Ostrov zasvěcení

Ostrov zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123522/bmid_ostrov-zasveceni-uR7-123522.jpg 4 577 120

Sedmý smysl série

Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Jedenáctiletá Hanka žije v Útulném domově. Stejně jako usměvavý devítiletý Sváťa a sebevědomý třináctiletý Rafan. Žijí vedle sebe a vzájemně si pomáhají. Osud jim brzy připraví mnohá nečekaná překvapení a dostane je do víru dobrodružství. Na Ostrově volby zjistí, že mají sedmý smysl, a začnou studovat v Santaréně. Ocitají se ve světě, o němž se jim nedávnou ani nesnilo. Pomáhá jim záhadný Vron a náš trojlístek má stále o čem přemýšlet. Každý z nich je osobností a všichni dohromady jsou bezvadná parta, kterou spojuje přátelství, silný cit pro spravedlnost a snaha porozumět i jiným světům.... celý text

dontbullshitme
15.06.2020 4 z 5

Ačkoliv jde o dětskou knihu, musím říct, že to nebylo špatné počteníčko - doporučuji!

miskok
13.05.2020 5 z 5

Velmi dobrá kniha.

soupik2012
06.04.2020 4 z 5

Začátek mě nadchnul, ale jak pomine reálné zlo a děti se ocitnou ve škole, je to fakt docela nuda. Neděje se vůbec nic. Poklidně proplouváte, až na konec knihy. Důvod je zřejmý. Cílová skupina této knihy bude někde kolem 8-10 let. Tato věková kategorie se nudit nebude. Pro mě 3 hvězdy, ale nebudu strhávat knize hvězdičku jenom za to, že nejsem její cílová skupina. Audioknihu čte Margit Vinklárková. To je první rétorka kterou z vydavatelství Čti mi, považuji za profesionála. Knihu načetla opravdu poutavě a díky vydařenému načtení mě kniha bavila o fous víc.

Helinille
06.02.2020 5 z 5

Krásné české fantasy. Na české autory si příliš nepotrpím, ale po knize Faja jsem se rozhodla dát šanci další české autorce, a jsem velmi mile překvapená. Kouzelný pohádkový svět se mi líbí a hlavní postavy jsou sympatické. Velký vliv na celkové hodnocení má určitě barvitý a hravý přednes p.Vinklárkové, která namluvila nedávno vydanou audioknihu. Doporučuji a pokračuji další knihou.

DK197
26.11.2019 5 z 5

KNIHA: Za sebe bych dala hvězdičky čtyři, ale mám-li zohlednit věk cílové skupiny mrsknu pátou navíc. Jako mladší bych byla nadšená. Kniha se srovnává s H. Potterem, což je i přes mírnou inspiraci tímto dílem za mě spíš na škodu. Potter mě totiž baví od prvního dílu nezávisle na věku pořád stejně. Je to příběh. Z Ostrova zasvěcení je cítit dětská cílovka. Je to pohádka pro děti. Ale hodně zajímavá, takže stejně čtete na konec, abyste věděli, jak to dopadne. :-) Vytvořený svět má potenciál a hodně dílů, tak jsem zvědavá, co ještě autorka vymyslela. Za mě doporučuji.

Karkri
01.10.2019 4 z 5

Ač jsem "starší a pokročilá", tak musím říct, že mě to baví a přečetla jsem to tahem. Rovnou pokračuji další knihou v sérii.

Veríňák
08.09.2019 3 z 5

Takhle… čtu knihu, když je mi bezmála třicet. Bohužel díky tomu mi vadily věci, co bych jako teenager přehlídla nebo si je neuvědomovala. Vadilo mi, že jsem jednotlivým postavám tak úplně nevěřila. Hlavně styl vyjadřování mi neseděl k dětem jejich věku. Stejně tak spousta námětů a detailů byla tak podivně, nesourodě splácaná.
Ono což o to, příběh sám by byl super, ale provedení se mi příliš nelíbilo.
Kdybych knihu četla v náctiletém věku, asi dám čtyři nebo i pět hvězd (což je samozřejmě chyba na mé straně, protože kniha je primárně určena pro young adult). Takhle to byl takový lepší průměr.

Medasek
21.08.2019 5 z 5

Epický příběh plný nečekaných zvratů

konskykajak
14.05.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Autorka píše nádherné popisky jak tam lidi kouzlí a nádherně ilustrované.
Rafanovi vize jsou strašidelné, že se někdy i bojím.
Chtěla bych psát knížky.

6370
30.04.2019 4 z 5

První kniha je moc hezká

Spojenc
24.02.2019 5 z 5

Začnu takhle...
Přečetla jsem všechny díly co zatím vyšly a sérii Sedmý smysl považuji za nejlepší české fantasy. Miluji postavy a svět Sedmého smyslu (oblíbené postavy asi Sváťa a Vron). Hodně lidí tvrdí, že začátek knihy odehrávající se v takovém trochu jiném dětském domově je příliš nebavil, ale já si dovolím nesouhlasit, můj názor je takový, že tahle část byla stejně záživná jako jakákoliv jiná část knihy. Zbožňuji tulíky, ale nepředstavuji si je jako je to popsané v knize (v knize připomínají veverky, moje představa jsou spíš lasičky) a také Ilustrace Vrona na začátku knihy (je tam ztvárněný jako starý indián, pěkně namalované, ale absolutně neodpovídá mojí osobní představě, moje představa Vrona odpovídá zpěvákovy skupiny Chinaski – Michal Malátný)
Za mě je tato kniha rozhodně pýcha české fantasy.

