátku jsem to neměla v úmyslu ale donutila jsem se). Když jsem se do této knihy začetla už jsem ji nechtěla pustit z ruky a rozhodla jsem se tuto sérii dočíst do posledního dílu. po prvním dílu jsem si tuto knihu začala užívat plnými doušky. Tato série mě každou chvíli napíná, dojímá i rozesmívá. Byla to první série kterou jsem se rozhodla dočíst do konce. Pro mě topka. nevím jak vy ale já ji zbožňuji. Za mě pět hvězd. :* Luwcik

30.12.2016

☆☆☆☆☆ wow

30.12.2016

Tato kniha ve mne mi pomohla najit moji obrovskou predstavivost. Databanka i řada k byly hrozne super podle mne pokud van atd jestli ano nebo ne tak urcite ano za ty penize se to vyplatí verte mi.:-)

kendllajf
kendllajf
18.10.2016 4 z 5

Tento příběh je vlastně ten typ příběhu o něčem a zároveň o ničem. Dalo by se říct, normální životní příběh s malinkatými zápletkami. Upřímně, nejsem na takové čtení, ale tahle kniha se mi líbila.

Nejene
Nejene
11.09.2016 5 z 5

Na tenhle magický svět mám moc hezké vzpomínky. Hanku, Sváťu a Rafana jsem měla moc ráda. Teď už jsem na knížku asi moc stará a nejspíš by mě to už tolik neoslovilo. Ale přesto si na ní ráda vzpomenu. Tehdy mě velmi oslovilo použití magie bez hůlek

any333
any333
28.06.2016 5 z 5

Líbilo se mi spojení čtyř různých světů, lidí, sirén, draků a jednorožců.
Nikdy by mě nenapadlo, že každá skupina má vlastní oslovení, školu, zákony...
Sice byla popisována jen tak okrajově, ale i přesto měl děj určitý spád. Chystám se na další díl.