Sedmý den nebyla neděle

Sedmý den nebyla neděle https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217815/bmid_sedmy-den-nebyla-nedele-DVQ-217815.jpg 4 3 1

draka
26.07.2020 5 z 5

Románovou formou zajímavé a čtivé vylíčení událostí srpna 1968, ale s mnoha ověřenými historickými fakty. Rozhodně doporučuji.
Prázdniny jsem jako vždy trávil u babičky. Ráno 21.srpna nás se sestřenicí vzbudil hukot letadel a babička, se kterou jsme museli jít do místní malé samoobsluhy Jednoty nakoupit. Prý bude válka a musíme si opatřit mouku, cukr a další potraviny do zásoby. Nebyli jsme sami i ostatní sousedé během chvilky prodejnu vykoupili. Jako dnes vidím ty prázdné regály.
Potom jsme doma celou dobu jenom tiše poslouchali rádio. Babička se občas pokřižovala, říkala, že se za všechny modlí. Zažila obě předchozí války. První jako dítě a druhou jako matka šesti dětí.
Odpoledne přijela máma a odvezla mě domů, prý mě chce mít u sebe. Venku jsme s kamarády probírali, co bude a nebude. Chodit k silnici kudy projížděly kolony aut a tanky jsme nesměli. Nástup do 8.třídy byl takový zvláštní, divný. A pak jsme začali opět oslovovat místo paní učitelko, soudružko učitelko.

okupace rok 1968

Jan Moravec
česká, 1924
1990  73%Sedmý den nebyla neděle
1990  30%Antipoučení
1967  0%Spor o revoluci
2017  0%Malování k pousmání

Kniha Sedmý den nebyla neděle je v