Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388644/bmid_sedmkrat-upadnout-osmkrat-vstat-JMq-388644.jpg 4 93 35

A proto skáču, zpověď autistického kluka, napsal Naoki Higašida, když mu bylo třináct let, a sklidil celosvětový úspěch. V Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát čtenářům své myšlenky předkládá už čtyřiadvacetiletý autor, který se s autismem musí dennodenně potýkat. V hutných kapitolách popisuje své zážitky ze školy, rodinné vazby, nezkrotnou radost z cest i obtíže s řečí. Čtenář tak okusí, jak složitě se může autista vypořádávat s věcmi, které my ostatní považujeme za samozřejmé: třeba s tím, že venku prší nebo že je těžké ustřihnout papír, když vás nevede přerušovaná linka. Higašida čelí každé nesnázi s trpělivostí a humorem: už jsi sedmkrát upadl? Tak koukej vstát i poosmé! S vědomím toho, jak podivně může jeho chování působit na druhé, se Higašida snaží, aby společnost na lidi s jakýmkoli postižením pohlížela především jako na lidské bytosti, ne jako na problém. Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát otevírá předmluva spisovatele Davida Mitchella.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Paseka , Pasparta

Nanakorobi yaoki , 2017

xxtom
26.10.2019 5 z 5

Kniha psaná autistou, který má problémy komunikovat a přesto se dokáže vyjádřit psaním. Autor vysvětluje běžné každodenní dění a činnosti z pohledu autisty. Určitě stojí za přečtení. Knížka se mi líbila o trochu víc než "A proto skáču" od stejného autora.

Dadulina
06.10.2019 5 z 5

Velmi silné čtení, které otevře oči

vlkcz
17.08.2019 5 z 5

Nepochybujeme, všechno víme. Ale jsme šťastnější než "postižení"? Každý máme své problémy a omezení, za které (téměř) vždy mohou ti ostatní. Naoki ty své přijal, a my při četbě jeho výpovědi zjišťujeme, že vnímá krásu světa a vztahů možná intenzivněji, než mnozí z normálních. A možná je díky tomu i šťastnější.

LadyCharlene
13.08.2019 5 z 5

Z téhle knihy vychází tolik něhy, citu ale i moudrosti. Je to cesta do hlavy a srdíčka odhodlaného člověka. Člověka, který dokázal překonat tolik překážek a žít vlastně šťastným životem, i když podle společnosti to mnohdy není možné. Líbí se mi, že kniha bourá hranice mezi handicapovanými a nehandicapovanými lidmi. Uznejte, kdo z nás se nikdy necítil stejně jako Naoki?

medialstar
05.08.2019 5 z 5

Těžko hodnotit tento druh literatury. Naše snaha vše pojmenovat, zařadit, zaškatulkovat je protipólem této knihy. Nikdy není na škodu nastavit sám sobě zrcadlo. Ti vnímavější si z četby určité mnohé odnesou.

SakuraLuci
08.07.2019 5 z 5

Knížka se čte jedním dechem tak jako a proto skáču.. Nedokážu pochopit, jak to ten Naoki dělá, že dokáže psát tak plnohodnotné texty... Viděla jsem ho několikrát na videu a je to opravdu těžký autista, je velice obdivuhodný.. Díky za další otevření tajné skříňky Naokiho

Malachime
30.05.2019 5 z 5

Moc zajímavá kniha. Můj mozek nemohl celý začátek pochopit, jak někdo s těžkým autismem dokáže napsat to, co čtu?! Prostě jsem to nechápala. Obzvlášť pak ta sekce krátká zamyšlení nebo jak se to jmenovalo. Ta mě úplně rozsekala. Naoki je krásný člověk. Díky této knize se mi rozbořila další z mých stereotypních myšlenek a jsem za to moc ráda.

Akneris
24.04.2019 5 z 5

Velmi zajímavá knížka. Vůbec jsem si neuměla představit, co prožívá člověk trpící autismem. Četla se mi jedním dechem.

vevu.
24.04.2019 5 z 5

Chtěla bych, aby si tuto knihu přečetli všichni.
Protože nic vám k porozumění nepomůže víc než osobní výpověď člověka, který si prochází něčím nelehkým.

Heyhey
08.04.2019 5 z 5

Úžasné. Objevné. silné.

Adell-ka
12.03.2019 4 z 5

Naoki je mladý muž s autismem a je poměrně inteligentní, což se nevylučuje. O tom svědčí tato kniha, kde popisuje některé situace ze svého života, s nimiž se jako autista musí potýkat. Řekla bych, že v hlavě to má dobře srovnané, jen to neumí vyjádřit navenek jako my ostatní a mnohdy ani sám nezná příčinu. Knihu hodnotím pozitivně, ačkoli mě bavila o trochu méně než autorova předchozí kniha A proto skáču.

Raada
15.02.2019 5 z 5

Prvotina autora mě zaujala, bya jsem tedy velmi zvědavá na jeho druhou knihu. Nezklamala. Poskytuje velmi cenné postřehy a myšlenky autora s těžkou formou autismu. Je znát, že je autor o pár let starší a jeho myšlenky jsou tak hlubší než v knize "A proto skáču".

Zrzavá_Tereza
28.12.2018 5 z 5

Tahle knížka je poklad ♥ A jednoznačně jedna z nejlepších, která se mi tenhle rok do ruky dostala! První knížku autora o autismu jsem jen tak přelítla a v paměti mi moc nezůstala, takže když mi přišla tahle od Paseky, řekla jsem si "třeba někdy...". Ale vzala jsem si ji na cestu do práce a ještě že jsem u sebe měla tužku, protože jsem nedělala nic jinýho, než podtrhávala ty úžasný věci, co v ní jsou! A nebojte se - není o autismu a ani není depresivní, je o lásce a porozumění a nese velké poselství ♥ Prosím, přečtěte si ji.

Safienka
28.12.2018 5 z 5

Skvělá byla! Knihy o autismu jsem si v poslední době oblíbila a tato byla opět trefa do správného. A to díky tomu, že byla vyprávěna autistou. Útlé a opravdu povedené!

katicaj
27.11.2018 5 z 5

velmi zajímavá kniha, která mě zasáhla na správných místech. Za svůj život jsem se již s pár autisty setkala, ale ve svém okolí žádného nemám, takže to pro mne bylo čtení spíše informativní. Nechci zpochybňovat autorství (vzhledem k předmluvě), ale někdy jsem byla velmi překvapena názory a myšlenkami, které se mohou skrývat v hlavě autistického chlapce. Když budeme předpokládat, že autorem je skutečně chlapec s autismem, je až neuvěřitelné, jak dokázal popsat své pocity. Každopádně se jedná o velice zajímavý pohled do myšlenek někoho s takovou nemocí. A kdyby 100% autorem nebyl Naoki, stejně by si ji měl každý přečíst, protože obsahuje opravdu spoustu skvělých myšlenek o obyčejných věcech a mnoho názorů a poznatků, nad kterými by se člověk měl zamyslet.

autismus japonská literatura

Naoki Higašida
japonská, 1992
2016  85%A proto skáču
2018  84%Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát

Kniha Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát je v