Verunka926
03.01.2019 4 z 5

První díl se mi líbil až od části, kde se začaly objevovat kouzelné věci. Popis doby, kdy byli v dětském domově mě moc nezaujal...

Denča23
03.01.2019 5 z 5

Moc nesouhlasím s ostatními že první díl patřil k nejslabším. Mě se teda libil. Je pěkně napsaný jak utíkali z dětského domova a na ostrově zasvěcení se mi to moc líbilo. :)

Hani77
02.01.2019 4 z 5

Sérii jsme koupili před rokem dceři a musím se přiznat, že jsem ji také celou přečetla. První díl mě ještě tak nenadchl. Když jsem četla o tom, jak jsou děti v dětském domově, měla jsem obavy, jak se bude děj dále vyvíjet. Druhá polovina už byla lepší, ale nadšení přišlo až s dalšími díly :-).

Calla2002
13.10.2018 5 z 5

Sice už jsem u devátýho dílu, ale hodlám tady okomentovat všechny díly a to rozhodně velice kladným způsobem.

1,2,3,4 a (nevím proč) 7 díl jsem měla doma už snad od vydání a i když jsem to měla ty roky celou dobu na očích, ani jsem se neobtěžovala přečíst první stránku. Upřímně toho teď lituji, protože jsem udělala obrovskou chybu. Po knize jsem sáhla, protože se mi nechtělo číst mladším sourozencům na dobrou noc medvídka Půl nebo Rose od Holly Webové. Ani tu Rose jsem ještě nečetla a to to mám taky doma snad od vydání (celkem by mě potěšil názor někoho kdo Rose četl, aby mě na to trochu navnadil. Jestli mě chápete). Jakmile jsem přečetla pár prvních stránek, svět Hanky, Rafana a Sváti, mě úplně pohltil. I když sourozenci po první kapitole usli, šla jsem k sobě do pokoje a četla dál. A jak sama vím, když mě něco hodně zaujme čtu až neuvěřitelně rychle. Alespoň polovinu knihy jsem měla přečteno než jsem sebe samu donutila k tomu jít spát. Další den jsem vstala a první co jsem udělala bylo, že jsem vzala do ruky knihu a četla. Ještě ten den, jsem začala číst i druhý díl. Ale to už jsme jinde.
Hanka je mi strašně sympatická, její chování a impulzivní osobnost, mě velice zaujala a okamžitě jsem si jí oblíbila. Rafel a jeho autorativní chování, vždy dobrá rada a a vždy ochota pomoct. Paula byla velice dobrá kamarádka Hanky a měla jsem jí také ráda, ale zase ne tak Moc. Z dětí si nakonec nechávám Sváťu, protože se z něj stala moje nejoblíbenější postava. Sváťa je prostě náš svatoušek *-* Naprosto mě okouzlila jeho neutuchajíc loajalita a láska k Hance. Jeho čistá dušička, čisté a velké srdce. Nejsem si jistá jestli to všechno bylo vidět už v prvním díle, jestli se mi to třeba neplete. Možná bych tohle všechno měla nakonec psát až u posledního dílu, ale tak to je fuk xdd
Ohledně Sváti, okouzlilo mě i jeho..jak to říct..nadání pro léčení a jeho řekněme vztah ke květinám a k přírodě.
Potom Vron. Myslím, že byl pro ty děti, i když mu to nikdy neřekli, jako otec. Pro mě by to tak určitě bylo. Hlavně kdyby mě vytáhl ze sirotčince a dal mi všechno co bych potřebovala k učení k životu a podobně. Ano, něco z toho dělal z nařízení dračice, ale on ty děti měl taky rád.
Potom Plam, juj! On je prostě awwh! Víte jak to myslím! ❤
Snad jsem nikoho nevynechala. Kdyby jo, tak mám ze všech kladný pocity ❤ jedinej kdo to kazí je Dráp, všichni víme proč.

Moňas17
17.09.2018 4 z 5

Návrat do dětství. :-)

Jass
06.07.2018 4 z 5

I když první díl patří k nejslabším v sérii, jsem ráda, že jsem se k němu ještě jednou vrátila. Je roztomilé sledovat malého Sváťu, Rafa i Hanku. Už jsem úplně zapomněla, jak se některé věci semlely a bylo pěkné si to připomenout. Přiznávám, že řada událostí je poněkud přitažená za vlasy... ale na druhou stranu... asi to téhle krásné sérii odpouštím. Už se těším, až se znovu dostanu k dalším dílům.

Anca136
07.02.2018 5 z 5

O této knize jsem se dozvěděla od kamarádky a velice se mi zalíbila. Ze začátku je těžší se prokousat Útulnym domovem, ale pak to okamžitě zaujme a už se neodtrhnete.

Zuzkaasheltie
27.01.2018 5 z 5

Tato knížka mě moc baví. Konečně jsem našla pravou fantazy knihu

pipa36
11.01.2018 5 z 5

Přečteno znovu - úžasné stejně jako poprvé. Dobře uchopený námět, styl psaní této spisovatelky mi vyhovuje (i když v dalších dílech je znát postupné "dozrávání"). Miluju její knihy, dcera už přečetla celou sérii 2×, já se k ní přidávám. Za mě i napodruhé plný počet hvězd...